Xfce Apps - en to sk translation catalogue (1006 entries)

en: 	Added %d alarms. Processed %d events.
sk: 	Pridaných %d alarmov. Spracovaných %d udalostí.

en: 	Archiving events, which are older than: %04d-%02d-%02d
sk: 	Archivujú sa udalosti, ktoré predchádzajú dátumu: %04d-%02d-%02d

en: 	Compiled against GTK+-%d.%d.%d,
sk: 	Skompilované proti GTK+-%d.%d.%d,

en: 	Found %d alarms of which %d are active. (Searched %d recurring alarms.)
sk: 	Bolo nájdených %d pripomienok, z ktorých je %d aktívnych. (Bolo prehľadaných %d opakujúcich sa pripomienok.)

en: 	Not using DBUS. Import works only partially.
sk: 	Nepoužíva DBUS. Import bude pracovať len čiastočne.

en: 	Not using archiving.
sk: 	Nepoužíva sa archivácia.

en: 	Not using libnotify.
sk: 	Nepoužíva sa knižnica libnotify

en: 	PHASE 1: reset recurring appointments
sk: 	FÁZA 1: obnovenie opakujúcich sa udalostí do pôvodného stavu

en: 	PHASE 2: return archived appointments
sk: 	FÁZA 2: vrátenie archivovaných udalostí

en: 	Recur ended, moving to archive file.
sk: 	Opakovanie skončilo, presúva sa do archívneho súboru.

en: 	Recurring. End year: %04d, month: %02d, day: %02d
sk: 	Opakujúci sa. Posledný rok: %04d, mesiac: %02d, deň: %02d

en: 	Released under the terms of the GNU General Public License.
sk: 	Vydané pod podmienkami licencie GNU General Public License.

en: 	This is %s version %s
sk: 	Toto je %s verzie %s

en: 	Using DBUS for import.
sk: 	Používa DBUS pre import.

en: 	Using Orage local version of libical.
sk: 	Používa sa miestna verzia Orage balíčka libical.

en: 	Using automatic archiving.
sk: 	Používa sa automatické archivovanie.

en: 	Using libnotify.
sk: 	Používa sa knižnica libnotify.

en: 	Using operating system package libical.
sk: 	Používa sa systémový balíček libical.

en: 	VTODO not complete; not archived
sk: 	VTODO nie je úplné a nebolo archivované

en: 	dbus not included in orage.
sk: 	aplikácia orage nebola zostavená s podporou dbus.

en: 	without dbus [files] and foreign file options(-a & -r) can only be used when starting orage
sk: 	bez podpory dbus sa môžu [súbory] a možnosti externých súborov (-a & -r) použiť iba pri spúšťaní aplikácie orage

en: 
     Note:
    %s
sk: 
     Poznámka:
    %s

en: 
    %02d d %02d h %02d min to: %s
sk: 
    %02d d %02d h %02d minút do: %s

en: 
    No active alarms found
sk: 
    Nenašli sa žiadne aktívne pripomienky

en: 
    Unknown option %s
sk: 
    Neznáma voľba %s

en:        Number of days to show
sk:        Počet zobrazených dní

en:  *** COPY ***
sk:  *** KÓPIA ***

en:  Location: %s
sk:  Umiestnenie: %s

en:  Other
sk:  Ostatné

en: %d hour
sk: %d hodín

en: %d hour %d mins
sk: %d hosín %d minút

en: %d mins
sk: %d minút

en: %s
    click to modify clock
sk: %s
    kliknite pre zmenu času

en: (0 = no archiving)
sk: (0 = nearchivuje sa)

en: ***** No foreign files *****
sk: ***** Žiadne externé súbory *****

en: --add-foreign (-a) file [RW] [name] 	add a foreign file
sk: --add-foreign (-a) súbor [RW] [názov] 	pridá cudzí súbor

en: --export (-e) file [appointment...] 	export appointments from Orage to file
sk: --export (-e) súbor [udalosť...] 	exportuje udalosti z aplikácie Orage do súboru

en: --help (-h) 		print this text
sk: --help (-h) 		vypíšte tento text

en: --preferences (-p) 	show preferences form
sk: --preferences (-p) 	zobrazí formulár možností

en: --remove-foreign (-r) file 	remove a foreign file
sk: --remove-foreign (-r) súbor 	odoberie externý súbor

en: --toggle (-t) 		make orage visible/unvisible
sk: --toggle (-t) 		prepne orage na viditeľné/neviditeľné

en: --version (-v) 		show version of orage
sk: --version (-v) 		zobrazí verziu orage

en: ... Patched DCREATED to be CREATED.
sk: ... DCREATED aktualizované na CREATED.

en: ... Patched timezone to Orage format.
sk: ... Časové pásmo upravené na formát aplikácie Orage.

en: 0 = do not show event list at all
sk: 0 = nezobrazovať zoznam udalostí

en: 0 = system default expiration time
sk: 0 = predvolená systémová doba vyprašania

en: <b>Default alarm</b>
sk: Predvolená pripomienka

en: <b>Events for %s - %s:</b>
sk: <b>Udalosti pre %s: - %s</b>

en: <b>Events for %s:</b>
sk: <b>Udalosti pre %s:</b>

en: <b>To do:</b>
sk: <b>Zoznam úloh:</b>

en: About Orage
sk: O programe

en: Action dates
sk: Dátumy akcií

en: Action options:
sk: Voľby akcie:

en: Add excluded date (-)
sk: Pridať odobratý dátum (-)

en: Add included time (+)
sk: Pridať zahrnutý čas (+)

en: Add more exception dates by clicking the calendar days below.
    Exception is either exclusion(-) or inclusion(+) depending on the selection.
    Remove by clicking the data.
sk: Viac dní s výnimkami pridáte kliknutím na dni v kalendári nižšie.
    Výnimku tvorí odobratie (-) alebo zahrnutie (+) v závislosti na výbere.
    Odoberiete ich kliknutím na dátum.

en: Add new appointment to this file.
sk: Pridať udalosť do tohoto súboru

en: Add new category with color
sk: Pridať novú farebnú kategóriu

en: Add new foreign file
sk: Pridať nový externý súbor

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: Africa
sk: Afrika

en: Africa/Abidjan
sk: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
sk: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
sk: Afrika/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
sk: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmara
sk: Afrika/Asmara

en: Africa/Asmera
sk: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
sk: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
sk: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
sk: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
sk: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
sk: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
sk: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
sk: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
sk: Afrika/Cairo

en: Africa/Casablanca
sk: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
sk: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
sk: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
sk: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
sk: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
sk: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
sk: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
sk: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
sk: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
sk: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
sk: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
sk: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Juba
sk: Afrika/Juba

en: Africa/Kampala
sk: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
sk: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
sk: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
sk: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
sk: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
sk: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
sk: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
sk: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
sk: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
sk: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
sk: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
sk: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
sk: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
sk: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
sk: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
sk: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
sk: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
sk: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
sk: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
sk: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
sk: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
sk: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
sk: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
sk: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
sk: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
sk: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
sk: Afrika/Windhoek

en: After End
sk: Po skončení

en: After Start
sk: Po začatí

en: Alarm
sk: Pripomienka

en: Alarm time
sk: Čas pripomienky

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All appointments
sk: Všetky udalosti

en: All clocks have same size
sk: Všetky hodiny majú rovnakú veľkosť

en: All day
sk: Celodenná udalosť

en: All day event
sk: Celodenná udalosť

en: Always quit
sk: Vždy skončiť

en: Always quit when asked to close
sk: Vždy skončiť, pri požiadavke na zatvorenie

en: America
sk: Amerika

en: America/Adak
sk: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
sk: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
sk: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
sk: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
sk: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
sk: Amerika/Argentína/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
sk: Amerika/Argentína/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
sk: Amerika/Argentína/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
sk: Amerika/Argentína/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
sk: Amerika/Argentína/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
sk: Amerika/Argentína/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
sk: Amerika/Argentína/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
sk: Amerika/Argentína/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
sk: Amerika/Argentína/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
sk: Amerika/Argentína/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
sk: Amerika/Argentína/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
sk: Amerika/Argentína/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
sk: Amerika/Argentína/Ushuaia

en: America/Aruba
sk: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
sk: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
sk: Amerika/Atikokan

en: America/Atka
sk: Amerika/Atka

en: America/Bahia
sk: Amerika/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
sk: Amerika/Bahia_Banderas

en: America/Barbados
sk: Amerika/Barbados

en: America/Belem
sk: Amerika/Belem

en: America/Belize
sk: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
sk: Amerika/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
sk: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
sk: Amerika/Bogota

en: America/Boise
sk: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
sk: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
sk: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
sk: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
sk: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
sk: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
sk: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
sk: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
sk: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
sk: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
sk: Amerika/Chihuahua

en: America/Coral_Harbour
sk: Amerika/Coral_Harbour

en: America/Cordoba
sk: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
sk: Amerika/Costa_Rica

en: America/Creston
sk: Amerika/Creston

en: America/Cuiaba
sk: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
sk: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
sk: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
sk: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
sk: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
sk: Amerika/Denver

en: America/Detroit
sk: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
sk: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
sk: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
sk: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
sk: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
sk: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
sk: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
sk: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
sk: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
sk: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
sk: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
sk: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
sk: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
sk: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
sk: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
sk: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
sk: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
sk: Amerika/Halifax

en: America/Havana
sk: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
sk: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
sk: Amerika/Indiana/Indiaapolis

en: America/Indiana/Knox
sk: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
sk: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
sk: Amerika/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Tell_City
sk: Amerika/Indiana/Tell_City

en: America/Indiana/Vevay
sk: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
sk: Amerika/Indiana/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
sk: Amerika/Indiana/Winamac

en: America/Indianapolis
sk: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
sk: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
sk: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
sk: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
sk: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
sk: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
sk: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
sk: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
sk: Amerika/Knox_IN

en: America/Kralendijk
sk: Amerika/Kralendijk

en: America/La_Paz
sk: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
sk: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
sk: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
sk: Amerika/Louisville

en: America/Lower_Princes
sk: Amerika/Lower_Princes

en: America/Maceio
sk: Amerika/Maceio

en: America/Managua
sk: Amerika/Managua

en: America/Manaus
sk: Amerika/Manaus

en: America/Marigot
sk: Amerika/Marigot

en: America/Martinique
sk: Amerika/Martinique

en: America/Matamoros
sk: Amerika/Matamoros

en: America/Mazatlan
sk: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
sk: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
sk: Amerika/Menominee

en: America/Merida
sk: Amerika/Merida

en: America/Metlakatla
sk: Amerika/Metlakatla

en: America/Mexico_City
sk: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
sk: Amerika/Miquelon

en: America/Moncton
sk: Amerika/Moncton

en: America/Monterrey
sk: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
sk: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
sk: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
sk: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
sk: Amerika/Nassau

en: America/New_York
sk: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
sk: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
sk: Amerika/Nome

en: America/Noronha
sk: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Beulah
sk: Amerika/Severná_Dakota/Beulah

en: America/North_Dakota/Center
sk: Amerika/Severná_Dakota/Center

en: America/North_Dakota/New_Salem
sk: Amerika/Severná_Dakota/New_Salem

en: America/Ojinaga
sk: Amerika/Ojinaga

en: America/Panama
sk: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
sk: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
sk: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
sk: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
sk: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
sk: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
sk: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
sk: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
sk: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
sk: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
sk: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
sk: Amerika/Recife

en: America/Regina
sk: Amerika/Regina

en: America/Resolute
sk: Amerika/Resolute

en: America/Rio_Branco
sk: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
sk: Amerika/Rosario

en: America/Santa_Isabel
sk: Amerika/Santa_Isabel

en: America/Santarem
sk: Amerika/Santarem

en: America/Santiago
sk: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
sk: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
sk: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
sk: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
sk: Amerika/Shiprock

en: America/Sitka
sk: Amerika/Sitka

en: America/St_Barthelemy
sk: Amerika/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
sk: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
sk: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
sk: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
sk: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
sk: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
sk: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
sk: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
sk: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
sk: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
sk: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
sk: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
sk: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
sk: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
sk: Amerika/Virgin

en: America/Whitehorse
sk: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
sk: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
sk: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
sk: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica
sk: Antarktída

en: Antarctica/Casey
sk: Antarktída/Casey

en: Antarctica/Davis
sk: Antarktída/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
sk: Antarktída/DumontDUrville

en: Antarctica/Macquarie
sk: Antarktída/Macquarie

en: Antarctica/Mawson
sk: Antarktída/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
sk: Antarktída/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
sk: Antarktída/Palmer

en: Antarctica/Rothera
sk: Antarktída/Rothera

en: Antarctica/South_Pole
sk: Antarktída/South_Pole

en: Antarctica/Syowa
sk: Antarktída/Syowa

en: Antarctica/Vostok
sk: Antarktída/Vostok

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Appointment addition failed.
sk: Pridanie udalosti zlyhalo.

en: Appointment update failed.
sk: Aktualizácia udalosti zlyhala.

en: Archive
sk: Archivovanie

en: Archive file
sk: Archívny súbor

en: Archive now (threshold: %d months)
sk: Archivovať teraz (prah: %d mesiacov)

en: Archive removal done
sk: Odobranie archívu dokončené

en: Archive threshold (months)
sk: Prah archivácie (v mesiacoch)

en: Archiving done
sk: Archivácia hotová

en: Archiving is used to save time and space when handling events.
sk: Archivácia sa používa pre úsporu času a miesta pri spracovaní udalostí.

en: Archiving not enabled. Exiting
sk: Archivovanie nie je povolené. Ukončuje sa

en: Archiving threshold: %d month(s)
sk: Prah archívu: %d mesiac(ov)

en: Archiving uid: %s
sk: Archivuje sa uid: %s

en: Arctic
sk: Arktída

en: Arctic/Longyearbyen
sk: Arktída/Longyearbyen

en: Asia
sk: Ázia

en: Asia/Aden
sk: Ázia/Aden

en: Asia/Almaty
sk: Ázia/Almaty

en: Asia/Amman
sk: Ázia/Amman

en: Asia/Anadyr
sk: Ázia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
sk: Ázia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
sk: Ázia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
sk: Ázia/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
sk: Ázia/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
sk: Ázia/Baghdad

en: Asia/Bahrain
sk: Ázia/Bahrain

en: Asia/Baku
sk: Ázia/Baku

en: Asia/Bangkok
sk: Ázia/Bangkok

en: Asia/Beirut
sk: Ázia/Beirut

en: Asia/Bishkek
sk: Ázia/Bishkek

en: Asia/Brunei
sk: Ázia/Brunei

en: Asia/Calcutta
sk: Ázia/Calcutta

en: Asia/Choibalsan
sk: Ázia/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
sk: Ázia/Chongqing

en: Asia/Chungking
sk: Ázia/Chungking

en: Asia/Colombo
sk: Ázia/Colombo

en: Asia/Dacca
sk: Ázia/Dacca

en: Asia/Damascus
sk: Ázia/Damascus

en: Asia/Dhaka
sk: Ázia/Dhaka

en: Asia/Dili
sk: Ázia/Dili

en: Asia/Dubai
sk: Ázia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
sk: Ázia/Dushanbe

en: Asia/Gaza
sk: Ázia/Gaza

en: Asia/Harbin
sk: Ázia/Harbin

en: Asia/Hebron
sk: Ázia/Hebron

en: Asia/Ho_Chi_Minh
sk: Ázia/Ho_Chi_Minh

en: Asia/Hong_Kong
sk: Ázia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
sk: Ázia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
sk: Ázia/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
sk: Ázia/Istanbul

en: Asia/Jakarta
sk: Ázia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
sk: Ázia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
sk: Ázia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
sk: Ázia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
sk: Ázia/Kamchatka

en: Asia/Karachi
sk: Ázia/Karachi

en: Asia/Kashgar
sk: Ázia/Kashgar

en: Asia/Kathmandu
sk: Ázia/Kathmandu

en: Asia/Katmandu
sk: Ázia/Katmandu

en: Asia/Khandyga
sk: Ázia/Khandyga

en: Asia/Kolkata
sk: Ázia/Kolkata

en: Asia/Krasnoyarsk
sk: Ázia/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
sk: Ázia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
sk: Ázia/Kuching

en: Asia/Kuwait
sk: Ázia/Kuvajt

en: Asia/Macao
sk: Ázia/Macao

en: Asia/Macau
sk: Ázia/Macau

en: Asia/Magadan
sk: Ázia/Magadan

en: Asia/Makassar
sk: Ázia/Makassar

en: Asia/Manila
sk: Ázia/Manila

en: Asia/Muscat
sk: Ázia/Muscat

en: Asia/Nicosia
sk: Ázia/Nicosia

en: Asia/Novokuznetsk
sk: Ázia/Novokuznetsk

en: Asia/Novosibirsk
sk: Ázia/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
sk: Ázia/Omsk

en: Asia/Oral
sk: Ázia/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
sk: Ázia/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
sk: Ázia/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
sk: Ázia/Pyongyang

en: Asia/Qatar
sk: Ázia/Qatar

en: Asia/Qyzylorda
sk: Ázia/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
sk: Ázia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
sk: Ázia/Riyadh

en: Asia/Riyadh87
sk: Ázia/Riyadh87

en: Asia/Riyadh88
sk: Ázia/Riyadh88

en: Asia/Riyadh89
sk: Ázia/Riyadh89

en: Asia/Saigon
sk: Ázia/Saigon

en: Asia/Sakhalin
sk: Ázia/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
sk: Ázia/Samarkand

en: Asia/Seoul
sk: Ázia/Seoul

en: Asia/Shanghai
sk: Ázia/Shanghai

en: Asia/Singapore
sk: Ázia/Singapore

en: Asia/Taipei
sk: Ázia/Taipei

en: Asia/Tashkent
sk: Ázia/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
sk: Ázia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
sk: Ázia/Tehran

en: Asia/Tel_Aviv
sk: Ázia/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
sk: Ázia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
sk: Ázia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
sk: Ázia/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
sk: Ázia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
sk: Ázia/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
sk: Ázia/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
sk: Ázia/Urumqi

en: Asia/Ust-Nera
sk: Ázia/Ust-Nera

en: Asia/Vientiane
sk: Ázia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
sk: Ázia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
sk: Ázia/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
sk: Ázia/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
sk: Ázia/Yerevan

en: Atlantic
sk: Atlantik

en: Atlantic/Azores
sk: Atlantik/Azores

en: Atlantic/Bermuda
sk: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
sk: Atlantik/Canary

en: Atlantic/Cape_Verde
sk: Atlantik/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
sk: Atlantik/Faeroe

en: Atlantic/Faroe
sk: Atlantik/Faroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
sk: Atlantik/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
sk: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
sk: Atlantik/Reykjavík

en: Atlantic/South_Georgia
sk: Atlantik/South_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
sk: Atlantik/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
sk: Atlantik/Stanley

en: Australia
sk: Austrália

en: Australia/ACT
sk: Austrália/ACT

en: Australia/Adelaide
sk: Austrália/Adelaide

en: Australia/Brisbane
sk: Austrália/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
sk: Austrália/Broken_Hill

en: Australia/Currie
sk: Austrália/Currie

en: Australia/Darwin
sk: Austrália/Darwin

en: Australia/Eucla
sk: Austrália/Eucla

en: Australia/Hobart
sk: Austrália/Hobart

en: Australia/Lindeman
sk: Austrália/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
sk: Austrália/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
sk: Austrália/Melbourne

en: Australia/Perth
sk: Austrália/Perth

en: Australia/Sydney
sk: Austrália/Sydney

en: Availability
sk: Dostupnosť

en: Back
sk: Predchádzajúci deň

en: Back one day
sk: Včera

en: Back one week
sk: Pred týždňom

en: Background color:
sk: Farba pozadia:

en: Basic
sk: Základné

en: Before End
sk: Pred koncom

en: Before Start
sk: Pred začatím

en: Brazil
sk: Brazília

en: Brazil/Acre
sk: Brazília/Acre

en: Brazil/DeNoronha
sk: Brazília/DeNoronha

en: Brazil/East
sk: Brazília/East

en: Brazil/West
sk: Brazília/West

en: Busy
sk: Zaneprázdnený

en: By default Orage stays open in the background when asked to close. This option changes Orage to quit and never stay in background when it is asked to close.
sk: Predvolene ostáva Orage po zatvorení spustený na pozadí . Táto voľba mení správanie tak, aby Orage skončil a neostával spustený na pozadí.

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Calendar day double click shows
sk: Dvojité kliknutie na deň kalendára zobrazí

en: Calendar files
sk: Súbory kalendára

en: Calendar info boxes
sk: Informačné okná kalendára

en: Calendar start
sk: Kalendár sa spúšťa

en: Calendar visibility
sk: Viditeľnosť kalendára

en: Calendar visual details
sk: Podrobnosti zobrazenia kalendára

en: Calendar window
sk: Okno kalendára

en: Canada
sk: Kanada

en: Canada/Atlantic
sk: Kanada/Atlantic

en: Canada/Central
sk: Kanada/Central

en: Canada/East-Saskatchewan
sk: Kanada/East-Saskatchewan

en: Canada/Eastern
sk: Kanada/Eastern

en: Canada/Mountain
sk: Kanada/Mountain

en: Canada/Newfoundland
sk: Kanada/Newfoundland

en: Canada/Pacific
sk: Kanada/Pacific

en: Canada/Saskatchewan
sk: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
sk: Kanada/Yukon

en: Categories
sk: Kategórie

en: Category:
sk: Kategória:

en: Change mode
sk: Zmeniť režim

en: Check this if you only want to see the first repeating event. By default all are shown.
    Note that this also shows all urgencies.
    Note that repeating events may appear earlier in the list as the first occurrence only is listed.
sk: Zvoľte toto, ak chcete vidieť len prvú opakujúcu sa udalosť, predvolene sú zobrazované všetky.
    Pamätajte, že toto tiež zobrazuje všetky urgencie.
    nezabudnite, že opakujúce sa udalosti sa môžu objavovať vyššie v zozname, pretože je zobrazený len prvý výskyt.

en: Check this if you want to see old events also. This can only be selected after 'only first repeating' is enabled to avoid very long lists.
    Note that extra days selection still defines if newer appointments are listed'.
sk: Zvoľte toto, ak chcete vidieť aj staré udalosti. Možno to zvoliť len ak je zvolené „Len prvá opakujúca”, čo bráni príliš dlhým zoznamom.
    Pamätajte, že výber ďalších dňov stále definuje, či sú zobrazované novšie udalosti.

en: Chile
sk: Čile

en: Chile/Continental
sk: Čile/Vnútrozemský

en: Chile/EasterIsland
sk: Čile/Východno-ostrovný

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
sk: Kliknutím vyberte riadok a potom ho môžete skopírovať.

en: Click to change background colour for clock
sk: Kliknite pre zmenu farby pozadia hodín

en: Click to change default background colour for clocks
sk: Kliknite pre zmenu predvolenej farby pozadia hodín

en: Click to change default font for clock name
sk: Klknite pre zmenu predvoleného písma hodín

en: Click to change default font for clock time
sk: Kliknite pre zmenu predvoleného písma hodín

en: Click to change default text colour for clocks
sk: Kliknite pre zmenu predvolenej farby textu hodín

en: Click to change font for clock name
sk: Kliknite pre zmenu písma času hodín

en: Click to change font for clock time
sk: Kliknite pre zmenu písma času hodín

en: Click to change foreground colour for clock
sk: Kliknite pre zmenu farby popredia hodín

en: Clock Options
sk: Nastavenie hodín

en: Clock Parameters
sk: Parametre hodín

en: Clock size:
sk: Veľkosť hodín

en: Clock sizes vary
sk: Veľkosť hodín sa líši

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Colors of categories - Orage
sk: Farby kategórií - Orage

en: Completed
sk: Dokončené

en: Complexity
sk: Zložitosť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Country
sk: Krajina

en: Created alarm list for foreign file: %s (%s)
sk: Vytvorený zoznam alarmov pre  cudzí súbor: %s (%s)

en: Created alarm list for main Orage file:
sk: Vytvorený zoznam alarmov pre hlavný súbor Orage:

en: Cross this to use default instead of selected value
sk: Zaškrtnite pre použitie vybranej hodnoty namiesto predvolenej

en: Cross this to use system default font instead of selected font
sk: Zaškrtnite pre použitie predvoleného systémového písma namiesto vybraného

en: Cross this to use system default instead of selected color
sk: Zaškrtnite pre použitie vybranej farby namiesto predvolenej

en: Current categories
sk: Aktuálne kategórie

en: Current file is copied and stays unmodified in the old place.
sk: Aktuálny súbor sa skopíruje a ostane nezmenený v pôvodnom umiestnení.

en: Current file is moved and vanishes from the old place.
sk: Aktuálny súbor sa presunie a z pôvodného umiestnenia bude vymazaný.

en: Current file:
sk: Aktuálny súbor:

en: Current foreign files
sk: Aktuálne externé súbory

en: D_uplicate
sk: _Kópia

en: Daily
sk: Denne

en: Day view window default first day
sk: Predvolený prvý deň okna denného prehľadu

en: Days view
sk: Denný prehľad

en: Dayview
sk: Prehľad dňa

en: Decorations:
sk: Dekorácie:

en: Default timezone not found, please, set it manually.
sk: Predvolené časové pásmo sa nenašlo, nastavte ho ručne.

en: Default timezone set to %s.
sk: Predvolené časové pásmo nastavená na %s.

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Desktop calendar
sk: Kalendár pracovnej plochy

en: Do not show window decorations (borders)
sk: Nezobrazovať dekorácie (okraje) okna

en: Do you want to continue?
sk: Chcete pokračovať?

en: Done
sk: Hotovo

en: Double click line to edit it.
    
    Flags in order:
    	 1. Alarm: n=no alarm
    		 A=Alarm is set P=Persistent alarm is set
    	 2. Recurrence: n=no recurrence
    		 H=Hourly D=Daily W=Weekly M=Monthly Y=Yearly
    	 3. Type: f=free B=Busy
    	 4. Located in file:
    		O=Orage A=Archive F=Foreign
    	 5. Appointment type:
    		E=Event T=Todo J=Journal
sk: Dvojklikom na riadku ho upravíte.
    
    Príznaky v poradí:
    	 1. Alarm: n=bez alarmu
    		 A=Alarm, P=Trvalý alarm
    	 2. Opakovanie: n=bez opakovania
    		 H=Hodinovo, D=Denne, W=Týždenne, M=Mesačne, Y=Ročne
    	 3. Typ: f=dostupný, B=Obsadený
    	 4. Umiestnené v súbore:
    		O=Orage, A=Archív, F=Cudzí
    	 5. Typ udalosti:
    		E=Event T=Todo J=Journal

en: Due
sk: Kvôli

en: Duplicate
sk: Kópia

en: Duration
sk: Trvanie

en: Dynamic icon shows current month and day of the month.
sk: Dynamická ikona zobrazuje aktuálny mesiac a deň v mesiaci.

en: Each
sk: Káždý

en: End
sk: Koniec

en: Enter any valid strftime function parameter.
sk: Zadajte správny parameter funkcie strftime.

en: Equal
sk: Rovnaká

en: Error happened when adding appointment. Look more details from the log file.
sk: Nastala chyba pri pridávaní udalosti. Ďalšie podrobností hľadajte v súbore záznamu.

en: Etc
sk: Ostatné

en: Etc/GMT
sk: Ostatné/GMT

en: Etc/GMT+0
sk: Ostatné/GMT+0

en: Etc/GMT+1
sk: Ostatné/GMT+1

en: Etc/GMT+10
sk: Ostatné/GMT+10

en: Etc/GMT+11
sk: Ostatné/GMT+11

en: Etc/GMT+12
sk: Ostatné/GMT+12

en: Etc/GMT+2
sk: Ostatné/GMT+2

en: Etc/GMT+3
sk: Ostatné/GMT+3

en: Etc/GMT+4
sk: Ostatné/GMT+4

en: Etc/GMT+5
sk: Ostatné/GMT+5

en: Etc/GMT+6
sk: Ostatné/GMT+6

en: Etc/GMT+7
sk: Ostatné/GMT+7

en: Etc/GMT+8
sk: Ostatné/GMT+8

en: Etc/GMT+9
sk: Ostatné/GMT+9

en: Etc/GMT-0
sk: Ostatné/GMT-0

en: Etc/GMT-1
sk: Ostatné/GMT-1

en: Etc/GMT-10
sk: Ostatné/GMT-10

en: Etc/GMT-11
sk: Ostatné/GMT-11

en: Etc/GMT-12
sk: Ostatné/GMT-12

en: Etc/GMT-13
sk: Ostatné/GMT-13

en: Etc/GMT-14
sk: Ostatné/GMT-14

en: Etc/GMT-2
sk: Ostatné/GMT-2

en: Etc/GMT-3
sk: Ostatné/GMT-3

en: Etc/GMT-4
sk: Ostatné/GMT-4

en: Etc/GMT-5
sk: Ostatné/GMT-5

en: Etc/GMT-6
sk: Ostatné/GMT-6

en: Etc/GMT-7
sk: Ostatné/GMT-7

en: Etc/GMT-8
sk: Ostatné/GMT-8

en: Etc/GMT-9
sk: Ostatné/GMT-9

en: Etc/GMT0
sk: Ostatné/GMT0

en: Etc/Greenwich
sk: Ostatné/Greenwich

en: Etc/UCT
sk: Ostatné/UCT

en: Etc/UTC
sk: Ostatné/UTC

en: Etc/Universal
sk: Ostatné/Univerzálny

en: Etc/Zulu
sk: Ostatné/Zulu

en: Europe
sk: Európa

en: Europe/Amsterdam
sk: Európa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
sk: Európa/Andorra

en: Europe/Athens
sk: Európa/Atény

en: Europe/Belfast
sk: Európa/Belfast

en: Europe/Belgrade
sk: Európa/Belgrade

en: Europe/Berlin
sk: Európa/Berlín

en: Europe/Bratislava
sk: Európa/Bratislava

en: Europe/Brussels
sk: Európa/Brusel

en: Europe/Bucharest
sk: Európa/Bukurešť

en: Europe/Budapest
sk: Európa/Budapešt

en: Europe/Busingen
sk: Európa/Busingen

en: Europe/Chisinau
sk: Európa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
sk: Európa/Kodaň

en: Europe/Dublin
sk: Európa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
sk: Európa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
sk: Európa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
sk: Európa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
sk: Európa/Isle_of_Man

en: Europe/Istanbul
sk: Európa/Istanbul

en: Europe/Jersey
sk: Európa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
sk: Európa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
sk: Európa/Kiev

en: Europe/Lisbon
sk: Európa/Lisbon

en: Europe/Ljubljana
sk: Európa/Ljubljana

en: Europe/London
sk: Európa/Londín

en: Europe/Luxembourg
sk: Európa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
sk: Európa/Madrid

en: Europe/Malta
sk: Európa/Malta

en: Europe/Mariehamn
sk: Európa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
sk: Európa/Minsk

en: Europe/Monaco
sk: Európa/Monaco

en: Europe/Moscow
sk: Európa/Moskva

en: Europe/Nicosia
sk: Európa/Nicosia

en: Europe/Oslo
sk: Európa/Oslo

en: Europe/Paris
sk: Európa/Paríž

en: Europe/Podgorica
sk: Európa/Podgorica

en: Europe/Prague
sk: Európa/Praha

en: Europe/Riga
sk: Európa/Riga

en: Europe/Rome
sk: Európa/Rome

en: Europe/Samara
sk: Európa/Samara

en: Europe/San_Marino
sk: Európa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
sk: Európa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
sk: Európa/Simferopoľ

en: Europe/Skopje
sk: Európa/Skopje

en: Europe/Sofia
sk: Európa/Sofia

en: Europe/Stockholm
sk: Európa/Štokholm

en: Europe/Tallinn
sk: Európa/Tallinn

en: Europe/Tirane
sk: Európa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
sk: Európa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
sk: Európa/Užhorod

en: Europe/Vaduz
sk: Európa/Vaduz

en: Europe/Vatican
sk: Európa/Vatikán

en: Europe/Vienna
sk: Európa/Viedeň

en: Europe/Vilnius
sk: Európa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
sk: Európa/Volgograd

en: Europe/Warsaw
sk: Európa/Varšava

en: Europe/Zagreb
sk: Európa/Záhreb

en: Europe/Zaporozhye
sk: Európa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
sk: Európa/Zurich

en: Event
sk: Udalosť

en: Event list
sk: Zoznam udalostí

en: Event list window
sk: Okno zoznamu udalostí

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
sk: Udalosť, ktorá nastane. Napríklad:
    Schôdzka, narodeniny alebo televízna relácia.

en: Exceptions
sk: Výnimky

en: Exchange data - Orage
sk: Výmena dát - Orage

en: Excluded days are full days where this appointment is not happening
sk: Odobraté dni sú celé dni, v ktorých nie je plánovaná žiadna udalosť

en: Extra days to show:
sk: Zobraziť ďalšie dni

en: Extra settings
sk: Ďalšie nastavenia

en: File does not exist.
sk: Súbor neexistuje.

en: Filename is empty.
sk: Meno súboru je prázdne.

en: Find
sk: Nájsť

en: First Orage start. Searching default timezone.
sk: Prvé spustenie aplikácie Orage. Vyhľadáva sa predvolená časová zóna.

en: First day of week
sk: Prvý deň týždňa

en: Flags
sk: Značky

en: Font for name of clock:
sk: Písmo pre názov hodín:

en: Font for time of clock:
sk: Písmo pre čas hodín:

en: Foreground (=text) color:
sk: Farba popredia (textu):

en: Foreign file add failed
sk: Pridanie externého súboru zlyhalo

en: Foreign file default visual alarm
sk: Predvolený vizuálny alarm cudzieho súboru

en: Foreign file:
sk: Externý súbor:

en: Foreign files
sk: Externé súbory

en: Forward
sk: Nasledujúci deň

en: Forward one day
sk: Zajtra

en: Forward one week
sk: Budúci týždeň

en: Found external update on file %s.
sk: Zistená externá aktualizácia súboru %s.

en: Free
sk: Dostupný

en: Frequency
sk: Opakovať

en: Fri
sk: Pia

en: GMT Offset
sk: Rozdiel oproti času GMT

en: General
sk: Základné

en: General Preferences
sk: Všeobecné predvoľby

en: Global Time
sk: Globálny čas

en: GlobalTime window raise failed
sk: Presun okna "Svetový čas" času zlyhal

en: Globaltime
sk: Svetový čas

en: Globaltime Preferences
sk: Predvoľby Svetového času

en: Globaltime preferences
sk: Predvoľby Svetového času

en: Hide
sk: Skrytý

en: Hourly
sk: Po hodine

en: If you set this 8 or bigger, the appointment is NOT shown on list windows.
    You can use that feature to unclutter your list windows, but it makes it more difficult to find this appointment.
    (Alarms will still fire normally.)
    (There is undocumented parameter so that you can change the default limit of 8.)
sk: Ak tu nastavíte 8 alebo viac, nebude udalosť zobrazená v oknách zoznamu.
    Túto vlastnosť môžete použiť na prečistenie okien zoznamov, ale potom je ťažké nájsť túto udalosť.
    (Alarmy sú spúšťané normálne.)
    (Existuje nedokumentovaný parameter, ktorým môžete zmeniť predvolenú hranicu 8.)

en: Import file preprocessing done
sk: Predspracovanie importu súboru bolo dokončené

en: Included times have same timezone than start time, but they may have different time
sk: Zahrnuté časy sú v rovnakej časovej zóne ako počiatočný čas, ale môžu mať iný čas

en: Indian
sk: India

en: Indian/Antananarivo
sk: India/Antananarivo

en: Indian/Chagos
sk: India/Chagos

en: Indian/Christmas
sk: India/Christmas

en: Indian/Cocos
sk: India/Cocos

en: Indian/Comoro
sk: India/Comoro

en: Indian/Kerguelen
sk: India/Kerguelen

en: Indian/Mahe
sk: India/Mahe

en: Indian/Maldives
sk: India/Maldivy

en: Indian/Mauritius
sk: India/Maurícius

en: Indian/Mayotte
sk: India/Mayotte

en: Indian/Reunion
sk: India/Réunion

en: It was probably removed, please refresh your screen.
sk: Pravdepodobne bolo odobrané, prosím aktualizujte obrazovku.

en: Journal
sk: Zápisok

en: Journal entries starting from:
sk: Položky zápisu začínajúce od:

en: Keep on top
sk: Vždy na vrchu

en: Limit
sk: Obmedzenie

en: Limit frequency to certain interval.
     For example: Every third day:
     Frequency = Daily and Interval = 3
sk: Obmedzenie opakovania na určitý interval.
     Napríklad: Každý tretí deň:
     Opakovanie = denne a interval = 3

en: Line %d:
sk: Riadok %d:

en: Local timezone:
sk: Miestna časová zóna:

en: Localtime
sk: Miestny čas

en: Location
sk: Miesto

en: Look more details from the log file. (Perhaps file was updated external from Orage?)
sk: Ďalšie podrobností hľadajte v súbore záznamu. (Možno bol súbor aktualizovaný externe, mimo Orage?)

en: Main settings
sk: Hlavné nastavenia

en: Maintainer
sk: Správca

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
sk: Zapíšte si čo sa stalo. Napríklad:
    Poznačte si, že volala mama, alebo napadol prvý sneh.

en: Manage your time with Orage
sk: Spravujte svoj čas pomocou Orage

en: Mexico
sk: Mexiko

en: Mexico/BajaNorte
sk: Mexiko/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
sk: Mexiko/BajaSur

en: Mexico/General
sk: Mexiko/General

en: Minimized
sk: Minimalizovaný

en: Mon
sk: Pon

en: Monthly
sk: Mesačne

en: Move
sk: Presunúť

en: NEW
sk: NOVÁ

en: NEW COPY
sk: NOVÁ KÓPIA

en: Name is empty.
sk: Názov je prázdny.

en: Name of the clock:
sk: Názov hodín:

en: Named appointments:
sk: Pomenované udalosti

en: Never
sk: Nikdy

en: New
sk: Nový

en: New appointment
sk: Nová udalosť

en: New appointment - Orage
sk: Nová udalosť - Orage

en: New file:
sk: Nový súbor:

en: Next active alarms:
sk: Nasledujúce aktívne pripomienky:

en: No rotation
sk: Bez otočenia

en: No rows have been selected.
sk: Neboli vybrané žiadne riadky

en: No title defined
sk: Názov nie je definovaný

en: No, cancel the removal
sk: Nie, zrušiť odstránenie

en: No, do not leave
sk: Nie, neskončiť

en: None
sk: Žiadne

en: Not possible to delete the last clock.
sk: Zmazanie posledných hodín nie je možné.

en: Not set
sk: Nie je nastavené

en: Note
sk: Poznámka

en: Note that only main file appointments are read.
    Archived and Foreign events are not exported.
sk: Načítajú sa iba udalosti z hlavného súboru.
    Archivované a externé udalosti sa neexportujú.

en: Note that only main file appointments are read.
    Foreign events are not exported.
sk: Načítajú sa iba udalosti z hlavného súboru.
    Externé udalosti sa neexportujú.

en: Note that you can not change the height of horizontal panels
sk: Výšku vodorovných panelov nie je možné zmeniť

en: Note that you can not change the width of vertical panels
sk: Šírku zvislých panelov nie je možné zmeniť

en: Notify notification
sk: Použiť oznámenia

en: Number of days to show in event window
sk: Počet dní zobrazených v prehľadovom okne

en: Number of extra days to show in event list
sk: Počet zostávajúcich dní k zobrazeniu v zozname udalostí

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
sk: Kedy chcete byť upozornený:
     1) pred začiatkom udalosti
     2) pred dokončením úlohy
     3) po dokončení úlohy

en: On calendar window open
sk: Pri otvorení okna kalendára

en: Open
sk: Otvoriť

en: Options:
sk: Voľby:

en: Orage - day view
sk: Orage - denný prehľad

en: Orage Calendar
sk: Kalendár Orage

en: Orage Calendar Preferences
sk: Predvoľby kalendára Orage

en: Orage Globaltime
sk: Orage - Svetový čas

en: Orage Panel Clock
sk: Panel hodín Orage

en: Orage Preferences
sk: Predvoľby Orage

en: Orage appointment UIDs separated by commas.
sk: UID udalostí Orage oddelené čiarkami.

en: Orage can only handle 10 foreign files. Limit reached.
sk: Orage môže spracovať len 10 cudzích súborov. Limit dosiahnutý.

en: Orage clock Preferences
sk: Predvoľby hodín Orage

en: Orage default alarm
sk: Prednastavená pripomienka kalendára

en: Orage default file
sk: Predvolený súbor Orage

en: Orage files
sk: Súbory Orage

en: Orage internal file rename only.
    Does not touch external filesystem at all.
    New file must exist.
sk: Premenovanie interného súboru aplikácie Orage.
    Nezasahuje do vonkajšieho systému súborov.
    Nový súbor už musí existovať.

en: Orage main calendar file
sk: Hlavný súbor kalendára Orage

en: Orage preferences
sk: Predvoľby Orage

en: Orage window
sk: Okno Orage

en: Pacific
sk: Pacifik

en: Pacific/Apia
sk: Pacifik/Apia

en: Pacific/Auckland
sk: Pacifik/Auckland

en: Pacific/Chatham
sk: Pacifik/Chatham

en: Pacific/Chuuk
sk: Pacifik/Chuuk

en: Pacific/Easter
sk: Pacifik/Easter

en: Pacific/Efate
sk: Pacifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
sk: Pacifik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
sk: Pacifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
sk: Pacifik/Fiji

en: Pacific/Funafuti
sk: Pacifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
sk: Pacifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
sk: Pacifik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
sk: Pacifik/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
sk: Pacifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
sk: Pacifik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
sk: Pacifik/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
sk: Pacifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
sk: Pacifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
sk: Pacifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
sk: Pacifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
sk: Pacifik/Marquesas

en: Pacific/Midway
sk: Pacifik/Midway

en: Pacific/Nauru
sk: Pacifik/Nauru

en: Pacific/Niue
sk: Pacifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
sk: Pacifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
sk: Pacifik/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
sk: Pacifik/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
sk: Pacifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
sk: Pacifik/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
sk: Pacifik/Pohnpei

en: Pacific/Ponape
sk: Pacifik/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
sk: Pacifik/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
sk: Pacifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
sk: Pacifik/Saipan

en: Pacific/Samoa
sk: Pacifik/Samoa

en: Pacific/Tahiti
sk: Pacifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
sk: Pacifik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
sk: Pacifik/Tongatapu

en: Pacific/Truk
sk: Pacifik/Truk

en: Pacific/Wake
sk: Pacifik/Wake

en: Pacific/Wallis
sk: Pacifik/Wallis

en: Pacific/Yap
sk: Pacifik/Yap

en: Persistent alarm
sk: Trvalá pripomienka

en: Pick the date
sk: Vyberte si dátum

en: Pick timezone
sk: Vyberte si časovú zónu

en: Postpone
sk: Odložiť

en: Previous/Next Change
sk: Predchádzajúca alebo ďalšia zmena

en: Priority
sk: Priorita

en: Procedure
sk: Procedúra

en: READ ONLY
sk: LEN NA ČÍTANIE

en: READ WRITE
sk: PRE ČÍTANIE AJ ZÁPIS

en: Raising GlobalTime window...
sk: Presúvanie okna "Svetový čas" do popredia...

en: Read from file:
sk: Čítať zo súboru:

en: Read only
sk: Len na čítanie

en: Recurrence
sk: Opakovanie

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Refreshing alarms and calendar due to external file update.
sk: Obnovenie alarmov a kalendára kvôli aktualizácii externého súboru.

en: Remind me again after the specified time
sk: Opakovane pripomenúť po zadanom čase

en: Reminder
sk: Pripomienkovač

en: Reminder - Orage
sk: Pripomienkovač - Orage

en: Rename
sk: Premenovať

en: Repeat
sk: Opakovať

en: Repeat alarm sound
sk: Opakovať zvukovú pripomienku

en: Repeat forever
sk: Opakovať stále

en: Repeat until
sk: Opakovať do

en: Return all archived events into main orage file and remove arch file.
    This is useful for example when doing export and moving orage
    appointments to another system.
sk: Vráti všetky archivované udalosti do hlavného súboru aplikácie
    Orage a odoberie súbor archívu. Táto funkcia je užitočná napríklad
    pri exporte a presune udalostí na iný systém.

en: Revert
sk: Obnoviť

en: Revert archive now
sk: Obnovenie archívu do pôvodného stavu

en: Rotate left
sk: Otočiť vľavo

en: Rotate right
sk: Otočiť vpravo

en: Same filename already exists in Orage.
sk: Rovnaké meno súboru už v Orage existuje.

en: Same name already exists in Orage.
sk: Rovnaký názov už v Orage existuje.

en: Sat
sk: Sob

en: Sav_e and close
sk: U_ložiť a zatvoriť

en: Save
sk: Uložiť

en: Save and close
sk: Uložiť a zatvoriť

en: Search
sk: Hľadať

en: Search text
sk: Hľadať ďalšie

en: Select
sk: Vybrať

en: Select _Today
sk: Vybrať _dnešný dátum

en: Select a file...
sk: Vyberte súbor...

en: Select previously selected date
sk: Zvoliť predtým vybratý dátum

en: Select this if you want Orage to remind you even if it has not been active when the alarm happened.
sk: Vyberte túto možnosť, ak si želáte, aby Vám aplikácia Orage pripomenula udalosť aj keď v tom čase nebola aktívna.

en: Select this if you want Orage window alarm
sk: Vyberte túto možnosť, ak si želáte pripomenutie oknom aplikácie Orage

en: Select this if you want audible alarm
sk: Vyberte túto možnosť, ak si želáte zvukovú pripomienku

en: Select this if you want notification alarm
sk: Vyberte túto možnosť, ak si želáte oznámenie o pripomienke

en: Select this if you want notification to expire automatically
sk: Vyberte túto možnosť, ak si želáte, aby oznámenie automaticky vypršalo

en: Select this if you want procedure or script alarm
sk: Vyberte túto možnosť, ak si želáte spustiť procedúru, alebo skript pripomienky

en: Select today's date
sk: Zvoliť dnešný dátum

en: Selected day
sk: Zvolený deň

en: Separate filenames with comma(,).
     NOTE: comma is not valid character in filenames for Orage.
sk: Názvy súborov oddeľte čiarkami.
     NOTE: čiarka nie je platným znakom v názvoch súborov aplikácie Orage.

en: Set
sk: Nastaviť

en: Set current settings from default alarm
sk: Použiť predvolenú pripomienku ako aktuálne nastavenie

en: Set this if you want to make sure that this file is never modified by Orage.
    Note that modifying foreign files may make them incompatible with the original tool, where they came from!
sk: Túto možnosť nastavte, ak si chcete byť istí, že tento súbor aplikácia Orage nikdy nepozmení.
    Majte na pamäti, že pozmenením externých súborov ich môžete urobiť nekompatibilnými s pôvodnými nástrojmi, v ktorých boli vytvorené!

en: Set timeout
sk: Nastaviť dobu vypršania

en: Settings for the Xfce 4 Calendar Application (Orage)
sk: Nastavenia pre aplikáciu Kalendár Xfce 4 (Orage)

en: Show
sk: Zobrazený

en: Show _Globaltime
sk: Zobraziť _svetový čas

en: Show _frame
sk: Zobraziť _rám

en: Show borders
sk: Zobraziť rám okna

en: Show clocks from different countries
sk: Zobrazovať čas iných krajín

en: Show day names
sk: Zobraziť názvy dní

en: Show in pager
sk: Zobraziť v pagery

en: Show in systray
sk: Zobraziť v oznamovacej oblasti

en: Show in taskbar
sk: Zobraziť v taskbare

en: Show lines _vertically
sk: Zobraziť riadky z_vislo

en: Show menu
sk: Zobraziť ponuku

en: Show month and year
sk: Zobraziť mesiac a rok

en: Show on all desktops
sk: Zobraziť na všetkých pracovných plochách

en: Show only first repeating event
sk: Zobraziť len prvú opakujúcu sa udalosť

en: Show time and date?
sk: Zobrazovať čas a dátum?

en: Show todo list
sk: Zobraziť zoznam úloh

en: Show week numbers
sk: Zobraziť čísla týždňov

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
sk: Niečo čo by ste mali urobiť. Napríklad:
    Umyte si auto, alebo otestujte novú verziu aplikácie Orage.

en: Sound
sk: Zvuk

en: Sound Files
sk: Zvukové súbory

en: Sound command
sk: Zvukový príkaz

en: Specify which weekday for monthly and yearly events.
     For example:
     Second Wednesday each month:
    	Frequency = Monthly,
    	Weekdays = check only Wednesday,
    	Which day = select 2 from the number below Wednesday
sk: Upresnite deň v týždni pre mesačnú a ročnú udalosť.
     Napríklad:
     Druhá streda v každom mesiaci:
    	Opakovanie = mesačne,
    	Dni v týždni = zaškrtnite len stredu,
    	Vyberte deň = vyberte 2 z číslic pod stredou

en: Standard
sk: Štandardné

en: Start
sk: Začiatok

en: Starting archive removal.
sk: Zahajovanie odobratia archívu.

en: Starting import file preprocessing
sk: Zahajuje sa predspracovanie importu súboru

en: Store current settings as default alarm
sk: Uložiť aktuálne nastavenia ako predvolenú pripomienku

en: Sun
sk: Neď

en: TODO base
sk: Zoznam úloh TODO

en: TODO reoccurrency is based on complete time and repeats after the interval counted from the last completed time.
    (Note that you can not tell anything about the history of the TODO since reoccurrence base changes after each completion.)
sk: Opakovanie úloh TODO je založené na čase dokončenia a opakuje sa po intervale vypočítanom z predchádzajúceho času dokončenia.
    (Históriu zoznamu úloh TODO nie je možné vypísať, pretože opakovanie úloh sa mení po každom dokončení.)

en: TODO reoccurs regularly starting on start time and repeating after each interval no matter when it was last completed
sk: Zoznam úloh TODO opakovane začína v čase zahájenia a opakuje sa v každom intervale, bez overenia či bol dokončený

en: Test this alarm by raising it now
sk: Vyskúšať túto pripomienku ihneď

en: Text Default Formatting
sk: Predvolené formátovanie textu

en: Text Formatting
sk: Formátovanie textu

en: The appointment information has been modified.
sk: Údaje o udalosti boli upravené.

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
sk: Koniec udalosti nastane skôr ako jej začiatok.

en: These shorthand commands take effect immediately:
        <D> inserts current date in local date format
        <T> inserts time and
        <DT> inserts date and time.
    
    These are converted only later when they are seen:
        <&Ynnnn> is translated to current year minus nnnn.
    (This can be used for example in birthday reminders to tell how old the person will be.)
sk: Tieto zjednodušené príkazy pracujú ihneď:
        <D> vkladá súčasný dátum vo formáte miestneho dátumu
        <T> vkladá čas a
        <DT> vkladá dátum a čas.
    
    Tieto hodnoty sa neskôr konvertujú iba ak sa:
        <&Ynnnn> prekladá na súčasný rok mínus nnnn.
    (Táto vlastnosť sa dá použiť napríklad pre pripomenutie narodenín a informácí o veku osoby.)

en: This appointment does not exist.
sk: Táto udalosť neexistuje.

en: This appointment will be permanently removed.
sk: Udalosť bude odstránená.

en: This command is given to shell to make sound in alarms.
sk: Tento príkaz je odovzdaný shell-u za účelom prehrania zvukovej pripomienky.

en: This internal name is displayed to user instead of file name.
sk: Používateľovi je zobrazené toto interné meno namiesto mena súboru.

en: This is just the default value, you can change it in the actual eventlist window.
sk: Toto je iba predvolená hodnota, ktorú môžete zmeniť v okne zoznamu aktuálnych udalostí.

en: This is special category, which can be used to color this appointment in list views.
sk: Toto je špeciálna kategória, ktorú je možno použiť na zafarbenie tejto udalosti v zozname.

en: This program uses strftime function to get time.
    Use any valid code to get time in the format you prefer.
    Some common codes are:
    	%A = weekday			%B = month
    	%c = date & time		%R = hour & minute
    	%V = week number		%Z = timezone in use
    	%H = hours 				%M = minute
    	%X = local time			%x = local date
sk: Tento program používa na získavanie času funkciu strftime.
    Použite správny kód pre formát zobrazenia času.
    Základné kódy sú:
    	%A = deň v týždni		%B = mesiac
    	%c = dátum & čas		%R = hodiny a minúty
    	%V = týždeň			%Z = použitá časová zóna
    	%H = hodiny 			%M = minúty
    	%X = miestny čas		%x = miestny dátum

en: Thu
sk: Štv

en: Time
sk: Čas

en: Timezone
sk: Časová zóna

en: Timezone of the clock:
sk: Časové pásmo hodín:

en: Title
sk: Názov

en: Title
sk: Názov

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     Due:	%s
     Done:	%s%s
sk: Názov: %s
    %s Začiatok:	%s
     Koniec:	%s
     Dokončené:	%s%s

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     End:	%s%s
sk: Názov: %s
    %s Začiatok:	%s
     Koniec:	%s%s

en: Today
sk: Dnes

en: Todo
sk: Úlohy

en: Tooltip:
sk: Tip:

en: Tue
sk: Uto

en: Type
sk: Typ

en: US
sk: USA

en: US/Alaska
sk: USA/Aljaška

en: US/Aleutian
sk: USA/Aleutian

en: US/Arizona
sk: USA/Arizona

en: US/Central
sk: USA/Stredná

en: US/East-Indiana
sk: USA/East-Indiana

en: US/Eastern
sk: USA/Východná

en: US/Hawaii
sk: USA/Hawaii

en: US/Indiana-Starke
sk: USA/Indiana-Starke

en: US/Michigan
sk: USA/Michigan

en: US/Mountain
sk: USA/Mountain

en: US/Pacific
sk: USA/Pacific

en: US/Pacific-New
sk: USA/Pacific-New

en: US/Samoa
sk: USA/Samoa

en: Underline for name of clock:
sk: Podčiarknutie názvu hodín:

en: Underline for time of clock:
sk: Podčiarknutie času:

en: Underline name of clock:
sk: Podčiarknutie názvu hodín:

en: Underline time of clock:
sk: Podčiarknutie času hodín:

en: Unknown
sk: Neznáma

en: Usage: orage [options] [files]
sk: Použitie: orage [voľby] [súbory]

en: Use
sk: Použiť

en: Use Orage window
sk: Použiť okno Orage

en: Use default
sk: Použiť predvolené

en: Use dynamic icon
sk: Používať dynamické ikony

en: Use dynamic tray icon
sk: Použiť dynamickú ikonu v oznamovacej oblasti

en: Use normal decorations
sk: Použiť bežné dekorácie

en: Use notification
sk: Použiť oznámenie

en: Use this if you need complex times like:
     Every Saturday and Sunday or 
     First Tuesday every month
sk: Použite túto možnosť, ak si želáte nastaviť zložitejšie časové údaje ako napríklad:
     Každú sobotu a nedeľu, alebo 
     prvý utorok v mesiaci

en: Use this if you want regular repeating event
sk: Použite túto možnosť, ak si želáte opakujúcu sa pripomienku

en: Use this timer if Orage has problems waking up properly after suspend or hibernate. (For example tray icon not refreshed or alarms not firing.)
sk: Tento časovač použite iba v prípade, že nastanú problémy s aplikáciou Orage po uspaní, alebo hibernácii. (Napríklad ak sa ikona v systémovej oblasti neprekresľuje, alebo sa nespúšťajú upozornenia.)

en: Use wakeup timer
sk: Použiť budík

en: Varying
sk: Premenlivá

en: View selected _date
sk: Zobraziť zvolený _dátum

en: View selected _week
sk: Zobraziť zvolený _týždeň

en: Visible name:
sk: Zobrazené meno:

en: Visual
sk: Vizuálny

en: Wed
sk: Str

en: Weekdays
sk: Všedné dni

en: Weekly
sk: Týždenne

en: Which day
sk: Ktorý deň

en: Write to file:
sk: Zapísať do súboru:

en: Yearly
sk: Ročne

en: Yes, ignore modifications and leave
sk: Á, ignorovať zmeny a skončiť

en: Yes, remove it
sk: Áno, odstrániť

en: Yes, remove them
sk: Áno, odstrániť

en: You can change archive threshold in parameters
sk: Prah archívu môžete zmeniť v parametroch

en: You can easily drag these from event-list window.
sk: Tieto položky môžete jednoducho pretiahnuť z okna zoznamu udalostí.

en: You must enter all escape etc characters yourself.
    This string is just given to shell to process.
    The following special commands are replaced at run time:
    	<&T>  appointment title
    	<&D>  appointment description
    	<&AT> alarm time
    	<&ST> appointment start time
    	<&ET> appointment end time
sk: Musíte zadať všetky ukončovacie a podobné znaky.
    Tento reťazec je jednoducho daný do interpretera do procesu.
    Nasledujúce špeciálne príkazy sú nahradené počas behu:
    	<&T>  názov udalosti
    	<&D>  popis udalosti
    	<&AT> čas pripomienky
    	<&ST> začiatok udalosti
    	<&ET> koniec udalosti

en: You only need this if you do short term (less than 5 hours) suspend or hibernate and your visible time does not include seconds. Under these circumstances it is possible that Orageclock shows time inaccurately unless you have this selected. (Selecting this prevents cpu and interrupt saving features from working.)
sk: Túto akciu je nutné vykonať iba v prípade krátkodobého (menej ako 5 hodín) prepnutia do režimu spánku nebo hibernácie a v prípade, že viditeľný čas neobsahuje sekundy. Za týchto podmienok je možné, že hodiny aplikácie Orage zobrazujú čas nepresne, pokiaľ nevyberiete túto voľbu. (Zvolením tejto voľby bránite správnej činnosti úsporných vlastností procesora.)

en: You should always define your local timezone.
sk: Vždy by ste mali definovať Vaše časové pásmo.

en: You will permanently remove all
    selected appointments.
sk: Týmto natrvalo odstránite všetky
    vybrané udalosti.

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Exchange data
sk: _Výmena dát

en: _File
sk: _Záznam

en: _Go
sk: P_rejsť

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _View
sk: Zo_braziť

en: add new clock using this clock as model
sk: pridať nové hodiny skopírovaním týchto

en: add new empty clock
sk: pridať nové prázdne hodiny

en: adjust to change hour
sk: nastavením zmeníte hodinu

en: adjust to change minute. Click arrows with button 2 to change only 1 minute.
sk: nastavením zmeníte minútu. Pre zmenu iba o jednu minútu kliknite na šípky s tlačidlom 2.

en: also old
sk: aj staré

en: backward
sk: späť

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
sk: tlačidlo 1 pre zmenu nastavení.
    tlačidlo 2 pre nastavenie času

en: close window and exit
sk: zatvoriť okno a ukončiť

en: days
sk: dní

en: delete this clock
sk: zmazať tieto hodiny

en: double
sk: dvojité

en: enter name of clock
sk: zadajte názov hodín

en: files=ical files to load into orage
sk: súbory=súbory typu ical pre načítanie do aplikácie orage

en: fix time after suspend/hibernate
sk: opraviť nastavenie času pri prejdení z režimu spánku alebo hibernácie

en: floating
sk: pohyblivá

en: forward
sk: vpred

en: hours
sk: hodín

en: low
sk: nízke

en: mins
sk: minút

en: move this clock first
sk: presunúť tieto hodiny na začiatok

en: move this clock last
sk: Presunúť tieto hodiny na koniec

en: move this clock left
sk: presunúť tieto hodiny vľavo

en: move this clock right
sk: presunúť tieto hodiny vpravo

en: no underline
sk: bez podčiarknutia

en: not changed
sk: nezmenené

en: not changing
sk: nezmení sa

en: occurrence
sk: výskyt

en: only first repeating
sk: len prvé opakovanie

en: sec interval
sk: sekundový interval

en: seconds
sk: sekúnd

en: set _background color:
sk: Nastaviť farbu _pozadia:

en: set _height:
sk: Nastaviť _výšku:

en: set _width:
sk: Nastaviť ší_rku:

en: set foreground _color:
sk: Nastaviť _farbu popredia:

en: set the timezone of this clock to be local timezone
sk: nastaviť časové pásmo týchto hodín na miestny

en: set timezone to:
sk: Nastaviť časovú zónu na:

en: single
sk: jednoduché

en: times
sk: krát

en: update colors for categories.
sk: aktualizovať farby kategórií.

en: update preferences
sk: aktualizovať predvoľby

en: update this clock
sk: aktualizovať tieto hodiny

en: using GTK+-%d.%d.%d.
sk: používa GTK+-%d.%d.%d.
