Libxfce4ui - en to hy translation catalogue (175 entries)

en: %s already triggers this action.
hy: %s֊ն արդեն օգտագործում է այս գործողությունը։

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
hy: %s նիշն արդեն գոյություն ունի տվյալ նշարանում, այն չի հավելվել։

en: A freedesktop.org compliant menu implementation based on GLib and GIO.
hy: GLib֊ի և GIO֊ի վրա հիմնված, freedesktop.org֊ի չափորոշիչներին համաձայն ցանկերի ստեղծում

en: A menu library
hy: Ցանկի գրադարան

en: A modern file manager for the Unix/Linux desktop, aiming to be easy-to-use and fast.
hy: Ժամանակակից Նիշային կառավարիչ Unix/Linux ՕՀ֊ների համար, նպատակաուղղված է լինել հեշտ և արագ գործածելի։

en: About
hy: Ծրագրի մասին

en: About Xfce
hy: Xfce֊ի մասին

en: About the Xfce Desktop Environment
hy: Xfce աշխատասեղանի միջավայրի մասին

en: Active contributors
hy: Գործունյա աջակիցներ

en: Add adjacent workspace
hy: Ավելացնել հարակից աշխատատարածք

en: Add workspace
hy: Ավելացնել աշխատատարածք

en: Application Finder
hy: Հավելվածների որոնում

en: Automatic management of removable drives and media for Thunar.
hy: Հեռացվելի հիշասարքերի և կրիչների ինքնաշխատ կառավարիչ Thunar֊ի համար

en: Bottom workspace
hy: Ստորին աշխատատարածք

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Close
hy: Փակել

en: Close window
hy: Փակել պատուհանը

en: Command Shortcut
hy: Հրամանի դյուրանցում

en: Configuration system to control various aspects of the desktop like appearance, display, keyboard and mouse settings.
hy: Կազմաձևման համակարգ, որը կառավարում է աշխատասեղանի տեսքը, ցուցադրիչի, ստեղնաշարի և մկնիկի կարգավորումները։

en: Conflicting actions for %s
hy: Բախվող գործողություններ %s֊ի համար

en: Copyright
hy: Հեղինակային իրավունք

en: Core developers
hy: Հիմնական մշակողներ

en: Could not grab the keyboard.
hy: Չհաջողվեց կպցնել ստեղնաշարը

en: Credits
hy: Շնորհակալություն

en: Customize settings stored by Xfconf
hy: Կազմաձևել Xfconf֊ի կողմից պահված կարգավորումները

en: Cycle windows
hy: Պարբերականացնել պատուհանը

en: Cycle windows (Reverse)
hy: Պարբերականացնել պատուհանը (հակադարձ)

en: D-Bus-based configuration storage system.
hy: D-Bus֊ի վրա հիմնված կազմաձևման պահեստավորման համակարգ

en: Delete active workspace
hy: Ջնջել գործուն աշխատատարածքը

en: Delete last workspace
hy: Ջնջել վերջին աշխատատարածքը

en: Desktop Manager
hy: Աշխատասեղանի կառավարիչ

en: Disable session management
hy: Անջատել նիստի կառավարումը

en: Do you want to read the %s manual online?
hy: Ընթերցե՞լ %s ձեռնարկը առցանց։

en: Do you want to read the manual online?
hy: Ընթերցե՞լ ձեռնարկը առցանց։

en: Down
hy: Ներքև

en: Error
hy: Սխալ

en: Failed to connect to the session manager: %s
hy: Չհաջողվեց կապակցվել նիստի կառավարչին․ %s

en: Failed to load interface
hy: Չհաջողվեց բեռնել միջերեսը

en: Failed to migrate the old panel configuration
hy: Չհաջողվեց առբերել վահանակի նախկին կարգավորումները

en: Failed to open web browser for online documentation
hy: Չհաջողվեց բացել զննարկիչը առցանց նկարագրության դիտման համար

en: File Manager
hy: Նիշք

en: Fill window
hy: Լցնել պատուհանը

en: Fill window horizontally
hy: Լցնել պատուհանը հորիզոնական ձևով

en: Fill window vertically
hy: Լցնել պատուհանն ուղղահայաց ձևով

en: Handles the placement of windows on the screen.
hy: Կարգավորում է պատուհանների դիրքերը՝ ցուցադրիչի վրա։

en: Hide window
hy: Թաքցնել պատուհանը

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://bugzilla.xfce.org> .
hy: Եթե գիտեք որևէ մեկին, ով բացակայում է ցուցակից՝ կարող եք հայտնել այդ մասին՝ <http://bugzilla.xfce.org> հասցեով։

en: Information
hy: Տեղեկույթ

en: Information about the Xfce Desktop Environment
hy: Տեղեկույթ Xfce աշխատասեղանի միջավայրի մասին

en: Keep '%s'
hy: Թողնել «%s»֊ը

en: Left
hy: Ձախ

en: Left workspace
hy: Ձախ աշխատատարածք

en: License
hy: Արտոնագիր

en: Lower window
hy: Իջեցնել պատուհանը ներքև

en: Maximize window
hy: Մեծացնել պատուհանը

en: Maximize window horizontally
hy: Մեծացնել պատուհանը հորիզոնական ձևով

en: Maximize window vertically
hy: Մեծացնել պատուհանը ուղղահայաց ձևով

en: Move window
hy: Տեղափոխել պատուհանը

en: Move window to bottom workspace
hy: Տեղափոխել պատուհանը ստորին աշխատատարածք

en: Move window to left workspace
hy: Տեղափոխել պատուհանը ձախ աշխատատարածք

en: Move window to next workspace
hy: Տեղափոխել պատուհանը հաջորդ աշխատատարածք

en: Move window to previous workspace
hy: Տեղափոխել պատուհանը նախորդ աշխատատարածք

en: Move window to right workspace
hy: Տեղափոխել պատուհանը աջ աշխատատարածք

en: Move window to upper workspace
hy: Տեղափոխել պատուհանը վերին աշխատատարածք

en: Move window to workspace 1
hy: Տեղափոխել պատուհանն առաջին աշխատատարածք

en: Move window to workspace 10
hy: Տեղափոխել պատուհանը տասերրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 11
hy: Տեղափոխել պատուհանը տասնմեկերրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 12
hy: Տեղափոխել պատուհանը տասներկուերրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 2
hy: Տեղափոխել պատուհանն երկրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 3
hy: Տեղափոխել պատուհանն երրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 4
hy: Տեղափոխել պատուհանը չորրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 5
hy: Տեղափոխել պատուհանը հինգերորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 6
hy: Տեղափոխել պատուհանը վեցերրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 7
hy: Տեղափոխել պատուհանը յոթերրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 8
hy: Տեղափոխել պատուհանն ութներրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 9
hy: Տեղափոխել պատուհանն իններորդ աշխատատարածք

en: Next workspace
hy: Յաջորդ աշխատատարածք

en: No
hy: Ոչ

en: No keys pressed yet, proceed.
hy: Սեղմված ստեղներ չկան, անցում։

en: Online Documentation
hy: Առցանց նկարագրություն

en: Panel
hy: Վահանակ

en: Please report bugs to <%s>.
hy: Սխալների մասին  <%s> հասցեով։

en: Please use another key combination.
hy: Օգտագործել ստեղնների այլ զուգակցություն։

en: Press now the keyboard keys you want to use to trigger the %s '%s'.
hy: Սեղմել ստեղները, որոնք կօգտագործվեն %s «%s»֊ի գործարկման համար։

en: Previous contributors
hy: Նախկին աջակիցներ

en: Previous workspace
hy: Նախորդ աշխատատարածք

en: Program launchers, window buttons, applications menu, workspace switcher and more.
hy: Ծրագրերի գործարկիչներ, պատուհանների կոճակներ, հավելվածների ցանկեր, աշխատասեղանների փոխանջատիչ և այլն։

en: Question
hy: Հարցում

en: Raise or lower window
hy: Բարձրացնել կամ իջեցնել պատուհանը

en: Raise window
hy: Բարձրացնել պատուհանը

en: Resize window
hy: Չափափոխել պատուհանը

en: Restores your session on startup and allows you to shutdown the computer from Xfce.
hy: Վերականգնում է նիստը միացման ժամանակ և թույլ տալիս անջատել համակարգիչը Xfce-ից։

en: Right
hy: Աջ

en: Right workspace
hy: Աջ աշխատատարածք

en: Servers maintained by
hy: Սպասարկիչների կարգավորում

en: Session Manager
hy: Նիստի կառավարիչ

en: Session management client ID
hy: Նիստի կառավարման սպասառուի ID

en: Session management options
hy: Նիստի կառավարման ընտրանքներ

en: Session manager did not return a valid client id
hy: Նիստի կառավարիչը չի վերադարձրել սպասառուի վավեր ID

en: Sets the background color or image with optional application menu or icons for minimized applications or launchers, devices and folders.
hy: Սահմանում է հետնապատկերի գույն կամ պատկեր, ընտրանքային հավելվածների ցանկերով կամ պատկերակներով՝ փոքրացված հավելվածների, գործարկիչների, սարքերի և պանակների համար։

en: Setting System
hy: Կարգավորման համակարգ

en: Settings Daemon
hy: Կարգավորումների օժանդակ ծրագիր

en: Shade window
hy: Մգեցնել պատուհանը

en: Shortcut
hy: Դյուրանցում

en: Shortcut:
hy: Դյուրանցում.

en: Show desktop
hy: Ցուցադրել աշխատասեղանը

en: Show session management options
hy: Ցույց տալ նիստի կառավարման ընտրաքները

en: Shows the applications installed on your system in categories, so you can quickly find and launch them.
hy: Ցույց է տալիս համակարգում տեղակայված ծրագրերն ըստ կարգերի, որի արդյունքում հնարավոր է լինում արագ գտնել և գործարկել դրանք։

en: Stick window
hy: Փակցնել պատուհանը

en: Subtitle
hy: Ենթանուն

en: Switch application
hy: Փոխարկել հավելվածը

en: Switch window for same application
hy: Փոխարկել պատուհանը նույն ծրագրի համար

en: Thank you for your interest in Xfce.
hy: Շնորհակալություն Xfce֊ով հետաքրքրվելու համար։

en: Thanks to all who helped making this software available!
hy: Շնորհակալություն բոլոր նրանց, ովքեր օգնեցին այս միջավայրը դարձնել հասանելի:

en: The Xfce Development Team
hy: Xfce֊ի Մշակման խումբ

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hy: Xfce֊ի մշակման խումբ։ Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են։

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hy: libxfce4ui, libxfcegui4, libxfce4util, thunar-vfs եւ exo փաթեթները մշակվում են ըստ Free Software Foundation֊ի թողարկած, GNU գրադարանների հանրային արտոնագրի երկրորդ կամ (կամընտրական) ավելի նոր տարբերակի կաննոների համաձայն։

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hy:  Thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop եւ xfwm4 փաթեթները մշակված են ըստ GNU հանրային արտոնագրի երկրորդ կամ (կամընտրական) ավելի նոր տարբերակի կանոնների համաձայն։

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
hy: Այս դյուրանցումն արդեն գործածվում է «%s» գործողության կողմից։ Ո՞ր գործողությունն օգտագործել։

en: This shortcut is already being used for something else.
hy: Այս դյուրանցումն արդեն գործածվում է այլ բանի համար։

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
hy: Այս դյուրանցումն արդեն գործածվում է «%s» գործողության համար։ Ո՞ր գործողությունը գործածել։

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
hy: Այս դյուրանցումն արդեն գործածվում է «%s» հրամանի համար։ Ո՞ր գործողությունը գործածել։

en: Thumbnail service implementing the thumbnail management D-Bus specification.
hy: Փոքրապատկերների կառավարման ծառայություն D-Bus֊ի մասնագրով։

en: Thumbnails service
hy: Փոքրապատկերների ծառայություն

en: Tile window to the bottom
hy: Տեղադրել պատուհանը ներքևում

en: Tile window to the bottom-left
hy: Տեղադրել պատուհանը ներքևի ձախ կողմում

en: Tile window to the bottom-right
hy: Տեղադրել պատուհանը ներքևի աջ կողմում

en: Tile window to the left
hy: Տեղադրել պատուհանը ձախ կողմում

en: Tile window to the right
hy: Տեղադրել պատուհանը աջ կողմում

en: Tile window to the top
hy: Տեղադրել պատուհանը վերևում

en: Tile window to the top-left
hy: Տեղադրել պատուհանը վերևի ձախ կողմում

en: Tile window to the top-right
hy: Տեղադրել պատուհանը վերևի աջ կողմում

en: Titled Dialog
hy: Անվանված երկխոսություն

en: Toggle above
hy: Անցնել վերև

en: Toggle fullscreen
hy: Անցնել ամբողջական ցուցադրիչի աշխատակերպ

en: Translations supervision
hy: Թարգմանությունների վերահսկում

en: Translators
hy: Թարգմանիչներ

en: Type '%s --help' for usage information.
hy: Մուտքագրեք «%s --help» աջակցության համար։

en: Unable to initialize GTK+.
hy: Անհնար է գործարկել GTK+֊ը։

en: Up
hy: Վերև

en: Upper workspace
hy: Վերին աշխատատարածք

en: Use '%s'
hy: Գործածել «%s»֊ը

en: Version %s
hy: Տարբերակ %s

en: Version %s, distributed by %s
hy: Տարբերակ %s, մշակված %s֊ի կողմից

en: Version information
hy: Տարբերակի վերաբերեալ տեղեկույթ

en: Volume manager
hy: Ծավալի կառավարիչ

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: Window Manager
hy: Պատուհանների կառավարիչ

en: Window Manager Action Shortcut
hy: Պատուհանների կառավարչի գործողությունների դյուրանցում

en: Window operations menu
hy: Պատուհանների գործողությունների ցանկը

en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
hy: «%s» նշարանը գոյություն չունի։ Այն չի օգտագործվի «%s»֊ի միացման ժամանակ։

en: Workspace 1
hy: Աշխատատարածք 1

en: Workspace 10
hy: Աշխատատարածք 10

en: Workspace 11
hy: Աշխատատարածք 11

en: Workspace 12
hy: Աշխատատարածք 12

en: Workspace 2
hy: Աշխատատարածք 2

en: Workspace 3
hy: Աշխատատարածք 3

en: Workspace 4
hy: Աշխատատարածք 4

en: Workspace 5
hy: Աշխատատարածք 5

en: Workspace 6
hy: Աշխատատարածք 6

en: Workspace 7
hy: Աշխատատարածք 7

en: Workspace 8
hy: Աշխատատարածք 8

en: Workspace 9
hy: Աշխատատարածք 9

en: Xfce 4 Widgets
hy: Xfce 4֊ի հարմարանքներ

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
hy: Xfce4-ի հեղինակային իրավունքը պատկանում է Օլիվեր Ֆաունդանին (fourdan@xfce.org)։ Տարբեր բաղադրիչների հեղինակային իրավունքները պաշտպանվում են դրանք ստեղծող հեղինակների կողմից։

en: Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (https://www.xfce.org) for more information.
hy: Xfce բաղադրիչները արտոնագրված են, ըստ անվճար կամ բաց այլագրով արտոնագրերի պայմանների։ GPL կամ BSDL՝ ծրագրերի, LGPL կամ BSDL՝ գրադարանների համար։ Լրացուցիչ տեղեկույթի համար՝ ուսումնասիրեք նկարագրությունը, ելակետային այլագիրը կամ այցլելեք Xfce֊ի կայք էջ (http://www.xfce.org)։

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment. The following programs are part of the Xfce core:
hy: Xfce-ին՝ ամբողջովին֊ապահովված աշխատասեղանի միջավայր է։ Հետևյալ ծրագրերը կազմում են Xfce֊ի հիմնական մասը՝

en: Xfce is also a development platform providing several libraries, that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
hy: Xfce-ը նաև որոշ գրադարաններ տրամադրող մշակման հարթակ է, որոնք օգնում են ծրագրավորողներին ստեղծել աշխատասեղանին համապատասխան ծրագրեր։

en: Yes
hy: Այո

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
hy: Կբացվի նկարագրման կայքը, որտեղ աջակցման նյութերը թարգմանվում և պահվում են։

en: _Always go directly to the online documentation
hy: _Միշտ անցնել առցանց նկարագրության

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Read Online
hy: _Ընթերցել առցանց

en: action
hy: գործողություն

en: command
hy: հրաման
