Xfce Apps - en to bg translation catalogue (980 entries)

en: 	Added %d alarms. Processed %d events.
bg:  Добавени са %d аларми. Зададени са %d събития.

en: 	Archiving events, which are older than: %04d-%02d-%02d
bg: 	Архивиране на събития, които са по- стари от: %04d-%02d-%02d

en: 	Compiled against GTK+-%d.%d.%d,
bg: 	Окомплектован с GTK+-%d.%d.%d,

en: 	Found %d alarms of which %d are active. (Searched %d recurring alarms.)
bg: 	Намерени %d аларми, от тях активни: %d (Търсени %d повтарящи се аларми).

en: 	Not using DBUS. Import works only partially.
bg: 	Не се използва DBUS. Внасянето работи частично.

en: 	Not using archiving.
bg: 	Не се използва архивиране.

en: 	Not using libnotify.
bg: 	Не се използва libnotify.

en: 	PHASE 1: reset recurring appointments
bg: 	ФАЗА 1: нулиране на повтарящите се срещи

en: 	PHASE 2: return archived appointments
bg: 	ФАЗА 2: възстановяване на архивираните срещи

en: 	Recur ended, moving to archive file.
bg: 	Прегледът е завършен, преместване в архивен файл.

en: 	Recurring. End year: %04d, month: %02d, day: %02d
bg: 	Повторение. Край на година: %04d, месец: %02d, ден: %02d

en: 	Released under the terms of the GNU General Public License.
bg: 	Разпространява се съгласно условията на GNU General Public License.

en: 	This is %s version %s
bg: 	Това е %s версия %s

en: 	Using DBUS for import.
bg: 	Използва се DBUS за внасяне.

en: 	Using Orage local version of libical.
bg: 	Използване на локална версия на Orage библиотека libical.

en: 	Using automatic archiving.
bg: 	Използване се автоматично архивиране.

en: 	Using libnotify.
bg: 	Използва се libnotify.

en: 	Using operating system package libical.
bg: 	Използване на системна библиотека libical.

en: 	VTODO not complete; not archived
bg: 	VTODO не е завършен, не е архивиран

en: 	dbus not included in orage.
bg: 	dbus не е включен в orage.

en: 	without dbus [files] and foreign file options(-a & -r) can only be used when starting orage
bg: 	без dbus [файлове] и опции на външни файлове(-a & -r) могат да се използват само, когато е стартиран orage

en: 
     Note:
    %s
bg: 
     Бележка:
    %s

en: 
    %02d d %02d h %02d min to: %s
bg: 
    %02d d %02d h %02d min до: %s

en: 
    No active alarms found
bg: 
    Не са намерени активни аларми

en: 
    Unknown option %s
bg: 
    Непозната опция %s

en:        Number of days to show
bg:        Ден, който да се показва

en:  *** COPY ***
bg:  *** КОПИЕ ***

en:  Location: %s
bg: Местоположение: %s

en:  Other
bg: Други

en: %d hour
bg: %d час

en: %d hour %d mins
bg: %d час %d минути

en: %d mins
bg: %d минути

en: %s
    click to modify clock
bg: %s
    кликнете, за да промените часовника

en: (0 = no archiving)
bg: (0 = да не се архивира)

en: ***** No foreign files *****
bg: ***** Няма външни файлове *****

en: --add-foreign (-a) file [RW] [name] 	add a foreign file
bg: --add-foreign (-a) файл [RW] [име] 	добавяне на външен файл

en: --export (-e) file [appointment...] 	export appointments from Orage to file
bg: --export (-e) ФАЙЛ [СРЕЩА...] 	изнасяне на данните от срещите от Orage във файл

en: --help (-h) 		print this text
bg: --help (-h) 		показване на този текст

en: --preferences (-p) 	show preferences form
bg: --preferences (-p) 	показване на опциите на формата

en: --remove-foreign (-r) file 	remove a foreign file
bg: --remove-foreign (-r) файл 	премахване на външен файл

en: --toggle (-t) 		make orage visible/unvisible
bg: --toggle (-t) 		показване/скриване на orage

en: --version (-v) 		show version of orage
bg: --version (-v) 		показване версия на orage

en: ... Patched DCREATED to be CREATED.
bg: ... Поправено DCREATED в CREATED.

en: ... Patched timezone to Orage format.
bg: ... Часовият пояс е поправен във формат Orage.

en: 0 = do not show event list at all
bg: 0 = да не се показва списъкът с всички събития

en: 0 = system default expiration time
bg: 0 = системно време по подразбиране

en: <b>Default alarm</b>
bg: <b>Аларма по подразбиране</b>

en: <b>Events for %s - %s:</b>
bg: <b>Събития за %s - %s:</b>

en: <b>Events for %s:</b>
bg: <b>Събития за %s:</b>

en: <b>To do:</b>
bg: <b>Направи:</b>

en: About Orage
bg: Относно Orage

en: Action dates
bg: Дата на събитие

en: Action options:
bg: Настройки на действие:

en: Add excluded date (-)
bg: Добавяне на изключена дата (-)

en: Add included time (+)
bg: Добавянето на включено време (+)

en: Add more exception dates by clicking the calendar days below.
    Exception is either exclusion(-) or inclusion(+) depending on the selection.
    Remove by clicking the data.
bg: Може да добавите изключения, като щракнете върху календарни дни по-долу.
    Изключение е или изключване (-) или включване (+), в зависимост от селекцията
    Премахнете с кликване върху датата.

en: Add new appointment to this file.
bg: Добави нова среща в този файл.

en: Add new category with color
bg: Добавяне на нова категория с цвят

en: Add new foreign file
bg: Добавяне на нов външен файл

en: Advanced
bg: Разширен

en: Africa
bg: Африка

en: Africa/Abidjan
bg: Африка/Абиджан

en: Africa/Accra
bg: Африка/Акра

en: Africa/Addis_Ababa
bg: Африка/Адис-Абеба

en: Africa/Algiers
bg: Африка/Алжир

en: Africa/Asmara
bg: Африка/Асмара

en: Africa/Asmera
bg: Африка/Асмера

en: Africa/Bamako
bg: Африка/Бамако

en: Africa/Bangui
bg: Африка/Банги

en: Africa/Banjul
bg: Африка/Банжул

en: Africa/Bissau
bg: Африка/Бисау

en: Africa/Blantyre
bg: Африка/Блантир

en: Africa/Brazzaville
bg: Африка/Бразавил

en: Africa/Bujumbura
bg: Африка/Бужумбура

en: Africa/Cairo
bg: Африка/Кайро

en: Africa/Casablanca
bg: Африка/Казабланка

en: Africa/Ceuta
bg: Африка/Сеута

en: Africa/Conakry
bg: Африка/Конакри

en: Africa/Dakar
bg: Африка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
bg: Африка/Дар-ес-Салам

en: Africa/Djibouti
bg: Африка/Джибути

en: Africa/Douala
bg: Африка/Дуала

en: Africa/El_Aaiun
bg: Африка/Ел-Аюн

en: Africa/Freetown
bg: Африка/Фритаун

en: Africa/Gaborone
bg: Африка/Габороне

en: Africa/Harare
bg: Африка/Хараре

en: Africa/Johannesburg
bg: Африка/Йоханесбург

en: Africa/Juba
bg: Африка/Джуба

en: Africa/Kampala
bg: Африка/Кампала

en: Africa/Khartoum
bg: Африка/Хартум

en: Africa/Kigali
bg: Африка/Кигали

en: Africa/Kinshasa
bg: Африка/Киншаса

en: Africa/Lagos
bg: Африка/Лагос

en: Africa/Libreville
bg: Африка/Либревил

en: Africa/Lome
bg: Африка/Ломе

en: Africa/Luanda
bg: Африка/Луанда

en: Africa/Lubumbashi
bg: Африка/Лубумбаши

en: Africa/Lusaka
bg: Африка/Лусака

en: Africa/Malabo
bg: Африка/Малабо

en: Africa/Maputo
bg: Африка/Мапуту

en: Africa/Maseru
bg: Африка/Масеру

en: Africa/Mbabane
bg: Африка/Мбабане

en: Africa/Mogadishu
bg: Африка/Могадишо

en: Africa/Monrovia
bg: Африка/Монровия

en: Africa/Nairobi
bg: Африка/Найроби

en: Africa/Ndjamena
bg: Африка/Нджамена

en: Africa/Niamey
bg: Африка/Ниамей

en: Africa/Nouakchott
bg: Африка/Нуакшот

en: Africa/Ouagadougou
bg: Африка/Уагадугу

en: Africa/Porto-Novo
bg: Африка/Порто-Ново

en: Africa/Sao_Tome
bg: Африка/Сао Томе

en: Africa/Timbuktu
bg: Африка/Тимбукту

en: Africa/Tripoli
bg: Африка/Триполи

en: Africa/Tunis
bg: Африка/Тунис

en: Africa/Windhoek
bg: Африка/Виндхук

en: After End
bg: След края

en: After Start
bg: След стартиране

en: Alarm
bg: Аларма

en: Alarm time
bg: Време за алармата

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All appointments
bg: Всички срещи

en: All clocks have same size
bg: Всички часовници да имат еднакъв размер

en: All day
bg: Всички дни

en: All day event
bg: Събитията от целият ден

en: Always quit
bg: Винаги спирай

en: Always quit when asked to close
bg: Винаги спирай при затваряне

en: America
bg: Америка

en: America/Adak
bg: Америка/Адак

en: America/Anchorage
bg: Америка/Анкоридж

en: America/Anguilla
bg: Америка/Ангила

en: America/Antigua
bg: Америка/Антигуа

en: America/Araguaina
bg: Америка/Арагуайна

en: America/Argentina/Buenos_Aires
bg: Америка/Аржентина/Буенос-Айрес

en: America/Argentina/Catamarca
bg: Америка/Аржентина/Катамарка

en: America/Argentina/ComodRivadavia
bg: Америка/Аржентина/ Комодоро Ривадавия

en: America/Argentina/Cordoba
bg: Америка/Аржентина/Кордоба

en: America/Argentina/Jujuy
bg: Америка/Аржентина/Жужуй

en: America/Argentina/La_Rioja
bg: Америка/Аржентина/Ла Риойа

en: America/Argentina/Mendoza
bg: Америка/Аржентина/Мендоза

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
bg: Америка/Аржентина/Рио Галегос

en: America/Argentina/Salta
bg: Америка/Аржентина/Салта

en: America/Argentina/San_Juan
bg: Америка/Аржентина/Сан Жуан

en: America/Argentina/San_Luis
bg: Америка/Аржентина/Сан Луис

en: America/Argentina/Tucuman
bg: Америка/Аржентина/Тукуман

en: America/Argentina/Ushuaia
bg: Америка/Аржентина/Ушуая

en: America/Aruba
bg: Америка/Аруба

en: America/Asuncion
bg: Америка/Асунсион

en: America/Atikokan
bg: Америка/Атикокан

en: America/Atka
bg: Америка/Атка

en: America/Bahia
bg: Америка/Байя

en: America/Bahia_Banderas
bg: Америка/Байя Бандерас

en: America/Barbados
bg: Америка/Барбадос

en: America/Belem
bg: Америка/Белен

en: America/Belize
bg: Америка/Белиз

en: America/Blanc-Sablon
bg: Америка/Бланк-Саблон

en: America/Boa_Vista
bg: Америка/Боа-Виста

en: America/Bogota
bg: Америка/Богота

en: America/Boise
bg: Америка/Бойсе

en: America/Buenos_Aires
bg: Америка/Буенос-Айрес

en: America/Cambridge_Bay
bg: Америка/Кембридж-Бей

en: America/Campo_Grande
bg: Америка/Кампо Гранде

en: America/Cancun
bg: Америка/Канкун

en: America/Caracas
bg: Америка/Каракас

en: America/Catamarca
bg: Америка/Катамарка

en: America/Cayenne
bg: Америка/Кайен

en: America/Cayman
bg: Америка/Каймани

en: America/Chicago
bg: Америка/Чикаго

en: America/Chihuahua
bg: Америка/Чихуахуа

en: America/Coral_Harbour
bg: Америка/Корал Харбър

en: America/Cordoba
bg: Америка/Кордоба

en: America/Costa_Rica
bg: Америка/Коста-Рика

en: America/Creston
bg: Америка/Крестън

en: America/Cuiaba
bg: Америка/Куйаба

en: America/Curacao
bg: Америка/Куракао

en: America/Danmarkshavn
bg: Америка/Данмаркшавн

en: America/Dawson
bg: Америка/Доусън

en: America/Dawson_Creek
bg: Америка/Доусън Крийк

en: America/Denver
bg: Америка/Денвър

en: America/Detroit
bg: Америка/Детройт

en: America/Dominica
bg: Америка/Доминиканска република

en: America/Edmonton
bg: Америка/Едмънтън

en: America/Eirunepe
bg: Америка/Ейрунепе

en: America/El_Salvador
bg: Америка/Ел Салвадор

en: America/Ensenada
bg: Америка/Енсенада

en: America/Fort_Wayne
bg: Америка/Порт Уeйн

en: America/Fortaleza
bg: Америка/Форталеза

en: America/Glace_Bay
bg: Америка/Глейс-Бей

en: America/Godthab
bg: Америка/Готхоб

en: America/Goose_Bay
bg: Америка/Гус-Бей

en: America/Grand_Turk
bg: Америка/Гранд Тюрк

en: America/Grenada
bg: Америка/Гренада

en: America/Guadeloupe
bg: Америка/Гуаделупа

en: America/Guatemala
bg: Америка/Гуатемала

en: America/Guayaquil
bg: Америка/Гуаякил

en: America/Guyana
bg: Америка/Гайана

en: America/Halifax
bg: Америка/Халифакс

en: America/Havana
bg: Америка/Хавана

en: America/Hermosillo
bg: Америка/Ермосильо

en: America/Indiana/Indianapolis
bg: Америка/Индиана/Индианаполис

en: America/Indiana/Knox
bg: Америка/Индиана/Нокс

en: America/Indiana/Marengo
bg: Америка/Индиана/Маренго

en: America/Indiana/Petersburg
bg: Америка/Индиана/Петерсбург

en: America/Indiana/Tell_City
bg: Америка/Индиана/Тел Сити

en: America/Indiana/Vevay
bg: Америка/Индиана/Вевей

en: America/Indiana/Vincennes
bg: Америка/Индиана/Винсенс

en: America/Indiana/Winamac
bg: Америка/Индиана/Уинамак

en: America/Indianapolis
bg: Америка/Индианаполис

en: America/Inuvik
bg: Амеркиа/Инувик

en: America/Iqaluit
bg: Америка/Иквалюит

en: America/Jamaica
bg: Америка/Ямайка

en: America/Jujuy
bg: Америка/Жужуй

en: America/Juneau
bg: Америка/Джуно

en: America/Kentucky/Louisville
bg: Америка/Кентъки/Луисвил

en: America/Kentucky/Monticello
bg: Америка/Кентъки/Монтичело

en: America/Knox_IN
bg: Америка/Нокс

en: America/Kralendijk
bg: Америка/Краленджуик

en: America/La_Paz
bg: Америка/Ла-Пас

en: America/Lima
bg: Америка/Лима

en: America/Los_Angeles
bg: Америка/Лос Анджелис

en: America/Louisville
bg: Америка/Луисвил

en: America/Lower_Princes
bg: Америка/Лавър Принцес

en: America/Maceio
bg: Америка/Масейо

en: America/Managua
bg: Америка/Манагуа

en: America/Manaus
bg: Америка/Манаус

en: America/Marigot
bg: Америка/Мариго

en: America/Martinique
bg: Америка/Мартиника

en: America/Matamoros
bg: Америка/Матаморос

en: America/Mazatlan
bg: Америка/Мазатлан

en: America/Mendoza
bg: Америка/Мендоза

en: America/Menominee
bg: Амеркиа/Меномини

en: America/Merida
bg: Америка/Мерида

en: America/Metlakatla
bg: Америка/Метлакатла

en: America/Mexico_City
bg: Америка/Мексико Сити

en: America/Miquelon
bg: Америка/Микелон

en: America/Moncton
bg: Америка/Монстън

en: America/Monterrey
bg: Америка/Монтерей

en: America/Montevideo
bg: Америка/Монтевидео

en: America/Montreal
bg: Америка/Монреал

en: America/Montserrat
bg: Америка/Монтсерат

en: America/Nassau
bg: Америка/Насау

en: America/New_York
bg: Америка/Ню Йорк

en: America/Nipigon
bg: Америка/Нипигон

en: America/Nome
bg: Америка/Ном

en: America/Noronha
bg: Америка/Норона

en: America/North_Dakota/Beulah
bg: Америка/Северна Дакота/Бюлах

en: America/North_Dakota/Center
bg: Америка/Дакота/Централна

en: America/North_Dakota/New_Salem
bg: Америка/Северна Дакота/Нщ Сейлъм

en: America/Ojinaga
bg: Америка/Оджинага

en: America/Panama
bg: Америка/Панама

en: America/Pangnirtung
bg: Америка/Пангниртунг

en: America/Paramaribo
bg: Америка/Парамарибо

en: America/Phoenix
bg: Америка/Феникс

en: America/Port-au-Prince
bg: Америка/Порт-о-Пренс

en: America/Port_of_Spain
bg: Америка/Порт-оф-Спейн

en: America/Porto_Acre
bg: Америка/Порто Акре

en: America/Porto_Velho
bg: Америка/Порто Вело

en: America/Puerto_Rico
bg: Америка/Пуерто Рико

en: America/Rainy_River
bg: Америка/Рейни Ривър

en: America/Rankin_Inlet
bg: Америка/Ренкин Инлет

en: America/Recife
bg: Америка/Ресифе

en: America/Regina
bg: Америка/Регина

en: America/Resolute
bg: Америка/Резолюте

en: America/Rio_Branco
bg: Америка/Рио Бранко

en: America/Rosario
bg: Америка/Розарио

en: America/Santa_Isabel
bg: Америка/Санта Изабел

en: America/Santarem
bg: Америка/Сантарем

en: America/Santiago
bg: Америка/Сантяго

en: America/Santo_Domingo
bg: Америка/Санто-Доминго

en: America/Sao_Paulo
bg: Америка/Сан-Паулу

en: America/Scoresbysund
bg: Америка/Скорсбисънд

en: America/Shiprock
bg: Америка/Шипрок

en: America/Sitka
bg: Америка/Ситка

en: America/St_Barthelemy
bg: Америка/Сейнт Бартелеми

en: America/St_Johns
bg: Америка/Сейнт-Джонс

en: America/St_Kitts
bg: Америка/Сейнт-Китс

en: America/St_Lucia
bg: Америка/Сейнт-Люсия

en: America/St_Thomas
bg: Америка/Сейнт-Томас

en: America/St_Vincent
bg: Америка/Сейнт-Винсент

en: America/Swift_Current
bg: Америка/Суифт Кюрент

en: America/Tegucigalpa
bg: Америка/Тегусигалпа

en: America/Thule
bg: Америка/Туле

en: America/Thunder_Bay
bg: Америка/Тандър-Бей

en: America/Tijuana
bg: Америка/Тихуана

en: America/Toronto
bg: Америка/Торонто

en: America/Tortola
bg: Америка/Тортола

en: America/Vancouver
bg: Америка/Ванкувър

en: America/Virgin
bg: Америка/Вирджински острови

en: America/Whitehorse
bg: Америка/Уайтхорс

en: America/Winnipeg
bg: Америка/Уинипег

en: America/Yakutat
bg: Америка/Якутат

en: America/Yellowknife
bg: Америка/Йелоунайф

en: Antarctica
bg: Антарктика

en: Antarctica/Casey
bg: Антарктика/Кейси

en: Antarctica/Davis
bg: Антарктика/Дейвис

en: Antarctica/DumontDUrville
bg: Антарктика/Дюмон-д'Юрвил

en: Antarctica/Macquarie
bg: Америка/Ситка

en: Antarctica/Mawson
bg: Антарктика/Моусън

en: Antarctica/McMurdo
bg: Антарктика/Мак-Мердо

en: Antarctica/Palmer
bg: Антарктика/Палмър

en: Antarctica/Rothera
bg: Антарктика/Родера

en: Antarctica/South_Pole
bg: Антарктика/Южен полюс

en: Antarctica/Syowa
bg: Антарктика/Сева

en: Antarctica/Vostok
bg: Антарктика/Восток

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Appointment addition failed.
bg: Неуспешно добавяне на среща.

en: Appointment update failed.
bg: Неуспешно актуализиране на среща.

en: Archive
bg: Архивиране

en: Archive file
bg: Архивен файл

en: Archive now (threshold: %d months)
bg: Архивиране сега (време за съхранение: %d месеца)

en: Archive removal done
bg: Премахването на архива е приключено

en: Archive threshold (months)
bg: Период за съхранение на архив (месеци)

en: Archiving done
bg: Архивирането е завършено

en: Archiving is used to save time and space when handling events.
bg: Архивирането се използва за съхранение на данни за време и място при обработката на събитие.

en: Archiving not enabled. Exiting
bg: Архивирането не е включено. Излизане.

en: Archiving threshold: %d month(s)
bg: Период на архивиране: %d месец(а)

en: Archiving uid: %s
bg: Uid архивиране: %s

en: Arctic
bg: Арктика

en: Arctic/Longyearbyen
bg: Арктика/Лонгиърбийн

en: Asia
bg: Азия

en: Asia/Aden
bg: Азия/Аден

en: Asia/Almaty
bg: Азия/Алмати

en: Asia/Amman
bg: Азия/Аман

en: Asia/Anadyr
bg: Азия/Анадир

en: Asia/Aqtau
bg: Азия/Актау

en: Asia/Aqtobe
bg: Азия/Актюбинск

en: Asia/Ashgabat
bg: Азия/Ашхабад

en: Asia/Ashkhabad
bg: Азия/Ашхабад

en: Asia/Baghdad
bg: Азия/Багдад

en: Asia/Bahrain
bg: Азия/Бахрейн

en: Asia/Baku
bg: Азия/Баку

en: Asia/Bangkok
bg: Азия/Бангкок

en: Asia/Beirut
bg: Азия/Бейрут

en: Asia/Bishkek
bg: Азия/Бишкек

en: Asia/Brunei
bg: Азия/Бруней

en: Asia/Calcutta
bg: Азия/Калкута

en: Asia/Choibalsan
bg: Азия/Чойбалсан

en: Asia/Chongqing
bg: Азия/Чунцин

en: Asia/Chungking
bg: Азия/Чунцин

en: Asia/Colombo
bg: Азия/Коломбо

en: Asia/Dacca
bg: Азия/Дака

en: Asia/Damascus
bg: Азия/Дамаск

en: Asia/Dhaka
bg: Азия/Дака

en: Asia/Dili
bg: Азия/Дили

en: Asia/Dubai
bg: Азия/Дубай

en: Asia/Dushanbe
bg: Азия/Душанбе

en: Asia/Gaza
bg: Азия/Газа

en: Asia/Harbin
bg: Азия/Харбин

en: Asia/Hebron
bg: Азия/Хеброн

en: Asia/Ho_Chi_Minh
bg: Азия/Хошимин

en: Asia/Hong_Kong
bg: Азия/Хонг-Конг

en: Asia/Hovd
bg: Азия/Ховд

en: Asia/Irkutsk
bg: Азия/Иркутск

en: Asia/Istanbul
bg: Азия/Истамбул

en: Asia/Jakarta
bg: Азия/Джакарта

en: Asia/Jayapura
bg: Азия/Джайпур

en: Asia/Jerusalem
bg: Азия/Йерусалим

en: Asia/Kabul
bg: Азия/Кабул

en: Asia/Kamchatka
bg: Азия/Камчатка

en: Asia/Karachi
bg: Азия/Карачи

en: Asia/Kashgar
bg: Азия/Кашгар

en: Asia/Kathmandu
bg: Азия/Катманду

en: Asia/Katmandu
bg: Азия/Катманду

en: Asia/Khandyga
bg: Азия/Хандига

en: Asia/Kolkata
bg: Азия/Колката

en: Asia/Krasnoyarsk
bg: Азия/Красноярск

en: Asia/Kuala_Lumpur
bg: Азия/Куала-Лумпур

en: Asia/Kuching
bg: Азия/Кучинг

en: Asia/Kuwait
bg: Азия/Кувейт

en: Asia/Macao
bg: Азия/Макао

en: Asia/Macau
bg: Азия/Макао

en: Asia/Magadan
bg: Азия/Магадан

en: Asia/Makassar
bg: Азия/Макасар

en: Asia/Manila
bg: Азия/Манила

en: Asia/Muscat
bg: Азия/Маскат

en: Asia/Nicosia
bg: Азия/Никозия

en: Asia/Novokuznetsk
bg: Азия/Новокузнетск

en: Asia/Novosibirsk
bg: Азия/Новосибирск

en: Asia/Omsk
bg: Азия/Омск

en: Asia/Oral
bg: Азия/Урал

en: Asia/Phnom_Penh
bg: Азия/Пномпен

en: Asia/Pontianak
bg: Азия/Понтианак

en: Asia/Pyongyang
bg: Азия/Пхенян

en: Asia/Qatar
bg: Азия/Катар

en: Asia/Qyzylorda
bg: Азия/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
bg: Азия/Рангун

en: Asia/Riyadh
bg: Азия/Рияд

en: Asia/Riyadh87
bg: Азия/Риад87

en: Asia/Riyadh88
bg: Азия/Риад88

en: Asia/Riyadh89
bg: Азия/Риад89

en: Asia/Saigon
bg: Азия/Сайгон

en: Asia/Sakhalin
bg: Азия/Сахалин

en: Asia/Samarkand
bg: Азия/Самарканд

en: Asia/Seoul
bg: Азия/Сеул

en: Asia/Shanghai
bg: Азия/Шанхай

en: Asia/Singapore
bg: Азия/Сингапур

en: Asia/Taipei
bg: Азия/Тайпей

en: Asia/Tashkent
bg: Азия/Ташкент

en: Asia/Tbilisi
bg: Азия/Тбилиси

en: Asia/Tehran
bg: Азия/Техеран

en: Asia/Tel_Aviv
bg: Азия/Тел Авив

en: Asia/Thimbu
bg: Азия/Тхинпху

en: Asia/Thimphu
bg: Азия/Тхимпху

en: Asia/Tokyo
bg: Азия/Токио

en: Asia/Ujung_Pandang
bg: Азия/Уджунг Панданг

en: Asia/Ulaanbaatar
bg: Азия/Улан-Батор

en: Asia/Ulan_Bator
bg: Азия/Улан Батор

en: Asia/Urumqi
bg: Азия/Урумчи

en: Asia/Ust-Nera
bg: Азия/Уст-Нера

en: Asia/Vientiane
bg: Азия/Виентян

en: Asia/Vladivostok
bg: Азия/Владивосток

en: Asia/Yakutsk
bg: Азия/Якутск

en: Asia/Yekaterinburg
bg: Азия/Екатеринбург

en: Asia/Yerevan
bg: Азия/Ереван

en: Atlantic
bg: Атлантически океан

en: Atlantic/Azores
bg: Атлантически океан/Азорски острови

en: Atlantic/Bermuda
bg: Атлантически океан/Бермуди

en: Atlantic/Canary
bg: Атлантически океан/Канарски острови

en: Atlantic/Cape_Verde
bg: Атлантически океан/Зелени нос

en: Atlantic/Faeroe
bg: Атлантически океан/Фарерски острови

en: Atlantic/Faroe
bg: Атлантически океан/Faroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
bg: Атлантически океан/Ян-Майен

en: Atlantic/Madeira
bg: Атлантически океан/Мадейра

en: Atlantic/Reykjavik
bg: Атлантически океан/Рейкявик

en: Atlantic/South_Georgia
bg: Атлантически океан/Южна Джорджия

en: Atlantic/St_Helena
bg: Атлантически океан/Св. Елена

en: Atlantic/Stanley
bg: Атлантически океан/Стенли

en: Australia
bg: Австралия

en: Australia/ACT
bg: Австралия/ACT

en: Australia/Adelaide
bg: Австралия/Аделаида

en: Australia/Brisbane
bg: Австралия/Брисбейн

en: Australia/Broken_Hill
bg: Австралия/Броукин-Хил

en: Australia/Currie
bg: Австралия/Кюри

en: Australia/Darwin
bg: Австралия/Дарвин

en: Australia/Eucla
bg: Австралия/Еукла

en: Australia/Hobart
bg: Австралия/Хобарт

en: Australia/Lindeman
bg: Австралия/Линдеман

en: Australia/Lord_Howe
bg: Австралия/Лорд-Хау

en: Australia/Melbourne
bg: Австралия/Мелбърн

en: Australia/Perth
bg: Австралия/Перт

en: Australia/Sydney
bg: Австралия/Сидни

en: Availability
bg: Наличност

en: Back
bg: Назад

en: Back one day
bg: Един ден назад

en: Back one week
bg: Една седмица назад

en: Background color:
bg: Цвят на фона:

en: Basic
bg: Обикновен

en: Before End
bg: Преди края

en: Before Start
bg: Преди стартиране

en: Brazil
bg: Бразилия

en: Brazil/Acre
bg: Бразилия/Acre

en: Brazil/DeNoronha
bg: Бразилия/DeNoronha

en: Brazil/East
bg: Бразилия/Изток

en: Brazil/West
bg: Бразилия/Запад

en: Busy
bg: Заето

en: By default Orage stays open in the background when asked to close. This option changes Orage to quit and never stay in background when it is asked to close.
bg: По подразбиране, Orage остава работеща във фонов режим при затваряне. Тази опция задава на Orage да спира и да не остава стартирана във фонов режим при затваряне.

en: Calendar
bg: Календар

en: Calendar day double click shows
bg: Денят от календара да се показва при двойно кликване

en: Calendar files
bg: Файлове с календари

en: Calendar info boxes
bg: Информационни кутии на календара

en: Calendar start
bg: Стартиране на календара

en: Calendar visibility
bg: Видимост на календара

en: Calendar visual details
bg: Визуални детайли на календара

en: Calendar window
bg: Прозорец на календра

en: Canada
bg: Канада

en: Canada/Atlantic
bg: Канада/Атлантически океан

en: Canada/Central
bg: Канада/Централна

en: Canada/East-Saskatchewan
bg: Канада/Източен Саскачеван

en: Canada/Eastern
bg: Канада/Източна

en: Canada/Mountain
bg: Канада/Планинска

en: Canada/Newfoundland
bg: Канада/Нюфлаундленд

en: Canada/Pacific
bg: Канада/Тихия океан

en: Canada/Saskatchewan
bg: Канада/Саскачеван

en: Canada/Yukon
bg: Канада/Юкон

en: Categories
bg: Категории

en: Category:
bg: Категория:

en: Change mode
bg: Промяна на режима

en: Check this if you only want to see the first repeating event. By default all are shown.
    Note that this also shows all urgencies.
    Note that repeating events may appear earlier in the list as the first occurrence only is listed.
bg: Отметнете това, ако искате да видите само първото повтарящо се събитие. По подразбиране се показват всички.
    Имайте предвид, че се показват всички спешни събития.
    Имайте предвид, че повтарящите се събития могат да се показват по- рано, ако изберете само първото.

en: Check this if you want to see old events also. This can only be selected after 'only first repeating' is enabled to avoid very long lists.
    Note that extra days selection still defines if newer appointments are listed'.
bg: Отметнете това, ако искате да виждате и старите събития. Ако не зададете „само първото“, списъкът ще бъде много дълъг.
    Имайте предвид, че повтарящите се събития, могат да се появят по- рано, ако изберете „само първото“.

en: Chile
bg: Чили

en: Chile/Continental
bg: Чили/Континентална част

en: Chile/EasterIsland
bg: Чили/Източен Айсланд

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
bg: Кликнете на реда, за да го изберете и след това го копирайте тук

en: Click to change background colour for clock
bg: Кликнете, за да смените цвета на фона на часовника

en: Click to change default background colour for clocks
bg: Кликнете, за да смените фоновият цвят по подразбиране за часовниците

en: Click to change default font for clock name
bg: Кликнете, за да промените шрифта по подразбиране за името на часовника

en: Click to change default font for clock time
bg: Кликнете, за да смените шрифта по подразбиране за времето на часовника

en: Click to change default text colour for clocks
bg: Кликнете, за да промените цвета на текста по подразбиране за часовниците

en: Click to change font for clock name
bg: Кликнете за да смените шрифта за името на часовника

en: Click to change font for clock time
bg: Кликнете, за да смените шрифта за времето на часовника

en: Click to change foreground colour for clock
bg: Кликнете за да смените цвета на текстовото съдържание на часовника

en: Clock Options
bg: Опции на часовник

en: Clock Parameters
bg: Параметри на часовника

en: Clock size:
bg: Размер на часовник:

en: Clock sizes vary
bg: Размерът на часовниците да е различен

en: Close
bg: Затваряне

en: Colors of categories - Orage
bg: Цветове на категории - Orage

en: Completed
bg: Завършено

en: Complexity
bg: Осложнен

en: Copy
bg: Копиране

en: Country
bg: Страна

en: Created alarm list for foreign file: %s (%s)
bg: Създаване на списък с аларми за външен файл: %s (%s)

en: Created alarm list for main Orage file:
bg: Създаване на списък с аларми от основният Orage файл:

en: Cross this to use default instead of selected value
bg: Отметнете това, за да използва по подразбиране вместо избраната стойност

en: Cross this to use system default font instead of selected font
bg: Отметнете, за да използвате системен шрифт вместо зададеният

en: Cross this to use system default instead of selected color
bg: Отметнете, за да използвате системен цвят вместо зададеният

en: Current categories
bg: Текущи категории

en: Current file is copied and stays unmodified in the old place.
bg: Текущият файл е копиран и е останал непроменен на старото си място.

en: Current file is moved and vanishes from the old place.
bg: Текущият файл е копиран и е премахнат от старото си място.

en: Current file:
bg: Текущ файл:

en: Current foreign files
bg: Текущи външни файлове

en: D_uplicate
bg: Дублиране

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Day view window default first day
bg: Ден, видим в прозореца, като първи ден

en: Days view
bg: Показване на дните

en: Dayview
bg: Преглед на ден

en: Decorations:
bg: Декорация:

en: Default timezone not found, please, set it manually.
bg: Часова зона по подразбиране не е открита, моля, задайте я ръчно.

en: Default timezone set to %s.
bg: Часова зона по подразбиране: %s.

en: Delete
bg: Изтриване

en: Desktop calendar
bg: Календар за работният плот

en: Do not show window decorations (borders)
bg: Не показвай декорация на прозорците (граници)

en: Do you want to continue?
bg: Искате ли да продължите?

en: Done
bg: Готово

en: Double click line to edit it.
    
    Flags in order:
    	 1. Alarm: n=no alarm
    		 A=Alarm is set P=Persistent alarm is set
    	 2. Recurrence: n=no recurrence
    		 H=Hourly D=Daily W=Weekly M=Monthly Y=Yearly
    	 3. Type: f=free B=Busy
    	 4. Located in file:
    		O=Orage A=Archive F=Foreign
    	 5. Appointment type:
    		E=Event T=Todo J=Journal
bg: Кликнете два пъти за да ги редактирате.
    
    Флагове за:
    	 1. Аларма: n=без аларма
    		 A=Алармата е зададена P=Зададена е постоянна аларма
    	 2. Повторение: n=без повторение
    		 H=Всеки час D=Всеки ден W=Всяка седмица M=Всеки месец Y=Всяка година
    	 3. Тип: f=свободно B=Заето
    	 4. Намира се във файл:
    		O=Orage A=Архив F=Външен
    	 5. Тип на назначение:
    		E=Събитие T=Задача J=Дневник

en: Due
bg: Времетраене

en: Duplicate
bg: Дублиране

en: Duration
bg: Продължителност

en: Dynamic icon shows current month and day of the month.
bg: Динамичната икона показва текущият месец и ден от месеца.

en: Each
bg: Всеки

en: End
bg: Край

en: Enter any valid strftime function parameter.
bg: Въведете параметър за функция stftime.

en: Equal
bg: Еднакъв

en: Error happened when adding appointment. Look more details from the log file.
bg: Възникна грешка при добавянето на среща. Погледнете за подробности лог файла.

en: Etc/Greenwich
bg: Etc/Гринуич

en: Etc/Universal
bg: Etc/Универсален

en: Etc/Zulu
bg: Etc/Зулу

en: Europe
bg: Европа

en: Europe/Amsterdam
bg: Европа/Амстердам

en: Europe/Andorra
bg: Европа/Андора

en: Europe/Athens
bg: Европа/Атина

en: Europe/Belfast
bg: Европа/Белфаст

en: Europe/Belgrade
bg: Европа/Белград

en: Europe/Berlin
bg: Европа/Берлин

en: Europe/Bratislava
bg: Европа/Братислава

en: Europe/Brussels
bg: Европа/Брюксел

en: Europe/Bucharest
bg: Европа/Букорещ

en: Europe/Budapest
bg: Европа/Будапеща

en: Europe/Busingen
bg: Европа/Бюсинген

en: Europe/Chisinau
bg: Европа/Кишинев

en: Europe/Copenhagen
bg: Европа/Копенхаген

en: Europe/Dublin
bg: Европа/Дъблин

en: Europe/Gibraltar
bg: Европа/Гибралтар

en: Europe/Guernsey
bg: Европа/Гърнси

en: Europe/Helsinki
bg: Европа/Хелзинки

en: Europe/Isle_of_Man
bg: Европа/Остров Ман

en: Europe/Istanbul
bg: Европа/Истамбул

en: Europe/Jersey
bg: Европа/Джърси

en: Europe/Kaliningrad
bg: Европа/Калининград

en: Europe/Kiev
bg: Европа/Киев

en: Europe/Lisbon
bg: Европа/Лисабон

en: Europe/Ljubljana
bg: Европа/Любляна

en: Europe/London
bg: Европа/Лондон

en: Europe/Luxembourg
bg: Европа/Люксембург

en: Europe/Madrid
bg: Европа/Мадрид

en: Europe/Malta
bg: Европа/Малта

en: Europe/Mariehamn
bg: Европа/Мариехамн

en: Europe/Minsk
bg: Европа/Минск

en: Europe/Monaco
bg: Европа/Монако

en: Europe/Moscow
bg: Европа/Москва

en: Europe/Nicosia
bg: Европа/Никозия

en: Europe/Oslo
bg: Европа/Осло

en: Europe/Paris
bg: Европа/Париж

en: Europe/Podgorica
bg: Европа/Подгорица

en: Europe/Prague
bg: Европа/Прага

en: Europe/Riga
bg: Европа/Рига

en: Europe/Rome
bg: Европа/Рим

en: Europe/Samara
bg: Европа/Самара

en: Europe/San_Marino
bg: Европа/Сан-Марино

en: Europe/Sarajevo
bg: Европа/Сараево

en: Europe/Simferopol
bg: Европа/Симферопол

en: Europe/Skopje
bg: Европа/Скопие

en: Europe/Sofia
bg: Европа/София

en: Europe/Stockholm
bg: Европа/Стокхолм

en: Europe/Tallinn
bg: Европа/Талин

en: Europe/Tirane
bg: Европа/Тирана

en: Europe/Tiraspol
bg: Европа/Тираспол

en: Europe/Uzhgorod
bg: Европа/Ужгород

en: Europe/Vaduz
bg: Европа/Вадуц

en: Europe/Vatican
bg: Европа/Ватикана

en: Europe/Vienna
bg: Европа/Виена

en: Europe/Vilnius
bg: Европа/Вилнюс

en: Europe/Volgograd
bg: Европа/Волгоград

en: Europe/Warsaw
bg: Европа/Варшава

en: Europe/Zagreb
bg: Европа/Загреб

en: Europe/Zaporozhye
bg: Европа/Запорожие

en: Europe/Zurich
bg: Европа/Цюрих

en: Event
bg: Събитие

en: Event list
bg: Списък със събития

en: Event list window
bg: Прозорец на списъка със събития

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
bg: Събитие, което някога ще се случи. Например:
    среща, рожден ден или телевизионно предаване.

en: Exceptions
bg: Изключения

en: Exchange data - Orage
bg: Обмен на данни - Orage

en: Excluded days are full days where this appointment is not happening
bg: В изключените дни не настъпва събитие

en: Export
bg: Изнасяне

en: Extra days to show:
bg: Разширено показване на дните:

en: Extra settings
bg: Допълнителни настройки

en: File does not exist.
bg: Файлът не съществува.

en: Filename is empty.
bg: Името на файла е празно.

en: Find
bg: Намери

en: First Orage start. Searching default timezone.
bg: Първо стартиране на Orage. Търсене на часова зона по подразбиране.

en: First day of week
bg: Първи ден от седмицата

en: Flags
bg: Знамена

en: Font for name of clock:
bg: Шрифт за името на часовника:

en: Font for time of clock:
bg: Шрифт за времето на часовника

en: Foreground (=text) color:
bg: Цвят на текстово съдържание:

en: Foreign file add failed
bg: Неуспех при добавянето на външен файл

en: Foreign file default visual alarm
bg: Външен файл за визуалната аларма

en: Foreign file:
bg: Външен файл:

en: Foreign files
bg: Външни файлове

en: Forward
bg: Напред

en: Forward one day
bg: Един ден напред

en: Forward one week
bg: Една седмица напред

en: Found external update on file %s.
bg: Намерена е външна актуализация на файл %s.

en: Free
bg: Свободно

en: Frequency
bg: Повторяемост

en: Fri
bg: Пт

en: GMT Offset
bg: Разлика с GMT

en: General
bg: Основен

en: General Preferences
bg: Общи настройки

en: Global Time
bg: Световно време

en: GlobalTime window raise failed
bg: Неуспех при показването на прозорец Световно време

en: Globaltime
bg: Световно време

en: Globaltime Preferences
bg: Настройки на Световно време

en: Globaltime preferences
bg: Настройка на световното време

en: Hide
bg: Скриване

en: Hourly
bg: Всеки час

en: If you set this 8 or bigger, the appointment is NOT shown on list windows.
    You can use that feature to unclutter your list windows, but it makes it more difficult to find this appointment.
    (Alarms will still fire normally.)
    (There is undocumented parameter so that you can change the default limit of 8.)
bg: Ако зададете 8 или по голямо, задачата не се показва в списъка с прозорците.
    Можете да използвате тази опция, за да опростите списъка с прозорци, но така по- трудно ще намерите задачата.
    (Алармата ще стартира нормално.)
    (Това е недокоментиран параметър, така, че може да промените стойностите по подразбиране на 8.)

en: Import
bg: Внасяне

en: Import file preprocessing done
bg: Предварителната обработка на внесения файл е завършена.

en: Import/export
bg: Внасяне/изнасяне

en: Included times have same timezone than start time, but they may have different time
bg: Включените времена са от същия часови пояс от стартовото време, но те ​​могат да имат различно време

en: Indian
bg: Индийски океан

en: Indian/Antananarivo
bg: Индийски океан/Антананариву

en: Indian/Chagos
bg: Индийски океан/Чагос

en: Indian/Christmas
bg: Индийски океан/о-в Коледа

en: Indian/Cocos
bg: Индийски океан/о-в Кокос

en: Indian/Comoro
bg: Индийски океан/Коморские острови

en: Indian/Kerguelen
bg: Индийски океан/Кергелен

en: Indian/Mahe
bg: Индийски океан/Мае

en: Indian/Maldives
bg: Индийски океан/Малдиви

en: Indian/Mauritius
bg: Индийски океан/Маврикий

en: Indian/Mayotte
bg: Индийски океан/Майорка

en: Indian/Reunion
bg: Индийски океан/Реюниън

en: It was probably removed, please refresh your screen.
bg: Това вероятно е било премахнато, моля, обновете вашият екран.

en: Journal
bg: Дневник

en: Journal entries starting from:
bg: Записите в дневника започват с:

en: Keep on top
bg: Винаги отгоре

en: Limit
bg: Ограничение

en: Limit frequency to certain interval.
     For example: Every third day:
     Frequency = Daily and Interval = 3
bg: Ограничава честотата на конкретният интервал.
     Например: Всеки трети ден:
     Честота = Ежедневно и Интервал = 3

en: Line %d:
bg: Линия %d:

en: Local timezone:
bg: Местна часова зона:

en: Localtime
bg: Местно време

en: Location
bg: Местоположение

en: Look more details from the log file. (Perhaps file was updated external from Orage?)
bg: За повече подробности, вижте лог файла. (Може би файлът е актуализиран външно от Orage?)

en: Main settings
bg: Основни настройки

en: Maintainer
bg: Разработчик

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
bg: Отбележете, че нещо се е случило. Например:
    Отбележете, че вашата майка ви е поздравила по случай първият сняг.

en: Manage your time with Orage
bg: Организирайте своето време с Orage

en: Mexico
bg: Мексико

en: Mexico/BajaNorte
bg: Мексико/Байя Норте

en: Mexico/BajaSur
bg: Мексико/Байя Сур

en: Mexico/General
bg: Мексико/Основен

en: Mideast
bg: Средният изток

en: Mideast/Riyadh87
bg: Средният изток/Риад87

en: Mideast/Riyadh88
bg: Средният изток/Риад88

en: Mideast/Riyadh89
bg: Средният изток/Риад89

en: Minimized
bg: Минимизиране

en: Mon
bg: Пн

en: Monthly
bg: Месечно

en: Move
bg: Преместване

en: NEW
bg: НОВ

en: NEW COPY
bg: НОВО КОПИЕ

en: Name is empty.
bg: Името е празно.

en: Name of the clock:
bg: Име на часовника:

en: Named appointments:
bg: Задаване имена на срещите:

en: Never
bg: Никога

en: New
bg: Нов

en: New appointment
bg: Ново събитие

en: New appointment - Orage
bg: Ново събитие - Orage

en: New file:
bg: Нов файл:

en: Next active alarms:
bg: Следваща активна аларма:

en: No rotation
bg: Без завъртане

en: No rows have been selected.
bg: Не са избрани редове

en: No title defined
bg: Няма зададено заглавие

en: No, cancel the removal
bg: Не, прекрати премахването

en: No, do not leave
bg: Не, не напускай

en: None
bg: Без

en: Not possible to delete the last clock.
bg: Не е възможно да се изтрие последния часовник.

en: Not set
bg: Не е зададено

en: Note
bg: Пояснение

en: Note that only main file appointments are read.
    Archived and Foreign events are not exported.
bg: Имайте предвид, че се четат само основните файлове със срещи.
    Архивните и вътрешните събития не могат да се изнасят.

en: Note that only main file appointments are read.
    Foreign events are not exported.
bg: Имайте предвид, че се четат само основните файлове със срещи.
    Външните събития не могат да се изнасят.

en: Note that you can not change the height of horizontal panels
bg: Имайте предвид, че не можете да промените височината на хоризонталните панели

en: Note that you can not change the width of vertical panels
bg: Имайте предвид, че не можете да промените ширината на вертикалните панели

en: Notify notification
bg: Известие

en: Number of days to show in event window
bg: Да се показва денят в прозореца със събития

en: Number of extra days to show in event list
bg: Разширено показване на дните в списъка със събития

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
bg: Обикновено алармата е необходима:
     1) преди за започне събитие
     2) преди да приключи събитие
     3) след началото на задачата

en: On calendar window open
bg: Отваряне в прозореца на календара

en: Open
bg: Отваряне

en: Options:
bg: Опции:

en: Orage - day view
bg: Orage - показване на ден

en: Orage Calendar
bg: Календар Orage

en: Orage Calendar Preferences
bg: Настройки на келендара Orage

en: Orage Globaltime
bg: Orage Световно време

en: Orage Panel Clock
bg: Часовник за панела Orage

en: Orage Preferences
bg: Настройки на Orage

en: Orage appointment UIDs separated by commas.
bg: Orage събития UID, разделени със запетайки.

en: Orage can only handle 10 foreign files. Limit reached.
bg: Orage може да поддържа само 10 външни файла. Лимитът е изчерпан.

en: Orage clock Preferences
bg: Настройки на Orage часовник

en: Orage default alarm
bg: Orage аларма по подразбиране

en: Orage default file
bg: Файл по подразбиране за Orage.

en: Orage files
bg: Orage файлове

en: Orage internal file rename only.
    Does not touch external filesystem at all.
    New file must exist.
bg: Преименуване само на вътрешните Orage файлове.
    Това не засяга цялата вътрешна файлова система.
    Нов файл трябва да съществува.

en: Orage main calendar file
bg: Основен файл на Orage календара

en: Orage preferences
bg: Настройки на Orage

en: Orage window
bg: Прозорец на Orage

en: Pacific
bg: Тихия океан

en: Pacific/Apia
bg: Тихия океан/Апия

en: Pacific/Auckland
bg: Тихия океан/Оуклънд

en: Pacific/Chatham
bg: Тихия океан/Чатъм

en: Pacific/Chuuk
bg: Тихият океан/Чуук

en: Pacific/Easter
bg: Тихия океан/о-в Пасха

en: Pacific/Efate
bg: Тихия океан/Ефате

en: Pacific/Enderbury
bg: Тихия океан/Ендербъри

en: Pacific/Fakaofo
bg: Тихия океан/Факаофо

en: Pacific/Fiji
bg: Тихия океан/Фиджи

en: Pacific/Funafuti
bg: Тихия океан/Фунафути

en: Pacific/Galapagos
bg: Тихия океан/Галапагос

en: Pacific/Gambier
bg: Тихия океан/Гамбие

en: Pacific/Guadalcanal
bg: Тихия океан/Гуадалканал

en: Pacific/Guam
bg: Тихия океан/Гуам

en: Pacific/Honolulu
bg: Тихия океан/Хонолулу

en: Pacific/Johnston
bg: Тихия океан/Джонстън

en: Pacific/Kiritimati
bg: Тихия океан/Киритимати

en: Pacific/Kosrae
bg: Тихия океан/Косрае

en: Pacific/Kwajalein
bg: Тихия океан/Куаджалейн

en: Pacific/Majuro
bg: Тихия океан/Маджуро

en: Pacific/Marquesas
bg: Тихия океан/Маркизки острови

en: Pacific/Midway
bg: Тихия океан/Мидуей

en: Pacific/Nauru
bg: Тихия океан/Науру

en: Pacific/Niue
bg: Тихия океан/Ниуе

en: Pacific/Norfolk
bg: Тихия океан/Норфолк

en: Pacific/Noumea
bg: Тихия океан/Нумеа

en: Pacific/Pago_Pago
bg: Тихия океан/Паго-Паго

en: Pacific/Palau
bg: Тихия океан/Палау

en: Pacific/Pitcairn
bg: Тихия океан/Питкерн

en: Pacific/Pohnpei
bg: Тихият океан/Помпей

en: Pacific/Ponape
bg: Тихия океан/Понапе

en: Pacific/Port_Moresby
bg: Тихия океан/Порт-Морсби

en: Pacific/Rarotonga
bg: Тихия океан/Раротонга

en: Pacific/Saipan
bg: Тихия океан/Сайпан

en: Pacific/Samoa
bg: Тихият океан/Самоа

en: Pacific/Tahiti
bg: Тихия океан/Таити

en: Pacific/Tarawa
bg: Тихия океан/Тарава

en: Pacific/Tongatapu
bg: Тихия океан/Тонгатапу

en: Pacific/Truk
bg: Тихия океан/Трук

en: Pacific/Wake
bg: Тихия океан/Уейк

en: Pacific/Wallis
bg: Тихия океан/Уолис

en: Pacific/Yap
bg: Тихия океан/Яп. о-ви

en: Persistent alarm
bg: Постоянна аларма

en: Pick the date
bg: Избор на дата

en: Pick timezone
bg: Избор на часова зона

en: Postpone
bg: Отлагане

en: Previous/Next Change
bg: Предишна/следваща промяна

en: Priority
bg: Приоритет

en: Procedure
bg: Процедура

en: READ ONLY
bg: САМО ЧЕТЕНЕ

en: READ WRITE
bg: САМО ЗАПИС

en: Raising GlobalTime window...
bg: Показване на прозорец Световно време...

en: Read from file:
bg: Четене от файл:

en: Read only
bg: Само четене

en: Recurrence
bg: Повторение

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Refreshing alarms and calendar due to external file update.
bg: Обновяване на алармите и календара от външен файл с актуализация.

en: Remind me again after the specified time
bg: Напомняне отново след определеното време

en: Reminder
bg: Напомняне

en: Reminder - Orage
bg: Напомняния - Orage

en: Rename
bg: Преименуване

en: Repeat
bg: Повтаряне

en: Repeat alarm sound
bg: Повтаряне на звука на алармата

en: Repeat forever
bg: Постоянно повтаряне

en: Repeat until
bg: Повтаряне до

en: Return all archived events into main orage file and remove arch file.
    This is useful for example when doing export and moving orage
    appointments to another system.
bg: Възстановяване на всички архивирани събития в основният Orage файл и премахване на архивният файл.
    Това се използва, например, при изнасяне и преместване на Orage събития
    на други системи.

en: Revert
bg: Възстановяване

en: Revert archive now
bg: Възстановяване на архива сега

en: Rotate left
bg: Завъртане наляво

en: Rotate right
bg: Завъртане надясно

en: Same filename already exists in Orage.
bg: Същото име на файл вече съществува в Orage.

en: Same name already exists in Orage.
bg: Същото име вече съществува в Orage.

en: Sat
bg: Сб

en: Sav_e and close
bg: Запазване и затваряне

en: Save
bg: Запазване

en: Save and close
bg: Запазване и затваряне

en: Search
bg: Търсене

en: Search text
bg: Търсене на текст

en: Select
bg: Избор

en: Select _Today
bg: Избор на днешна дата

en: Select a file...
bg: Избор на файл...

en: Select previously selected date
bg: Избор на предишно избраната дата

en: Select this if you want Orage to remind you even if it has not been active when the alarm happened.
bg: Изберете тази опция, ако искате Orage да ви напомня, дори, ако тя не е активна, когато времето за задействане на алармата настъпи.

en: Select this if you want Orage window alarm
bg: Изберете това, ако искате да ви уведомява прозорецът на Orage

en: Select this if you want audible alarm
bg: Изберете това, ако ви е необходима звукова аларма

en: Select this if you want notification alarm
bg: Изберето това, ако искате аларма с уведомление

en: Select this if you want notification to expire automatically
bg: Изберете това, ако искате уведомлението да завърши автоматично

en: Select this if you want procedure or script alarm
bg: Изберете това, ако искате процедура или скрипт за алармата

en: Select today's date
bg: Избор на днешна дата

en: Selected day
bg: Избор на ден

en: Separate filenames with comma(,).
     NOTE: comma is not valid character in filenames for Orage.
bg: Разделяне на имената на файловете със запетайка(,).
     ПОЯСНЕНИЕ: запетайка не се допуска в имената на файловете за Orage.

en: Set
bg: Задаване

en: Set current settings from default alarm
bg: Задаване на текущи настройки от алармата по подразбиране

en: Set this if you want to make sure that this file is never modified by Orage.
    Note that modifying foreign files may make them incompatible with the original tool, where they came from!
bg: Задайте това, ако искате да сте сигурни, че тези файлове няма никога да бъдат променени от Orage.
    Имайте предвид, че промяната на външните файлове може да ги направи несъвместими с оригиналният инструмент, oткъдето са взети!

en: Set timeout
bg: Задаване на изчакване

en: Settings for the Xfce 4 Calendar Application (Orage)
bg: Настройки на календара на Xfce 4 (Orage)

en: Show
bg: Показване

en: Show _Globaltime
bg: Показване на световно време

en: Show _frame
bg: Показване на рамка

en: Show borders
bg: Показване на рамки

en: Show clocks from different countries
bg: Показване на часовници от различни страни

en: Show day names
bg: Показване на дните от седмицата

en: Show in pager
bg: Показване в превключвателя на работните места

en: Show in systray
bg: Показване в областта за уведомяване

en: Show in taskbar
bg: Показване в лентата на задачите

en: Show lines _vertically
bg: Показване на редовете вертикално

en: Show menu
bg: Показване на меню

en: Show month and year
bg: Показване на месец и година

en: Show on all desktops
bg: Показване на всички работни места

en: Show only first repeating event
bg: Показване само на първото повтарящо се събитие

en: Show time and date?
bg: Показване на час и дата?

en: Show todo list
bg: Показване на списък със задачи

en: Show week numbers
bg: Показване на седмица

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
bg: Нещо, което някога трябва да свършите. Например:
    да измиете колата си или да тествате новата версия на Orage.

en: Sound
bg: Звук

en: Sound Files
bg: Звукови файлове

en: Sound command
bg: Звукова команда

en: Specify which weekday for monthly and yearly events.
     For example:
     Second Wednesday each month:
    	Frequency = Monthly,
    	Weekdays = check only Wednesday,
    	Which day = select 2 from the number below Wednesday
bg: Определя, в кой ден от седмицата ще настъпи ежемесечното или годишното събитие.
     Например:
     Втората сряда на всеки месец:
     Честота = Ежемесечно,
    Дни от седмицата= отмята се само сряда,
    В кой ден = изберете 2 от номерата до сряда

en: Standard
bg: Стандартен

en: Start
bg: Стартиране

en: Starting archive removal.
bg: Стартиране на премахването на архив.

en: Starting import file preprocessing
bg: Стартиране на предварителна обработка на внесен файл

en: Store current settings as default alarm
bg: Запазване на текущите настройки като алармата по подразбиране

en: Sun
bg: Нд

en: TODO base
bg: Начална дата на задача

en: TODO reoccurrency is based on complete time and repeats after the interval counted from the last completed time.
    (Note that you can not tell anything about the history of the TODO since reoccurrence base changes after each completion.)
bg: Времето на повторение на задачата се отчита от нейното изпълнение.
    (Имайте в предвид, че началната дата на задачата ще бъде променяна с всяко повторение.)

en: TODO reoccurs regularly starting on start time and repeating after each interval no matter when it was last completed
bg: Времето за повторение на задачата се отчита от нейното начало и не зависи от това, дали е била изпълнена

en: Test this alarm by raising it now
bg: Проверка на зададеният сигнал за аларма

en: Text Default Formatting
bg: Форматиране на текста по подразбиране

en: Text Formatting
bg: Форматиране на текста

en: The appointment information has been modified.
bg: Информацията за събитието е променена.

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
bg: Краят на това събитие е по ранен от началото.

en: These shorthand commands take effect immediately:
        <D> inserts current date in local date format
        <T> inserts time and
        <DT> inserts date and time.
    
    These are converted only later when they are seen:
        <&Ynnnn> is translated to current year minus nnnn.
    (This can be used for example in birthday reminders to tell how old the person will be.)
bg: Тези съкращения имат незабавен ефект:
        <D> въвеждане на текущата дата в местен формат
        <T> въвежда време и
        <DT> дата и време.
    
    Те се преобразуват едва по-късно, когато се разглеждат:
        <&Ynnnn> текущата година минус nnnn.
    (например, за изчисляване на възрастта в съобщенията за рожден ден.)

en: This appointment does not exist.
bg: Това събитие не съществува.

en: This appointment will be permanently removed.
bg: Това събитие ще бъде премахнато окончателно.

en: This command is given to shell to make sound in alarms.
bg: Тази команда дава възможност на обвивката да възпроизведе звука в алармата.

en: This internal name is displayed to user instead of file name.
bg: Това вътрешно име се показва на потребителя, вместо името на файла.

en: This is just the default value, you can change it in the actual eventlist window.
bg: Това е просто стойност по подразбиране, вие може да я актуализирате от прозореца на списъка със събития.

en: This is special category, which can be used to color this appointment in list views.
bg: Това е специална категория, която може да се използва, за да оцветите тези събития в списъка.

en: This program uses strftime function to get time.
    Use any valid code to get time in the format you prefer.
    Some common codes are:
    	%A = weekday			%B = month
    	%c = date & time		%R = hour & minute
    	%V = week number		%Z = timezone in use
    	%H = hours 				%M = minute
    	%X = local time			%x = local date
bg: Тази програма използва strftime функция за изобразяване на времето.
    Използвайте някой от валидните кодове за показване на времето в предпочитан формат.
    Валидните кодове са:
    	%A = ден от седмицата			%B = месец
    	%c = дата & час		%R = час & минути
    	%V = поредна седмица		%Z = текуща часова зона
    	%H = час 				%M = минута
    	%X = местно време			%x = местна дата

en: Thu
bg: Чт

en: Time
bg: Време

en: Timezone
bg: Часова зона

en: Timezone of the clock:
bg: Часова зона на часовника:

en: Title
bg: Заглавие

en: Title
bg: Заглавие

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     Due:	%s
     Done:	%s%s
bg: Заглавие: %s
    %s Начало:	%s
     Изчакване:	%s
     Готово:	%s%s

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     End:	%s%s
bg: Заглавие: %s
    %s Начало:	%s
     Край:	%s%s

en: Today
bg: Днес

en: Todo
bg: Задача

en: Tooltip:
bg: Подсказка:

en: Tue
bg: Вт

en: Type
bg: Тип

en: US
bg: САЩ

en: US/Alaska
bg: САЩ/Аляска

en: US/Aleutian
bg: САЩ/Алеутия

en: US/Arizona
bg: САЩ/Аризона

en: US/Central
bg: САЩ/Център

en: US/East-Indiana
bg: САЩ/Изток-Индиана

en: US/Eastern
bg: САЩ/Изток

en: US/Hawaii
bg: САЩ/Хавай

en: US/Indiana-Starke
bg: САЩ/Индиана-Старк

en: US/Michigan
bg: САЩ/Мичиган

en: US/Mountain
bg: САЩ/Монтана

en: US/Pacific
bg: САЩ/Тихият океан

en: US/Pacific-New
bg: САЩ/Тихият океан-Нов

en: US/Samoa
bg: САЩ/Самоа

en: Underline for name of clock:
bg: Подчертаване името на часовника:

en: Underline for time of clock:
bg: Подчертаване времето на часовника:

en: Underline name of clock:
bg: Подчертаване на името на часовника:

en: Underline time of clock:
bg: Подчертаване на времето на часовника:

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Usage: orage [options] [files]
bg: Използване: orage [опции] [файлове]

en: Use
bg: Използване

en: Use Orage window
bg: Използване на прозореца на Orage

en: Use default
bg: Използване по подразбиране

en: Use dynamic icon
bg: Използване на динамична икона

en: Use dynamic tray icon
bg: Използване на динамична икона в системният поднос

en: Use normal decorations
bg: Използване на нормална декорация

en: Use notification
bg: Използване на уведомление

en: Use this if you need complex times like:
     Every Saturday and Sunday or 
     First Tuesday every month
bg: Използвайте това, ако е необходимо сложно време, например:
    Всяка събота и неделя или 
    Първият вторник на всеки месец

en: Use this if you want regular repeating event
bg: Използвайте това, ако искате събитието да се повтаря периодично

en: Use this timer if Orage has problems waking up properly after suspend or hibernate. (For example tray icon not refreshed or alarms not firing.)
bg: Използвайте този таймер, ако възникнат проблеми с Orage след събуждане на системата от хибернация или приспиване. (Например, не се обновяват иконите или не се задейства алармата).

en: Use wakeup timer
bg: Използване на таймер за събуждане

en: Varying
bg: Различен

en: View selected _date
bg: Преглед на избраните данни

en: View selected _week
bg: Преглед на избраната седмица

en: Visible name:
bg: Видимо име:

en: Visual
bg: Визуално

en: Wed
bg: Ср

en: Weekdays
bg: Дни от седмицата

en: Weekly
bg: Седмично

en: Which day
bg: В кой ден

en: Write to file:
bg: Запис във файл:

en: Yearly
bg: Годишно

en: Yes, ignore modifications and leave
bg: Да, откажи промените и напусни

en: Yes, remove it
bg: Да, премахни го

en: Yes, remove them
bg: Да, премахни елемента

en: You can change archive threshold in parameters
bg: Времето за съхранение на архива може да бъде променено от настройките

en: You can easily drag these from event-list window.
bg: Можете лесно да влачите тези събития от списъка.

en: You must enter all escape etc characters yourself.
    This string is just given to shell to process.
    The following special commands are replaced at run time:
    	<&T>  appointment title
    	<&D>  appointment description
    	<&AT> alarm time
    	<&ST> appointment start time
    	<&ET> appointment end time
bg: Въведете всички данни за събитието.
    Въведените данни ще се появят на обложката в непроменен вид.
    Можете да ги замените, като използвате следните команди:
    	<&T> име на събитие
    	<&D> описание на събитие
    	<&AT> време на известяване
    	<&ST> време на започване
    	<&ET> време на завършване

en: You only need this if you do short term (less than 5 hours) suspend or hibernate and your visible time does not include seconds. Under these circumstances it is possible that Orageclock shows time inaccurately unless you have this selected. (Selecting this prevents cpu and interrupt saving features from working.)
bg: Вие се нуждаете от това, само ако за кратък срок (по малко от 5 часа) включите приспиване или хибернация и във времето не са включени секунди. При тези условия Orageclock може да не показва коректно времето, ако не сте избрали тази опция. (Избирането на това не позволява да се ключва режим на пестене на енергия.)

en: You should always define your local timezone.
bg: Вие трябва винаги за задавате вашата местна часова зона.

en: You will permanently remove all
    selected appointments.
bg: Вие ще премахнете напълно всички
    избрани срещи.

en: _Edit
bg: Редактиране

en: _Exchange data
bg: Обмен на данни

en: _File
bg: _Файл

en: _Go
bg: Отиване

en: _Help
bg: Помощ

en: _View
bg: Преглед

en: add new clock using this clock as model
bg: добавяне на нов часовник, като се използва този часовник за шаблон

en: add new empty clock
bg: добавяне на нов празен часовник

en: adjust to change hour
bg: смяна на часа

en: adjust to change minute. Click arrows with button 2 to change only 1 minute.
bg: промяна на минутите. Кликнете на бутон 2 да промените само с  1 минута.

en: also old
bg: също и старите

en: backward
bg: назад

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
bg: бутон 1 за промяна на настройките
    бутон 2 за сверяване на часовника

en: close window and exit
bg: затваряне на прозореца и изход

en: days
bg: дни

en: delete this clock
bg: премахване на този часовник

en: double
bg: двойно

en: enter name of clock
bg: въведете име на часовник

en: files=ical files to load into orage
bg: files=ical файлове за зареждане в orage

en: fix time after suspend/hibernate
bg: Сверяване на времето след приспиване/хибернация

en: floating
bg: плаващо

en: forward
bg: напред

en: hours
bg: часове

en: low
bg: ниско

en: mins
bg: минути

en: move this clock first
bg: преместване на този часовник на първо място

en: move this clock last
bg: преместване на този часовник на последно място

en: move this clock left
bg: преместване на този часовник в ляво

en: move this clock right
bg: преместванена този часовник в дясно

en: no underline
bg: неподчертано

en: not changed
bg: без промяна

en: not changing
bg: не се променя

en: occurrence
bg: интервал

en: only first repeating
bg: само първото повтарящо се

en: sec interval
bg: интервал в секунди

en: seconds
bg: секунди

en: set _background color:
bg: Задаване на фонов цвят:

en: set _height:
bg: Задаване на височина:

en: set _width:
bg: Задаване на ширина:

en: set foreground _color:
bg: Задаване цвят на шрифта:

en: set the timezone of this clock to be local timezone
bg: задаване на часовата зона за този часовник да бъде в местно време

en: set timezone to:
bg: задаване на часови пояс за:

en: single
bg: единично

en: times
bg: пъти

en: update colors for categories.
bg: обновяване на цветовете за категориите.

en: update preferences
bg: обновяване на настройките

en: update this clock
bg: сверяване на този часовник

en: using GTK+-%d.%d.%d.
bg: използва се GTK+-%d.%d.%d.
