gconf - en to ug translation catalogue (492 entries)

en: %s Continue (y/n)?
ug: %s داۋاملاشتۇرامدۇ (ھەئە/ياق)(y/n)?

en: %s option must be used by itself.
ug: %s تاللانمىسىنى ئۆزى ئىشلىتىشى كېرەك.

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
ug: '\%o' ASCII ھەرپى ئەمەس، شۇڭا ئۇنى ئاچقۇچ ئاتى ئىچىدە ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: (no value set)
ug: (قىممىتى بېكىتىلمىگەن)

en: - Sanity checks for GConf
ug: - GConf نىڭ نورماللىقنى تەكشۈرۈش

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
ug: - GConf سەپلىمىسىنى باشقۇرۇش قورالى

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
ug: --ignore-schema-defaults دېگەن تاللانما پەقەت --get، --all-entries، --dump، --recursive-list، --get-list-size ياكى --get-list-element دېگەن تاللانمىلار بىلەنلا بىرگە ئىشلىتىلىدۇ

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
ug: --recursive-list دېگەن تاللانما --get، --set، --unset، --all-entries، --all-dirs، ياكى  --search-key دېگەن تاللانمىلار بىلەن بىرگە ئىشلىتىلمەسلىكى كېرەك

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
ug: --set_schema دېگەن تاللانما --get، --set، --unset، --all-entries، --all-dirs، ياكى --search-key دېگەن تاللانمىلار بىلەن بىرگە ئىشلىتىلمەسلىكى كېرەك

en: <%s> provided but current element does not have type %s
ug: <%s> تەمىنلىنىپتۇ بىراق نۆۋەتتىكى ئېلېمېنتنىڭ %s تىپى يوق

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
ug: <%s> تەمىنلىنىپتۇ بىراق ئاتا <entry> نىڭ قىممىتى يوق

en: <li> has wrong type %s
ug: <li> نىڭ تىپى %s خاتا

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
ug: بىر تۈگۈننىڭ "type" خاسلىقى `%s' نامەلۇم، بولدى قىلدى

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
ug: XML ھۆججىتى `%s' دىكى ئەڭ يۇقىرى قەۋەتتىكى تۈگۈن <entry> ئەمەس بەلكى <%s>،  ئۇنى بولدى قىلدى

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
ug: مۇلازىمېتىر تىزىمىغا client قوشۇش مەغلۇپ بولدى، CORBA خاتالىقى: %s

en: Adding source `%s'
ug: مەنبە `%s' نى قوشۇۋاتىدۇ

en: Attached schema `%s' to key `%s'
ug: قوشۇلغان schema `%s'(ئاچقۇچ `%s' غا)

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ug: بۇ تىل مۇھىتىدا "%s" خاسلىق <%s> ئېلېمېنتقا نىسبەتەن ئىناۋەتسىز

en: Backend `%s' failed to return a vtable
ug: `%s'  دېگەن Backend، vtable دېگەن قىممەتنى قايتۇرۇشتا مەغلۇپ بولدى

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
ug: ئارقا ئۇچ `%s' تا زۆرۈر بولغان vtable ئەزاسى `%s' كەم

en: Bad XML node: %s
ug: بولمىغۇر XML تۈگۈنى: %s

en: Bad address `%s'
ug: بولمىغۇر ئادرېس `%s'

en: Bad address `%s': %s
ug: بولمىغۇر ئادرېس `%s': %s

en: Bad key or directory name
ug: بولمىغۇر ئاچقۇچ ياكى مۇندەرىجە ئاتى

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
ug: مۇلازىمېتىرنى كۆۋرۈك قىلىپ سەپلىمە ساندىنىنى بىۋاسىتە زىيارەت قىلىدۇ. شەرت: gconfd ئىجرا قىلىنمىغان بولۇشى كېرەك.

en: CORBA error: %s
ug: CORBA خاتالىقى: %s

en: Can't add notifications to a local configuration source
ug: يەرلىك سەپلىمە مەنبەسىگە ئۇقتۇرۇش قوشقىلى بولمىدى

en: Can't get and set/unset simultaneously
ug: --get ۋە --set/--unset لارنى بىرلا ۋاقىتتا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Can't get type and set/unset simultaneously
ug: --get-type ۋە --set/--unset لارنى بىرلا ۋاقىتتا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
ug: يانتۇ سىزىق '/' نىڭ ئارقىسىدىنلا چېكىت '.' يېزىلسا بولمايدۇ

en: Can't have two slashes '/' in a row
ug: بىر قۇردا ئىككى دانە يانتۇ سىزىق '/' بولسا بولمايدۇ

en: Can't overwrite existing read-only value
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان قىممەتنى قالىغىلى بولمىدى

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
ug: "%s" ئادرېستىكى XML غول مۇندەرىجىسىنى ئوقۇغىلى ۋە يازغىلى بولمىدى

en: Can't remove file %s: %s
ug: ھۆججەت %s نى چىقىرىۋەتكىلى بولمىدى: %s

en: Can't set and get/unset simultaneously
ug: --set ۋە --get/--unset لارنى بىرلا ۋاقىتتا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
ug: --toggle ۋە --get/--set/--unset لارنى بىرلا ۋاقىتتا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
ug: --all-dirs نى  --get ياكى --set بىلەن بىرگە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Can't use --all-entries with --get or --set
ug: --all-entries نى  --get ياكى --set بىلەن بىرگە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Can't write to file `%s': %s
ug: ھۆججەت `%s' غا يازغىلى بولمىدى: %s

en: Cannot find directory %s
ug: مۇندەرىجە %s تېپىلمىدى

en: Cannot set schema as value
ug: schema نى قىممەت قىلىپ بېكىتكىلى بولمايدۇ

en: Car Type: %s
ug: Car تىپى: %s

en: Cdr Type: %s
ug: Cdr تىپى: %s

en: Change GConf mandatory values
ug: GConf mandatory قىممەتلىرىنى ئۆزگەرتىش

en: Change GConf system values
ug: GConf سىستېما قىممەتلىرىنى ئۆزگەرتىش

en: Client options:
ug: خېرىدار تاللانمىلىرى:

en: Config file '%s' is empty
ug: سەپلىمە ھۆججەت '%s' قۇرۇق

en: Configuration server couldn't be contacted
ug: سەپلىمە مۇلازىمېتىرى بىلەن ئالاقە قىلغىلى بولمىدى

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
ug: LDAP مۇلازىمېتىرى بىلەن ئالاقىلىشىۋاتىدۇ: باش ماشىنا '%s'، ئېغىز '%d', ئاساس DN '%s'

en: Corrupt data in configuration source database
ug: سەپلىمە مەنبەسىنىڭ ساندىنىدا بۇزۇلغان سانلىق-مەلۇماتلار بار

en: Could not connect to session bus: %s
ug: ئەڭگىمە باش لىنىيىسىگە باغلىنالمىدى: %s

en: Could not connect to system bus: %s
ug: سىستېما باش لىنىيىسىگە باغلىنالمىدى: %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
ug: ھۆججەت «%s» نى قۇرالمىدى. بۇ ھۆججەت مەۋجۇتتەك قىلىدۇ

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
ug: ھۆججەت '%s' نى دىسكىغا يازغىلى بولمىدى: %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
ug: ھالەت ساقلاش ھۆججىتى '%s' نى دىسكىغا چىقىرالمىدى: %s

en: Could not lock temporary file '%s': %s
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت «%s» نى قۇلۇپلىيالمىدى: %s

en: Could not make directory "%s": %s
ug: مۇندەرىجە «%s» نى ياسىيالمىدى: %s

en: Could not make directory `%s': %s
ug: مۇندەرىجە «%s» نى ياسىيالمىدى: %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
ug: كونا ھالەت ساقلاش ھۆججىتى '%s' نى يۆتكىيەلمىدى: %s

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
ug: %s نىڭ قۇلۇپىنى ئېچىش ئۈچۈن قۇلۇپلانغان مۇندەرىجىنى ئاچالمىدى: %s

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
ug: ھالەت ساقلاش ھۆججىتى '%s' نى يېزىش ھالىتىدە ئاچالمىدى: %s

en: Could not remove "%s": %s
ug: «%s» نى چىقىرىۋېتەلمىدى: %s

en: Could not remove file %s: %s
ug: ھۆججەت %s نى چىقىرىۋېتەلمىدى: %s

en: Could not stat `%s': %s
ug: `%s' نىڭ ھالىتىگە ئېرىشكىلى بولمىدى: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
ug: ھالەت ساقلاش ھۆججىتى '%s' گە يازالمىدى fd: %d: %s

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
ug: ئادرېس «%s» دىن XML غول مۇندەرىجىسىنى تاپالمىدى

en: Couldn't get value
ug: قىممەتكە ئېرىشەلمىدى

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
ug: تىزىم ئېلېمېنتنىڭ CORBA قىممىتىنى چۈشەندۈرگىلى بولمىدى

en: Couldn't locate backend module for `%s'
ug: `%s' ئۈچۈن ئارقا ئۇچ بۆلىكىنىڭ ئورنىنى بېكىتەلمىدى

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
ug: كۇنۇپكا `%s' نىڭ تەڭشەك ئىلتىماسىدىكى قوبۇل قىلغان CORBA قىممىتىنى چۈشىنەلمىدى

en: Couldn't open path file `%s': %s
ug: يول ھۆججىتى `%s' نى ئاچقىلى بولمىدى: %s

en: Couldn't resolve address for configuration source
ug: سەپلىمە مەنبەسىنىڭ ئادرېسىنى ھەل قىلالمىدى

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
ug: Evolution/LDAP مەنبەسىنى '%s' سەپلىمە ھۆججىتىنى ئىشلىتىپ قۇرۇش

en: D-BUS error: %s
ug: D-BUS خاتالىقى: %s

en: DESCRIPTION
ug: چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Daemon failed to acquire gconf service:
    %s
ug: نازارەتچى gconf مۇلازىمېتىگە ئېرىشەلمىدى: 
    %s

en: Daemon failed to connect to the D-BUS daemon:
    %s
ug: نازارەتچى D-BUS نازارەتچىگە باغلىنالمىدى: 
    %s

en: Default Value: %s
ug: كۆڭۈلدىكى قىممەت: %s

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
ug: XML جۈپ تۈگۈنىدىن car ۋە cdr تېپىلمىدى

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
ug: XML تىزىملىك تۈگۈنى ئىچىدىكى XML تۈگۈنى <%s> نى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
ug: XML جۈپ تۈگۈنى ئىچىدىكى XML تۈگۈنى <%s> نى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
ug: `%s' نى چۈشەنگىلى بولمىدى(پۈتۈن سان كېرەك)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
ug: `%s' نى چۈشەنگىلى بولمىدى(ھەقىقىي سان كېرەك)

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
ug: `%s' نى چۈشەنگىلى بولمىدى(true ياكى false كېرەك)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
ug: `%s' نى چۈشەنگىلى بولمىدى(ئارقىسىدا ئارتۇقچە ھەرپلەر بار)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
ug: `%s' نى چۈشەنگىلى بولمىدى(جۈپ ئىچىدە ئارتقۇچە ئايلاندۇرۇلمىغان ')' بايقالدى)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
ug: `%s' نى چۈشەنگىلى بولمىدى(تىزىملىك ئىچىدە ئارتقۇچە ئايلاندۇرۇلمىغان ']' بايقالدى)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
ug: `%s' نى چۈشەنگىلى بولمىدى(تىزىملىك ']' بىلەن ئاخىرلىشىشى كېرەك)

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
ug: `%s' نى چۈشەنگىلى بولمىدى(تىزىملىك '[' بىلەن باشلىنىشى كېرەك)

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
ug: `%s' نى چۈشەنگىلى بولمىدى(جۈپ ')' بىلەن ئاخىرلىشىشى كېرەك)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
ug: `%s' نى چۈشەنگىلى بولمىدى(جۈپ '(' بىلەن باشلىنىشى كېرەك)

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
ug: `%s' نى چۈشەنگىلى بولمىدى(ئېلېمېنتلارنىڭ سانى خاتا)

en: Directory operation on key
ug: كۇنۇپكىدىكى مۇندەرىجە مەشغۇلاتى

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
ug: غول(root) %s دىكى XML مەنبەسىنىڭ مۇندەرىجە/ھۆججەتنىڭ ھوقۇقلىرى: %o/%o

en: Document `%s' has no top level <%s> node
ug: پۈتۈك `%s' نىڭ يۇقىرى قەۋەت تۈگۈنى <%s> يوق

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
ug: پۈتۈك `%s' نىڭ يىلتىز(root) تۈگۈنىنىڭ تىپى توغرا ئەمەس(<%s>، ئەسلى <%s> بولۇشى كېرەك)

en: Document `%s' is empty?
ug: پۈتۈك `%s' قۇرۇقمۇ؟

en: Don't understand type `%s'
ug: تىپ `%s' نى چۈشەنگىلى بۆلمىسى

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
ug: مۇندەرىجە ئاستىدىكى بارلىق مەزمۇنلارنىڭ XML چۈشەندۈرۈلۈشىنى چوڭقۇرلاپ ئۆلچەملىك چىقىرىش ئۈسكۈنىسىگە تەپسىلىي چىقىرىدۇ(dump)

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
ug: `%s' مەزمۇن`%s' نىڭ ئىچىدە بار، ئۇنى بولدى قىلدى

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ug: <%s> ئېلېمېنت <%s> ئاستىدا بولۇشقا يول قويۇلمايدۇ

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
ug: ئېلېمېنت <%s> نى ئېلېمېنت <%s> نىڭ ئارىسىدا ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: Element <%s> is not allowed inside current element
ug: ھازىرقى ئېلېمېنتنىڭ ئىچىدە <%s> ئېلېمېنتنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Encoded value is not valid UTF-8
ug: كودلانغان قىممەت ئىناۋەتلىك UTF-8 ئەمەس

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
ug: XML ھۆججىتى `%s' دىكى ئاتسىز مەزمۇن بار، ئۇنى بولدى قىلدى

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
ug: schema ئاتى `%s' نى ئاچقۇچ ئاتى `%s' بىلەن باغلاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Error checking existence of `%s': %s
ug: `%s' نىڭ مەۋجۇتلۇقىنى تەكشۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error compiling regex: %s
ug: مۇنتىزىم ئىپادىنى تەرجىمە قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error finding metainfo: %s
ug: metainfo ئىزدەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
ug: '%s' نىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتىنى ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error getting metainfo: %s
ug: metainfo ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error getting new value for "%s": %s
ug: «%s» نىڭ يېڭى قىممىتىنى ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error getting schema at '%s': %s
ug: '%s' دىكى schema غا ئېرىشىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Error getting value for `%s': %s
ug: '%s' نىڭ قىممىتىنى ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error initializing module `%s': %s
ug: بۆلەك `%s' نى دەسلەپلەشتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
ug: '%s' دىكى مۇندەرىجىلەرنى كۆرسىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error listing dirs: %s
ug: مۇندەرىجىلەرنى كۆرسىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error loading some configuration sources: %s
ug: بىر قىسىم سەپلىمە مەنبەلىرىنى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
ug: ئارقا ئۇچ «%2$s» يوللىغان ئۆزگەرتىش ئۇقتۇرۇشىدىن كېيىن «%1$s» نىڭ يېڭى قىممىتىگە ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %3$s

en: Error obtaining new value for `%s': %s
ug: `%s' نىڭ يېڭى قىممىتىنى ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error opening module `%s': %s
ug: بۆلەك `%s' نى ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error querying LDAP server: %s
ug: LDAP مۇلازىمېتىرىدىن سۈرۈشتۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error reading "%s": %s
ug: «%s» نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error reading saved state file: %s
ug: ھالەت ساقلاش ھۆججىتىنى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error reading the file:
ug: ھۆججەت ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Error releasing lockfile: %s
ug: قۇلۇپ ھۆججىتىنى قويۇۋېتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error removing directory "%s": %s
ug: مۇندەرىجە «%s» نى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error removing schema name from '%s': %s
ug: '%s' دىن schema ئاتىنى چىقىرىۋېتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
ug: GConf دەرىخى(tree) نى '%s' غا ساقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error setting schema for `%s': %s
ug: `%s' نىڭ schema نى بېكىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى كۆرۈلدى: %s

en: Error setting value for `%s': %s
ug: `%s' نىڭ قىممىتىنى بېكىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error setting value: %s
ug: قىممەت بېرىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error setting value: %s
ug: قىممەت بېرىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error syncing configuration data: %s
ug: سەپلىمە سانلىق-مەلۇماتلىرىنى ماس قەدەملەشتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
ug: XML backend مۇندەرىجە غەملىكىنى ماس قەدەملەشتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error syncing: %s
ug: قەدەمداشلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error syncing: %s
ug: قەدەمداشلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error unsetting "%s": %s
ug: "%s" نىڭ قىممىتىنى ئېلىۋېتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error unsetting `%s': %s
ug: '%s' نىڭ قىممىتىنى ئېلىۋېتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error unsetting `%s': %s
ug: '%s' نىڭ قىممىتىنى ئېلىۋېتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ug: تاللانمىلارنى تەھلىل قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s.
    '%s --help' نى ئىجرا قىلدۇرسىڭىز ئىشلىتىشكە بولىدىغان بارلىق بۇيرۇق قۇرى تاللانمىلىرىنىڭ تىزىمىنى كۆرەلەيسىز.

en: Error writing file "%s": %s
ug: ھۆججەت «%s» نى يېزىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error: %s
ug: خاتالىق: %s

en: Exiting
ug: چېكىنىۋاتىدۇ

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
ug: (%s,%s)  جۈپ كېلىدىغان يەرگە، بىر ياكى ئىككىلا قىممىتى خاتا بولغان جۈپ كەلدى

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
ug: `%s'  كېلىدىغان يەرگە `%s' كەلدى(ئاچقۇچ %s نىڭدىكى)

en: Expected bool, got %s
ug: bool كېلىدىغان يەرگە %s كەلدى

en: Expected float, got %s
ug: float كېلىدىغان يەرگە %s كەلدى

en: Expected int, got %s
ug: int كېلىدىغان يەرگە %s كەلدى

en: Expected list of %s, got list of %s
ug: %s نىڭ تىزىمى كېلىدىغان يەرگە %s نىڭ تىزىمى كەلدى

en: Expected list, got %s
ug: تىزىم كېلىدىغان يەرگە %s كەلدى

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
ug: تىپى (%s,%s) بولغان جۈپ كېلىدىغان يەرگە (%s,%s) تىپ كەلدى

en: Expected pair, got %s
ug: جۈپ كېلىدىغان يەرگە %s كەلدى

en: Expected schema, got %s
ug: schema كېلىدىغان يەرگە %s كەلدى

en: Expected string, got %s
ug: string كېلىدىغان يەرگە %s كەلدى

en: FILENAME
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Failed
ug: مەغلۇپ بولدى

en: Failed reading default value for schema: %s
ug: schema نىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتىنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى:%s

en: Failed to access configuration source(s): %s
ug: سەپلىمە مەنبەسىنى زىيارەت قىلغىلى بولمىدى: %s

en: Failed to activate configuration server: %s
ug: سەپلىمە مۇلازىمېتىرىنى ئاكتىپلىيالمىدى: %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
ug: ھۆججەت '%s' نى تازىلاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to close file `%s': %s
ug: ھۆججەت `%s' نى يېپىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
ug: gconfd خاتىرە ئۇچۇرىنى(logfile) يېپىش مەغلۇپ بولدى؛ ھۆججەت ياخشى ساقلانمىغاندەك قىلىدۇ(%s)

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
ug: يېڭى ھالەت ساقلاش ھۆججىتىنى '%s' نى يېپىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to contact LDAP server: %s
ug: LDAP مۇلازىمېتىرى بىلەن ئالاقىلىشىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to contact configuration server; the most common cause is a missing or misconfigured D-Bus session bus daemon. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
ug: سەپلىمە مۇلازىمېتىرى بىلەن ئالاقە قىلىش مەغلۇپ بولدى. كۆپرەك سەۋەب D-Bus ئەڭگىمە باش لىنىيە daemon نى يوق ياكى خاتا سەپلەنگەنلىكتىن بولىدۇ. http://projects.gnome.org/gconf/ غا قاراڭ.(تەپسىلاتى - %s)

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
ug: '%s' دېگەن IOR نى نەڭ پايدىلىنىشىغا ئايلاندۇرۇش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to convert object to IOR
ug: نەڭنى IOR غا ئايلاندۇرۇش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to create file `%s': %s
ug: ھۆججەت `%s' قۇرۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to create or open '%s'
ug: '%s' نى ئېچىش ياكى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to delete "%s": %s
ug: «%s» نى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
ug: كونا ھۆججەت `%s' نى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
ug: ھالەت ساقلاش ھۆججىتىگە client يېزىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to get IOR for client: %s
ug: client نىڭ IOR نى ئېلىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to get a lock
ug: قۇلۇپقا ئېرىشىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to get all entries in `%s': %s
ug: `%s' نىڭدىكى بارلىق مەزمۇنلارغا ئېرىشىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
ug: daemon نىڭ باش لىنىيىسىنى ئېلىش مەغلۇپ بولدى، ئاخىرلاشتۇرىدۇ: %s

en: Failed to get configuration file path from '%s'
ug: '%s' نىڭدىن سەپلىمە ھۆججەت يولىغا ئېرىشىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to get connection to session: %s
ug: ئەڭگىمەگە باغلىنىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to get object reference for ConfigServer
ug: ConfigServer دىن نەڭ پايدىلىنىشىنى ئېلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to get value for `%s': %s
ug: `%s' نىڭ قىممىتىگە ئېرىشىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
ug: XML مۇندەرىجىسى "%s" نىڭ قۇلۇپىدىن ۋاز كېچىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to init GConf: %s
ug: GConf نى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى: %s

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
ug: '%s' نى '%s' غا ئۇلانما قىلىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to load file "%s": %s
ug: ھۆججەت «%s» نى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to load source "%s": %s
ug: مەنبە «%s» نى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
ug: '%s' نى قۇلۇپلاش مەغلۇپ بولدى: باشقا بىر ئىجرا(process) بۇنى قۇلۇپلىغان بولۇشى مۇمكىن، ياكى مەشغۇلات سىستېمىسىنىڭ NFS ھۆججەت قۇلۇپلاش تەڭشىكى توغرا تەڭشەلمىگەن بولۇشى مۇمكىن(%s)

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
ug: تىڭشىغۇچ %s (%s) نى خاتىرىلىيەلمىدى؛ gconfd قايتا قوزغالغاندا بۇ تىڭشىغۇچنى ئەسلىگە كەلتۈرەلمەيدۇ، بۇنداق بولغاندا سەپلىمە ئۆزگىرىش ئۇقتۇرۇشىنىڭ ئىشەنچسىزلىكىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ.

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
ug: gconfd خاتىرە ھۆججىتىگە تىڭشىغۇچنى قوشالمىدى؛ ئەگەر gconfd تاقالسا ياكى چېكىنسە شۇ تىڭشىغۇچنى قايتا قوشالمايدۇ(%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
ug: gconfd خاتىرە ھۆججىتىگە تىڭشىغۇچنى ئۆچۈرەلمىدى؛ ئەگەر gconfd تاقالسا ياكى چېكىنسە شۇ تىڭشىغۇچنى خاتا ھالدا قايتا قوشۇپ قويۇشى مۇمكىن(%s)

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
ug: كۈندىلىك خاتىرە ھۆججەتكە ئۆچۈرۈلگەن تىڭشىغۇچنى ئۆچۈرەلمىدى (كۆپىنچە ئەھۋالدا زىيىنى يوق، بەلكىم مەلۇم ئۇقتۇرۇشنىڭ غەلىتە تەكرارلىنىشىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن): %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
ug: يېڭى ھالەت ساقلاش ھۆججىتىنى يۆتكەش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت "%s" نى ئەڭ ئاخىرقى ئورۇن "%s" غا يۆتكەش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to open "%s": %s
ug: "%s" نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to open `%s': %s
ug: `%s' نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
ug: gconfd خاتىرە ھۆججىتىنى ئاچالمىدى؛ gconfd تاقالغاندىن كېيىن تىڭشىغۇچنى ئەسلىگە كەلتۈرەلمەيدۇ(%s)

en: Failed to open saved state file: %s
ug: ھالەت ساقلاش ھۆججىتىنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to parse XML file "%s"
ug: XML ھۆججىتى «%s» تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to register server object with the D-BUS bus daemon
ug: D-BUS ئاساسىي لىنىيە نازارەتچىنى مۇلازىمېتىر نەڭگە خەتلىيەلمىدى

en: Failed to remove '%s': %s
ug: '%s' چىقىرىۋېتىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
ug: قۇلۇپ مۇندەرىجىسى `%s' نى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
ug: قۇلۇپ ھۆججىتى `%s' نى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
ug: ئاتىنى `%s' دىن `%s' غا ئۆزگەرتىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
ug: `%s' دىن `%s' غا ئەسلىگە كەلتۈرۈش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
ug: '%s' غا يۆتكىۋېتىلگەن ئەسلىدىكى ھالەت ساقلاش ھۆججىتىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
ug: `%s' ھالىتىنى بېكىتىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to shut down backend
ug: ئارقا ئۇچنى تاقىيالمىدى

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
ug: سەپلىمە مۇلازىمېتىرى(gconfd) نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to stat `%s': %s
ug: `%s' نىڭ ھالىتىگە ئېرىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to sync XML cache contents to disk
ug: XML غەملىكىنى دىسكىغا ماس قەدەملەشتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Failed to sync one or more sources: %s
ug: بىر ياكى بىر قانچە مەنبەلەرنى ماس قەدەملەشتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Failed to unset breakage key %s: %s
ug: مۇكەممەل بولمىغان ئاچقۇچ %s نى بىكار قىلىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to write "%s": %s
ug: «%s» نى يېزىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
ug: XML سانلىق-مەلۇماتىنى `%s' غا يېزىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
ug: ھەرپنى تۇرۇبا ھۆججەت چۈشەندۈرۈش بەلگىسىنى %d غا يازالمىدى شۇڭلاشقا خېرىدار پروگراممىسى ئېسىپ قويۇلۇشى مۇمكىن: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
ug: ھالەت ساقلاش ھۆججىتىگە client قوشۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to write file `%s': %s
ug: ھۆججەت `%s' نى يېزىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to write some configuration data to disk
ug: بىر قىسىم سەپلىمە سانلىق-ئاساسلىرىنى دىسكىغا يېزىش مەغلۇپ بولدى

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
ug: "%s" نى چوڭقۇرلاپ ئەمەلدىن قالدۇرۇۋاتقاندا مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failure listing entries in `%s': %s
ug: `%s' نىڭدىكى مەزمۇنلارنى تىزىپ كۆرسىتىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failure shutting down configuration server: %s
ug: سەپلىمە مۇلازىمېتىرىنى تاقىيالمىدى: %s

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
ug: ئېغىر خاتالىق: ConfigDatabase نىڭ نەڭ پايدىلىنىشىنى ئېلىش مەغلۇپ بولدى

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
ug: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL بېكىتىلگەن، بىراق schemas ئورنىتىلمىدى

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
ug: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL بېكىتىلگەن، بىراق schemas ئورنىتىلمىدى

en: GConf Error: %s
ug: GConf خاتالىقى: %s

en: GConf server is not in use, shutting down.
ug: GConf مۇلازىمېتىرى ئىشلىتىلمىدى، توختىتىۋاتىدۇ.

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
ug: GConf ئاگاھلاندۇرۇشى: `%s' نىڭدىكى جۈپلەرنى تىزىپ كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
ug: دىنامىك بۆلەك(gmodule) ئىشلىتىلمىسە GConf ئىشلىمەيدۇ

en: GSettings Data Conversion
ug: GSettings سانلىق-مەلۇمات ئايلاندۇرۇش

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
ug: تىزىم ئاچقۇچىدىن بەلگىلەنگەن ئېلېمېنتنى ئالىدۇ(ئىندىكىسى بار).

en: Get the long doc string for a key
ug: ئاچقۇچنىڭ ئۇزۇن چۈشەندۈرۈشىنى ئالىدۇ

en: Get the name of the default source
ug: كۆڭۈلدىكى مەنبەنىڭ ئاتىنى ئالىدۇ

en: Get the name of the schema applied to this key
ug: ئاچقۇچقا بەلگىلەنگەن schema ئاتىنى ئالىدۇ

en: Get the number of elements in a list key.
ug: تىزىم ئاچقۇچىدىن ئېلېمېنت سانىنى ئالىدۇ.

en: Get the short doc string for a key
ug: ئاچقۇچنىڭ قىسقا چۈشەندۈرۈشىنى ئالىدۇ

en: GetIOR failed: %s
ug: GetIOR مەغلۇپ بولدى: %s

en: Got %d entries using filter: %s
ug: سۈزگۈچ ئىشلىتىپ %d تۈرگە ئېرىشتى: %s

en: Got a malformed message.
ug: خاتا ئۇچۇرغا ئېرىشتى.

en: Ignore schema defaults when reading values.
ug: قىممەتلەرنى ئوقۇۋاتقاندا schema نىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتىگە پەرۋا قىلمايدۇ.

en: Ignoring XML node `%s': %s
ug: XML تۈگۈنى `%s' نى بولدى قىلدى: %s

en: Ignoring XML node with name `%s': %s
ug: XML تۈگۈن ئاتى `%s' نى بولدى قىلدى: %s

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
ug: XML جۈپىدىكى  بولمىغۇر car غا پەرۋا قىلمىدى: %s

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
ug: XML جۈپىدىكى  بولمىغۇر cdr غا پەرۋا قىلمىدى: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
ug: schema ئاتى `%s' نى بولدى قىلدى، ئىناۋەتسىز: %s

en: Incorrect type for list element in %s
ug: %s نىڭ ئىچىدىكى تىزىم ئېلېمېنتىنىڭ تىپى توغرا ئەمەس

en: Initializing Markup backend module
ug: بەلگە تىلى ئارقا ئۇچى بۆلىكىنى دەسلەپلەشتۈرۈۋاتىدۇ

en: Initializing XML backend module
ug: XML backend بۆلىكىنى دەسلەپلەشتۈرۈۋاتىدۇ

en: Installation options:
ug: ئورنىتىش تاللانمىلىرى:

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
ug: schema `%s' ئورنىتىلدى(locale `%s')

en: Integer `%s' is too large or small
ug: پۈتۈن سان `%s' بەك چوڭ ياكى بەك كىچىك

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
ug: schema نىڭ locale دا ئىناۋەتسىز UTF-8 بار

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
ug: schema نىڭ ئۇزۇن چۈشەندۈرۈشىدە ئىناۋەتسىز UTF-8 بار

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
ug: schema نىڭ ئىگىسىدە ئىناۋەتسىز UTF-8 بار

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
ug: schema نىڭ قىسقا چۈشەندۈرۈشىدە ئىناۋەتسىز UTF-8 بار

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
ug: تېكىست '%s' دىكى UTF-8 ئىناۋەتسىز

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
ug: <%2$s> دىكى cdr_type "%1$s" ئىناۋەتسىز

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
ug: <%2$s> دىكى first-element تىپى "%1$s" ئىناۋەتسىز

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
ug: <%2$s> دىكى list_type "%1$s" ئىناۋەتسىز

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
ug: <%2$s> دىكى ltype "%1$s" ئىناۋەتسىز

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
ug: تىزىم تۈگۈنىدە ئىناۋەتسىز تىپ(تىزىم، جۈپ، ياكى نامەلۇم) بار

en: Key %s is not a list.
ug: ئاچقۇچ %s تىزىم ئەمەس.

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
ug: `%s'  كۇنۇپكا (`%s'  كۇنۇپكىنىڭ schema سۈپىتىدە تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ) ئەمەلىي ساقلىغان تىپى `%s'

en: Key is NULL
ug: ئاچقۇچ NULL

en: Key operation on directory
ug: مۇندەرىجىدىكى كۇنۇپكا مەشغۇلاتى

en: Key type options:
ug: ئاچقۇچ تىپى  تاللانمىلىرى:

en: Key/directory may not end with a slash '/'
ug: ئاچقۇچ/مۇندەرىجە '/' بىلەن ئاخىرلاشماسلىقى مۇمكىن

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
ug: سەپلىمە مۇلازىمېتىرى(gconfd)نى ئىجرا قىلىدۇ.(ئادەتتە بۇ ئاپتوماتىك ئىجرا قىلىنىدۇ).

en: Line %d character %d: %s
ug: %d قۇردىكى %d ھېرىپ بەلگە:  %s

en: List Type: %s
ug: تىزىم تىپى: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
ug: تىزىمدا بولمىغۇر-تىپلىق تۈگۈن بار(%s,  ئەسلى %s بولۇشى كېرەك)

en: List index is out of bounds.
ug: تىزىم ئىندىكىسى چەكتىن ئېشىپ كەتتى.

en: List index must be non-negative.
ug: تىزىم ئىندىكىسى مەنپىي سان بولسا بولمايدۇ.

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
ug: تىزىمنىڭ تىپى ئاساس تىپ(primitive type) بولۇشى كېرەك: string، int، float ياكى bool

en: Listener ID %lu doesn't exist
ug: تىڭشىغۇچ ID %lu مەۋجۇت ئەمەس

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
ug: قىممەتنىڭ XML چۈشەندۈرۈلۈشىنى بەلگىلەنگەن ھۆججەتتىن ئوقۇپ، ئۇنى مۇناسىۋەتلىك مۇندەرىجىگە بېكىتىدۇ.

en: Load/Save options:
ug: ئوقۇش/ساقلاش تاللانمىلىرى:

en: Long Desc: %s
ug: ئۇزۇن Desc: %s

en: Migrates user settings from GConf to dconf
ug: ئىشلەتكۈچى سەپلىمىسىنى GConf دىن dconf غا كۆچۈرۈش

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
ug: XML ھۆججىتىدىكى قىممەتلەرنىڭ جۈپىدە car مۇ، cdr مۇ يوق

en: Missing car from pair of values in XML file
ug: XML ھۆججىتىدىكى قىممەتلەرنىڭ جۈپىدە car يوق

en: Missing cdr from pair of values in XML file
ug: XML ھۆججىتىدىكى قىممەتلەرنىڭ جۈپىدە cdr يوق

en: Must begin with a slash '/'
ug: يانتۇ سىزىق '/' بىلەن باشلىنىشى كېرەك

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
ug: GCONF_CONFIG_SOURCE نىڭ مۇھىت پارامېتىرى چوقۇم بېكىتىلىشى كېرەك

en: Must specify a PCRE regex to search for.
ug: ئىزدەش ئۈچۈن PCRE مۇنتىزىم ئىپادە(regex) بەلگىلىنىشى كېرەك.

en: Must specify a key from which to get list element.
ug: تىزىم ئېلېمېنتىنى قايسى ئاچقۇچتىن ئالىدىغانلىقى بەلگىلىنىشى كېرەك.

en: Must specify a key or keys on the command line
ug: بۇيرۇق قۇرىدا ئاچقۇچ ياكى ئاچقۇچلار بەلگىلىنىشى كېرەك

en: Must specify a key or keys to get
ug: ئېرىشىش ئۈچۈن ئاچقۇچ ياكى ئاچقۇچلار بەلگىلىنىشى كېرەك

en: Must specify a key or keys to get type
ug: تىپىغا ئېرىشىش ئۈچۈن ئاچقۇچ ياكى ئاچقۇچلار بەلگىلىنىشى كېرەك

en: Must specify a key pattern to search for.
ug: ئىزدەش ئۈچۈن ئاچقۇچ pattern بەلگىلىنىشى كېرەك.

en: Must specify a key to lookup size of.
ug: چوڭلۇقىنى ئىزدەش ئۈچۈن ئاچقۇچ بەلگىلىنىشى كېرەك.

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
ug: لايىھە ئاتىنى بەلگىلەش زۆرۈر، ئاخىرىدا شۇ لايىھە ئاتىنىڭ كۇنۇپكا ئىسمى ئەگىشىپ كېلىدۇ.

en: Must specify a type when setting a value
ug: قىممىتىنى بېكىتىدىغان چاغدا تىپى بەلگىلىنىشى كېرەك

en: Must specify alternating keys/values as arguments
ug: ئاچقۇچلار/قىممەتلەرنى ئورنىغا پارامېتىر قىلىپ بەلگىلىنىشى كېرەك

en: Must specify key (schema name) as the only argument
ug: ئاچقۇچ(schema ئاتى)نى پارامېتىر قىلىپلا كۆرسىتىش كېرەك

en: Must specify keys to unapply schema from
ug: قوللىنىلمايدىغان schema نىڭ ئاچقۇچىنى كۆرسىتىش كېرەك

en: Must specify list index.
ug: تىزىم ئىندىكىسى بەلگىلىنىشى كېرەك.

en: Must specify one or more directories to dump.
ug: dump قىلىش ئۈچۈن بىر ياكى بىرقانچە مۇندەرىجە بەلگىلىنىشى كېرەك.

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
ug: ئاچقۇچ/قىممەتكە ئېرىشىش ئۈچۈن چوقۇم بىر ياكى بىرقانچە مۇندەرىجە بەلگىلىنىشى كېرەك.

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
ug: تارماق مۇندەرىجىلەرگە ئېرىشىش ئۈچۈن چوقۇم بىر ياكى بىرقانچە مۇندەرىجە بەلگىلىنىشى كېرەك.

en: Must specify one or more directories to recursively list.
ug: چوڭقۇرلاپ تىزىپ كۆرسىتىش ئۈچۈن بىر ياكى بىرقانچە مۇندەرىجە بەلگىلىنىشى كېرەك.

en: Must specify one or more keys as arguments
ug: بىر ياكى بىرقانچە ئاچقۇچنى پارامېتىر قىلىپ بەلگىلىنىشى كېرەك

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
ug: چوڭقۇرلاپ ئەمەلدىن قالدۇرۇش ئۈچۈن بىر ياكى بىرقانچە ئاچقۇچ بەلگىلىنىشى كېرەك.

en: Must specify one or more keys to unset.
ug: ئەمەلدىن قالدۇرۇش ئۈچۈن بىر ياكى بىرقانچە ئاچقۇچ بەلگىلىنىشى كېرەك.

en: Must specify some directories to break
ug: ئاخىرلاشتۇرۇش ئۈچۈن بىر قىسىم مۇندەرىجىلەر بەلگىلىنىشى كېرەك

en: Must specify some keys to break
ug: ئاخىرلاشتۇرۇش ئۈچۈن بىر قىسىم ئاچقۇچلار بەلگىلىنىشى كېرەك

en: Must specify some schema files to install
ug: ئورنىتىش ئۈچۈن بىر قىسىم schema ھۆججەتلىرى بەلگىلىنىشى كېرەك

en: No "%s" attribute on element <%s>
ug: <%2$s> دېگەن ئېلېمېنتنىڭ "%1$s" دەيدىغان خاسلىقى يوق

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
ug: '%s' نىڭ ئىچىدىكى <template> دا "filter" خاسلىقى بەلگىلەنمىگەن

en: No "type" attribute for <%s> node
ug: <%s> دېگەن تۈگۈننىڭ "type" دېگەن خاسلىقى يوق

en: No "value" attribute for node
ug: تۈگۈننىڭ "value" دېگەن خاسلىقى يوق

en: No '/' in key "%s"
ug: ئاچقۇچ "%s" نىڭدا '/' يوق

en: No <template> specified in '%s'
ug: '%s' نىڭ ئىچىدە <template> بەلگىلەنمىگەن

en: No D-BUS daemon running
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتقان D-BUS نازارەتچى يوق

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
ug: '%s' نىڭ ئىچىدە LDAP مۇلازىمېتىرى ياكى ئاساس DN بەلگىلەنمىگەن

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
ug: سەپلىمە ھۆججىتى تېپىلمىدى. كۆڭۈلدىكى سەپلىمە مەنبەسى  `%s' ئىشلىتىپ كۆرۈۋاتىدۇ

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
ug: سەپلىمە مەنبە ئادرېسى مۇۋەپپەقىيەتلىك ھەل قىلىنمىدى. سەپلىمە سانلىق-مەلۇماتلىرىنى ئوقۇغىلى ياكى ساقلىغىلى بولمايدۇ

en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
ug: مەنبە يولىدا سەپلىمە مەنبەلىرى يوق ئىكەن. سەپلىمە ساقلانمايدۇ؛  %s%s نى تەھرىرلەيدۇ

en: No database available to save your configuration
ug: سەپلىمىڭىزنى ساقلايدىغانغا ساندان يوق

en: No doc string stored in schema at '%s'
ug: '%s' دىكى schema دا ساقلانغان doc تېكىستنى يوق

en: No schema known for `%s'
ug: `%s' نىڭغا نىسبەتەن مەلۇملۇق schema يوق

en: No schema stored at '%s'
ug: '%s' غا schema ساقلانماپتۇ

en: No such file `%s'
ug: `%s' بۇنداق ھۆججەت يوق

en: No text is allowed inside element <%s>
ug: ئېلېمېنت <%s> نىڭ ئىچىدە تېكىست بولسا بولمايدۇ

en: No value found for key %s
ug: %s دېگەن ئاچقۇچنىڭ قىممىتى يوق ئىكەن

en: No value set for `%s'
ug: `%s' نىڭ قىممىتى بېكىتىلمىگەن

en: No value to set for key: `%s'
ug: ئاچقۇچنىڭ قىممىتى بېكىتىلمىگەن: `%s'

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
ug: يازغىلى بولىدىغان سەپلىمە مەنبەسى مۇۋەپپەقىيەتلىك ھەل قىلىنمىدى. سەپلىمە ئۆزگىرىشلىرىنى ساقلىغىلى بولماسلىقى مۇمكىن

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
ug: ھەل قىلىنغان ئادرېسنى يازغىلى بولمايدۇ. سەپلىمە تەڭشىكىنى ساقلاش مۇمكىن ئەمەس

en: Not a boolean value: %s
ug: boolean قىممەت ئەمەس: %s

en: Not running within active session
ug: ئاكتىپ ئەڭگىمە ئىچىدە ئىجرا قىلىنمىغان

en: Notification on %s doesn't exist
ug: %s دىكى ئۇقتۇرۇش مەۋجۇد ئەمەس

en: OWNER
ug: ئىگىسى

en: Object Activation Framework error
ug: نەڭ ئاكتىپلاش Framework خاتالىقى

en: Operation not allowed without configuration server
ug: سەپلىمە مۇلازىمېتىرى بولمىسا مەشغۇلات قىلغىلى بولمايدۇ

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
ug: تىزىملىك ھۆججىتىدىكى ئەڭ سىرتتىكى ئېلېمېنت چوقۇم  <gconf> بولۇشى كېرەك، <%s> بولسا بولمايدۇ

en: Owner: %s
ug: ئىگىسى: %s

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
ug: جۈپ car تىپى ئاساس تىپ(primitive type) بولۇشى كېرەك: string، int، float ياكى bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
ug: جۈپ cdr تىپى ئاساس تىپ(primitive type) بولۇشى كېرەك: string، int، float ياكى bool

en: Parse error
ug: تەھلىل قىلىش خاتالىقى

en: Permission denied
ug: ھوقۇقىڭىز يەتمىدى

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
ug: تۆۋەندىكى مەسىلىنى ھەل قىلىش ئۈچۈن سىستېما باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقە قىلىڭ:
     ھۆججەت "%s" نى قۇلۇپلىغىلى بولمىدى؛ بۇ مەشغۇلات سىستېمىسىنىڭ سەپلىمىسىدە مەسىلە بارلىقىنى كۆرسىتىدۇ. ئەگەر سىز NFS ھۆججەت سىستېمىسىنى ماكان مۇندەرىجە قىلىپ ئىشلەتكەن بولسىڭىز، مۇلازىمېتىر ياكى client توغرا تەڭشەلمىدى دېگەن گەپ. rpc.statd ياكى rpc.lockd پۈتۈكى(قوللانما) غا قاراڭ. كۆپرەك سەۋەب "nfslock" مۇلازىمىتى ئىشلىتىلمىگەنلىكتىن(disabled) بولىدۇ. كۆرۈلگەن خاتالىق "%s" (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
ug: تۆۋەندىكى مەسىلىنى ھەل قىلىش ئۈچۈن سىستېما باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقە قىلىڭ:
     ھۆججەت "%s" نى ئاچقىلى ياكى قۇرغىلى بولمىدى؛ بۇ سەپلىمىدە مەسىلە بارلىقىنى كۆرسىتىدۇ، چۈنكى نۇرغۇن پروگراممىلاردا ماكان مۇندەرىجە ئىچىگە ھۆججەت قۇرۇش زۆرۈرىيىتى بار. كۆرۈلگەن خاتالىق "%s" (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
ug: تۆۋەندىكى مەسىلىنى ھەل قىلىش ئۈچۈن سىستېما باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقە قىلىڭ:
    ئادرېس "%s" نى(سەپلىمە ھۆججەت "%s" نىڭ ئىچىدىكى) ھەل قىلغىلى بولمىدى: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
ug: تۆۋەندىكى مەسىلىنى ھەل قىلىش ئۈچۈن سىستېما باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقە قىلىڭ:
    سەپلىمە ھۆججەت "%s" نىڭدا سەپلىمە مەنبەسى يوق. بۇ خاسلىق ۋە باشقا تەڭشەكلەر ساقلانمىدى دېگەن گەپ. %s%s

en: Print all key/value pairs in a directory.
ug: بىر مۇندەرىجە ئاستىدىكى بارلىق ئاچقۇچ/قىممەتلەرنى جۈپلەپ كۆرسىتىدۇ.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
ug: بىر مۇندەرىجە ئاستىدىكى بارلىق تارماق مۇندەرىجە ۋە مەزمۇنلارنى كۆرسىتىدۇ(چوڭقۇرلاپ).

en: Print all subdirectories in a directory.
ug: بىر مۇندەرىجە ئاستىدىكى بارلىق تارماق مۇندەرىجىلەرنى كۆرسىتىدۇ.

en: Print the data type of a key to standard output.
ug: ئاچقۇچنىڭ سانلىق-مەلۇمات تىپىنى ئۆلچەملىك چىقىرىش ئۈسكۈنىسىگە چىقىرىدۇ.

en: Print the value of a key to standard output.
ug: ئاچقۇچنىڭ قىممىتىنى ئۆلچەملىك چىقىرىش ئۈسكۈنىسىگە چىقىرىدۇ.

en: Print version
ug: نەشرىنى باس

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
ug: GConf mandatory قىممەتلىرىنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن ئىمتىياز تەلەپ قىلىنىدۇ

en: Privileges are required to change GConf system values
ug: GConf سىستېما قىممەتلىرىنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن ئىمتىياز تەلەپ قىلىنىدۇ

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
ug: بۇيرۇق قۇرىدا، بەلگىلەنگەن schema ھۆججىتىنى ساندانغا ئورنىتىدۇ. ئىختىيارىي سەپلىمە مەنبەسىنى GCONF_CONFIG_SOURCE دا بەلگىلەپ بېرىڭ، ياكى كۆڭۈلدىكى سەپلىمە مەنبەسىنى ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز ئۇنىڭ قىممىتىنى قۇرۇق قىلىۋېتىڭ.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
ug: بۇيرۇق قۇرىدا، بەلگىلەنگەن schema ھۆججىتىنى سانداندىن چىقىرىۋېتىدۇ. ئىختىيارىي سەپلىمە مەنبەسىنى GCONF_CONFIG_SOURCE دا بەلگىلەپ بېرىڭ، ياكى كۆڭۈلدىكى سەپلىمە مەنبەسىنى ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز ئۇنىڭ قىممىتىنى قۇرۇق قىلىۋېتىڭ.

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
ug: نەقىل(Quoted string) تىرناق«'» بىلەن باشلانمىغان

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
ug: نەقىل(Quoted string) تىرناق«'» بىلەن ئاخىرلاشمىغان

en: Read error on file `%s': %s
ug: ھۆججەت `%s' نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Received invalid value in set request
ug: تاپشۇرۇۋالغان بېكىتىش ئىلتىماسىنىڭ ئىچىدە ئىناۋەتسىز قىممەت بار

en: Received list from gconfd with a bad list type
ug: gconfd دىن بولمىغۇر تىزىم تىپى بولغان تىزىم تاپشۇرۇۋالدى

en: Received request to drop all cached data
ug: بارلىق غەملەنگەن سانلىق-مەلۇماتلارنى ئۆچۈرۈش ئىلتىماسىنى تاپشۇرۇپ ئالدى

en: Received request to sync synchronously
ug: ماس قەدەملەشتۈرۈش ئىلتىماسىنى تاپشۇرۇپ ئالدى

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
ug: بۇيرۇق قۇرىدىكى ئاچقۇچ/مۇندەرىجىدىكى ياكى ئۇنىڭ ئاستىدىكى بارلىق ئاچقۇچلارنى چوڭقۇرلاپ ئىناۋەتسىز قىلىش

en: Remove any schema name applied to the given keys
ug: بېرىلگەن ئاچقۇچنىڭ schema ئاتىنى ئۆچۈرىدۇ

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
ug: مۇندەرىجىنى چىقىرىۋېتىش مەشغۇلاتىنى ئەمدى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ. مۇندەرىجىدىكى بارلىق قىممەتلەرنى چىقىرىۋەتسىڭىزلا بولىدۇ.

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
ug: تەھلىل قىلغان "%s" ئادرېس %d دىكى قىسمەن يازغىلى بولىدىغان سەپلىمە مەنبە

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
ug: "%s" ئادرېس %d دىكى ئوقۇشقىلا بولىدىغان سەپلىمە مەنبە سۈپىتىدە تەھلىل قىلىندى

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
ug: "%s" ئادرېس %d دىكى يازغىلى بولىدىغان سەپلىمە مەنبە سۈپىتىدە تەھلىل قىلىندى

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
ug: gconfd ئىجرا بولۇۋاتقان بولسا 0 بولمىسا 2 قايتۇرىدۇ.

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
ug: مۇندەرىجە بار بولسا 0 بولمىسا 2 قايتۇرىدۇ.

en: Returning exception: %s
ug: مۇستەسنا قايتۇردى: %s

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
ug: '%s' يىلتىز تۈگۈنى چوقۇم  <evoldap> بولۇشى كېرەك، <%s> بولمايدۇ.

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ug: '%s --help' ئىجرا قىلىنسا بۇيرۇق قۇرى تاللانمىسىنىڭ تولۇق تىزىملىكى كۆرۈنىدۇ.

en: SIGHUP received, reloading all databases
ug: SIGHUP تاپشۇرۇۋالدى، بارلىق ساندان قايتا يۈكلىنىدۇ

en: SOURCE
ug: مەنبە

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
ug: `%s' ئۈچۈن بەلگىلەنگەن Schema `%s' غەيرىي Schema قىممىتىنى ساقلىدى

en: Schema contains invalid UTF-8
ug: Schema دا ئىناۋەتسىز UTF-8 بار

en: Schema options:
ug: Schema تاللانمىلىرى:

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
ug: Schema تىپ تىزىمىنى بەلگىلەيدۇ، ھەرگىز تىزىم ئېلېمېنتلىرىنىڭ تىپىنى بەلگىلىمەيدۇ

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
ug: Schema تىپ جۈپىنى بەلگىلەيدۇ، ھەرگىز car/cdr ئېلېمېنتلىرىنىڭ تىپىنى بەلگىلىمەيدۇ

en: Search for a key, recursively.
ug: ئاچقۇچنى چوڭقۇرلاپ ئىزدەيدۇ.

en: Searching for entries using filter: %s
ug: سۈزگۈچ ئىشلىتىپ ئىزدەۋاتىدۇ: %s

en: Server couldn't resolve the address `%s'
ug: مۇلازىمېتىر `%s' دېگەن ئادرېسنى ھەل قىلالمىدى

en: Server options:
ug: مۇلازىمەت تاللانمىلىرى:

en: Server ping error: %s
ug: مۇلازىمېتىرغا ping قىلىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
ug: قىممەتكە ئاچقۇچ بېكىتىدۇ ۋە ماس قەدەملەشتۈرىدۇ. --type بىلەن بىرگە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
ug: schema نى بېكىتىدۇ ۋە ماس قەدەملەشتۈرىدۇ. --short-desc، --long-desc، --owner، ۋە --type بىلەن بىرگە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Short Desc: %s
ug: قىسقا Desc: %s

en: Show client options
ug: خېرىدار تاللانمىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show installation options
ug: ئورنىتىش تاللانمىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show key type options
ug: ئاچقۇچ تىپى  تاللانمىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show load/save options
ug: ئوقۇش/ساقلاش تاللانمىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show schema options
ug: schema تاللانمىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show server options
ug: مۇلازىمەت تاللانمىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show test options
ug: سىناق تاللانمىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
ug: gconfd تاقىلىدۇ. ئەگەر زۆرۈرىيىتى بولمىسا بۇ تاللانمىنى ئىشلەتمەڭ.

en: Shutdown error: %s
ug: تاقاش خاتالىقى: %s

en: Shutdown request received
ug: تاقاش ئىلتىماسىنى تاپشۇرۇۋالدى

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
ug: بەزى client لار قوشۇلمىغانلىقتىن، ئۆزىنى GConf مۇلازىمېتىردىن ئۆچۈرۈۋەتتى.

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
ug: كۆڭۈلدىكى يولدىن باشقا سەپلىمە مەنبەسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Specify a schema file to be installed
ug: ئورنىتىلىدىغان schema ھۆججەتنى بەلگىلەيدۇ.

en: Specify a several-line description to go in a schema.
ug: schema نىڭ بىر قانچە قۇرلۇق چۈشەندۈرۈلۈشىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
ug: schema نىڭ قىسقىچە چۈشەندۈرۈلۈشىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Specify the owner of a schema
ug: schema نىڭ ئىگىسىنى بەلگىلەيدۇ

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
ug: ئاچقۇچقا بەلگىلەنگەن schema ئاتىنى قوللىنىدۇ

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
ug: بېكىتىلگەن car جۈپى قىممىتىنىڭ تىپىنى ياكى schema چۈشەندۈرگەن قىممەتنىڭ تىپىنى بەلگىلەڭ. تەكرارلانمىغانلا بولسا، بوش قالدۇرۇلسىمۇ بولىدۇ.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
ug: بېكىتىلگەن cdr جۈپى قىممىتىنىڭ تىپىنى ياكى schema چۈشەندۈرگەن قىممەتنىڭ تىپىنى بەلگىلەڭ. تەكرارلانمىغانلا بولسا، بوش قالدۇرۇلسىمۇ بولىدۇ.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
ug: بېكىتىلگەن تىزىم قىممىتىنىڭ تىپىنى ياكى schema چۈشەندۈرگەن قىممەتنىڭ تىپىنى بەلگىلەڭ. تەكرارلانمىغانلا بولسا، بوش قالدۇرۇلسىمۇ بولىدۇ.

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
ug: بېكىتىلگەن قىممەتنىڭ تىپىنى ياكى schema چۈشەندۈرگەن قىممەتنىڭ تىپىنى بەلگىلەڭ. تەكرارلانمىغانلا بولسا، بوش قالدۇرۇلسىمۇ بولىدۇ.

en: Success
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك

en: Test options:
ug: سىناق تاللانمىلىرى:

en: Text contains invalid UTF-8
ug: تېكىست تەركىبىدە ئىناۋەتسىز UTF-8 بار

en: The '/' name can only be a directory, not a key
ug: '/' دېگەن ئات مۇندەرىجە بولالايدۇ، ئاچقۇچ بولالمايدۇ

en: The GConf daemon is currently shutting down.
ug: GConf نازارەتچى نۆۋەتتە تاقىلىۋاتىدۇ.

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
ug: مايىللىق تەڭشىكىڭىز بار ھۆججەت ئىشلىتىلىۋاتىدۇ.
    
    سىز باشقا كومپيۇتېردا سۆزلىشىشكە تىزىمغا كىرگەن بولۇشىڭىز مۇمكىن، ئەمما ئۇ ئەڭگىمە سىزنىڭ مايىللىق تەڭشەك ھۆججىتىنى ئىشلىتىۋاتىدۇ.
    
    سىز بۇ ئەڭگىمەنى ئىشلىتىۋەرسىڭىز بولىدۇ ئەمما باشقا ئەڭگىمەدىكى مايىللىق تەڭشىكىدە ۋاقىتلىق مەسىلىگە يولۇقتى.
    
    داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: Toggles a boolean key.
ug: بىر بۇلېئان كۇنۇپكىسى ئالماشتۇرىدۇ.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
ug: بۇيرۇق قۇرىدا، مۇندەرىجىدىكى بىر تۈركۈم ئاچقۇچلارنى بېكىتىش/ بېكىتمەسلىك ئارىلىق پروگراممىنى سىناشقا(Torture-test) بولىدۇ.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
ug: بۇيرۇق قۇرىدا، بىر تۈركۈم ئاچقۇچلارنىڭ تىپىنىڭ قىممىتىنى بېكىتىش/ بېكىتمەسلىك ئارىلىق پروگراممىنى سىناشقا(Torture-test) بولىدۇ.

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
ug: ئاچقۇچقا بولمىغۇر قىممەتلەرنى بېكىتىش ئارقىلىق پروگراممىنى ئاخىرلاشتۇرماقچى بولۇۋاتىدۇ:
      %s

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
ug: مۇندەرىجە ئاچقۇچىغا بولمىغۇر قىممەتلەرنى بېكىتىش ئارقىلىق پروگراممىنى ئاخىرلاشتۇرماقچى بولۇۋاتىدۇ:
      %s

en: Two <car> elements given for same pair
ug: ئوخشاش جۈپكە ئىككى دانە <car> ئېلېمېنتنى بېرىلىپتۇ

en: Two <cdr> elements given for same pair
ug: ئوخشاش جۈپكە ئىككى دانە <cdr> ئېلېمېنتنى بېرىلىپتۇ

en: Two <default> elements below a <local_schema>
ug: <local_schema> نىڭ ئاستىدا ئىككى دانە <default> ئېلېمېنت بار

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
ug: <local_schema> نىڭ ئاستىدا ئىككى دانە <longdesc> ئېلېمېنت بار

en: Type mismatch
ug: تىپى ماسلاشمىدى

en: Type: %s
ug: تىپى: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
ug: ھالەت ساقلاش ھۆججىتى %s نى ئاچالمىدى: %s

en: Unable to parse XML file '%s'
ug: XML ھۆججىتى '%s' نى تەھلىل قىلغىلى بولمىدى

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
ug: مۇندەرىجە `%s' نى XML backend غەملىكىدىن چىقىرىۋېتەلمىدى، چۈنكى ئۇ دىسكىغا مۇۋەپپەقىيەتلىك ماس قەدەملەشتۈرۈلمەپتۇ

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
ug: '%s' ئادرېستىكى تىڭشىغۇچنى ئەسلىگە كەلتۈرەلمەيدۇ، بۇ سانداننى يېشەلمىدى.

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
ug: كۇنۇپكا '%s' ئارقىلىق قىممەتنى ساقلىيالمايدۇ سەۋەبى سەپلىمە مۇلازىمېتىردا يازغىلى بولىدىغان ساندان يوق. بۇ مەسىلىنىڭ كۆپ كۆرۈلىدىغان سەۋەبى تۆۋەندىكىچە: 1) سەپلىمە يول ھۆججىتىڭىز %s/path دا ھېچقانداق ساندان يوق ياكى شۇ ھۆججەتنى تاپالمىدى 2) مەلۇم سەۋەب تۈپەيلىدىن خاتا ھالدا gconfd جەريانىدىن ئىككىنى قۇرغان 3) مەشغۇلات سىستېمىڭىزنىڭ سەپلىمىسى خاتا شۇڭلاشقا NFS ھۆججەت ئاساسىي مۇندەرىجىڭىزدە قۇلۇپلىنىپ رولى يوق 4) NFS خېرىدار ماشىنىڭىز يىمىرىلدى ھەمدە قايتا قوزغالغاندا مۇلازىمېتىرغا ئۇ ھۆججەتنى ئۆچۈرۈۋېتىشنى ئۇقتۇرۇش قىلمىدى. ئەگەر ئىككى gconfd (ياكى ئىككىنچى جەريان قوزغالغاندا ئىككى جەريان بولسا)جەريانىڭىز بولسا، gconfd نىڭ ھەممە نۇسخىلىرىنى تىزىمدىن چىقىپ، ئاخىرلاشتۇرۇپ ئاندىن قايتا قوزغاتسىڭىز ياردىمى بولۇشى مۇمكىن. ئەگەر قۇلۇپىڭىز كۈچتىن قالغان بولسا، ~/.gconf*/*lock نى چىقىرىۋېتىڭ. بەلكىم سىز ئىككى كومپيۇتېردىن بىرلا ۋاقىتتا GConf ئىشلىتىشنى سىنىغان بولۇشىڭىز مۇمكىن، ئەمما ORBit يەنىلا يىراقتىكى CORBA باغلىنىشىنىڭ كۆڭۈلدىكى سەپلىمىسىنى چەكلەيدۇ - "ORBIIOPIPv4=1" نى /etc/orbitrc مۇندەرىجىگە قويىدۇ. ھەمدە user.* syslog نى تەكشۈرۈپ gconfd نىڭ مەسىلىگە يولۇقۇشىغا مۇناسىۋەتلىك تەپسىلىي ئۇچۇرنى ئىگىلەيدۇ. ھەر بىر ماكان (home) مۇندەرىجىنىڭ بىرلا gconfd جەريانى بولۇشى ھەمدە شۇ جەريان چوقۇم ~/.gconfd دا قۇلۇپلانغان ھۆججىتىدىن بىرى بولۇشى، ھەر قايسى ساقلاش ئورۇنلىرىدا، مەسىلەن ~/.gconf دا قۇلۇپلانغان ھۆججىتى بولۇشى لازىم.

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
ug: schema `%s' چىقىرىۋېتىلدى(locale `%s')

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: Unknown error %s: %s
ug: يوچۇن خاتالىق %s: %s

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
ug: ئېلېمېنت <%3$s> نىڭ "%2$s"دېگەن خاسلىقىنىڭ قىممىتى "%1$s" نامەلۇم

en: Unload a set of values described in an XML file.
ug: XML ھۆججەت چۈشەندۈرۈشىدىكى قىممەت توپلىمىنى يۈك چۈشۈرىدۇ.

en: Unloading XML backend module.
ug: XML backend بۆلىكىنى يوقىتىۋاتىدۇ.

en: Unloading text markup backend module.
ug: تېكىست ئارقا ئۇچى بۆلىكىنى يۈك چۈشۈرۈۋاتىدۇ.

en: Unset
ug: بېكىتىلمىگەن

en: Unset the keys on the command line
ug: بۇيرۇق قۇرىدىكى ئاچقۇچلارنى ئىناۋەتسىز قىلىش

en: Usage: %s <dir>
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى: %s <dir>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى: : %s <dir>
      بىر بەلگە ئاخىرقى ئۇچى بىرلەشتۈرۈلگەندە ھۆججەت سىستېما قەۋىتىنىڭ شەكلى:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      دىن غا:
        dir/%%gconf-tree.xml

en: Value at '%s' is not a schema
ug: '%s'  نىڭدىكى قىممەت schema ئەمەس

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
ug: `%s' نىڭ قىممىتى سەپلىمە ھۆججەت يولىڭىزنىڭ ئالدىغا سەپلەندى

en: Value type is only relevant when setting a value
ug: قىممەت بېكىتكەندە قىممەتنىڭ تىپىغا مۇناسىۋەتلىك بولسىلا كۇپايە

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: <locale> تۈگۈنىنىڭ `name="locale"' دەيدىغان خاسلىقى يوق، ئۇنى بولدى قىلدى

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: boolean قىممەت `%s' نى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: كۆڭۈلدىكى قىممەت `%s' (schema (%s) نىڭ) نى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: float قىممەت `%s' نى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: int قىممەت `%s' نى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: string قىممەت `%s' نى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: بىر <locale> تۈگۈنىدىكى <%s> دېگەن تۈگۈن ئىناۋەتسىز

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: schema نىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتىنى بېكىتكىلى بولمايدۇ

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: car_type دېگىنى int، float، string ياكى bool بولسا بولىدۇ، `%s' بولسا بولمايدۇ

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: cdr_type دېگىنى int، float، string ياكى bool بولسا بولىدۇ، `%s' بولسا بولمايدۇ

en: WARNING: empty <applyto> node
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: <applyto> دېگەن تۈگۈن قۇرۇق

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: schema `%s' نى ئاچقۇچ `%s' بىلەن باغلاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: schema `%s' نى ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى(locale `%s'): %s

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: تىپ ئاتى(type name )`%s' نى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى:

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: schema `%s' نى چىقىرىۋېتىش مەغلۇپ بولدى(locale `%s'): %s

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: gconftool ئىچكى خاتالىقى، GConfValueType نامەلۇم

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: schema (%s) نىڭ car_type ياكى cdr_type ئىناۋەتسىز ياكى يوق

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: schema (%s) نىڭ list_type ئىناۋەتسىز ياكى يوق

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: schema (%s) نىڭ تىپى ئىناۋەتسىز ياكى يوق

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: <value> نىڭ ئاستىدىكى schema نىڭ ئاچقۇچى(%s) بەلگىلەنگەن -  ئۇنى بولدى قىلدى

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: list_type دېگىنى int، float، string ياكى bool بولسا بولىدۇ، `%s' بولسا بولمايدۇ

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
ug: locale `%s' نىڭغا نىسبەتەن بىر قانچە <locale> تۈگۈنى بار ئىكەن، ignoring all past first

en: WARNING: must have a child node under <value>
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: <value> نىڭ ئاستىدا چوقۇ بالا تۈگۈن بولۇشى كېرەك

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: <pair> ئىچىدە چوقۇم بىر <car> ۋە <cdr> بەلگىلىنىشى كېرەك

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: تىپ جۈپىنىڭ schema نىڭ <car_type> ئى بەلگىلەنمىگەن

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: تىپ جۈپىنىڭ schema نىڭ <cdr_type> ئى بەلگىلەنمىگەن

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: تىپ تىزىمىنىڭ schema نىڭ <list_type> ئى بەلگىلەنمىگەن

en: WARNING: no key specified for schema
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: schema غا ئاچقۇچ بەلگىلەنمىگەن

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: تۈگۈن <%s>(<%s> نىڭ ئاستىدا) چۈشىنىكسىز

en: WARNING: node <%s> not understood
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: تۈگۈن <%s> چۈشىنىكسىز

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: تۈگۈن <%s> ئاستىكى <%s> نى چۈشەنمىدى

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: تۈگۈن <%s> ئاستىكى <schema> نى چۈشەنمىدى

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
ug: `%s' ھۆججەت قۇلۇپلانمىغان، ئەسلى قۇلۇپلىنىشى كېرەك ئىدى

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
ug: تىزىمنى بېكىتىدىغان چاغدا list-type نى بەلگىلىنىشى كېرەك

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
ug: جۈپنى بېكىتىدىغان چاغدا car-type ياكى cdr-type بەلگىلىشىڭىز كېرەك

en: XML filename `%s' is a directory
ug: XML ھۆججەت ئاتى `%s' بىر مۇندەرىجە.

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
ug: بىر <schema> نىڭ ئىچىدە ئاز دېگەندە بىر دانە <locale> بولۇشى كېرەك

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
ug: --direct ئىشلىتىلگەن چاغدا، --config-source ئارقىلىق سەپلىمە مەنبەسى كۆرسىتىلىشى كېرەك

en: _Continue
ug: داۋاملاشتۇر(_C)

en: _Log Out
ug: تىزىمدىن چىق(_L)

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
ug: سەپلىمە ساقلاش ئادرېسىنىڭ تەركىبىدىكى `%c' دېگەن ھەرپ ئىناۋەتسىز

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
ug: ئاچقۇچ/مۇندەرىجە ئاتلىرىدىكى ھەرپ `%c' ئىناۋەتسىز

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
ug: مەۋجۇت gconfd نەڭ پايدىلىنىشىنى ھەل قىلىشتا ORB بىلەن ئالاقە قىلالمىدى

en: couldn't create directory `%s': %s
ug: مۇندەرىجە `%s' نى قۇرالمىدى: %s

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
ug: gconfd سازلاش ئىلە تەرجىمە-تەھرىرلەندى؛ ئەسلى مۇندەرىجىدىن gconf.path يۈكلەشنى سىناڭ

en: none
ug: يوق

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
ug: XML ھۆججىتىنى تەھلىل قىلىۋاتىدۇ: تىزىملار ۋە جۈپلەر جۈپنىڭ ئىچىدە بولسا بولمايدۇ

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
ug: قوزغىلىۋاتىدۇ (نەشرى %s)، pid %u ئىشلەتكۈچى '%s'
