Libxfce4ui - en to ms translation catalogue (174 entries)

en: %s already triggers this action.
ms: %s telah pun mencetuskan tindakan ini.

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
ms: Satu fail bernama "%s" sudah wujud dalam direktori ini, fail belum lagi ditambahkan.

en: A freedesktop.org compliant menu implementation based on GLib and GIO.
ms: Perlaksanaan menu menuruti freedesktop.org yang berasaskan GLib dan GIO.

en: A menu library
ms: Pustaka menu

en: A modern file manager for the Unix/Linux desktop, aiming to be easy-to-use and fast.
ms: Pengurus fail moden untuk desktop Unix/Linux, mensasarkan senang diguna dan pantas.

en: About
ms: Perihal

en: About Xfce
ms: Perihal Xfce

en: About the Xfce Desktop Environment
ms: Perihal Persekitaran Desktop Xfce

en: Active contributors
ms: Penyumbang aktif

en: Add adjacent workspace
ms: Tambah ruangkerja bersebelahan

en: Add workspace
ms: Tambah ruangkerja

en: Application Finder
ms: Pencari Aplikasi

en: Automatic management of removable drives and media for Thunar.
ms: Pengurusan berautomatik bagi peranti boleh tanggal dan media untuk Thunar.

en: Bottom workspace
ms: Ruangkerja bawah

en: Cancel
ms: Batal

en: Close
ms: Tutup

en: Close window
ms: Tutup tetingkap

en: Command Shortcut
ms: Pintaan Arahan

en: Configuration system to control various aspects of the desktop like appearance, display, keyboard and mouse settings.
ms: Konfigurasi sistem untuk mengawal tetapan pelbagai aspek desktop seperti penampilan, paparan, papan kekunci dan tetikus.

en: Conflicting actions for %s
ms: Konflik tindakan untuk %s

en: Copyright
ms: Hakcipta

en: Core developers
ms: Pembangun utama

en: Could not grab the keyboard.
ms: Tidak dapat menangkap papan kekunci.

en: Credits
ms: Kredit

en: Customize settings stored by Xfconf
ms: Suaikan tetapan yang disimpan oleh Xfconf

en: Cycle windows
ms: Kitar tetingkap

en: Cycle windows (Reverse)
ms: Kitar tetingkap (Mengundur)

en: D-Bus-based configuration storage system.
ms: Konfigurasi simpanan sistem berasaskan D-Bus.

en: Delete active workspace
ms: Padam ruangkerja aktif

en: Delete last workspace
ms: Padam ruangkerja terakhir

en: Desktop Manager
ms: Pengurus Desktop

en: Disable session management
ms: Lumpuhkan pengurus sesi

en: Do you want to read the %s manual online?
ms: Anda mahu membaca panduan %s dalam talian?

en: Do you want to read the manual online?
ms: Anda mahu membaca panduan dalam talian?

en: Down
ms: Bawah

en: Error
ms: Ralat

en: Failed to connect to the session manager: %s
ms: Gagal menyambung ke pengurus sesi: %s

en: Failed to load interface
ms: Gagal untuk memuatkan antaramuka

en: Failed to migrate the old panel configuration
ms: Gagal memindahkan konfigurasi panel lama

en: Failed to open web browser for online documentation
ms: Gagal membuka pelayar web untuk dokumentasi dalam talian

en: File Manager
ms: Pengurus Fail

en: Fill window
ms: Penuhkan tetingkap

en: Fill window horizontally
ms: Penuhkan tetingkap melintang

en: Fill window vertically
ms: Penuhkan tetingkap melintang

en: Handles the placement of windows on the screen.
ms: Mengendalikan penempatan tetingkap pada skrin.

en: Hide window
ms: Sembunyi tetingkap

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://bugzilla.xfce.org> .
ms: Jika anda menjumpai siapa yang tiada dalam senarai ini; jangan ragu dan failkan pepijat pada <https://bugzilla.xfce.org> .

en: Information
ms: Maklumat

en: Information about the Xfce Desktop Environment
ms: Maklumat tentang Persekitaran Desktop Xfce

en: Keep '%s'
ms: Simpan '%s'

en: Left
ms: Kiri

en: Left workspace
ms: Ruangkerja kiri

en: License
ms: Lesen

en: Lower window
ms: Turunkan tetingkap

en: Maximize window
ms: Maksimakan tetingkap

en: Maximize window horizontally
ms: Maksimumkan tetingkap melintang

en: Maximize window vertically
ms: Maksimumkan tetingkap menegak

en: Move window
ms: Alih tetingkap

en: Move window to bottom workspace
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja bawah

en: Move window to left workspace
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja kiri

en: Move window to next workspace
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja seterusnya

en: Move window to previous workspace
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja tadi

en: Move window to right workspace
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja kanan

en: Move window to upper workspace
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja atas

en: Move window to workspace 1
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 1

en: Move window to workspace 10
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 10

en: Move window to workspace 11
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 11

en: Move window to workspace 12
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 12

en: Move window to workspace 2
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 2

en: Move window to workspace 3
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 3

en: Move window to workspace 4
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 4

en: Move window to workspace 5
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 5

en: Move window to workspace 6
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 6

en: Move window to workspace 7
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 7

en: Move window to workspace 8
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 8

en: Move window to workspace 9
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 9

en: Next workspace
ms: Ruangkerja seterusnya

en: No
ms: Tidak

en: No keys pressed yet, proceed.
ms: Tiada kekunci ditekan, teruskan.

en: Online Documentation
ms: Dokumentasi Dalam Talian

en: Please report bugs to <%s>.
ms: Sila laporkan pepijat ke <%s>.

en: Please use another key combination.
ms: Sila gunakan kombinasi kekunci yang lain.

en: Press now the keyboard keys you want to use to trigger the %s '%s'.
ms: Tekan sekarang kekunci papan kekunci yang mahu digunakan untuk mencetuskan %s '%s'.

en: Previous contributors
ms: Penyumbang sebelum ini

en: Previous workspace
ms: Ruangkerja terdahulu

en: Program launchers, window buttons, applications menu, workspace switcher and more.
ms: Pelancar program, butang tetingkap, menu aplikasi, penukar ruangkerja dan sebagainya.

en: Question
ms: Soalan

en: Raise or lower window
ms: Naikkan atau turunkan tetingkap

en: Raise window
ms: Naikkan tetingkap

en: Resize window
ms: Saiz semula tetingkap

en: Restores your session on startup and allows you to shutdown the computer from Xfce.
ms: Kembalikan sesi pada permulaan dan membolehkan anda mematikan komputer dari Xfce.

en: Right
ms: Kanan

en: Right workspace
ms: Ruangkerja kanan

en: Servers maintained by
ms: Pelayan diselenggara oleh

en: Session Manager
ms: Pengurusan Sesi

en: Session management client ID
ms: ID klien pengurus sesi

en: Session management options
ms: Pilihan pengurusan sesi

en: Session manager did not return a valid client id
ms: Pengurus sesi tidak mengembalikan id klien yang sah

en: Sets the background color or image with optional application menu or icons for minimized applications or launchers, devices and folders.
ms: Tetapkan warna latar belakang atau imej dengan pilihan menu aplikasi atau ikon untuk aplikasi diminimumkan atau pelancar, peranti dan folder.

en: Setting System
ms: Tetapan Sistem

en: Settings Daemon
ms: Tetapan Daemon

en: Shade window
ms: Suramkan tetingkap

en: Shortcut
ms: Pintasan

en: Shortcut:
ms: Pintasan:

en: Show desktop
ms: Papar desktop

en: Show session management options
ms: Paparkan pilihan pengurus sesi

en: Shows the applications installed on your system in categories, so you can quickly find and launch them.
ms: Memaparkan aplikasi dipasang pada sistem and dalam kategori, supaya anda dapat mencari dan melancarkannya dengan pantas.

en: Stick window
ms: Lekatkan tetingkap

en: Subtitle
ms: Sarikata

en: Switch application
ms: Tukar aplikasi

en: Switch window for same application
ms: Tukar tetingkap untuk aplikasi sama

en: Thank you for your interest in Xfce.
ms: Terima kasih kerana berminat dengan Xfce.

en: Thanks to all who helped making this software available!
ms: Terima kasih kepada semua yang membantu menjayakan perisian ini!

en: The Xfce Development Team
ms: Pasukan Pembangunan Xfce

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ms: Pasukan pembangunan Xfce. Semua hak cipta terpelihara.

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Pakej libxfce4ui, libxfcegui4 dan exo diedarkan di bawah syarat-syarat GNU General Public License seperti yang diterbitkan oleh Free Software Foundation; sama ada Lesen versi 2, atau (atas pilihan anda) mana-mana versi selepas ini.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Pakej thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop dan xfwm4 diedarkan di bawah syarat-syarat GNU General Public License seperti yang diterbitkan oleh Free Software Foundation; sama ada Lesen versi 2, atau (atas pilihan anda) mana-mana versi selepas ini.

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
ms: Pintasan ini telah digunakan untuk tindakan '%s'. Tindakan mana anda mahu gunakan?

en: This shortcut is already being used for something else.
ms: Pintasan ini telah digunakan untuk perkara lain.

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
ms: Pintasan ini telah digunakan untuk tindakan '%s'. Tindakan mana anda mahu gunakan?

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
ms: Pintasan ini telah digunakan untuk arahan '%s'. Tindakan mana anda mahu gunakan?

en: Thumbnail service implementing the thumbnail management D-Bus specification.
ms: Spesifikasi D-Bus bagi pengurusan lakaran kenit untuk perlaksanaan perkhidmatan lakaran kenit.

en: Thumbnails service
ms: Perkhidmatan lakaran kenit

en: Tile window to the bottom
ms: Susun tetingkap ke bawah

en: Tile window to the bottom-left
ms: Jubinkan tetingkap ke kiri-bawah

en: Tile window to the bottom-right
ms: Jubinkan tetingkap ke kanan-bawah

en: Tile window to the left
ms: Susun tetingkap ke kiri

en: Tile window to the right
ms: Susun tetingkap ke kanan

en: Tile window to the top
ms: Susun tetingkap ke atas

en: Tile window to the top-left
ms: Jubinkan tetingkap ke kiri-atas

en: Tile window to the top-right
ms: Jubinkan tetingkap ke kanan-atas

en: Titled Dialog
ms: Tajuk Dialog

en: Toggle above
ms: Togol keatas

en: Toggle fullscreen
ms: Togol skrinpenuh

en: Translations supervision
ms: Penyelia terjemahan

en: Translators
ms: Penterjemah

en: Type '%s --help' for usage information.
ms: Taip '%s --help' untuk maklumat penggunaan.

en: Unable to initialize GTK+.
ms: Tidak dapat memulakan GTK+.

en: Up
ms: Atas

en: Upper workspace
ms: Ruangkerja atas

en: Use '%s'
ms: Gunakan '%s'

en: Version %s
ms: Versi %s

en: Version %s, distributed by %s
ms: Versi %s, edaran oleh %s

en: Version information
ms: Maklumat versi

en: Volume manager
ms: Pengurus Volum

en: Warning
ms: Amaran

en: Window Manager
ms: Pengurus Tetingkap

en: Window Manager Action Shortcut
ms: Pintasan Tindakan Pengurus Tetingkap

en: Window operations menu
ms: Menu operasi tetingkap

en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
ms: Direktori kerja "%s" tidak wujud. Ia tidak akan digunakan apabila menjana "%s".

en: Workspace 1
ms: Ruangkerja 1

en: Workspace 10
ms: Ruangkerja 10

en: Workspace 11
ms: Ruangkerja 11

en: Workspace 12
ms: Ruangkerja 12

en: Workspace 2
ms: Ruangkerja 2

en: Workspace 3
ms: Ruangkerja 3

en: Workspace 4
ms: Ruangkerja 4

en: Workspace 5
ms: Ruangkerja 5

en: Workspace 6
ms: Ruangkerja 6

en: Workspace 7
ms: Ruangkerja 7

en: Workspace 8
ms: Ruangkerja 8

en: Workspace 9
ms: Ruangkerja 9

en: Xfce 4 Widgets
ms: Widget Xfce 4

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
ms: Xfce 4 adlah hakcipta Oliver Fourdan (fourdan@xfce.org). Komponen lain adalah hakcipta penulis yang berkenaan.

en: Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (https://www.xfce.org) for more information.
ms: Komponen Xfce dilesenkan dibawah lesen bebas dan sumber terbuka; GPL atau BSDL untuk aplikasi dan LGPL atau BSDL untuk pustaka. Lihat pada dokumentasi, kod sumber atau laman sesawang Xfce (https://www.xfce.org) untuk maklumat lanjut.

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment. The following programs are part of the Xfce core:
ms: Xfce merupakan koleksi program yand bersatu menyediakan persekitaran desktop berciri penuh. Program berikut adalah bahagian daripada teras Xfce:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries, that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
ms: Xfce juga merupakan platform pembangunan yang menyediakan beberapa pustakaan, yang membantu pengaturcara mencipta aplikasi yang amat sesuai dengan persekitaran desktop.

en: Yes
ms: Ya

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
ms: Anda akan dihalakan ke laman web dokumentasi dimana laman bantuan diselenggara dan diterjemahkan.

en: _Always go directly to the online documentation
ms: Sentiasa pergi terus ke dokumentasi dalam talian

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Read Online
ms: Baca Dalam Talian

en: action
ms: tindakan

en: command
ms: arahan
