Xfce Panel Plugins - en to ms translation catalogue (297 entries)

en: 	Astronomical data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
ms: 	Data astronomi:
    	Terakhir:	%s
    	Berikutnya:	%s
    	Percubaan gagal semasa: %d

en: 	Data not available, will use sane default values for night and day.
ms: 	Data tidak tersedia, akan guna nilai lalai munasabah untuk malam dan siang.

en: 	Direction: %s (%s%s)
ms: 	Arah: %s (%s%s)

en: 	Encyclopedic information partly taken from
ms: 	Maklumat sebahagiannya diambil dari

en: 	Moon phase:	%s
ms: 	Fasa bulan:	%s

en: 	Moon phase:	Unknown
ms: 	Fasa bulan:	Tidak diketahui

en: 	Moonrise:	%s
ms: 	Bulan Terbit:	%s

en: 	Moonrise:	The moon never rises today.
ms: 	Bulan Terbit:	Bulan tidak akan terbit hari ini.

en: 	Moonset:	%s
ms: 	Bulan Terbenam:	%s

en: 	Moonset:	The moon never sets today.
ms: 	Bulan Terbenam:	Bulan tidak akan terbenam hari ini.

en: 	Speed: %s %s (%s on the Beaufort scale)
ms: 	Kelajuan: %s %s (%s dalam skala Beaufort)

en: 	Sunrise:		%s
ms: 	Matahari Terbit:		%s

en: 	Sunrise:		The sun never rises today.
ms: 	Matahari Terbit:		Matahari tidak akan terbit hari ini.

en: 	Sunset:		%s
ms: 	Matahari Terbenam:		%s

en: 	Sunset:		The sun never sets today.
ms: 	Matahari Terbenam:		Matahari tidak akan terbenam hari ini.

en: 	Temperatures, wind, atmosphere and cloud data calculated
    	for:		%s
ms: 	Data suhu, angin, atmosfera dan awan yang dikira
    	untuk:		%s

en: 	Weather data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
ms: 	Data cuaca:
    	Terakhir:	%s
    	Berikutnya:	%s
    	Percubaan gagal semasa: %d

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
ms: 
    	Data ketinggian dan zon waktu disediakan oleh

en: 
    	Precipitation and the weather symbol have been calculated
    	using the following time interval:
    	Start:	%s
    	End:	%s
ms: 
    	Simbol kerpasan dan cuaca telah dikira menggunakan
    	sela masa berikut:
    	Mula:	%s
    	Akhir:	%s

en: 
    	Weather and astronomical data from
ms: 
    	Data cuaca dan astronomi daripada

en: 
    Astronomical Data
ms: 
    Data Astronomi

en: 
    Atmosphere
ms: 
    Atmosfera

en: 
    Clouds
ms: 
    Awan

en: 
    Credits
ms: 
    Penghargaan

en: 
    Downloads
ms: 
    Muat Turun

en: 
    Precipitation
ms: 
    Kerpasan

en: 
    Temperatures
ms: 
    Suhu

en: 
    Times Used for Calculations
ms: 
    Berapa Kali Digunakan untuk Pengiraan

en: 
    Wind
ms: 
    Angin

en: 1 millimeter is one thousandth of a meter - the fundamental unit of length in the International System of Units -, or approximately 0.04 inches.
ms: 1 millimeter adalah satu per seribu dalam meter - unit asas panjang dalam International System of Units -, atau kira-kira 0.04 inci.

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperature:</b> %s
    <b>Wind:</b> %s from %s
    <b>Pressure:</b> %s
    <b>Humidity:</b> %s
ms: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Suhu:</b> %s
    <b>Angin:</b> %s from %s
    <b>Tekanan:</b> %s
    <b>Kelembapan:</b> %s

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">from %s to %s, with %s of precipitation</span>
    
    <b>Temperature:</b> %s		<span size="smaller">(values at %s)</span>
    <b>Wind:</b> %s (%son the Beaufort scale) from %s(%s)
    <b>Pressure:</b> %s    <b>Humidity:</b> %s
    <b>Fog:</b> %s    <b>Cloudiness:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>
ms: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">dari %s ke %s, dengan %s kerpasan</span>
    
    <b>Suhu:</b> %s⇥⇥<span size="smaller">(nilai pada %s)</span>
    <b>Angin:</b> %s (%s pada skala Beaufort) dari %s(%s)
    <b>Tekanan:</b> %s <b>Kelembapan:</b> %s
    <b>Kabus:</b> %s <b>Keredupan:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>

en: <b>Atmosphere</b>
ms: <b>Atmosfera</b>

en: <b>Clouds</b>
ms: <b>Awan</b>

en: <b>Directory:</b> %s
    
    <b>Author:</b> %s
    
    <b>Description:</b> %s
    
    <b>License:</b> %s
ms: <b>Direktori:</b> %s
    
    <b>Pengarang:</b> %s
    
    <b>Keterangan:</b> %s
    
    <b>Lesen:</b> %s

en: <b>Precipitation</b>
ms: <b>Kerpasan</b>

en: <b>Temperatures</b>
ms: <b>Suhu</b>

en: <b>Times used for calculations</b>
ms: <b>Masa diguna untuk pengiraan</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
ms: <tt><small>Amaun:        %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Apparent temperature: %s%s%s</small></tt>
ms: <tt><small>Suhu ketara: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
ms: <tt><small>Tekanan Barometrik:  %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Cloudiness:    %5s%s%s</small></tt>
ms: <tt><small>Kekabutan:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
ms: <tt><small>Data dikira untuk:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Dew point:            %s%s%s</small></tt>
ms: <tt><small>Takat embun:            %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Fog:           %5s%s%s</small></tt>
ms: <tt><small>Kabus:           %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>High clouds:   %5s%s%s</small></tt>
ms: <tt><small>Awan tinggi:   %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Interval end:         %s</small></tt>
ms: <tt><small>Akhir sela:         %s</small></tt>

en: <tt><small>Interval start:       %s</small></tt>
ms: <tt><small>Mula sela:       %s</small></tt>

en: <tt><small>Low clouds:    %5s%s%s</small></tt>
ms: <tt><small>Awan rendah:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Middle clouds: %5s%s%s</small></tt>
ms: <tt><small>Awan pertengahan: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
ms: <tt><small>Fasa bulan: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
ms: <tt><small>Fasa bulan: Tidak diketahui</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: %s</small></tt>
ms: <tt><small>Bulan Terbit: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: The moon never rises this day.</small></tt>
ms: <tt><small>Bulan Terbit: Bulan tidak akan terbit hari ini.</small></tt>

en: <tt><small>Moonset:  %s</small></tt>
ms: <tt><small>Bulan Terbenam:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonset: The moon never sets this day.</small></tt>
ms: <tt><small>Bulan Terbenam: Bulan tidak akan terbenam hari ini.</small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
ms: <tt><small>Kelembapan relatif:    %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
ms: <tt><small>Matahari Terbit: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: The sun never rises this day.</small></tt>
ms: <tt><small>Matahari Terbit: Matahari tidak akan terbit hari ini.</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
ms: <tt><small>Matahari Terbenam:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunset: The sun never sets this day.</small></tt>
ms: <tt><small>Matahari Terbenam: Matahari tidak akan terbenam hari ini.</small></tt>

en: A foot (plural feet) is a unit of length defined as being 0.3048 m exactly and used in the imperial system of units and United States customary units. It is subdivided into 12 inches. The measurement of altitude in the aviation industry is one of the few areas where the foot is widely used outside the English-speaking world.
ms: Satu kaki (jamak feet) adalah unit panjang yang ditakrif sebanyak 0.3048 m dan digunakan dalam sistem unit imperial dan unit Amerika Syarikat. Ia disub-bahagi menjadi 12 inci. Pengukuran altitud dalam industri penerbangan merupakan salah satu bidang yang mana kaki digunapakai selain dari negara berbahasa-Inggeris.

en: A more calendar-like view, with the days in columns and the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in rows.
ms: Paparan seakan-kalendar, dengan hari dalam lajur dan waktu (pagi, tengahari, petang, malam) dalam baris.

en: A_dd
ms: _Tambah

en: Add the selected value to the labels that should be displayed in the scrollbox.
ms: Tambah nilai pilihan ke label yang patut dipaparkan dalam kotak tatal.

en: Afternoon
ms: Tengah Hari

en: Air temperature, sometimes referred to as dry-bulb temperature. Measured by a thermometer that is freely exposed to the air, yet shielded from radiation and moisture.
ms: Suhu udara, kadangkala dirujuk sebagai suhu bebuli kering. Diukur dengan termometer yang didedahkan ke udara secara terus, tetapi terlindung dari radiasi dan kelembapan.

en: Also known as <i>felt temperature</i>, <i>effective temperature</i>, or what some weather providers declare as <i>feels like</i>. Human temperature sensation is not only based on air temperature, but also on heat flow, physical activity and individual condition. While being a highly subjective value, apparent temperature can actually be useful for warning about extreme conditions (cold, heat).
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no. You should use a calculation model appropriate for your local climate and personal preferences on the units page.
ms: Juga dikenali sebagai <i>suhu dirasai</i>, <i>suhu efektif</i>, atau sesetengah penyedia cuaca mengisytihar sebagai <i>feels like</i>. Suhu sensasi manusia bukan sahaja berdasarkan suhu udara, tetapi juga aliran haba, aktiviti fizikal dan keadaan individu. Walaupun nilainya sangat subjektif, suhu ketara biasanya berguna sebagai amaran keadaan ekstrem (panas atau sejuk).
    
    <b>Perhatian:</b> Nilai dikira ini tidak disediakan oleh met.no. Anda seharusnya gunakan mode pengiraan yang sesuai untuk cuaca tempatan anda dan keutamaan peribadi anda dalam halaman unit.

en: Altitu_de:
ms: Altitu_d:

en: Altitude
ms: Altitud

en: Animate _transitions between labels
ms: Animasikan p_eralihan di antara label

en: Apparent te_mperature:
ms: S_uhu ketara:

en: Apparent temperature
ms: Suhu ketara

en: Apparent temperature (A)
ms: Suhu ketara (A)

en: Available icon themes are listed here. You can add icon themes to $HOME/.config/xfce4/weather/icons (or the equivalent directory on your system). Information about how to create or use icon themes can be found in the README file. New icon themes will be detected everytime you open this config dialog.
ms: Tema ikon tersedia disenarai  di sini. Anda boleh tambah tema ikon ke $HOME/.config/xfce4/weather/icons (atau direktori setara dalam sistem anda). Maklumat bagaimana hendak cipta atau guna tema ikon boleh ditemui di dalam fail README. Tema ikon baharu akan dikesan setiap kali anda buka dialog konfig ini.

en: Barometric _pressure:
ms: Teka_nan Barometrik:

en: Barometric pressure
ms: Tekanan Barometrik

en: Barometric pressure (P)
ms: Tekanan Barometrik (P)

en: C
ms: S

en: Cancel
ms: Batal

en: Cannot update weather data
ms: Tidak dapat kemaskini data cuaca

en: Celsius (°C)
ms: Selsius (°C)

en: Change the name for the location to your liking. It is used for display and does not affect the location parameters in any way.
ms: Ubah nama bagi lokasi mengikut kesukaan anda. Ia digunakan untuk papar dan tidak mempengaruhi parameter lokasi dalam apa jua cara.

en: Change...
ms: Ubah...

en: Check to always use only a single row on a multi-row panel and a small icon in deskbar mode.
ms: Tanda untuk sentiasa guna baris tunggal dalam panel berbilang-baris dan ikon kecil dalam mod palang meja.

en: Choose a font you like and set it to a smaller or larger size. Middle-click on the button to unset the font and use your theme's default.
ms: Pilih fon yang anda suka dan tetapkan ia menjadi saiz lebih kecil atau lebih besar. Klik-kanan pada butang untuk nyah-tetapkan fon dan guna tema lalai anda.

en: Choose an icon theme.
ms: Pilih satu tema ikon.

en: Choose the value to add to the list below. Values can be added more than once.
ms: Pilih nilai yang ditambah ke dalam senarai dibawah. Nilai boleh ditambah lagi lebih dari sekali.

en: Choose your preferred tooltip style. Some styles give a lot of useful data, some are clearer but provide less data on a glance.
ms: Pilih gaya tip alat yang digemari. Sesetengah gaya memberikan banyak data yang berguna, sesetengahnya lebih jelas tetapi sediakan kurang data untuk paparan seketika.

en: Clear
ms: Tiada Awan

en: Close
ms: Tutup

en: Cloudiness
ms: Kekaburan

en: Cloudiness (C)
ms: Kekaburan (C)

en: Cloudiness, or cloud cover, defines the fraction of the sky obscured by clouds when observed from a given location. Clouds are both carriers of precipitation and regulator to the amount of solar radiation that reaches the surface. While during daytime they reduce the temperature, at night they have the opposite effect, as water vapor prevents long-wave radiation from escaping into space. Apart from that, clouds reflect light to space and in that way contribute to the cooling of the planet.
ms: Keredupan awan, atau kelitupan awan, ditakrif sebagai sebahagian langit yang dilindungi awan bila dicerap dari lokasi yang diberi. Awan membawa kerpasan dan pengatur amaun sinaran suria yang mencapai permukaan bumi. Ketika hari siang awan mengurangkan suhu, pada waktu malam perkara sebaliknya berlaku, kerana wap air menghalang sinaran gelombang-panjang dari terlepas ke ruang angkasa. Selain itu, awan memantulkan cahaya ke ruang angkasa dan dengan cara ini awam menyumbang ke arah penyejukan planet.

en: Cloudy
ms: Mendung

en: Coordinates
ms: Koordinat

en: Copyright (c) 2003-2014
ms: Hakcipta (c) 2003-2014

en: Currently no data available.
ms: Buat masa ini tiada data tersedia.

en: Days in columns
ms: Hari dalam lajur

en: Days in rows
ms: Hari dalam baris

en: Decide how many values should be shown at once in the scrollbox. You can choose a smaller font or enlarge the panel to make more lines fit.
ms: Tentukan berapa banyak nilai yang patut ditunjukkan sekali dalam kotak tatal. Anda boleh pilih fon lebih kecil atau besarkan panel untuk menjadikan lebih baris dimuatkan.

en: Detecting...
ms: Mengesan...

en: Dew point
ms: Titik embun

en: Dew point (D)
ms: Takat embun (D)

en: Download of astronomical data failed with HTTP Status Code %d, Reason phrase: %s
ms: Muat turun data astronomi gagal dengan Kod Status HTTP %d, Sebab: %s

en: Download of weather data failed with HTTP Status Code %d, Reason phrase: %s
ms: Muat turun data cuaca gagal dengan Kod status HTTP %d, Sebab: %s

en: E
ms: T

en: East
ms: Timur

en: Enter a city name or address
ms: Masukkan nama bandar atau alamat

en: Error downloading met.no logo image to %s, reason: %s
ms: Ralat memuat turun imej logo met.no ke %s, sebab: %s

en: Error parsing astronomical data!
ms: Ralat menghurai data astronomi!

en: Error parsing weather data!
ms: Ralat menghurai data cuaca!

en: Error writing cache file %s!
ms: Ralat menulis fail cache %s!

en: Evening
ms: Petang

en: Fahrenheit (°F)
ms: Farenhait (°F)

en: Feet (ft)
ms: Kaki (k)

en: Feet per second (ft/s)
ms: Kaki sesaat (k/s)

en: First quarter
ms: Suku pertama

en: Fog
ms: Kabus

en: Fog (F)
ms: Kabus (F)

en: Fog is a type of low-lying stratus cloud, with the moisture in it often generated locally such as from a nearby lake, river, ocean, or simply moist ground, that forms when the difference between temperature and dew point is below 2.5 °C (4 °F), usually at a relative humidity of 100%. Fog commonly produces precipitation in the form of drizzle or very light snow and reduces visibility to less than 1 km (5/8 statute mile).
ms: Kabus adalah jenis awan stratus rendah, dengan kelembapan di dalamnya biasanya ia terbentuk dari tasik, sungai, laut berhampiran ataupun juga dari tanah lembab, yang terbentuk apabila terdapat perbezaan suhu dan takat embun dibawah 2.5 °C (4 °F), dengan kelembapan relatif 100%. Kabus umumnya membentuk kerpasan dalam bentuk hujan renyai atau salji ringan dan ia mengurangkan penglihatan kurang dari 1 km (5/8 batu).

en: Font and color:
ms: Fon dan warna:

en: For locations outside Norway the elevation model that's used by the met.no webservice is not very good, so it's usually necessary to specify the altitude as an additional parameter, otherwise the reported values will not be correct.
    
    The plugin tries to auto-detect the altitude using the GeoNames webservice, but that might not always be correct too, so you can change it here.
    
    Altitude is given in meters above sea level, or alternatively in feet by changing the unit on the units page. It should match the real value roughly, but small differences will have no influence on the weather data. Inside Norway, this setting has no effect at all.
ms: Bagi lokasi diluar Norway model ketinggian yang diguna oleh met.no webservice adalah tidak berapa baik, oleh itu biasanya perlu nyatakan altitud sebagai parameter tambahan, jika tidak nilai yang dilaporkan tidak akan tepat.
    
    Pemalam cuba kesan-sendiri altitud menggunakan GeoNames webservice, tetapi ia mungkin tidak selalunya tepat, maka anda perlu ubah ia di sini.
    
    Altitud diberikan dalam meter atas aras laut, atau kaki mengikut perubahan unit pada halaman unit. Ia seharusnya memadani nilai sebenar secara kasar, akan tetapi perbezaan kecil tidak memberi kesan pada data cuaca. Sebaliknya dalam Norway, tetapan ini tidak memberi kesan langsung.

en: Full moon
ms: Bulan penuh

en: GeoNames
ms: NamaGeo

en: Hectopascals (hPa)
ms: Hektopascal (hPa)

en: Hide the scrollbox to save valuable space on the panel. Most interesting information is also provided in the tooltip - provided you choose an appropriate tooltip style - that is shown when hovering over the icon.
ms: Sembunyikan kotak tatal untuk menjimatkan ruang bernilai pada panel. Kebanyqakan maklumat penting juga disediakan di dalam tip alat - mengikut gaya tip alat yang sesuai - yang ditunjukkan bila penuding terapung diatas ikon.

en: High clouds
ms: Awan tinggi

en: High clouds (CH)
ms: Awan tinggi (CH)

en: Humidity (H)
ms: Kelembapan (H)

en: Humidity is defined as the amount of water vapor in the air and increases the possibility of precipitation, fog and dew. While absolute humidity is the water content of air, relative humidity gives (in %) the current absolute humidity relative to the maximum for that air temperature and pressure.
ms: Kelembapan ditakrif sebagai amaun wap air di dalam udara dan tingkatkan kemungkinan kerpasan, kabus dan embun. Manakala kelembapan mutlak adalah kandungan air di dalam udara, kelembapan relatif berikan (dalam %) the kelembapan relatif mutlak semasa sehingga maksimum bagi suhu dan tekanan udara.

en: If the chosen location is not in your current timezone, then it is necessary to <i>put</i> the plugin into that other timezone for the times to be shown correctly. The proper timezone will be auto-detected via the GeoNames web service, but you might want to correct it if necessary.
    Leave this field empty to use the timezone set by your system. Invalid entries will cause the use of UTC time, but that may also depend on your system.
ms: Jiks lokasi pilihan tidak berada dalam zon waktu anda, maka adalah perlu <i>letak</i> pemalam ke dalam zon waktu lain supaya masa yang dipapar adalah betul. Zon waktu yang sesuai akan dikesan-sendiri melalui perkhidmatan sesawang GeoNames, tetapi anda mungkin mahu betulkannya jika perlu.
    Tinggalkan medan ini kosong untuk guna zon waktu yang ditetapkan oleh sistem anda. Masukan tidak sah akan menyebabkan penggunaan masa UTC, sebaliknya ia juga bergantung pada sistem anda.

en: Improvements by Robert G. Quayle and Robert G. Steadman applied in 1998 to earlier experiments/developments by Steadman. This model only depends on wind speed and temperature, not on relative humidity and can be used for both heat and cold stress.
ms: Penambahbaikan oleh Robert G. Quayle dan Robert G. Steadman pada tahun 1998 berdasarkan eksperimen/pembangunan awal oleh Steadman. Model hanya bergantung pada kelajuan angin dan suhu, tidak bergantung pada kelembapan relatif dan boleh digunakan untuk kedua-dua tekanan panas dan sejuk.

en: Inches (in)
ms: Inci (in)

en: Inches of mercury (inHg)
ms: Inchi raksa (inHg)

en: Inches of mercury is still widely used for barometric pressure in weather reports, refrigeration and aviation in the United States, but seldom used elsewhere. It is defined as the pressure exerted by a 1 inch circular column of mercury of 1 inch in height at 32 °F (0 °C) at the standard acceleration of gravity.
ms: Inic raksa kerap digunakan dalam tekanan barometrik iaitu pada laporan cuaca, penyejukan dan penerbangan di Amerika Syarikat, tetapi ia jarang digunakan ditempat lain. Ia ditakrif sebagai tekanan yang dikenakan oleh 1 inci lajur membulat raksa dari 1 inci tinggi pada suhu 32 °F (0 °C) dan pecutan piawai graviti.

en: Invented by Sir Francis Beaufort in 1805, this empirical scale on wind speed is based on people's observations of specific land or sea conditions, denoting these conditions with numbers from 0 (calm) to 12 (hurricane).
ms: Direka oleh Sir Francis Beaufort pada 1805, skala empirik ini mengukur kelajuan angin berdasarkan pemerhatian pada keadaan daratan atau lautan tertentu, mengikut syarat ini dengan nombor bermula dari 0 (tenang) hingga 12 (taufan).

en: Kilometers per hour (km/h)
ms: Kilometer se jam (km/j)

en: Knots (kt)
ms: Knot (kt)

en: L_ongitude:
ms: L_ongitud:

en: Labels to d_isplay
ms: Label untuk papa_ran

en: Latitud_e:
ms: La_titud:

en: Latitude
ms: Latitud

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
ms: Latitud menyatakan kedudukan utara-selatan bagi lokasi pada permukaan Bumi. Jika anda ubah nilai ini secara manual, anda perlu juga sediakan altitud dan zon waktu secara manual.

en: Li_nes:
ms: _Baris:

en: Light rain
ms: Hujan renyai

en: Light rain with thunder
ms: Hujan renyai dengan kilat

en: Lightly cloudy
ms: Sedikit mendung

en: Location _name:
ms: _Nama lokasi:

en: Longitude
ms: Longitud

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
ms: Longitud menyatakan kedudukan timur-barat bagi lokasi pada permukaan Bumi. Jika anda ubah nilai ini secara manual, anda perlu juga sediakan altitud dan zon waktu secara manual.

en: Low clouds
ms: Awan rendah

en: Low clouds (CL)
ms: Awan rendah (CL)

en: Met.no provides forecast data for up to %d days in the future. Choose how many days will be shown in the forecast tab in the summary window. On slower computers, a lower number might help against lags when opening the window. Note however that usually forecasts for more than three days in the future are unreliable at best ;-)
ms: Met.no menyediakan data ramalan sehingga %d hari ke hadapan. Pilih berapa harikah akan dipapar dalam tab ramalan pada tetingkap ringkasan. Pada komputer lama nombor dapat membantu terhadap kelembapan jika membuka tetingkap. Perhatian ramalan biasanya untuk tiga ke atas adalah tidak semestinya boleh diharap ;-)

en: Meter per second is <i>the</i> unit typically used by meteorologists to denote wind speeds.
ms: Meter sesaat adalah unit biasanya digunakan oleh ahli meteorologi untuk menganggar kelajuan angin.

en: Meters (m)
ms: Meter (m)

en: Meters per second (m/s)
ms: Meter sesaat (m/s)

en: Middle clouds
ms: Awan pertengahan

en: Middle clouds (CM)
ms: Awan pertengahan (CM)

en: Miles per hour (mph)
ms: Batu sejam (bsj)

en: Miles per hour is an imperial unit of speed expressing the number of statute miles covered in one hour.
ms: Batu sejam adalah unit imperial kelajuan yang mengungkap bilangan batu yang dilalui dalam tempoh sejam.

en: Millimeters (mm)
ms: Milimeter (mm)

en: Morning
ms: Pagi

en: Move do_wn
ms: Alih ke _bawah

en: Move the selected value down in the list of labels to display.
ms: Alih nilai terpilih turun dalam senarai label untuk paparan.

en: Move the selected value up in the list of labels to display.
ms: Alih nilai terpilih naik dalam senarai label untuk paparan.

en: Move u_p
ms: Alih ke _atas

en: N
ms: U

en: NE
ms: TL

en: NW
ms: BL

en: Named after the astronomer Anders Celsius who invented the original scale in 1742, the Celsius scale is an international standard unit and nowadays defined using the Kelvin scale. 0 °C is equivalent to 273.15 K and 1 °C difference in temperature is exactly the same difference as 1 K. It is defined with the melting point of water being roughly at 0 °C and its boiling point at 100 °C at one standard atmosphere (1 atm = 1013.5 hPa). Until 1948, the unit was known as <i>centigrade</i> - from Latin <i>centum</i> (100) and <i>gradus</i> (steps).
    In meteorology and everyday life the Celsius scale is very convenient for expressing temperatures because its numbers can be an easy indicator for the formation of black ice and snow.
ms: Dinamakan mengikut nama astronomer Anders Celsius yang mencipta skala asal pada tahun 1742, skala Celsius merupakan unit piawaian antarabangsa dan kini ditakrif menggunakan skala Kelvin. 0 °C menyamai 273.15 K dan perbezaan 1 °C dalam suhu adalah sama perbezaan dalam 1 K. Ia ditakrif berdasarkan takat lebur air iaitu pada 0 °C dan taka didh air pada 100 °C dalam atmosfera piawai (1 atm = 1013.5 hPa). sehingga 1948, unit ini dikenali sebagai <i>centigrade</i> - iaitu dari bahasa Latin <i>centum</i> (100) dan <i>gradus</i> (langkah).
    Dalam bidang meteorologi kehidupan seharian skala Celsius memainkan peranan penting dalam mengungkap suhu kerana nombornya boleh menjadi penunjuk mudah untuk pembentukan ais hitam dan salji.

en: New moon
ms: Bulan baharu

en: Night
ms: Malam

en: No Data
ms: Tiada Data

en: No default icon theme? This should not happen, plugin will crash!
ms: Tiada tema ikon lalai? Ia tidak seharusnya berlaku, pemalam akan mengalami kerosakan!

en: No icon theme!
ms: Tiada tema ikon!

en: North
ms: Utara

en: North-East
ms: Timur-Laut

en: North-West
ms: Barat-Laut

en: Nowadays wind speed/velocity is measured using an anemometer (Greek <i>anemos</i>, meaning <i>wind</i>) in 10 m (33 ft) height. Anemometers usually measure either wind speed or pressure, but will provide both values as they are closely related to and can be deduced from each other.
ms: Kini kelajuan/halaju diukur menggunakan anemometer (Yunani <i>anemos</i>, bermaksud tinggi <i>angin</i>) dalam 10 m (33 kaki). Anemometer biasanya mengukur sama ada kelajuan angin atau tekanan, tetapi akan sediakan kedua-dua nilai kerana ia sangat berkaitan dan boleh berkurangan diantara satu sama lain.

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
ms: Buka direktori tema ikon pengguna dalam pengurus fail anda, cipta ia jika perlu.

en: Partly cloudy
ms: Sebahagian mendung

en: Please change location name to your liking and correct alltitude and timezone if they are not auto-detected correctly.
ms: Sila ubah nama lokasi mengikut kesukaan anda dan betulkan altitud dan zon waktu jika ia tidak dikesan dengan betul secara automatik.

en: Please set a location in the plugin settings.
ms: Sila masukkan lokasi di dalam tetapan pemalam.

en: Pound-force per square inch (psi)
ms: Daya-paun per inci persegi (psi)

en: Prec_ipitations:
ms: Pe_mendakan:

en: Precipitation (R)
ms: Kerpasan (R)

en: Precipitation amount
ms: Amaun kerpasan

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Rain
ms: Hujan

en: Rain showers
ms: Hujan renyai

en: Rain with thunder
ms: Hujan dengan kilat

en: Re_fresh
ms: Se_gar Semula

en: Relative humidity
ms: Kelembapan relatif

en: Results
ms: Keputusan

en: SE
ms: TE

en: SW
ms: BD

en: Scroll the current displayed value(s) out and the new value(s) in instead of simply changing them. Uncheck this option if you find the animation too distracting.
ms: Tatal nilai(s) dipapar semasa keluar dan nilai(s) baharu masuk selain dari hanya mengubahnya. Nyahtanda pilihan ini jika anda dapati animasi mengganggu.

en: Search
ms: Gelintar

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
ms: Gelintar lokasi baharu dan kesan-sendiri parameternya.

en: Search location
ms: Gelintar lokasi

en: Searching...
ms: Menggelintar

en: Select _font
ms: Pilih _fon

en: Select a value in the list of labels to display and click this button to remove it.
ms: Pilih satu nilai dalam senarai label untuk papar dan klik butang ini untuk membuangnya.

en: Select font
ms: Pilih fon

en: Short-term forecast data unavailable.
ms: Data ramalan jangka-pendek tidak tersedia.

en: Show current weather conditions
ms: Tunjuk keadaan cuaca semasa

en: Show scroll_box
ms: Tunjuk kotak_tatal

en: Show weather conditions and forecasts
ms: Tunjuk keadaan dan ramalan cuaca

en: Shows the forecasts in a table with the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in columns and the days in rows.
ms: Tunjuk ramalan dalam jadual dengan waktu (pagi, tengahari, petang, malam) dalam lajur dan hari pula dalam baris.

en: Simple
ms: Ringkas

en: Sleet
ms: Hujan beku

en: Sleet showers
ms: Hujan beku renyai

en: Sleet showers with thunder
ms: Hujan beku renyai dengan kilat

en: Sleet with thunder
ms: Hujan beku dengan kilat

en: Snow
ms: Salji

en: Snow showers
ms: Salji renyai

en: Snow showers with thunder
ms: Salji renyai dengan kilat

en: South
ms: Selatan

en: South-East
ms: Tenggara

en: South-West
ms: Barat-Daya

en: Sunny
ms: Cerah

en: Temperature
ms: Suhu

en: Temperature (T)
ms: Suhu (T)

en: The Canadian counterpart to the US windchill/heat index, with the wind chill being similar to the previous model but with slightly different constraints. Instead of the heat index <i>humidex</i> will be used. For wind chill to become effective, wind speeds need to be above 2.0 km/h (1.24 mph) and air temperature below or equal to 0 °C (32 °F). For humidex, air temperature needs to be at least 20.0 °C (68 °F), with a dewpoint greater than 0 °C (32 °F). If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
ms: Model indeks windchill Kanada adalah serupa dengan indeks windchill AS, tetapi terdapat sedikit perbezaan. Selain itu indeks haba <i>humidex</i> akan digunakan. Supaya wind chill menjadi lebih efektif, kelajuan angin perlu berada diatas 2.0 km/h (1.24 bsj) dan suhu udara dibawah atau menyamai 0 °C (32 °F). Bagi humidex, suhu udara perlu sekurang-kurangnya 20.0 °C (68 °F), dengan takat embun lebih besar dari 0 °C (32 °F). Jika syarat ini tidak dipenuhi, suhu udara akan ditunjukkan.

en: The English word <i>inch</i> comes from Latin <i>uncia</i> meaning <i>one-twelfth part</i> (in this case, one twelfth of a foot). In the past, there have been many different standards of the inch with varying sizes of measure, but the current internationally accepted value is exactly 25.4 millimeters.
ms: Perkataan Inggeris <i>inch</i> berasal dari bahasa Latin <i>uncia</i> yang bermaksud <i>per dua belas bahagian</i> (dalam situasi ini, per-dua-belas dalam satu kaki). Pada zaman dahulu, terdapat banyak piawaian yang berlainan untuk inci, tetapi kini nilai yang diterima peringkat antarabangsa adalah 25.4 milimeter.

en: The Norwegian Meteorological Institute
ms: Institut Meteorologikal Norway

en: The amount of rain, drizzle, sleet, hail, snow, graupel and other forms of water falling from the sky over a specific period.
    
    The values reported by met.no are those of precipitation in the liquid state - or in other words: of rain -, so if snow is expected (but not sleet), then the amount of snow will be <i>guessed</i> by multiplying the original value by a ratio dependent on the air temperature:
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt;  -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
     -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt;  -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
     -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt;  -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
     -0.6 °C (31 °F) &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Example: If temperature is -5 °C (12 °F), then snow density will be low and a rain to snow ratio of 1:10 will be used for calculation. Assuming the reported value is 5 mm, then the calculated amount of snow precipitation is 50 mm.
    
    <b>Note</b>: While air temperature is an important factor in this calculation, there are other influencing factors that the plugin doesn't know about like the type of snow and ground temperature. Because of that, these rules will only lead to rough estimates and may not represent the real amount of snow.
ms: Amaun hujan, hujan renyai, hujan batu, graupel, awan dan lain-lain bentuk air yang turun dari langit pada tempoh tertentu.
    
    Nilai yang dilapor oleh met.no adalah kerpasan dalam bentuk cecair - atau: hujan -, jika salji dijangka, kemudian amaun salji akan <i>diramal</i> dengan menggandakan nilai asal mengikut nisbah kebergantungan pada suhu udara:
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt;  -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
     -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt;  -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
     -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt;  -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
     -0.6 °C (31 °F) &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Contohnya: Jika suhu adalah -5 °C (12 °F), maka ketumpatan salji akan menjadi rendah dan nisbah hujan ke salji menjadi 1:10 akan digunakan untuk pengiraan. Dianggap nilai dilaporkan adalah 5 mm, maka amaun kerpasan salji yang adalah 50 mm.
    
    <b>Perhatian</b>: Walaupun suhu udara adalah faktor penting dalam pengiraan ini, terdapat juga faktor lain mempengaruhi di mana pemalam tidak tahu seperti apakah jenis salji dan suhu tanah. Oleh sebab itu, peraturan ini hanya membuat anggaran kasar dan tidak mewakili amaun sebenar salji yang terbentuk.

en: The current Fahrenheit temperature scale is based on one proposed in 1724 by the physicist Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F was the freezing point of brine on the original scale at standard atmospheric pressure, which was the lowest temperature achievable with this mixture of ice, salt and ammonium chloride. The melting point of water is at 32 °F and its boiling point at 212 °F. The Fahrenheit and Celsius scales intersect at -40 degrees. Even in cold winters, the temperatures usually do not fall into negative ranges on the Fahrenheit scale.
    With its inventor being a member of the Royal Society in London and having a high reputation, the Fahrenheit scale enjoyed great popularity in many English-speaking countries, but was replaced by the Celsius scale in most of these countries during the metrification process in the mid to late 20th century.
ms: Skala suhu Fahrenheit berasal dari cadangan pada 1724 oleh ahli fizik Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F merupakan takat beku air garam pada skala asal dalam tekanan atmosfera piawai, yang merupakan suhu terendah yang boleh diperoleh apabila dicampurkan ais, garam dan ammonium klorida. Takat lebur air adalah 32 °F dan takat didih pada 212 °F. Skala Fahrenheit dan Celsius akan bersilang pada suhu -40 darkah. Walaupun dalam musim sejuk, suhu biasanya tidak akan mencapai julat negatif dalam skala Fahrenheit.
    Oleh kerana penciptanya merupakan ahli Persatuan Diraja London dan mempunyai reputasi yang terkenal, skala Fahrenheit menjadi terkenal dalam kebanyakan negara berasaskan Bahasa-Inggeris, sebaliknya skala Celsius diguna pakai dalam kebanyakan negara ini ketika proses metrifikasi pada akhir abad ke-20.

en: The foot per second (pl. feet per second) in the imperial unit system is the counterpart to the meter per second in the International System of Units.
ms: Kaki sesaat (kaki per saat) dalam sistem unit imperial adalah menyamai dengan meter sesaat di dalam Unit System International.

en: The knot is a unit of speed equal to one international nautical mile (1.852 km) per hour, or approximately 1.151 mph, and sees worldwide use in meteorology and in maritime and air navigation. A vessel travelling at 1 knot along a meridian travels one minute of geographic latitude in one hour.
ms: Knot adalah unit kelajuan yang menyamai satu batu nautikal antarabangsa (1.852 km) sejam, atau kira-kira 1.151 bsj, dan penggunaannya meluas dalam bidang meteorologi dan navigasi maritime dan udara. Kapal yang bergerak pada kelajuan 1 knot melalui meridian dalam satu minit latitud geografi dalam sejam.

en: The meter is the fundamental unit of length in the International System of Units. Originally intended to be one ten-millionth of the distance from the Earth's equator to the North Pole at sea level, its definition has been periodically refined to reflect growing knowledge of metrology (the science of measurement).
ms: Meter adalah unit asas panjang dalam International System of Units. Asalnya digunakan untuk satu sepuluh-per-sejuta jarak dari khatulistiwa Bumi ke Kutub Utara pada aras laut, takrifannya telah berulang-kali diperbaiki kerana penggunaannya dalam metrologi (sains pengukuran).

en: The pascal, named after mathematician, physicist and philosopher Blaise Pascal, is a SI derived unit and a measure of force per unit area, defined as one newton per square meter. One standard atmosphere (atm) is 1013.25 hPa.
ms: Pascal, dinamakan selepas nama ahli matematik, fizik dan falsafah Blaise Pascal, merupakan unit terbitan SI dan diukur daya per luas unit, ditakrif sebagai satu newton per meter persegi. Satu atmosfera piawai (atm) adalah 1013.25 hPa.

en: The pound per square inch is a unit of pressure based on avoirdupois units (a system of weights based on a pound of 16 ounces) and defined as the pressure resulting from a force of one pound-force applied to an area of one square inch. It is used in the United States and to varying degrees in everyday life in Canada, the United Kingdom and maybe some former British Colonies.
ms: Paun per inci persegi adalah unit tekanan berasaskan pada unit avoirdupois  (sistem berat berdasarkan paun 16 auns) dan ditakrif sebagai tekanan yang terhasil dari daya satu paun-daya dikenakan pada luas satu inci persegi. Ia digunapakai di Amerika Syarikat dan sedikit perbezaan di Kanada, United Kingdom dan mungkin beberapa bekas jajahan British.

en: The sun never rises today.
ms: Matahari tidak langsung terbit hari ini.

en: The sun never sets today.
ms: Matahari tidak langsung terbenam hari ini.

en: The sun rises at %s and sets at %s.
ms: Matahari terbit pada %s dan terbenam pada %s.

en: The torr unit was named after the physicist and mathematician Evangelista Torricelli who discovered the principle of the barometer in 1644 and demonstrated the first mercury barometer to the general public. A pressure of 1 torr is approximately equal to one millimeter of mercury, and one standard atmosphere (atm) equals 760 Torr.
ms: Unit torr dinamakan berdasarkan nama ahli fizik dan matematik Evangelista Torricelli yang menemui prinsip barometer pada tahun 1644 dan memperkenalkan barometer raksa pertama pada khalayak ramai. Tekanan 1 torr menyamai satu milimeter raksa, dan pada atmosfera piawai (atm) menyamai 760 Torr.

en: The weight of the air that makes up the atmosphere exerts a pressure on the surface of the Earth, which is known as atmospheric pressure. To make it easier to compare the value to other values for locations with different altitudes, atmospheric pressure is adjusted to the equivalent sea-level pressure and called barometric pressure. Rising barometric pressures generally indicate an improvement in weather conditions, while falling pressures mean deterioration.
ms: Berat udara yang membentuk atmosfera adalah tekanan yang dikenakan pada permukaan Bumi, yang dikenali sebagai tekanan atmosfera. Untuk menjadikannya mudah membandingkan satu nilai ke nilai yang lain untuk lokasi berbeza dengan altitud berlainan, tekanan atmosfera dilaras berdasarkan tekanan aras-laut yang dikenali sebagai tekanan barometrik. Tekanan barometrik meningkat menunjukkan keadaan cuaca yang baik, manakala penurunan adalah sebaliknya.

en: There may be problems with some themes that cause the scrollbox text to be hardly readable. If this is the case or you simply want it to appear in another color, then you can change it using this button. Middle-click on the button to unset the scrollbox text color.
ms: Mungkin terdapat masalah dengan beberapa tema yang menyebabkan teks kotak tatal menjadi sukar dibaca. Jika ia berlaku atau anda mahu ia muncul dalam warna lain, maka anda boleh ubah ia menggunakan butang ini. Klik-tengah pada butang untuk menyah-tetap warna teks kotak tatal.

en: These are the values that will be shown in the scrollbox. Select a single value here and click the appropriate button to remove it or move it up and down in the list.
ms: Terdapat nilai yang akan ditunjukkan dalam kotak tatal. Pilih satu nilai di sini dan klik pada butang yang sesuai untuk buang ia atau alih ia keatas atau kebawah di dalam senarai.

en: Third quarter
ms: Sukur ketiga

en: This gives the cardinal direction (North, East, South, West) the wind is coming from.
ms: Ini memberikan arah kardinal (Utara, Timur, Selatan, Barat) dimana angin datang.

en: This gives the direction the wind is coming from in azimuth degrees (North = 0°, East = 90°, South = 180° and West = 270°).
ms: ini memberikan arah angin yang datang dalam darjah azimut (Utara = 0°, Timur = 90°, Selatan = 180° dan Barat = 270°).

en: This gives the low-level cloud cover in percent. According to WMO definition, low-level clouds can be found at altitudes below 4,000 m (13,000 ft), or 5,000 m (16,000 ft) at the equator, though their basis often lie below 2,000 m (6,500 ft). They are mainly composed of water droplets or ice particles and snow, when temperatures are cold enough.
ms: Ia melaporkan awan aras-rendah meliputi dalam bentuk peratus. Berdasarkan pada takrifan WMO, awan aras-rendah boleh ditemui pada altitud dibawah 4,000 m (13,000 kaki), atau 5,000 m (16,000 kaki) pada zon khatulistiwa, kebiasaannya awan ini berada dibawah 2,000 m (6,500 kaki). Awan aras-rendah mengandungi titisan air atau menjadi zarah ais dan salji, bila suhu benar-benar sejuk.

en: This is the model used by the Australian Bureau of Meteorology, especially adapted for the climate of this continent. Possibly used in Central Europe and parts of other continents too, but then windchill and similar values had never gained that much popularity there as in the US or Canada, so information about its usage is scarce or uncertain. It depends on air temperature, wind speed and humidity and can be used for lower and higher temperatures alike.
ms: Ini merupakan model yang digunapakai oleh Australian Bureau of Meteorology, terutamanya dalam cuaca. Mungkin digunakan di Eropah Tengah dan lain-lain benua juga. tetapi windchill dan nilai serupa dengannya tidak menjadi popular selain dari AS dan Kanada, oleh itu maklumat penggunaan tidak banyak dan sukar didapati. Ia bergantung pada suhu udara, kelajuan angin dan kelembapan dan juga digunakan untuk suhu lebih rendah dan lebih tinggi.

en: This is the temperature to which air must be cooled to reach 100% relative humidity, given no change in water content. Reaching the dew point halts the cooling process, as condensation occurs which releases heat into the air. A high dew point increases the possibility of rain and severe thunderstorms. The dew point allows the prediction of dew, frost, fog and minimum overnight temperature, and has influence on the comfort level one experiences.
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no.
ms: Merupakan suhu yang mana udara mesti disejukkan untuk mencapai kelembapan relatif 100%, dengan syarattiada perubahan di dalam kandungan air. Jika takat embun dicapai proses penyejukan akan tertangguh, kkerana pemeluwapan berlaku bila haba terbebas ke udara. Takat embun yang tinggi meningkatkan kebarangkalian berlakunya hujan dan ribut petir. Takat embun membolehkan ramalan embun, fros, kabus dan suhu tengah malam yang minimum, dan juga mempengaruhi aras keselesaan yang dialami.
    
    <b>Perhatian:</b> Ini merupakan nilai kiraan yang tidak disedia oleh met.no.

en: This reports the high-level cloud cover in percent. According to WMO definition, high-level clouds can be found in altitudes of 8,000 to 15,000 m (26,000 to 49,000 ft), or 10,000 m-18,000 m (33,000-59,000 ft) at the equator, where temperatures are so low that they are mainly composed of ice crystals. While typically thin and white in appearance, they can be seen in a magnificent array of colors when the sun is low on the horizon.
ms: Ia melaporkan awan aras-tinggi meliputi dalam bentuk peratus. Berdasarkan pada takrifan WMO, awan aras-tinggi boleh ditemui pada altitud 8,000 hingga 15,000 m (26,000 hingga 49,000 kaki), atau 10,000 m-18,000 m (33,000-59,000 kaki) pada zon khatulistiwa, yang mana suhunya sangat rendah kerana ia mengandungi kristal ais. Kebiasaanya kelihatan nipis dan berwarna putih, awan ini boleh didapati dalam susunan warna yang cantik apabila kedudukan matahari rendah diufuk.

en: This specifies the mid-level cloud cover in percent. According to WMO definition, mid-level clouds form in heights of 4,000-8,000 m (13,000-26,000 ft), or 5,000-10,000 m (16,000-33,000 ft) at the equator. Like their low-level cousins, they are principally composed of water droplets. When temperatures get low enough, ice particles can replace the droplets.
ms: Awan aras-pertengahan meliputi dalam peratus. Berdasarkan pada takrifan WMO, awan aras-pertengahan terbentuk pada ketinggian 4,000-8,000 m (13,000-26,000 kaki), atau 5,000-10,000 m (16,000-33,000 kaki) pada khatulistiwa. Seperti awan aras-rendah, ia pada prinsipnya terdiri dari titisan-titisan kecil air. Bila suhu sudah cukup rendah, zarah-zarah ais menggantikan titisan-titisan air.

en: Thunder showers
ms: Hujan renyai kilat

en: Thundersnow
ms: Salji Kilat

en: Today
ms: Hari Ini

en: Tomorrow
ms: Esok

en: Unable to open the following url: %s
ms: Tidak boleh buka url berikut: %s

en: Unnamed place
ms: Tempat tidak bernama

en: Unset
ms: Nyahtetap

en: Use only a single _panel row
ms: Hanya guna satu baris _panel tunggal

en: Used in North America, wind chill will be reported for low temperatures and heat index for higher ones. At night, heat index will be replaced by the Summer Simmer Index. For wind chill, wind speeds need to be above 3.0 mph (4.828 km/h) and air temperature below 50.0 °F (10.0 °C). For heat index, air temperature needs to be above 80 °F (26.7 °C) - or above 71.6 °F (22 °C) at night - and relative humidity at least 40%. If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
ms: Digunakan di Amerika Utara, wind chill akan dilapor untuk suhu rendah dan indeks haba jika suhu lebih tinggi. Pada waktu malam, indeks haba diganti dengan Summer Simmer Index. Bagi wind chill, kelajuan angin perlu diatas 3.0 bsj (4.828 km/j) dan suhu udara dibawah 50.0 °F (10.0 °C). Manakala indeks haba, suhu udara perlu berada diatas 80 °F (26.7 °C) - atau diatas 71.6 °F (22 °C) pada waktu malam - dan kelembapan relatif sekurang-kurangnya 40%. Jika syarat ini tidak dipatuhi, suhu udara akan ditunjukkan.

en: Verbose
ms: Berjela

en: W
ms: B

en: Waning crescent
ms: Sabit memalap

en: Waning gibbous
ms: Hampir purnama memalap

en: Waxing crescent
ms: Sabit membesar

en: Waxing gibbous
ms: Hampir purnama membesar

en: Weather Report
ms: Laporan Cuaca

en: Weather Update
ms: Kemaskini Cuaca

en: West
ms: Barat

en: Wind direction (WD)
ms: Arah angin (WD)

en: Wind direction in degrees (WD)
ms: Arah angin dalam darjah (WD)

en: Wind speed (WS)
ms: Kelajuan Angin (WS)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
ms: Kelajuan angin - Skala Beaufort (WB)

en: Wind speeds in TV or in the news are often provided in km/h.
ms: Kelajuan angin dalam TV atau di dalam berita biasanya di tunjukkan dalam format km/j.

en: Windchill/Heat index
ms: Indeks Windchill/Haba

en: _Appearance
ms: P_enampilan

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Details
ms: _Perincian

en: _Forecast
ms: _Ramalan

en: _Forecast layout:
ms: Bentangan _ramalan:

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Icon theme:
ms: Tema _ikon:

en: _Location
ms: _Lokasi

en: _Number of forecast days:
ms: _Bilangan hari ramalan:

en: _Remove
ms: B_uang

en: _Round values
ms: Nilai b_undar

en: _Scrollbox
ms: Kotak _Tatal

en: _Temperature:
ms: _Suhu:

en: _Timezone:
ms: _Zon waktu:

en: _Tooltip style:
ms: Gaya _tip alat:

en: _Units
ms: _Unit

en: _Wind speed:
ms: Kelajuan an_gin:

en: feet
ms: kaki

en: ft/s
ms: kaki/s

en: getting %s
ms: mendapatkan %s

en: km/h
ms: km/j

en: meters
ms: meter

en: mph
ms: bsj

en: unknown
ms: tidak diketahui
