Xfce Apps - en to si translation catalogue (185 entries)

en: %s's home
si: %s ගේ නිවස

en: <big>New _Data Composition</big>
si: <big>අළුත් දත්ත සංයෝජකය</big>

en: <big>_Audio CD</big>
si: <big>ශබ්ද තැටිය (_A)</big>

en: <big>_Blank Disc</big>
si: <big>හිස් තැටිය (_B) </big>

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
si: සංයෝජකයේ නම වෙනස් කිරීමට කැමතිද?

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
si: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">කරුණාකර තැටිගත කිරීමට අවශ්‍යය ප්‍රතිබිම්බය තෝරන්න</span>

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
si: "%s" නැමති ගොනුව දැනටමත් මෙහි ඇති බැවින්, මෙය එකතු කිරීමට නොහැක

en: A problem with the burn backend occurred.
si: තැටිගත කිරීමේ  පසු අවසානයේ දෝෂයක්

en: Add
si: එක් කිරීම

en: Add a new directory to the composition
si: සංයෝජනයට නව බහලුමක් සාදන්න

en: Add the selected file(s) to the composition
si: තෝරා ඇති ගොනු සංයෝජනයට එකතු කරන්න

en: Adding files to the composition
si: සංයෝජකයට ගොණු ඇතුලත්වෙමින් පවතී.

en: Adding home directory
si: නිවෙස් බහලුමට එකතුවෙමින්

en: All files
si: සෑම ගොණුවක්ම

en: An error occurred in the burn backend
si: තැටිගත කිරීමේදී පසු අවසානයේ දොෂයක් ඇති විය

en: An error occurred in the burn backend.
si: තැටිගත කිරීමේදී පසු අවසානයේ දොෂයක් ඇති විය

en: Artist
si: කළාකරූවා

en: Audio composition
si: ශබ්ද සංයෝජනය

en: Auto
si: ස්වයංක්‍රීය

en: Blank CD-RW
si: හිස් CD-RW

en: Blank Disc
si: හිස් තැටිය

en: Blank mode
si: හිස් අවස්ථාව

en: Blanking disc...
si: තැටිය හිස්වෙමින් පවතී..

en: Burn Composition
si: තැටිගත කිරීමේ සංයෝජකය

en: Burn mode is not currently implemented.
si: තැටිගතකිරීමේ ආකාරය දැනට සම්පූර්ණ කල නොහැක

en: Burning composition...
si: සංයෝංජකය තැටිගත කරමින්...

en: Burning device
si: තැටිගතකරණ ධාවකය

en: Burning image...
si: ප්‍රතිබිම්භයක් තැටිගත කරමින්...

en: CD Reader device
si: CD කියවනය උපකරණය

en: CD and DVD burning application
si: CD සහ DVD කැටිගත කරන වැඩසටහන

en: Can burn CDR
si: CDR තැටිගතකල හැකිද

en: Can burn CDRW
si: CDRW තැටිගතකල හැකිද

en: Can burn DVDPLUSR
si: DVDPLUSR තැටිගතකල හැකිද

en: Can burn DVDR
si: DVDR තැටිගතකල හැකිද

en: Can burn DVDRAM
si: DVDRAM තැටිගතකල හැකිද

en: Cancelled
si: අවලංගු උනා

en: Cannot access drive (it might be in use)
si: ධාවකයයට ඇතුල්වීමට නොහැක (එය දැබටමත් භාවිත වේ)

en: Cannot burn audio onto a DVD.
si: ශබ්ද DVDය තැටිගත කිරීමට නොහැක

en: Cannot open image.
si: ගොනුව විවෘත කල‍ නොහැක

en: Cannot recognize state of drive and disc
si: ධාවකයේ හා තැටියේ තත්වය හදුනාගත නොහැක

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
si: ඩිස්කයේ හා ධාවකයේ තත්වය හදුනා ගැනීමට නොහැක

en: Clear
si: හිස් කරන්න

en: Close composition
si: සංයෝජකය වහන්න

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
si: මෙය තැටිගතකර ඇත. හිස් හෝ නැවත තැටිගතකල හැකි තැටියක් අවශය වේ.

en: Closing session...
si: සැසිය නිමකරමින්..

en: Completed
si: සාර්ථකයි

en: Composition name
si: සංයෝකයේ නම

en: Contents
si: අන්තරගතය

en: Copy Data CD
si: දත්ත CD පිටපත් කරන්න

en: Copy data CD
si: CD දත්ත පිටපත් කිරීම

en: Copy data DVD
si: DVD දත්ත පිටපත් කිරීම

en: Could not create destination ISO file: %s
si: %s ස්ථානයේ ISO ‍ගොණුව සෑදීමට නොහැක

en: Could not open %s.
si: %s විවෘත කළ නොහැක

en: Could not open %s: %s
si: %s: %s වීවෘත කල නොහැක

en: Could not stat %s: %s
si:  %s: %s ආරම්භ කිරීමට නොහැක

en: Create ISO from CD
si: CD මගින් ISO ගොනුවක් සෑදීම

en: Create a new data disc with the files of your choosing
si: ඔබ තෝරාගත් ගොණු සමගින් අළුත් දත්ත තැටියක් සාදන්න

en: Create directory
si: බහලුමක් සාදන්න

en: Currently selected device
si: දැනට තෝරාගෙන ඇති උපකරණය

en: DVD Reader device
si: DVD කියවන උපකරණය

en: DVD+RW does not need blanking
si: DVD+RW හිස් කිරීම අනවශ්‍යයි

en: Data %s~%d
si: %s~%d දත්ත

en: Data Composition
si: දත්ත සංයෝජනය

en: Detected devices
si: සම්බන්ධ ඇති ධාවක

en: Device address
si: උපකරණයේ ලිපිනය

en: Devices
si: ධාවක

en: Disc is not erasable.
si: මෙම තැටිය මෑකීමට නොහැක

en: Disc status
si: ඩිස්කයේ තත්වය

en: Display information about Xfburn
si: Xfburn ගැන තොරතුරු පෙන්වන්න

en: Display name
si: ප්‍රදර්ශනය වන නාමය

en: Done
si: කලා

en: Drive can't burn on the inserted disc
si: අතුල්කර ඇති තැටිය තැටිගත කිරීමට නොහැක

en: Drive is empty
si: ධාවකය හිස්ය

en: E_ject disk
si: තැටිය එලියට දමන්න

en: Eject the disc
si: ඩිස්කය එලියට ගන්න

en: Empty speed list
si: හිස් වේග ලැයිස්තුව

en: Error determining disc
si: තැටිය නිශ්චයීය කරගැනීම දොෂ සහිතයි

en: Estimated writing speed:
si: තැටිගත කිරීමේ වේගය

en: Failed
si: නෙැහැකි විය

en: Failed to get image size
si: ප්‍රතිබිම්භයේ ප්‍රමාණය ගණනය කල නොහැක

en: Failure
si: බැරිවිය

en: File
si: ගොණුව

en: File %s does not have a .wav extension
si: %s ගොණුව සතුව .wav දිගුව නොමැත

en: Filename
si: ගොණුවේ නම

en: Filesystem
si: ගොණු පද්ධතිය

en: Flushing cache...
si: තාවකාලික ගොණු මැකීයමින්...

en: Folder
si: බහලුම

en: Full Blank (slow)
si: සම්පූර්ණයෙන් හිස් කිරීම (සෙමින්)

en: General
si: සාමාන්‍ය

en: ISO images
si: ISO ගොණු

en: Image
si: ප්‍රතිබ්ම්භය

en: Image file '%s' does not exist.
si: '%s'  ලෙස ගොණුවක් නොමැත

en: Initializing...
si: අරඹමින්...

en: Inserted disc is already blank
si: ඇතුලත් කල තැටිය හිස්ය

en: Inserted disc is full
si: මෙම තැටියේ ඉඩ නොමැත

en: Inserted disc is unsuitable
si: ඇතුල් කල තැටිය සුදුසු නොවේ

en: Is it a valid combination
si: මෙය වලංගු එක් කිරීමක්ද

en: Is the disc erasable
si: මෙම තැටිය මැකිය හැකිද

en: Label
si: ලේබලය

en: Length
si: දිග

en: List of devices
si: උපකරණ ලැයිස්තුව

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
si: තෝරාගත් ගොණුවට පිවිසීමට අවසර තිබේද හා එය වලංගු ගොණුවක් දැයි බලන්න

en: Max
si: උපරිම

en: Name
si: නම

en: New audio composition
si: අළුත් ශබ්ද සංයෝජයක්

en: New data composition
si: අළුත් දත්ත සංයෝජනය

en: New directory
si: අළුත් බහලුමක්

en: No burners are currently available
si: තැටිගතකරණයන් මේ මොහොතේ සම්බන්ධ කරගත නොහැක

en: No disc detected in drive
si: ධාවකයේ තැටියක් නොමැත

en: No disc detected in drive.
si: ධාවකයෙහි තැටියක් නොමැත

en: No disc detected in the drive.
si: තැටි ධාවකයේ තැටියක් නොමැත

en: Number of burners in the system
si: පද්ධතියේ ඇති තැටිගතකරණයන් ගණන

en: Number of drives in the system
si: පද්ධතියේ ඇති ධාවක ගණන

en: Number of drives in the system (readers and writers)
si: පද්ධතියේ ඇති ධාවක ගණන (කියවනයන් සහ තැටිගතකරණයන්)

en: Only create _ISO
si: ISO ගොණුව පමණක් සාදන්න (_I)

en: Options
si: විකල්ප

en: Please insert a recordable disc.
si: කරූණාකර පිටපත් කල හැකි තැටියක් ඇතුල් කරන්න

en: Preferences
si: අභිප්‍රේත

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
si: නැවත තැටිගතකල හැකි තැටිය අළුත් තැටිගත කිරීමකට සූදානම්වෙමින්

en: Proceed to Burn
si: තැටිගත කිරීම ආරම්භ කරමින්

en: Quick Blank
si: ඉක්මනින් හිස් කිරීම

en: Quit Xfburn
si: Xfburn වලින් ඉවත් වෙන්න

en: Reading CD...
si: CD කියවමින්....

en: Ready
si: ලෑස්තියි

en: Refresh
si: ප්‍රතිපූර්ණය කරන්න

en: Refresh file list
si: ගොණු ලැයිස්තුව ප්‍රතිපූර්ණය කරන්න

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Remove the selected file(s) from the composition
si: තෝරාඇති ගොණු(ව) සංයෝජනයෙන් ඉවත් කරන්න

en: Rename
si: නම වෙනස් කරන්න

en: Rename Artist
si: කළාකරුවාගේ නම වෙනස් කරන්න

en: Rename Title
si: මාතෘකාව වෙනස් කරන්න

en: Rename the artist of the selected file
si: තෝරා ගත් ගොණුවේ කළාකරුවාගේ නම වෙනස් කරන්න

en: Rename the selected file
si: තෝරාගත් ගොනුවෙහි නම වෙනස් කරන්න

en: Rename the title of the selected file
si: තෝරාගත් ගොනුවේ මාතෘකාව වෙනස් කරන්න

en: Sc_an for devices
si: උපකරණ පිරික්සන්න

en: Select command
si: විධානය ‍තෝරන්න

en: Show _hidden files
si: සැගවී ඇති ගොණු පෙන්වන්න (_h)

en: Show close button
si: පිට වී‍මේ බොත්තම පෙන්වන්න

en: Show mode selection
si: තෝරාගත් ආකාරය පෙන්වන්න

en: Show mode selection combo
si: මාදිලි තේරීම් කවුළුව පෙන්වන්න

en: Show preferences dialog
si: අභිප්‍රේත පෙන්වන්න

en: Show speed selection
si: තෝරාගත් වේගය පෙන්වන්න

en: Show toolbar
si: මෙවලම් පුවරුව පෙන්වන්න

en: Show volume name
si: වෙළුමේ නම පෙන්නන්න

en: Show warning on _empty speed list
si: හිස් වේග ලැයිස්තුවේ අනතුරු ඇගවීම් පෙන්වන්න (_e)

en: Show/hide the toolbar
si: මෙවලම් පුවරුව පෙන්වන්න/සගවන්න

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: Temporary directory
si: තාවකාලික බහලුම

en: The inserted disc is already blank.
si: ඇතුලත් කල තැටිය හිස් තැටියකි

en: The selected image does not fit on the inserted disc
si: තෝරා ගත් ප්‍රතිබිම්භය ඇතුල් කර ඇති තැටියට සුදුසු නොවේ

en: The text of the label
si: ලේබලයේ පාඨය

en: There is not enough space available on the inserted disc.
si: ඇතුල් කල තැටිටේ ඉඩ ප්‍රමාණවත් නොවේ

en: Title
si: මාතෘකාව

en: Toolbar Editor
si: මෙවලම් පුවරු සංස්කරණය

en: Type
si: වර්ගය

en: Unable to determine image size.
si: ගොනුවේ ප්‍රමාණය නිෂ්චය කරගැනීමට නොහැක

en: Unable to initialize the burning backend.
si: තැටිගත කිරීමේ පසුඅවසානය ආරම්භ කල නොහැක

en: Volume name :
si: වෙළුවේ නම :

en: Welcome
si: සාදරයෙන් පිළිගන්නවා

en: Write _mode:
si: තැටිගත කරන ආකාරය (_m)

en: Writing CD...
si: CD තැටිගත කරමින්...

en: Writing ISO...
si: ISO එක ලියමින් පවතී

en: You must give a name to the file.
si: මෙම ගොණුවට නමක් දිය යුතුයි

en: _About
si: පිළිබද (_A)

en: _Actions
si: ක්‍රියාවන් (_A)

en: _Blank
si: හිස් (_B)

en: _Burn Composition
si: තැටිගතකරන සංයෝජනය (_B)

en: _Clean temporary directory on exit
si: ඉවත් වන විට තාවකාලික බහලුම මකා දමන්න

en: _Copy CD
si: CD පිටපත් කරන්න (_C)

en: _Copy DVD
si: DVD පිටපත් කරන්න (_C)

en: _Edit
si: සංස්කරණය කරන්න (_E)

en: _File
si: ගොනුව (_F)

en: _Help
si: උදව් (_H)

en: _Quit
si: පිටවෙන්න  (_Q)

en: _Speed:
si: වේගය (_S)

en: _View
si: පෙනුම (_V)

en: aborted
si: අසාර්ථක විය

en: basic
si: මූලික

en: default
si: පෙරනිමි

en: ended
si: අවසානයි

en: ending
si: අවසාන වෙමින්

en: failing
si: දොෂයක්

en: not implemented
si: ක්‍රියාවට නංවා නොමැත

en: see console
si: කොන්සෝලය බැලීම

en: unused
si: භාවිත නොකල
