compiz - en to ug translation catalogue (685 entries)

en: 4xBilinear
ug: 4xقوش سىزىقلىق

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 0

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 1

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 10

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 11

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command12
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 12

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command13
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 13

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command14
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 14

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command15
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 15

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command16
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 16

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command17
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 17

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command18
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 18

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command19
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 19

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 2

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command20
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 20

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 3

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 4

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 5

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 6

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 7

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 8

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 9

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command0
ug: ھەرىپتاختا

en: Acceleration
ug: تېزلەت

en: Activate the window menu
ug: كۆزنەك تىزىملىكىنى ئاكتىپلا

en: Active Plugins
ug: ئاكتىپ قىستۇرمىلار

en: Active Shadow
ug: ئاكتىپ سايە

en: Add line
ug: قۇر قوش

en: Add point
ug: نۇقتا قوش

en: Additional Settings
ug: قوشۇمچە تەڭشەكلەر

en: Adds water effects to different desktop actions
ug: ئوخشاش بولمىغان كۆزنەكتە سۇ ئۈنۈمىنى قوش

en: Algorithm to use for window placement
ug: ھىسابلاش قائىدىسى ئىشلىتىدىغان كۆزنەك جايى

en: Alpha Blur
ug: گۇڭگا Alpha

en: Alpha blur windows
ug: Alphaگۇڭگا كۆزنەك

en: Always use buffer swapping
ug: باشتىن ئاخىر يىغلەك ئالماشتۇرۇشنى ئىشلىتىدۇ

en: Amount of brightness in percent
ug: يورۇقلۇق پىرسەنتى

en: Amount of opacity in percent
ug: غۇۋالىق پىرسەنتى

en: Amount of saturation in percent
ug: تويۇنۇش دەرىجىسى پىرسەنتى

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
ug: بىر گىرۋەككە  باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 0

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 1

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 10

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 11

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command12
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 12

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command13
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 13

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command14
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 14

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command15
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 15

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command16
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 16

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command17
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 17

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command18
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 18

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command19
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 19

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 2

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command20
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 20

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 3

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 4

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 5

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 6

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 7

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 8

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
ug: بىر كونۇپكىنى باغلاپ ئىشلەتكەندە  shellبۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق 9

en: Annotate
ug: ئىزاھ

en: Annotate Fill Color
ug: تولدۇرىدىغان رەڭنى ئىزاھلايدۇ

en: Annotate Stroke Color
ug: سىزىق رەڭگىنى ئىزاھلايدۇ

en: Annotate plugin
ug: ئاتسىز قىستۇرما

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

en: Application Switcher
ug: پروگرامما ئالماشتۇرغۇچ

en: Assigns bindings to arbitrary commands
ug: خالىغان بۇيرۇققا باغلىنىشنى بەلگىلەيدۇ

en: Audible Bell
ug: ياڭراق قوڭغۇراق

en: Audible system beep
ug: ئاڭلىغىلى بولىدىغان سىستېما زىلى

en: Auto Rotate
ug: ئاپتوماتىك ئايلىنىش

en: Auto-Raise
ug: ئاپتوماتىك - ئۆرلەيدۇ

en: Auto-Raise Delay
ug: ئاپتوماتىك ئۆرلەش كېچىكتۈرۈلىدۇ

en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

en: Automatic detection of output devices
ug: چىقىرىش ئۈسكۈنىسىنى ئاپتوماتىك تەكشۈر

en: Automatic detection of refresh rate
ug: يېڭىلاش تېزلىكىنى ئاپتوماتىك بايقايدۇ

en: Behaviour
ug: قىلمىش

en: Best
ug: ئەڭ ياخشى

en: Big
ug: چوڭ

en: Bindings
ug: باغلانمىلار

en: Blur Filter
ug: گۇڭگا سۈزگۈچ

en: Blur Occlusion
ug: غۇۋغلىق توسۇلۇش

en: Blur Saturation
ug: گۇڭگا تويۇنۇش دەرىجىسى

en: Blur Speed
ug: گۇڭگا تېزلىك

en: Blur Windows
ug: گۇڭگا كۆزنەك

en: Blur behind translucent parts of windows
ug: كۆزنەكنىڭ يېرىمى غۇۋالاشتۇرۇلغان

en: Blur saturation
ug: گۇڭگا تويۇنۇش دەرىجىسى

en: Blur windows
ug: گۇڭگا كۆزنەك

en: Blur windows that doesn't have focus
ug: فوكۇسى گۇڭگا ئەمەس كۆزنەك

en: Border Color
ug: گىرۋەك رەڭگى

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Brightness
ug: يورۇقلۇق

en: Brightness increment and decrement amount (in percent).
ug: يورۇقلۇق دەرىجىسىنى ئاشۇرۇش ۋە كېمەيتىش مىقدارى

en: Brightness value for windows (in percent).
ug: كۆزنەكنىڭ يورۇقلۇق دەرىجىسى قىممىتى(پىرسەنت)

en: Bring To Front
ug: ئۈستى قەۋەتكە ئەكەل(&F)

en: Bring selected window to front
ug: تاللانغان كۆزنەكنى ئۈستى قەۋەتكە ئەكەل

en: Button Bindings
ug: توپچا باغلا

en: Button Bindings Toggle Scale Mode
ug: كىچىكلىتىش ھالىتىگە ئالمىشىشقا باغلانغان كونۇپكا

en: Cascade
ug: دەستىلە

en: Centered
ug: ئوتتۇرىدا

en: Centered Modifier
ug: مەركەزگە توغرىلا

en: Clear
ug: تازىلا

en: Click To Focus
ug: چەكسە فوكۇسلىنىدۇ

en: Click on empty area
ug: بوش رايۇننى چەك

en: Click on window moves input focus to it
ug: كۆزنەكنى چېكىپ يۆتكەپ فوكۇسقا كىرگۈزۈلىدۇ

en: Clone Output
ug: چىقىرىشنى كۆپەيت

en: Close Window
ug: كۆزنەك ياپ

en: Close active window
ug: ئاكتىپ كۆزنەكنى ياپ

en: Close window
ug: كۆزنەك ياپ

en: Color and opacity of bottom face of the cube.
ug: كۇب ئاستىنىڭ رەڭگى ۋە غۇۋالىقى

en: Color and opacity of top face of the cube.
ug: كۇب چوققىسىنىڭ رەڭگى ۋە غۇۋالىقى

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: Command line 0
ug: بۇيرۇق قۇرى 0

en: Command line 1
ug: بۇيرۇق قۇرى 1

en: Command line 10
ug: بۇيرۇق قۇرى 10

en: Command line 11
ug: بۇيرۇق قۇرى 11

en: Command line 12
ug: بۇيرۇق قۇرى 12

en: Command line 13
ug: بۇيرۇق قۇرى 13

en: Command line 14
ug: بۇيرۇق قۇرى 14

en: Command line 15
ug: بۇيرۇق قۇرى 15

en: Command line 16
ug: بۇيرۇق قۇرى 16

en: Command line 17
ug: بۇيرۇق قۇرى 17

en: Command line 18
ug: بۇيرۇق قۇرى 18

en: Command line 19
ug: بۇيرۇق قۇرى 19

en: Command line 2
ug: بۇيرۇق قۇرى 2

en: Command line 20
ug: بۇيرۇق قۇرى 20

en: Command line 3
ug: بۇيرۇق قۇرى 3

en: Command line 4
ug: بۇيرۇق قۇرى4

en: Command line 5
ug: بۇيرۇق قۇرى5

en: Command line 6
ug: بۇيرۇق قۇرى 6

en: Command line 7
ug: بۇيرۇق قۇرى 7

en: Command line 8
ug: بۇيرۇق قۇرى 8

en: Command line 9
ug: بۇيرۇق قۇرى 9

en: Command line to be executed in shell when run_command0 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 0 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command1 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 1 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command10 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 10 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command11 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 11 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command12 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 12 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command13 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 13 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command14 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 14 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command15 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 015 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command16 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 16 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command17 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 17 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command18 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 18 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command19 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 19 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command2 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 2 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command20 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 20 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command3 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 3 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command4 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 4 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command5 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 5 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command6 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 6 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command7 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 7 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command8 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 8 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Command line to be executed in shell when run_command9 is invoked
ug: يۆتكەپ ئىشلىتىلگەن shellئىجرا بولغاندا بويرۇق قۇرى 9 ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Commands
ug: بۇيرۇقلار

en: Commonly used routines by plugins separated into a separate library
ug: دائىم ئىشلىتىلىدىغان قىستۇرمىنى بىر مۇستەقىل

en: Compiz Library Toolbox
ug: Compizنىڭ كۇتۇپخانا قورال ساندۇقى

en: Composite
ug: بېرىككەن

en: Composite plugin
ug: قىستۇرما بىرىكتۈرۈش

en: Constant speed
ug: تۇراقلىق  تېزلىك

en: Constant time
ug: تۇراقلىق ۋاقىت

en: Constrain Y
ug: بېسىش Y

en: Control
ug: تىزگىن

en: Copy pixmap content to texture
ug: رەسىم مەزمۇنىنى ئىزناغا كۆچۈر

en: Copy to texture
ug: ئىزناغا كۆچۈر

en: Cube Cap Colors
ug: كۇب ياپما رەڭگى

en: D-Bus Control Backend
ug: D-Busتىزگىنلەش ئارقا ئۇچى

en: Darken Background
ug: تەگلىكنى تۇتۇقلاشتۇر

en: Darken background when scaling windows
ug: كۆزنەكنى كىچىكلەتكەندە تەكگلىك غۇۋالىشىدۇ

en: Decoration windows
ug: كۆزنەك بىزە

en: Decrease Brightness Button
ug: تارايتىش سېلىشتۇرما دەرىجە كۇنۇپكىسى

en: Decrease Brightness Key
ug: تارايتىش سېلىشتۇرما دەرىجە ئاچقۇچى

en: Decrease Opacity Button
ug: غۇۋالىقنى تارايتىش كۇنۇپكىسى

en: Decrease Opacity Key
ug: غۇۋالىقنى تارايتىش ئاچقۇچى

en: Decrease Saturation Button
ug: تويۇنۇش دەرىجىسىنى كېمەيتىش توپچىسى

en: Decrease Saturation Key
ug: تويۇنۇش دەرىجىسىنى كېمەيتىش كونۇپكىسى

en: Decrease the brightness of the selected window.
ug: تاللانغان كۆزنەكنىڭ يورۇقلۇق دەرىجىسىنى كېمەيت

en: Decrease the opacity of the selected window.
ug: تاللانغان كۆزنەڭنىڭ غۇۋالىقىنى تۆۋەنلەت

en: Decrease the saturation of the selected window.
ug: تاللانغان كۆزنەكنىڭ تويۇنۇش دەرىجىسىنى كېمەيت

en: Default Icon
ug: كۆڭۈلدىكى سىنبەلگە

en: Default Resize Mode
ug: كۆڭۈلدىكى چوڭ-كىچىك ھالەت

en: Default mode used for window resizing
ug: كۆڭۈلدىكى كۆزنەك چوڭلۇق ھالىتى ئىشلىتىلدى

en: Default window icon image
ug: كۆڭۈلدىكى كۆزنەك سىنبەلگە سۈرىتى

en: Desktop Cube
ug: ئۈستەلئۈستى كۈپى

en: Desktop Size
ug: ئۈستەلئۈستى چوڭلۇقى

en: Detect Outputs
ug: چىقىرىشنى تەكشۈر

en: Detect Refresh Rate
ug: يېڭىلاش تېزلىكىنى بايقا

en: Disable blurring of screen regions obscured by other windows.
ug: باشقا كۆزنەك تەرىپىدىن ئېكران رايونىنى توسۇۋالغاندا غۇۋالىقنى چەكلە

en: Display Settings
ug: كۆرۈنمە يۈز تەڭشىكى

en: Distance desktop should be zoom out while switching windows
ug: كۆزنەك ئالماشقاندا ئۈستەلئۈستى ئارىلىقىنى تارايتىدۇ

en: Drag and Drop Distance
ug: سۆرەپ تاشلاش ئارلىقى

en: Drag and Drop Hover Timeout
ug: داۋالغۇتۇپ سۆرەپ تاشلاش ۋاقىت ھالقىيدۇ

en: Draw
ug: سىز

en: Draw shapes from center
ug: مەركەزدىن شەكىلنى سىزىدۇ

en: Draw using tool
ug: ئىشلىتىدىغان قورالنى سىزىدۇ

en: Drop shadow X offset
ug: سايە ئېغىشىX  تۆۋەنلەت

en: Drop shadow Y offset
ug: سايە ئېغىشىYنى تۆۋەنلەت

en: Drop shadow color
ug: سايە رەڭگىنى تۆۋەنلەت

en: Drop shadow opacity
ug: سايە غۇۋالىقىنى تۆۋەنلەت

en: Drop shadow radius
ug: سايە رادىئۇسىنى تۆۋەنلەت

en: Duration the pointer must rest in a screen edge before an edge action is taken.
ug: ئېكران گىرۋىكىدىكى گىرۋەك ھەرىكىتىدىن ئىلگىرى، ۋاقىت ئىسترېلكىسى تىنچ تۇرىدۇ.

en: Edge Bindings
ug: گىرۋەككە باغلا

en: Edge Flip Move
ug: گىرۋەك بويلاپ ئۆرۈپ يۆتكە

en: Edge Trigger Delay
ug: گىرۋەك قوزغىتىش كىچىكتۈرۈش

en: Emblem
ug: كاكار

en: Enable pointer water effects
ug: سۇ ئۈنۈمىنى قوزغات

en: Enabled
ug: قوزغىتىلغان

en: Erase size
ug: ئۆچۈرۈش چوڭلۇقى

en: Erase width
ug: ئۆچۈرۈش كەڭلىكى

en: Fade Mode
ug: تەدرىجىي ھالەت

en: Fade Speed
ug: تەدرىجىي تىزلىتىش

en: Fade Time
ug: سۇسلاشتۇرۇش ۋاقتى

en: Fade effect on system beep
ug: سېستىما زىلى تەدبىجى يوشۇرۇش ئۈنۈمى

en: Fade windows
ug: تەدرىجىي كىرىپ چىقىدىغان كۆزنەك

en: Fading Windows
ug: كۆزنەك يوشۇر

en: Fast
ug: تېز

en: File Watcher
ug: ھۆججەت كۈزەتكۈچ

en: File change notification plugin
ug: ھۆججەت ئۆزگەرتىش ئۇقتۇرۇشى قىستۇرمىسى

en: Fill Color
ug: تولدۇرغان رەڭ

en: Fill color for annotations
ug: ئىزاھنى تولدۇرىدىغان رەڭ

en: Filter method used for blurring
ug: گۇڭگا سۈزگۈچ ئۇسۇلىنى ئىشلىتىدۇ

en: Fixed Window Placement
ug: كۆزنەك جايىغا مۇقىملاشتۇر

en: Flip Time
ug: ئۆرۈش ۋاقتى

en: Focus Blur
ug: گۇڭگا فوكۇس

en: Focus Effect
ug: فوكۇس ئۈنۈمى

en: Focus Prevention Level
ug: فوكۇستىن ساقلىنىش دەرىجىسى

en: Focus Prevention Windows
ug: كۆزنەكتىن ساقلىنىش فوكۇسى

en: Focus Window Effect
ug: كۆزنەك فوكۇس ئۈنۈمى

en: Focus Windows
ug: كۆزنەك فوكۇسى

en: Focus blur windows
ug: گۇڭگا كۆزنەك فوكۇسى

en: Focus on Switch
ug: ئالماشقاندا فوكۇسلان

en: Focus prevention windows
ug: كۆزنەكتىن ساقلىنىش فوكۇسى

en: Focus windows when they are visible during the switch
ug: ئالماشقاندا كۆرۈنىدىغان كۆزنەك فوكۇسى

en: Fold Acceleration
ug: ھەسسە بويىچە تىزلىتىش

en: Fold Speed
ug: ھەسسە تېزلىك

en: Force Placement Windows
ug: كۆزنەكنى مەجبۇرى ئورۇنلاشتۇر

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
ug: بۇ قوللىنىشچان پرۇگراممىدىن مەجبۇرىي چېكىنسىڭىز ساقلانمىغان ئۆزگەرتىشلەر يوقايدۇ

en: Friction
ug: سۈركىلىش

en: Fullscreen Visual Bell
ug: تولۇق ئېكرانلىق كۆرۈنۈشچان زىل

en: Fullscreen fade effect on system beep
ug: سېستىما زىلى پۈتۈن ئىكراننى تەدرىجى يوشۇرۇش ئۈنۈمى

en: Gaussian
ug: ئۈنۈم

en: Gaussian Radius
ug: ئۈنۈم رادىئوسى

en: Gaussian Strength
ug: ئۈنۈم كۈچلۈكلۈكى

en: Gaussian radius
ug: ئۈنۈم رادىئوسى

en: Gaussian strength
ug: ئۈنۈم كۈچلۈكلۈكى

en: General Options
ug: ئادەتتىكى تاللانمىلار

en: General compiz options
ug: compizئادەتتىكى تاللانمىلىرى

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
ug: mipرەسىمى ھاسىل قىلغاندا يۇقىرى سۈپەتتە كىچىكلىتىشى مۇمكىن

en: Gnome Compatibility
ug: Gnomeماسلىشىشچانلىقى

en: Good
ug: ياخشى

en: Grab Windows
ug: كۆزنەككە ئېرىش

en: Grid Resolution
ug: سېتكا ئېنىقلىقى

en: Hide Skip Taskbar Windows
ug: يوشۇرۇنغان كۆزنەك ۋەزىپە ئىستونىدىن ئاتلا

en: Hide all normal windows
ug: بارلىق نورمال كۆزنەكلەرنى يوشۇر

en: Hide all windows and focus desktop
ug: بارلىق كۆزنەكلەرنى يوشۇرۇپ ئۈستەلگە فوكۇسلاش

en: Hide windows not in taskbar when entering show desktop mode
ug: يوشۇرۇن كۆزنەك ۋەزىپە ئىستونىغا كىرمىگەندە ئۈستەلئۈستى ھالىتىنى كۆرسىتىدۇ

en: High
ug: يۇقىرى

en: Horizontal Virtual Size
ug: توغرىسىغا مەۋھۇم  چوڭلۇقى

en: Horizontal offset (in pixels).
ug: توغرىسىغا ئۈنۈمى(پېكسىل)

en: Horizontal viewport positions
ug: توغرىسىغا كۆزنەك ئورنى

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Ignore Hints When Maximized
ug: چوڭايتقاندا ئەسكەرتىشكە پەرۋا قىلما

en: Ignore size increment and aspect hints when window is maximized
ug: كۆزنەكنى ئەڭ چوڭ قىلغاندا تەدرىجىي ئاشۇرۇش ھەم كەڭلىك ئېگىزلىك نىسبەت ئەسكەرتىشىگە پەرۋا قىلما

en: Inactive Shadow
ug: پاسسىپ سايە

en: Increase Brightness Button
ug: كېڭەيتىش سېلىشتۇرما دەرىجە توپچىسى

en: Increase Brightness Key
ug: تارايتىش سېلىشتۇرما دەرىجە ئاچقۇچى

en: Increase Opacity Button
ug: غۇۋالىقنى كېڭەيتىش كۇنۇپكىسى

en: Increase Opacity Key
ug: غۇۋالىقنى كېڭەيتىش ئاچقۇچى

en: Increase Saturation Button
ug: كېڭەيتىش تويۇنۇش دەرىجىسى توپچىسى

en: Increase Saturation Key
ug: كېڭەيتىش تويۇنۇش دەرىجىسى كۇنۇپكىسى

en: Increase the brightness of the selected window.
ug: تاللانغان كۆزنەڭنىڭ يورۇقلۇق دەرىجىسىنى ئاشۇر

en: Increase the opacity of the selected window.
ug: تاللىنىدىغان كۆزنەكنىڭ غۇۋالىقىنى ئاشۇر

en: Increase the opacity of the window the pointer hovers.
ug: ئىسترېلكا

en: Increase the saturation of the selected window.
ug: تاللانغان كۆزنەكنىڭ تويۇنۇش دەرىجىسىنى ئاشۇر

en: Independent texture fetch
ug: مۇستەقىل ئىزنانى ئېلىش

en: Initiate
ug: دەسلەپكى

en: Initiate Ellipse
ug: ئېللىپسنى قوزغىتىدۇ

en: Initiate Erase
ug: ئۆچۈرۈشنى قوزغىتىدۇ

en: Initiate Free Draw
ug: بىكار سىزىشنى قوزغىتىدۇ

en: Initiate Line
ug: سىزىقنى قوزغىتىدۇ

en: Initiate Rectangle
ug: تىك تۆت تەرەپلىكنى قوزغىتىدۇ

en: Initiate Window Move
ug: كۆزنەك يۆتكەشنى قوزغات

en: Initiate Window Picker
ug: كۆزنەك تاللىغۇچنى قوزغات

en: Initiate Window Picker For All Windows
ug: بارلىق كۆزنەكلەر ئۈچۈن  كۆزنەك تاللىغۇچنى قوزغات

en: Initiate Window Picker For Window Group
ug: بارلىق كۆزنەك گورۇپپىسى ئۈچۈن كۆزنەك تاللىغۇچنى قوزغات

en: Initiate Window Resize
ug: كۆزنەك چوڭ-كىچىكلىكىنى توغرىلاشنى قوزغات

en: Initiate annotate erasing
ug: ئىزاھنى ئۆچۈرۈشنى قوزغىتىدۇ

en: Initiate clone selection
ug: كۆپەيتىپ تاللاشنى قوزغات

en: Initiate ellipse drawing
ug: ئېللىپس سىزىشنى قوزغىتىدۇ

en: Initiate freehand drawing
ug: قولىدا سىزىشنى قوزغىتىدۇ

en: Initiate line drawing
ug: سىزىق سىزىشنى قوزغىتىدۇ

en: Initiate rectangle drawing
ug: تىك تۆت تەرەپلىك سىزىشنى قوزغىتىدۇ

en: Initiates cube transparency only, if the rotation is mouse driven.
ug: چاشقىنەك بىلەن ئايلاندۇرلغاندا، كۇب سۈزۈكلۈكىنى قوزغات

en: Inside Cube
ug: كۇب ئىچى

en: Interval before raising selected windows
ug: ۋاقىت بۆلىكىدىن كىيىن تاللانغان كۆزنەك ئۆرلەيدۇ

en: Interval between ping messages
ug: ئۇچۇر ۋە Pingئىنتېرۋالى

en: Keep In Workarea
ug: خىزمەت رايونىنى ساقلا

en: Key Bindings
ug: كۇنۇپكا باغلىنىشى

en: Key Bindings Toggle Scale Mode
ug: كىچىكلىتىش ھالىتىگە ئالمىشىشقا باغلانغان كونۇپكا

en: Key bindings
ug: Key باغلاش

en: Keyboard Move Increment
ug: ھەرپتاختا يۆتكەش مىقدارى

en: Keyboard shortcut to unfold the cube.
ug: كۇپ يايى تىزلەتمىسى

en: Launch Application
ug: پروگرامما ئىجرا قىل

en: Layout and start transforming all windows
ug: بارلىق كۆزنەك ئۆزگىرىشىنى ئورۇنلاشتۇر ۋە باشلا

en: Layout and start transforming windows
ug: كۆزنەك ئۆزگىرىشىنى ئورۇنلاشتۇر ۋە باشلا

en: Level of focus stealing prevention
ug: فوكۇس ئوغرىلىنىشتىن ساقلىنىش دەرىجىسى

en: Lighting
ug: يورۇت

en: Line
ug: قۇر

en: List of currently active plugins
ug: نۆۋەتتىكى ئاكتىپ قىستۇرمىلار تىزىملىكى

en: List of strings describing output devices
ug: چىقىرىش ئۈسكۈنىسىنىڭ ھېرىپ تىزمىسى تىزىملىكىنى تەسۋىرلە

en: Low
ug: تۆۋەن

en: Lower Window
ug: كۆزنەكنى پەسلەت

en: Lower window below other windows
ug: كۆزنەكنى باشقا كۆزنەكنىڭ ئاستىغا تۆۋەنلىتىش

en: Lower window beneath other windows
ug: كۆزنەكنى باشقا كۆزنەكنىڭ ئاستىغا تۆۋەنلىتىش

en: Make Above
ug: ئۈستىگە چىقار

en: Make window shiver
ug: كۆزنەكنى تىترەت

en: Map Effect
ug: خەرىتە ئۈنۈمى

en: Map Window Effect
ug: كۆزنەك خەرىتە  ئۈنۈمى

en: Map Windows
ug: خەرىتە كۆزنىكى

en: Maximize
ug: چوڭايت

en: Maximize Effect
ug: چوڭايتىش ئۈنۈمى

en: Maximize Window
ug: كۆزنەكنى ئەڭ چوڭ قىلىش

en: Maximize Window Horizontally
ug: كۆزنەكنى گورىزونتال چوڭايتىش

en: Maximize Window Vertically
ug: كۆزنەكنى تىك ھالەتتە چوڭايتىش

en: Maximize active window
ug: ئاكتىپ كۆزنەكنى كىچىكلەت

en: Maximize active window horizontally
ug: ئاكتىپ  كۆزنەكنى گورىزونتال چوڭايت

en: Maximize active window vertically
ug: ئاكتىپ كۆزنەكنى تىك چوڭايت

en: Maximize window
ug: كۆزنەكنى چوڭايتىش

en: Maximize window horizontally
ug: كۆزنەكنى توغرا يۆنىلىشتە چوڭايتىش

en: Maximize window vertically
ug: كۆزنەكنى تىك يۆنىلىشتە چوڭايتىش

en: Minimize Window
ug: كۆزنەكنى كىچىكلەت

en: Minimize active window
ug: ئاكتىپ ئۆرنەكنى كىچىكلەت

en: Minimize window
ug: كۆزنەكنى كىچىكلىتىش

en: Minimized
ug: كىچىكلىتىلگەن

en: Minimum Grid Size
ug: ئەڭ كىچىك سېتكا چوڭلۇقى

en: Minimum Vertex Grid Size
ug: ئەڭ كىچىك چوقا سېتكا چوڭلۇقى

en: Mipmap
ug: Mipسۈرەت

en: Mipmap LOD
ug: Mipسۈرەت LOD

en: Mipmap level-of-detail
ug: Mipسۈرەتlevel-of-detail

en: Mode
ug: ھالىتى

en: Model
ug: ئەندىزە

en: Move Window
ug: كۆزنەكنى يۆتكە

en: Move Windows
ug: كۆزنەك يۆتكە

en: Move window
ug: كۆزنەكنى يۆتكەش

en: Move window one workspace down
ug: كۆزنەكنى تۆۋەندىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window one workspace to the left
ug: كۆزنەكنى سولدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window one workspace to the right
ug: كۆزنەكنى ئوڭدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window one workspace up
ug: كۆزنەكنى يۇقىرىدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window to workspace 1
ug: كۆزنەكنى 1-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to workspace 10
ug: كۆزنەكنى 10-خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window to workspace 11
ug: كۆزنەكنى 11- خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window to workspace 12
ug: كۆزنەكنى 12- خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window to workspace 2
ug: كۆزنەكنى 2-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to workspace 3
ug: كۆزنەكنى 3-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to workspace 4
ug: كۆزنەكنى 4-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to workspace 5
ug: كۆزنەكنى 5-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to workspace 6
ug: كۆزنەكنى 6-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to workspace 7
ug: كۆزنەكنى 7-خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window to workspace 8
ug: كۆزنەكنى 8-خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window to workspace 9
ug: كۆزنەكنى 9-خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move your windows around
ug: تۆت تەرەپتىن كۆزنەكنى يۆتكەيدۇ

en: Moving Window Opacity
ug: كۆزنەك غۇۋالىقىنى يۆتكە

en: Multi Output Mode
ug: كۆپ چىقىرىش ھالىتى

en: Multiple cubes
ug: كۆپ كۇب

en: Navigation
ug: يولباشچى

en: Next Panel
ug: كېيىنكى تەگلىك

en: Next window
ug: كېيىنكى كۆزنەك

en: Next window (All windows)
ug: كېيىنكى كۆزنەك(ھەممە كۆزنەكلەر)

en: Next window (No popup)
ug: كېيىنكى كۆزنەك(قاڭقىمايدىغان)

en: Non Rotating Opacity
ug: ئايلاندۇرغاندا غۇۋالىق يوق

en: None
ug: يوق

en: Normal
ug: نورمال

en: Normal Resize Windows
ug: چوك-كىچىكلىكى نورمال تەڭشەلگەن كۆزنەك

en: Off
ug: تاقا

en: Offset Scale
ug: ئۈنۈم نىسبىتى

en: On all output devices
ug: ھەممە چىقىرىش ئۈسكۈنىلىرى

en: On current output device
ug: نۆۋەتتىكى ھەممە چىقرىش ئۈسكۈنىسى

en: One big cube
ug: بىر چوڭ كۇب

en: Only show icon
ug: سىنبەلگىنىلا كۆرسەت

en: Only show the window icon and do not display a thumbnail at all
ug: كۆزنەكتىكى سىنبەلگىنىلا كۆرسىتىپ، كىچىك سۈرەتلەرنى  كۆرسەتمە

en: Opacity
ug: غۇۋالىقى

en: Opacity During Rotation
ug: ئايلاندۇرغاندىكى غۇۋالىقى

en: Opacity increment and decrement amount (in percent).
ug: غۇۋالىقنى ئاشۇرۇش تۆۋەنلىتىش مىقدارى(پىرسەنت)

en: Opacity level of moving windows (in percent).
ug: كۆزنەك يۆتكەش غۇۋالىق دەرىجىسى(پىرسەنت)

en: Opacity of the desktop during cube rotation (in percent).
ug: ئۈستەلئۈستى كۈبىنى ئايلاندۇرۇش غۇۋالىقى(پىرسەنت)

en: Opacity of the desktop when not rotating the cube (in percent).
ug: ئۈستەلئۈستى كۈبىنى ئايلاندۇرمىغاندىكى غۇۋالىقى

en: Opacity value for the windows (in percent).
ug: كۆزنەكنىڭ غۇۋالىق قىممىتى(پىرسەنت)

en: Open a terminal
ug: تېرمىنالنى ئاچىدۇ

en: OpenGL Plugin
ug: OpenGLقىستۇرمىسى

en: Outline
ug: ئىزنا

en: Outline Resize Windows
ug: كۆزنەك چوڭلۇقى ئىزناسى

en: Output clone handler
ug: كلون چىقىرىش بىر تەرەپ قىلغۇچ

en: Outputs
ug: چىقىرىشلار

en: Overlapping Output Handling
ug: تەكرار چىقىرىشنى بىر تەرەپ قىلىش

en: Overlay Icon
ug: سىنبەلگە دەستىلە

en: Overlay an icon on windows once they are scaled
ug: كۆزنەكتە سىنبەلگە دەستىلىگەندە ،كىچىكلىتىلىدۇ

en: PNG image loader
ug: PNGسۈرەت قاچىلاش ماشىنىسى

en: Ping Delay
ug: Pingكېچىكتۈرۈش

en: Place Windows
ug: كۆزنەك جايى

en: Place across all outputs
ug: بارلىق چىقىرىشلار

en: Place the camera inside the cube.
ug: كۈب ئىچىنى سىنغا ئال

en: Place windows and viewports on a cube
ug: كۇپ ئۈستىدە كۆزنەك قوي ۋە كۆرسەت

en: Placement Mode
ug: ئورۇنلاشتۇرۇش ھالىتى

en: Point
ug: نۇقتا

en: Pointer
ug: قەلەم

en: Positioned windows
ug: كۆزنەك ئورنى

en: Positioning modes
ug: ئورۇن بېكىتىش ھالىتى

en: Prefer larger output
ug: چوڭ چىقىرىشنى خالايمەن

en: Prefer smaller output
ug: كىچىك چىقىرىشنى خالايمەن

en: Prev Panel
ug: ئالدىنقى تەگلىك

en: Prev window
ug: ئالدىنقى كۆزنەك

en: Prev window (All windows)
ug: ئالدىنقى كۆزنەك( ھەممە كۆزنەكلەر)

en: Prev window (No popup)
ug: ئالدىنقى كۆزنەك(قاڭقىمايدىغان)

en: Pulse
ug: ئىمپۇلس

en: Pulse effect
ug: مۇسپەت ئۈنۈمى

en: Rain Delay
ug: يامغۇر كېچىكتۈر

en: Raise On Click
ug: چېكىلسە ئۆرلىتىدۇ

en: Raise Window
ug: كۆزنەكنى ئۆرلەت

en: Raise on rotate
ug: ئايلاندۇرۇشنى ئۆرلەت

en: Raise selected windows after interval
ug: تاللانغان كۆزنەك ۋاقىت بۆلىكىدىن كىيىن ئۆرلەيدۇ

en: Raise window above other windows
ug: كۆزنەكنى باشقا كۆزنەكنىڭ ئۈستىگە كۆتۈرۈش

en: Raise windows when clicked
ug: چەككەندە كۆزنەكنى ئۆرلىتىدۇ

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: Rectangle
ug: تىك تۆت بۇلۇڭ

en: Refresh Rate
ug: يېڭىلاش تېزلىكى

en: Regex Matching
ug: تىك كۆزنەك ئورنى

en: Resize Window
ug: كۆزنەك چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت

en: Resize window
ug: كۆزنەك چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش

en: Restore window
ug: كۆزنەكنى ئەسلىگە كەلتۈر

en: Rotate Cube
ug: كۈبنى چۆرگىلەت

en: Rotate Flip Left
ug: سولغا ئايلاندۇرۇپ ئۆرۈ

en: Rotate Flip Right
ug: ئوڭغا ئايلاندۇرۇپ ئۆرۈ

en: Rotate Left
ug: سولغا چۆرگىلەت

en: Rotate Left with Window
ug: كۆزنەكنى سولغا چۆرگىلەت

en: Rotate Right
ug: ئوڭغا ئايلاندۇر

en: Rotate Right with Window
ug: كۆزنەكنى ئوڭغا چۆرگىلەت

en: Rotate To
ug: چۆرگىلەت

en: Rotate To Face 1
ug: چۆرگىلىتىش يۈزى 1

en: Rotate To Face 1 with Window
ug: كۆزنەكنى  يۈز 1 بىلەن چۆرگىلەت

en: Rotate To Face 10
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 10

en: Rotate To Face 10 with Window
ug: كۆزنەكنى  يۈز 10 بىلەن چۆرگىلەت

en: Rotate To Face 11
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 11

en: Rotate To Face 11 with Window
ug: كۆزنەكنى  يۈز 11 بىلەن چۆرگىلەت

en: Rotate To Face 12
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 12

en: Rotate To Face 12 with Window
ug: كۆزنەكنى  يۈز 12 بىلەن چۆرگىلەت

en: Rotate To Face 2
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 2

en: Rotate To Face 2 with Window
ug: كۆزنەكنى  يۈز 2 بىلەن چۆرگىلەت

en: Rotate To Face 3
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 3

en: Rotate To Face 3 with Window
ug: كۆزنەكنى  يۈز 3 بىلەن چۆرگىلەت

en: Rotate To Face 4
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 4

en: Rotate To Face 4 with Window
ug: كۆزنەكنى  يۈز 4 بىلەن چۆرگىلەت

en: Rotate To Face 5
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 5

en: Rotate To Face 5 with Window
ug: كۆزنەكنى  يۈز 5 بىلەن چۆرگىلەت

en: Rotate To Face 6
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 6

en: Rotate To Face 6 with Window
ug: كۆزنەكنى  يۈز 6 بىلەن چۆرگىلەت

en: Rotate To Face 7
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 7

en: Rotate To Face 7 with Window
ug: كۆزنەكنى  يۈز 7 بىلەن چۆرگىلەت

en: Rotate To Face 8
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 8

en: Rotate To Face 8 with Window
ug: كۆزنەكنى  يۈز 8 بىلەن چۆرگىلەت

en: Rotate To Face 9
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 9

en: Rotate To Face 9 with Window
ug: كۆزنەكنى  يۈز 9 بىلەن چۆرگىلەت

en: Rotate cube
ug: كۈبنى چۆرگىلەت

en: Rotate left
ug: سولغا چۆرگىلەت

en: Rotate right
ug: ئوڭغا چۆرگىلەت

en: Rotate to cube face
ug: كۈب يۈزىنى چۆرگىلەت

en: Rotate to cube face with window
ug: كۈب يۈزىنى كۆزنەك بىلەن بىللە چۆرگىلەت

en: Rotate to face 1
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 1

en: Rotate to face 10
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 10

en: Rotate to face 11
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 12

en: Rotate to face 12
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 12

en: Rotate to face 2
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 2

en: Rotate to face 3
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 3

en: Rotate to face 4
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 4

en: Rotate to face 5
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 5

en: Rotate to face 6
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 6

en: Rotate to face 7
ug: چۆرگىلىتىش يۈزى 7

en: Rotate to face 8
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 8

en: Rotate to face 9
ug: چۆرگىلىتىش  يۈزى 9

en: Rotate to the selected window while switching
ug: تالىغان كۆزنەك ئالماشقاندا ئايلاندۇر

en: Rotate window
ug: كۆزنەكنى چۆرگىلەت

en: Rotate with window
ug: كۆزنەكنى چۆرگىلەت

en: Rotation Acceleration
ug: چۆرگىلەشنى تېزلەت

en: Rotation Speed
ug: چۆرگىلىتىش سۈرئىتى

en: Rotation Timestep
ug: چۆرگىلىتىش ۋاقىت ئۇزۇنلۇقى

en: Rotation Zoom
ug: چۆرگىلىتىشنى كېڭەيت-تارايت

en: Run Dialog
ug: سۆزلەشكۈنى ئىجرا قىلىدۇ

en: Run command 0
ug: بۇيرۇق 0نى ئىجرا قىل

en: Run command 1
ug: بۇيرۇق 1نى ئىجرا قىل

en: Run command 10
ug: بۇيرۇق 10نى ئىجرا قىل

en: Run command 11
ug: بۇيرۇق 11نى ئىجرا قىل

en: Run command 12
ug: بۇيرۇق 12نى ئىجرا قىل

en: Run command 13
ug: بۇيرۇق 13نى ئىجرا قىل

en: Run command 14
ug: بۇيرۇق 14نى ئىجرا قىل

en: Run command 15
ug: بۇيرۇق 15نى ئىجرا قىل

en: Run command 16
ug: بۇيرۇق 16نى ئىجرا قىل

en: Run command 17
ug: بۇيرۇق 17نى ئىجرا قىل

en: Run command 18
ug: بۇيرۇق 18نى ئىجرا قىل

en: Run command 19
ug: بۇيرۇق 19نى ئىجرا قىل

en: Run command 2
ug: بۇيرۇق 2نى ئىجرا قىل

en: Run command 20
ug: بۇيرۇق 20نى ئىجرا قىل

en: Run command 3
ug: بۇيرۇق 3نى ئىجرا قىل

en: Run command 4
ug: بۇيرۇق 4نى ئىجرا قىل

en: Run command 5
ug: بۇيرۇق 5نى ئىجرا قىل

en: Run command 6
ug: بۇيرۇق 6نى ئىجرا قىل

en: Run command 7
ug: بۇيرۇق 7نى ئىجرا قىل

en: Run command 8
ug: بۇيرۇق 8نى ئىجرا قىل

en: Run command 9
ug: بۇيرۇق 9نى ئىجرا قىل

en: Run terminal command
ug: تېرمىنال بۇيرۇقىنى ئىجرا قىل

en: SVG image loader
ug: SVGسۈرەت قاچىلاش ماشىنىسى

en: Saturation
ug: تويۇنۇش

en: Saturation increment and decrement amount (in percent).
ug: تويۇنۇش دەرىجىسىنى ئاشۇرۇش ۋە كېمەيتىش دەرىجىسى

en: Saturation value for the windows (in percent).
ug: كۆزنەڭنىڭ تويۇنۇش دەرىجىسى قىممىتى(پىرسەنت)

en: Save Directory
ug: مۇندەرىجە ساقلا

en: Save plugin states on unload
ug: قىستۇرمىنى چىقىرىۋېتىش ھالىتىنى ساقلا

en: Save the state of plugins when they are unloaded such they will resume their past internal state when reloaded
ug: قىستۇرمىنى چىقىرىۋىتىشنى ساقلىغاندا، بۇ خىل ھالەت قايتىدىن يۈكلەنگەنگەندە ئىلگىرىكى ئىچكى ھالەتتە ئەسلىگە كېلىدۇ

en: Scale
ug: نىسبىتى

en: Scale Windows
ug: كۆزەك نىسبىتى

en: Scale speed
ug: تېزلىك نىسبىتى

en: Scale timestep
ug: ۋاقىت ئۇزۇنلۇقى نىسبىتى

en: Scale windows
ug: كۆزنەك نىسبىتى

en: Screen size multiplier for horizontal virtual size
ug: توغرىسىغا  مەۋھۇم چوڭلۇقى ئېكراننىڭ ھەسسە بويىچە

en: Screen size multiplier for vertical virtual size
ug: تىك مەۋھۇم چوڭلۇقى ئېكراننىڭ ھەسسە بويىچە

en: Screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى

en: Screenshot command line
ug: ئېكراننى رەسىمگە ئېلىش بۇيرۇق قۇرى

en: Select how the cube is displayed, if multiple output devices are used.
ug: كۆپ خىل چىقىرىش ئۈسكۈنىسىنى ئىشلەتكەندە كۇپنى قانداق كۆرسىتىشنى تاللا

en: Select next panel type window.
ug: كېيىنكى تەگلىك كۆزنىكىنى تاللا

en: Select next window without showing the popup window.
ug: كۆرسەتمەيدىغان قاڭقىش كۆزنەكتىن كېيىنكى كۆزنەكنى تاللا

en: Select previous panel type window.
ug: ئالدىنقى تەگلىك كۆزنىكىنى تاللا

en: Select previous window without showing the popup window.
ug: كۆرسەتمەيدىغان قاڭقىش كۆزنىكىنىڭ ئالدىدىكى كۆزنەكنى تاللا

en: Selects how window placement should behave if multiple outputs are selected
ug: ئەگەر كۆپ چىقىرىشنى تاللىغاندا، كۆزنەك جايىنى قانداق تاللايدۇ

en: Selects where windows are scaled if multiple output devices are used.
ug: ئەگەر كۆپ چىقىرىش ئۈسكۈنىسى ئىشلىتىش نىسبىتى بولغاندا كۆزنەك ئورنىنى تاللا

en: Set overlay
ug: دەستىلەشنى تەڭشە

en: Set window overlay
ug: كۆزنەك دەستىلەشنى تەڭشە

en: Shade
ug: تۈرۈش

en: Shadow Color
ug: سايە رەڭگى

en: Shadow Offset X
ug: سايە ئېغىشى X

en: Shadow Offset Y
ug: سايە ئېغىشىنى تۆۋەنلەتY

en: Shadow Opacity
ug: سايە غۇۋالىقى

en: Shadow Radius
ug: سايە رادىئۇسى

en: Shadow windows
ug: سايە كۆزنەك

en: Shiver
ug: تىترەش

en: Show Desktop
ug: ئۈستەلئۈستىنى كۆرسەت

en: Show Main Menu
ug: ئاساسىي تىزىملىكنى كۆرسەت

en: Show Run Application dialog
ug: قوللىنىشچان پروگرامما ئىجرا دىئالوگ رامكىسىنى كۆرسەت

en: Show desktop
ug: ئۈستەلئۈستىنى كۆرسەت

en: Show icon next to thumbnail
ug: كېيىنكى كىچىك سۈرەت سىنبەلگىلىرىنى كۆرسەت

en: Show minimized windows
ug: كىچىكلىتىلگەن كۆزنەكنى كۆرسەت

en: Show the main menu
ug: ئاساسىي تىزىملىكنى كۆرسىتىدۇ

en: Slow Animations
ug: جانلاندۇرۇمنى ئاستىلات

en: Smart
ug: ئىدراكلىق

en: Smart mode
ug: ئىدراكلىق ھالەت

en: Snapoff Distance
ug: ئارىلىقنى توغرىلاش ئېتىك

en: Space between windows
ug: كۆزنەكلەر ئوتتۇرىسىدىكى ئارىلىق

en: Spacing
ug: ئارىلىق

en: Specific Window Matches
ug: ئالاھىدە كۆزنەك ماسلىقى

en: Speed
ug: سۈرئىتى

en: Spring Friction
ug: پورشېن سۈركىلىشى

en: Spring K
ug: پورشېن K

en: Start Rotation
ug: چۆرگىلەت

en: Start moving window
ug: كۆزنەك يۆتكە

en: Start resizing window
ug: كۆزنەك چوڭ-كىچىكلىكىنى توغرىلاشنى قوزغات

en: Step Size
ug: قەدەم چوڭلۇقى

en: Stick
ug: مۇقىم

en: Stretch
ug: سوز

en: Stroke color for annotations
ug: ئىزاھنىڭ سىزىق رەڭگى

en: Stroke width
ug: سىزىق كەڭلىكى

en: Stroke width for annotations
ug: ئىزاھنىڭ سىزىق كەڭلىكى

en: Switch applications
ug: پروگراممىلارنى ئالماشتۇرۇش

en: Switch to workspace 1
ug: 1-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 10
ug: 10-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 11
ug: 11- خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 12
ug: 12-  خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 2
ug: 2-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 3
ug: 3-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 4
ug: 4-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 5
ug: 5-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 6
ug: 6-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 7
ug: 7-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 8
ug: 8-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 9
ug: 9-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace above
ug: ئۈستىدىكى خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace below
ug: ئاستىدىكى خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace left
ug: سولدىكى خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace right
ug: ئوڭدىكى خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch windows of an app directly
ug: بىر پروگراممىنىڭ كۆزنەكلىرىنى بىۋاسىتە ئالماشتۇرۇش

en: Switcher speed
ug: ئالماشتۇرغۇچى سۈرئىتى

en: Switcher timestep
ug: چۆرگىلىتىش ۋاقتىنى ئالماشتۇرغۇچ

en: Switcher windows
ug: كۆزنەك ئالماشتۇرغۇچ

en: Take a screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشىنى سۈرەتكە ئال

en: Take a screenshot of a window
ug: كۆزنەكنىڭ كۆرۈنۈشىنى سۈرەتكە ئالىدۇ

en: Terminal command line
ug: تېرمىنال بۇيرۇق قۇرى

en: Terminate scale
ug: ئاخىرلاشتۇرۇش نىسبىتى

en: Texture Compression
ug: ئىزنانى پرېسلا

en: Texture Filter
ug: ئىزنا سۈزگۈچى

en: Texture filtering
ug: ئىزنا سۈزۈلگەن

en: The acceleration of folding and unfolding.
ug: قاتلاش ۋە ئېچىش تىزلەتكۈچى

en: The minimum distance (in px) beyond which the timeout is reset.
ug: بۇ ۋاقىت ھالقىشنى ئەسلىگە كەلتۈرۈشتىن ھالقىيدىغان ئەڭ كىچىك ئارلىق(بىرلىكى: پىكسىل)

en: The rate at which the screen is redrawn (times/second)
ug: مۇشۇ ئىكراندا قايتا سىزىش تىزلىكى(قېتىم /سىكۇنت

en: The speed of folding and unfolding.
ug: قاتلاش ۋە ئېچىش تىزلىكى

en: The timestep of folding and unfolding.
ug: قاتلاش ۋە ئېچىش ۋاقىت ئۇزۇنلۇقى

en: The window "%s" is not responding.
ug: كۆزنەك "%s" تە ئىنكاس يوق

en: Timestep
ug: ۋاقىت قەدەم ئۇزۇنلۇقى

en: Title wave
ug: دولقۇن ماۋزۇسى

en: Toggle Window Maximized
ug: كۆزنەك تۈگۈنى چوڭايتىلىدۇ

en: Toggle Window Maximized Horizontally
ug: كۆزنەك تۈگۈنى گورىزونتال چوڭايتىلىدۇ

en: Toggle Window Maximized Vertically
ug: كۆزنەك تۈگۈنى تىك چوڭايتىلىدۇ

en: Toggle Window Shaded
ug: كۆزنەك تۈگۈنى سايلىنىدۇ

en: Toggle active window maximized
ug: ئاكتىپ كۆزنەك تۈگۈنى چوڭايتىلىدۇ

en: Toggle active window maximized horizontally
ug: ئاكتىپ كۆزنەك تۈگۈنى تىك چوڭايتىلىدۇ

en: Toggle active window maximized vertically
ug: ئاكتىپ كۆزنەك تۈگۈنى تىك چوڭايتىلىدۇ

en: Toggle active window shaded
ug: ئاكتى كۆزنەك تۈگۈنى سايلىنىدۇ

en: Toggle fullscreen mode
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىنى ئالماشتۇر

en: Toggle maximization state
ug: ئەڭ چوڭ ھالەتكە ئالمىشىش

en: Toggle rain
ug: يامغۇرغا ئالمىشىش

en: Toggle rain effect
ug: يامغۇرغا ئالمىشىش ئۈنۈمى

en: Toggle shaded state
ug: سايىلەش ھالەتكە ئالمىشىش

en: Toggle use of slow animations
ug: ئاستا جانلاندۇرۇمنى ئىشلىتىشنى قوزغات

en: Toggle wiper
ug: دولقۇنسىمان يامغۇر سۈرتكۈچ

en: Toggle wiper effect
ug: دولقۇنسىمان يامغۇر سۈرتكۈچ ئۈنۈمى

en: Top
ug: ئۈستى

en: Transparency Only On Mouse Rotate
ug: چاشقىنەك ئارقىلىق ئايلاندۇررغاندىكى سۈزۈكلۈكى

en: Transparent Cube
ug: سۈزۈك كۈب

en: Unfold Cube Key
ug: كۇب يايى ئاچقۇچى

en: Unmake Above
ug: ئۈستىگە چىقارما

en: Unmaximize Window
ug: كۆزنەكنى ئەڭ چوڭ قىلىشنى بىكار قىلىش

en: Unmaximize active window
ug: ئاكتىپ كۆزنەكنى كىچىكلەتمە

en: Unmaximize or Minimize Window
ug: كۆزنەكنى كىچىكلەتمە ياكى چوڭايت

en: Unmaximize or minimize active window
ug: ئاكتىپ كۆزنەكنى كىچىكلەتمە ياكى چوڭايت

en: Unredirect Fullscreen Windows
ug: پۈتۈن ئىكران كۆزنەكنى قايتا بەلگىلىمە

en: Unredirect Match
ug: ماسلىقنى قايتا بەلگىلىمە

en: Unshade
ug: يېيىش

en: Unstick
ug: مۇقىمسىز

en: Use active output device
ug: ئاكتىپ چىقىرىش ئۈسكۈنىسىنى ئىشلەت

en: Use output device of focussed window
ug: فوكۇسلانغان كۆزنەكتە چىقىرىش ئۈسكۈنىسىنى ئىشلەت

en: Use output device with pointer
ug: چىقىرىش ئۈسكۈنىسى ۋە ئىستىرىلكىنى ئىشلەت

en: Uses the initial click point as the center of shapes.
ug: دەسلەپكى چېكىلگەن نۇقتىدىن شەكىلنىڭ مەركىزىنى سىزىدۇ

en: Vendor
ug: تەمىنلىگۈچى

en: Vertex Grid Resolution
ug: چوقا سېتكا ئېنىقلىقى

en: Vertex buffer object
ug: چوقا يىغلەك ئوبيېكتى

en: Vertical Virtual Size
ug: تىك مەۋھۇم چوڭلۇقى

en: Vertical viewport positions
ug: تىك كۆزنەك ئورنى

en: Very High
ug: ناھايىتى يۇقىرى

en: Visual Bell
ug: كۆرۈنۈشچان زىل

en: Water Effect
ug: سۇ ئۈنۈمى

en: Water offset scale
ug: سۇ ئۈنۈمى نىسبىتى

en: Wave effect from window title
ug: كۆزنەك ماۋزۇسىدا دولقۇن ئۈنۈمى

en: Which one of overlapping output devices should be preferred
ug: ئىچىدىكى تەكرار چىقىرىش ئۈسكۈنىسىنىڭ بىرى ئالدىن تاللىنىشى لازىم

en: Window Decoration
ug: كۆزنەك بېزەكلىرى

en: Window Menu
ug: كۆزنەك تىزىملىكى

en: Window Specific Settings
ug: كۆزنەك خاس تەڭشەكلىرى

en: Window blur speed
ug: كۆزنەك گۇڭگا تېزلىكى

en: Window decorations
ug: كۆزنەك بېزەكلىرى

en: Window fade mode
ug: كۆزنەك تەدرىجىي ھالىتى

en: Window fade speed
ug: كۆزنەك تەدرىجىي تېزلىكى

en: Window menu button binding
ug: كۆزنەك تىزىملىكى توپچا باغلىقى

en: Window menu key binding
ug: كۆزنەك تىزىملىكى ئاچقۇچ باغلىقى

en: Window screenshot command line
ug: كۆزنەكنى رەسىمگە ئېلىش بۇيرۇق قۇرى

en: Window values
ug: كۆزنەك قىممەتلىرى

en: Windows
ug: كۆزنەكلەر

en: Windows that should be affected by focus blur
ug: گۇڭگا فوكۇس ئۈنۈمىگە ئۇچرىغان كۆزنەك

en: Windows that should be decorated
ug: كۆزنەك بېزەش لازىم

en: Windows that should be fading
ug: كۆزنەكنى تەدرىجى يوشۇر

en: Windows that should be positioned by default
ug: كۆزنەكنى كۆڭۈلدىكى جايغا مۇقىملاشتۇرۇش

en: Windows that should be scaled in scale mode
ug: كۆزنەكنى كىچىكلىتىلگەن ھالەتتە تەڭشەيدۇ

en: Windows that should be shown in switcher
ug: كۆزنەكنى ئالماشتۇرغۇچتا  كۆرسىتىدۇ

en: Windows that should be use alpha blur by default
ug: كۆڭۈلدىكى alphaغۇۋالىقنى ئىشلىتىدىغان كۆزنەك

en: Windows that should have a shadow
ug: كۆزنەكنى سايىلەندۈرىدۇ

en: Windows that should have a specific default brightness.
ug: بەلگىلەنگەن كۆزنەكنىڭ يورۇقلۇق دەرىجىسى

en: Windows that should have a specific default opacity.
ug: بەلگىلەنگەن كۆڭۈلدىكى كۆزنەكنىڭ غۇۋالىقى

en: Windows that should have a specific default saturation.
ug: بەلگىلەنگەن كۆزنەكنىڭ كۆڭۈلدىكى تويۇنۇش دەرىجىسى

en: Windows that should wobble when focused
ug: كۆزنەك فوكۇسقا ئېرىشكەندە لەپەڭلەيدۇ

en: Windows that should wobble when grabbed
ug: كۆزنەكنى تۇتقاندا لەپەڭلەيدۇ

en: Windows that should wobble when moved
ug: كۆزنەكنى يۆتكىگەندە لەپەڭلىسۇن

en: Windows with fixed placement mode
ug: كۆزنەك مۇقىم ئورۇنلاشتۇرۇش ھالىتى

en: Windows with fixed positions
ug: كۆزنەك مۇقىملاشتۇرۇش جايى

en: Wobble effect when maximizing and unmaximizing windows
ug: كۆزنەكنى چوڭايتقاندا ھەم چوڭايتىلغاندىكى لەپەڭلەش ئۈنۈمى

en: Wobbly Windows
ug: تەۋرەنگەن كۆزنەكلەر

en: Workarounds
ug: خىزمەت رايونى

en: X Offset
ug: X ئېغىش

en: X Positions
ug: Xئوق ئورنى

en: X position values
ug: Xئوق قىممەتلىرى

en: Y Offset
ug: Y ئېغىش

en: Y Positions
ug: Yئوق ئورنى

en: Y position values
ug: Yئوق ئورنى قىممەتلىرى

en: Zoom
ug: كېڭەيت-تارايت

en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

en: _Force Quit
ug: مەجبۇرى ئاخىرلاشتۇر(_F)
