Xfce Panel Plugins - en to be translation catalogue (329 entries)

en: 	Astronomical data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
be: 	Астранамічныя звесткі:
    	Апошні: %s
    	Наступны: %s
    	Няўдалых спробаў: %d

en: 	Data not available, will use sane default values for night and day.
be: 	Няма звестак, выкарыстаны прадвызначаныя велічыні для ночы і дня.

en: 	Direction: %s (%s%s)
be: Кірунак: %s (%s%s)

en: 	Encyclopedic information partly taken from
be: 	Энцыклапедычная інфармацыя часткова ўзятая з

en: 	Met.no Locationforecast API states that this version
    	of the webservice is deprecated, and the plugin needs to be
    	adapted to use a newer version, or it will stop working within
    	a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
be:  Locationforecast Met.no паведамляе пра тое, што 
    выкарыстоўваемая версія вэб-службы састарэла. Убудову патрэбна
    наладзіць для выкарыстання новай версіі, бо падтрымка бягучай версіі
    скончыцца цягам некалькіх месяцаў.
    Калі ласка, паведаміце пра памылку на
    https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/.

en: 	Moon phase:	%s
be: 	Фаза месяца: %s

en: 	Moon phase:	Unknown
be: 	Фаза месяца: невядома

en: 	Moonrise:	%s
be: 	Узыход месяца: %s

en: 	Moonrise:	The moon never rises today.
be: 	Узыход месяца: месяц сёння не ўзыходзіць.

en: 	Moonset:	%s
be: 	Захад месяца: %s

en: 	Moonset:	The moon never sets today.
be: 	Захад месяца: месяц сёння не заходзіць.

en: 	Speed: %s %s (%s on the Beaufort scale)
be: 	Хуткасць: %s %s (%s па шкале Бафорта)

en: 	Sunrise:		%s
be: 	Узыход сонца: %s

en: 	Sunrise:		The sun never rises today.
be: 	Узыход сонца: сонца сёння не ўзыходзіць.

en: 	Sunset:		%s
be: 	Захад сонца: %s

en: 	Sunset:		The sun never sets today.
be: 	Захад сонца: сонца сёння не заходзіць.

en: 	Temperatures, wind, atmosphere and cloud data calculated
    	for:		%s
be: 	Звесткі пра тэмпературу, вецер, атмасферу і аблокі былі
    	разлічаныя для: %s

en: 	Weather data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
be: 	Звесткі пра надвор'е:
    	Апошні: %s
    	Наступны: %s
    	Няўдалых спробаў: %d

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
be: 
    	Звесткі пра часавы пояс і вышыню пададзеныя

en: 
    	Met.no sunrise API states that this version of the webservice
    	is deprecated, and the plugin needs to be adapted to use
    	a newer version, or it will stop working within a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
be: 
    Met.no sunrise API паведамляе пра тое, што 
    выкарыстоўваемая версія вэб-службы састарэла. Убудову патрэбна
    наладзіць для выкарыстання новай версіі, бо падтрымка бягучай версіі
    скончыцца цягам некалькіх месяцаў.
    Калі ласка, паведаміце пра памылку на
    https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/.

en: 
    	Precipitation and the weather symbol have been calculated
    	using the following time interval:
    	Start:	%s
    	End:	%s
be: 
    	Ападкі і значок надвор'я былі разлічаныя для
    	наступнага перыяду:
    	Пачатак: %s
    	Канец: %s

en: 
    	Weather and astronomical data from
be: 
    	Надвор'е і астранамічныя звесткі з

en: 
    Astronomical Data
be: 
    Астранамічныя звесткі

en: 
    Atmosphere
be: 
    Атмасфера

en: 
    Clouds
be: 
    Аблокі

en: 
    Credits
be: 
    Падзякі

en: 
    Downloads
be: 
    Спампоўкі

en: 
    Precipitation
be: 
    Ападкі

en: 
    Temperatures
be: 
    Тэмпературы

en: 
    Times Used for Calculations
be: 
    Час, выкарыстаны для разлікаў

en: 
    Wind
be: 
    Вецер

en: 1 millimeter is one thousandth of a meter - the fundamental unit of length in the International System of Units -, or approximately 0.04 inches.
be: 1 міліметр (адна тысячная метра) - фундаментальная адзінка даўжыні ў Міжнароднай сістэме адзінак -, ці прыблізна 0,04 цалі.

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperature:</b> %s
    <b>Wind:</b> %s from %s
    <b>Pressure:</b> %s
    <b>Humidity:</b> %s
be: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Тэмпература:</b> %s
    <b>Вецер:</b> %s з %s
    <b>Ціск:</b> %s
    <b>Вільготнасць:</b> %s

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">from %s to %s, with %s of precipitation</span>
    
    <b>Temperature:</b> %s		<span size="smaller">(values at %s)</span>
    <b>Wind:</b> %s (%son the Beaufort scale) from %s(%s)
    <b>Pressure:</b> %s    <b>Humidity:</b> %s
    <b>Fog:</b> %s    <b>Cloudiness:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>
be: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">ад %s да %s, з %s ападкаў</span>
    
    <b>Тэмпература:</b> %s		<span size="smaller">(велічыні ў %s)</span>
    <b>Вецер:</b> %s (%sпа шкале Бафорта) з %s(%s)
    <b>Ціск:</b> %s <b>Вільготнасць:</b> %s
    <b>Туман:</b> %s    <b>Воблачнасць:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>

en: <b>Atmosphere</b>
be: <b>Атмасфера</b>

en: <b>Clouds</b>
be: <b>Аблокі</b>

en: <b>Directory:</b> %s
    
    <b>Author:</b> %s
    
    <b>Description:</b> %s
    
    <b>License:</b> %s
be: <b>Каталог:</b> %s
    
    <b>Аўтар:</b> %s
    
    <b>Апісанне:</b> %s
    
    <b>Ліцэнзія:</b> %s

en: <b>Precipitation</b>
be: <b>Ападкі</b>

en: <b>Temperatures</b>
be: <b>Тэмпературы</b>

en: <b>Times used for calculations</b>
be: <b>Час, выкарыстаны для разлікаў</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
be: <tt><small>Колькасць: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Apparent temperature: %s%s%s</small></tt>
be: <tt><small>Бачная тэмпература: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
be: <tt><small>Атмасферны ціск:       %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Cloudiness:    %5s%s%s</small></tt>
be: <tt><small>Воблачнасць:     %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
be: <tt><small>Разлічана для: %s</small></tt>

en: <tt><small>Dew point:            %s%s%s</small></tt>
be: <tt><small>Пункт расы:        %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Fog:           %5s%s%s</small></tt>
be: <tt><small>Туман:           %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>High clouds:   %5s%s%s</small></tt>
be: <tt><small>Высокія аблокі:  %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Interval end:         %s</small></tt>
be: <tt><small>Канец:         %s</small></tt>

en: <tt><small>Interval start:       %s</small></tt>
be: <tt><small>Пачатак:       %s</small></tt>

en: <tt><small>Low clouds:    %5s%s%s</small></tt>
be: <tt><small>Нізкія аблокі:   %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Middle clouds: %5s%s%s</small></tt>
be: <tt><small>Сярэднія аблокі: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
be: <tt><small>Фаза месяца: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
be: <tt><small>Фаза месяца: невядома</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: %s</small></tt>
be: <tt><small>Узыход месяца: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: The moon never rises this day.</small></tt>
be: <tt><small>Узыход месяца: месяц у гэты дзень не ўзыходзіць.</small></tt>

en: <tt><small>Moonset:  %s</small></tt>
be: <tt><small>Захад месяца:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonset: The moon never sets this day.</small></tt>
be: <tt><small>Захад месяца: месяц у гэты дзень не заходзіць.</small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
be: <tt><small>Адносная вільготнасць: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
be: <tt><small>Узыход сонца: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: The sun never rises this day.</small></tt>
be: <tt><small>Узыход сонца: сонца ў гэты дзень не ўзыходзіць.</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
be: <tt><small>Захад сонца:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunset: The sun never sets this day.</small></tt>
be: <tt><small>Захад сонца: сонца ў гэты дзень не заходзіць.</small></tt>

en: A
be: БТ

en: A foot (plural feet) is a unit of length defined as being 0.3048 m exactly and used in the imperial system of units and United States customary units. It is subdivided into 12 inches. The measurement of altitude in the aviation industry is one of the few areas where the foot is widely used outside the English-speaking world.
be: Фут з'яўляецца адзінкай вымярэння даўжыні, роўнай 0,3048 м, і выкарыстоўваецца ў брытанскай імперскай сістэме вымярэння і сістэме вымярэння ЗША. Складаецца з 12 цаляў.  Вымярэнне вышыні ў авіяцыйнай прамысловасці — адзін з нешматлікіх напрамкаў, дзе футы выкарыстоўваюцца не ў англамоўных краінах.

en: A more calendar-like view, with the days in columns and the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in rows.
be: Выгляд календара: дні размяшчаюцца ў слупках, а час сутак (раніца, дзень, вечар, ноч) у радках.

en: A_dd
be: _Дадаць

en: Add the selected value to the labels that should be displayed in the scrollbox.
be: Дадаць абранае значэнне для адлюстравання ў блоку звестак.

en: Afternoon
be: Удзень

en: Air temperature, sometimes referred to as dry-bulb temperature. Measured by a thermometer that is freely exposed to the air, yet shielded from radiation and moisture.
be: Тэмпература паветра, якую часам называюць тэмпературай сухога тэрмометра. Вымяраецца пры дапамозе тэрмометра, на які свабодна ўздзейнічае паветра, але які абаронены ад радыяцыі і вільгаці.

en: Also known as <i>felt temperature</i>, <i>effective temperature</i>, or what some weather providers declare as <i>feels like</i>. Human temperature sensation is not only based on air temperature, but also on heat flow, physical activity and individual condition. While being a highly subjective value, apparent temperature can actually be useful for warning about extreme conditions (cold, heat).
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no. You should use a calculation model appropriate for your local climate and personal preferences on the units page.
be: Таксама вядомая як <i>адчувльная тэмпература</i>, <i>эфектыўная тэмпература</i>. Адчуванне чалавекам тэмпературы залежыць не толькі ад тэмпературы паветра, але і ад цеплавой плыні, фізічнай актыўнасці і індывідуальнага стану. Адчувальная тэмпература як суб’ектыўнае значэнне можа быць карыснай для папярэджання аб экстрэмальных умовах (холад, цяпло).
    
    <b>Заўвага:</b>гэта вылічанае значэнне, не падаецца met.no. Выкарыстоўвайце разліковую мадэль, што адпавядае мясцоваму клімату і асабістым перавагам на старонцы адзінак.

en: Altitu_de:
be: В_ышыня:

en: Altitude
be: Вышыня над узроўнем мора

en: Animate _transitions between labels
be: Анімаваць _пераходы паміж паказчыкамі

en: Apparent te_mperature:
be: _Адчувальная тэмпература:

en: Apparent temperature
be: Бачная тэмпература

en: Apparent temperature (A)
be: Адчувальная тэмпература (АТ)

en: Available icon themes are listed here. You can add icon themes to $HOME/.config/xfce4/weather/icons (or the equivalent directory on your system). Information about how to create or use icon themes can be found in the README file. New icon themes will be detected everytime you open this config dialog.
be: Тут пералічаныя даступныя тэмы значкоў. Вы можаце дадаваць тэмы значкоў у $HOME/.config/xfce4/weather/icons (альбо ў адпаведны каталог ў вашай сістэме). Інфармацыя пра тое, як ствараць або выкарыстоўваць тэмы значкоў, можна знайсці ў файле README. Новыя тэмы значкоў будуць выяўляцца кожны раз пры адкрыцці гэтага дыялогу канфігурацыі.

en: Barometric _pressure:
be: Атмасферны _ціск:

en: Barometric pressure
be: Атмасферны ціск

en: Barometric pressure (P)
be: Атмасферны ціск (АЦ)

en: C
be: ВБ

en: CH
be: АВ

en: CL
be: АН

en: CM
be: АС

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Cannot update weather data
be: Немагчыма абнавіць звесткі пра надвор'е

en: Celsius (°C)
be: Градусаў Цэльсія (°C)

en: Change the name for the location to your liking. It is used for display and does not affect the location parameters in any way.
be: Змяніце назву мясціны на свой густ. Яна будзе выкарыстоўвацца толькі для адлюстравання і не паўплывае на параметры месцазнаходжання.

en: Change...
be: Змяніць...

en: Check to always use only a single row on a multi-row panel and a small icon in deskbar mode.
be: Выкарыстоўваць толькі адзін радок на шматрадковай панэлі і маленькі значок у рэжыме бакавой панэлі.

en: Choose a font you like and set it to a smaller or larger size. Middle-click on the button to unset the font and use your theme's default.
be: Абярыце неабходны шрыфт і яго памер. Каб абраць прадвызначаны шрыфт тэмы, пстрыкніце сярэдняй кнопкай мышы.

en: Choose an icon theme.
be: Абраць тэму значкоў.

en: Choose the value to add to the list below. Values can be added more than once.
be: Абярыце значэнне, каб дадаць у спіс ніжэй. Значэнні можна дадаць больш, чым адзін раз.

en: Choose your preferred tooltip style. Some styles give a lot of useful data, some are clearer but provide less data on a glance.
be: Абярыце пераважны стыль выплыўных падказак. На некаторых больш карысных звестак, іншыя больш зручна ўспрымаюцца.

en: Clear
be: Ясна

en: Close
be: Закрыць

en: Cloudiness
be: Воблачнасць

en: Cloudiness (C)
be: Воблачнасць (ВБ)

en: Cloudiness, or cloud cover, defines the fraction of the sky obscured by clouds when observed from a given location. Clouds are both carriers of precipitation and regulator to the amount of solar radiation that reaches the surface. While during daytime they reduce the temperature, at night they have the opposite effect, as water vapor prevents long-wave radiation from escaping into space. Apart from that, clouds reflect light to space and in that way contribute to the cooling of the planet.
be: Воблачнасць апісвае частку неба, закрытую аблокамі пры назіранні з пэўнага месцазнаходжання. Аблокі пераносяць ападкі і рэгулюць сонечныя прамяні, якія дасягаюць паверхні. У дзённы час яны зніжаюць тэмпературу, у начны час яны даюць супрацьлеглы эфект, бо вадзяная пара замінае доўгахвалёваму выпраменьванню выходзіць у касмічную прастору. Акрамя таго, аблокі адлюстроўваюць сонечныя прамяні і такім чынам спрыяюць астуджэнню планеты.

en: Cloudy
be: Воблачна

en: Coordinates
be: Каардынаты

en: Currently no data available.
be: Няма звестак на дадзены момант.

en: D
be: КР

en: Days in columns
be: Дні ў слупках

en: Days in rows
be: Дні ў радках

en: Decide how many values should be shown at once in the scrollbox. You can choose a smaller font or enlarge the panel to make more lines fit.
be: Вызначае колькі значэнняў адначасова мусіць паказвацца ў блоку звестак. Каб павялічыць колькасць радкоў, можна абраць меншы шрыфт.

en: Detecting...
be: Вызначэнне...

en: Dew point
be: Пункт расы

en: Dew point (D)
be: Пункт расы (ПР)

en: Download of astronomical data failed with HTTP Status Code %d, Reason phrase: %s
be: Не атрымалася спампаваць астранамічныя звесткі з кодам статусу HTTP %d, Прычына: %s

en: Download of weather data failed with HTTP Status Code %d, Reason phrase: %s
be: Не атрымалася спампаваць звесткі пра надор'е з кодам статусу HTTP %d, Прычына: %s

en: E
be: Усх

en: East
be: Усходні

en: Enter a city name or address
be: Увядзіце назву горада ці паштовы код

en: Error downloading met.no logo image to %s, reason: %s
be: Не атрымалася спампаваць лагатып met.no у %s, прычына: %s

en: Error parsing astronomical data!
be: Не атрымалася разабраць астранамічныя звесткі!

en: Error parsing weather data!
be: Не атрымалася разабраць звесткі пра надвор'е!

en: Error writing cache file %s!
be: Не атрымалася запісаць у файл кэшу %s!

en: Evening
be: Вечарам

en: F
be: ТМ

en: Fahrenheit (°F)
be: Градусаў Фарэнгейта (°F)

en: Feet (ft)
be: Футы (фут)

en: Feet per second (ft/s)
be: Футы за секунду (фут/с)

en: First quarter
be: Першая чвэрць

en: Fog
be: Туман

en: Fog (F)
be: Туман (ТМ)

en: Fog is a type of low-lying stratus cloud, with the moisture in it often generated locally such as from a nearby lake, river, ocean, or simply moist ground, that forms when the difference between temperature and dew point is below 2.5 °C (4 °F), usually at a relative humidity of 100%. Fog commonly produces precipitation in the form of drizzle or very light snow and reduces visibility to less than 1 km (5/8 statute mile).
be: Туман з'яўляецца тыпам нізінных аблокаў, у якіх вільгаць ствараецца мясцовай крыніцай (напрыклад, возерам, ракой, акіянам, ці проста вільготным грунтам) што фармуецца, калі розніца паміж тэмпературай і пунктам расы ніжэй 2,5 ° C (4 ° F), як правіла, пры адноснай вільготнасці 100%. Туман звычайна выклікае ападкі ў выглядзе імжы або вельмі лёгкага снегу і памяншае бачнасць да 1 км (5/8 статутнай мілі).

en: Font and color:
be: Шрыфт і колер:

en: For locations outside Norway the elevation model that's used by the met.no webservice is not very good, so it's usually necessary to specify the altitude as an additional parameter, otherwise the reported values will not be correct.
    
    The plugin tries to auto-detect the altitude using the GeoNames webservice, but that might not always be correct too, so you can change it here.
    
    Altitude is given in meters above sea level, or alternatively in feet by changing the unit on the units page. It should match the real value roughly, but small differences will have no influence on the weather data. Inside Norway, this setting has no effect at all.
be: Для месцаў па-за межамі Нарвегіі мадэль рэльефу, якая выкарыстоўваецца met.no WebService не з'яўляецца дакладнай. Таму, як правіла, неабходна вызначыць вышыню над узроўнем мора ў якасці дадатковага параметра, у адваротным выпадку прыведзеныя значэнні не будуць правільнымі.
    
    Убудова спрабуе аўтаматычна вызначыць вышыню з дапамогай eonamesS WebService, але гэта не заўсёды можа атрымацца правільна, так што вы можаце змяніць яе.
    
    Вышыня вызначаецца ў метрах над узроўнем мора, або, альтэрнатыўна, у футах пры змене адзінкі вымярэння на старонцы адзінак. Яна мусіць адпавядаць рэальнаму значэнню, але невялікія адрозненні не будуць мець ўплыву на звесткі пра надвор'е. На тэрыторыі Нарвегіі, гэты параметр, наогул, не мае ніякага эфекту.

en: Full moon
be: Поўня

en: H
be: В

en: Hectopascals (hPa)
be: Гектапаскалі (гПа)

en: Hide the scrollbox to save valuable space on the panel. Most interesting information is also provided in the tooltip - provided you choose an appropriate tooltip style - that is shown when hovering over the icon.
be: Схавайце блок звестак для эканоміі прасторы. Найбольш цікавыя звесткі адлюстроўваюцца ў падказцы пры навядзенні курсора на значок ўбудовы на панэлі, калі вы не абралі іншы стыль.

en: High clouds
be: Высокія аблокі

en: High clouds (CH)
be: Высокія аблокі (АВ)

en: Humidity (H)
be: Вільготнасць (В)

en: Humidity is defined as the amount of water vapor in the air and increases the possibility of precipitation, fog and dew. While absolute humidity is the water content of air, relative humidity gives (in %) the current absolute humidity relative to the maximum for that air temperature and pressure.
be: Вільготнасць вызначаецца як колькасць вадзяной пары ў паветры. Высокая вільготнасць павялічвае магчымасць ападкаў, туману і расы. У адрозненні ад абсалютнай вільготнасці (колькасць вады ў паветры), адносная вільготнасць (у%) з'яўляецца суадносінамі бягучай абсалютнай вільготнасці да максімальнай для гэтай тэмпературы і ціску паветра.

en: If the chosen location is not in your current timezone, then it is necessary to <i>put</i> the plugin into that other timezone for the times to be shown correctly. The proper timezone will be auto-detected via the GeoNames web service, but you might want to correct it if necessary.
    Leave this field empty to use the timezone set by your system. Invalid entries will cause the use of UTC time, but that may also depend on your system.
be: Калі абраная мясціна знаходзіцца не ў бягучым часавым поясе, неабходна <i>размясціць</i> убудову ў гэтым часавым поясе для карэктнага адлюстравання. Неабходны часавы пояс будзе аўтаматычна вызначаны праз GeoNames, але вы можаце гэта выправіць, калі неабходна.
    Пакіньце гэта поле пустым, каб выкарыстоўваць сістэмны часавы пояс. Пры хібных значэннях будзе выкарыстоўвацца час UTC, але гэта залежаць ад вашай сістэмы.

en: Improvements by Robert G. Quayle and Robert G. Steadman applied in 1998 to earlier experiments/developments by Steadman. This model only depends on wind speed and temperature, not on relative humidity and can be used for both heat and cold stress.
be: Палепшаная Робертам Куэйлам і Робертам Стэдманам, ужытая ў 1998 годзе ў ранніх эксперыментах і распрацоўках Стэдмана. Гэтая мадэль залежыць толькі ад хуткасці ветру і тэмпературы, а не ад адноснай вільготнасці і можа быць выкарыстаная для ваганняў тэмпературы.

en: Inches (in)
be: Цалі (цл)

en: Inches of mercury (inHg)
be: Цалі ртутнага слупка (цл рт.сл.)

en: Inches of mercury is still widely used for barometric pressure in weather reports, refrigeration and aviation in the United States, but seldom used elsewhere. It is defined as the pressure exerted by a 1 inch circular column of mercury of 1 inch in height at 32 °F (0 °C) at the standard acceleration of gravity.
be: Цалі ртутнага слупка да гэтага часу шырока выкарыстоўваюцца для вызначэння бараметрычнага ціску ў метэазводках, халадзільнай тэхніцы і авіяцыі ў Злучаных Штатах, але рэдка выкарыстоўваюцца ў іншых краінах. Вызначаюцца як ціск, які ствараецца слупком ртуці 1 цалі ў вышыню пры 32 ° F (0 ° C) і стандартным паскарэнні свабоднага падзення.

en: Invented by Sir Francis Beaufort in 1805, this empirical scale on wind speed is based on people's observations of specific land or sea conditions, denoting these conditions with numbers from 0 (calm) to 12 (hurricane).
be: Вынайдзеная сэрам Фрэнсісам Бофартам ў 1805 годзе, гэтая эмпірычная шкала хуткасці ветру заснаваная на назіраннях людзей за ўмовамі на канкрэтных зямельных або марскіх тэрыторыях, і падае гэтыя ўмовы ў выглядзе лікаў ад 0 (штыль) да 12 (ўраган).

en: Kilometers per hour (km/h)
be: Кіламетры за гадзіну (км/гадз)

en: Knots (kt)
be: Вузлы (вуз)

en: L_ongitude:
be: _Даўгата:

en: Labels to d_isplay
be: Звесткі для ад_люстравання

en: Latitud_e:
be: _Шырата:

en: Latitude
be: Шырата

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
be: Шырата вызначае паўночна-паўднёвае становішча кропкі на паверхні Зямлі. Калі вы захочаце змяніць гэтае значэнне ўласнаручна, неабходна будзе вызначыць вышыню і часавы пояс.

en: Li_nes:
be: _Радкоў:

en: Light rain
be: Невялікі дождж

en: Light rain with thunder
be: Невялікі дождж з навальніцай

en: Lightly cloudy
be: Часам воблачна

en: Location _name:
be: Месцаз_находжанне:

en: Longitude
be: Даўгата

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
be: Даўгата вызначае ўсходне-заходняе становішча кропкі на паверхні Зямлі. Калі вы захочаце змяніць гэтае значэнне ўласнаручна, неабходна будзе вызначыць вышыню і часавы пояс.

en: Low clouds
be: Нізкія аблокі

en: Low clouds (CL)
be: Нізкія аблокі (АН)

en: Met.no provides forecast data for up to %d days in the future. Choose how many days will be shown in the forecast tab in the summary window. On slower computers, a lower number might help against lags when opening the window. Note however that usually forecasts for more than three days in the future are unreliable at best ;-)
be: Met.no забяспечвае прагноз на %d дзён уперад. Абярыце, колькі дзён будзе паказана ва ўкладцы прагнозу. На больш павольных камп'ютарах, меншая колькасць дзён дапаможа скараціць затрымку пры адкрыцці акна. Аднак варта адзначыць, што прагноз больш чым на тры дні можа быць ненадзейным ;-)

en: Meter per second is <i>the</i> unit typically used by meteorologists to denote wind speeds.
be: Метры за секунду - <i>гэта</i> адзінка, што звычайна выкарыстоўваецца для вымярэння хуткасці ветру.

en: Meters (m)
be: Метры (м)

en: Meters per second (m/s)
be: Метры за секунду (м/с)

en: Middle clouds
be: Сярэднія аблокі

en: Middle clouds (CM)
be: Сярэднія аблокі (АС)

en: Miles per hour (mph)
be: Мілі за гадзіну (міль/гадз)

en: Miles per hour is an imperial unit of speed expressing the number of statute miles covered in one hour.
be: Мілі за гадзіну - імперская адзінка хуткасці, што вызначае колькасць статутных міль, пройдзеных за гадзіну.

en: Millimeters (mm)
be: Міліметры (мм)

en: Morning
be: Раніцай

en: Move do_wn
be: Перамясціць _ніжэй

en: Move the selected value down in the list of labels to display.
be: Перамясціць абранае значэнне ніжэй у спісе.

en: Move the selected value up in the list of labels to display.
be: Перамясціць абранае значэнне вышэй у спісе.

en: Move u_p
be: П_ерамясціць вышэй

en: N
be: Пн

en: NE
be: ПнУсх

en: NW
be: ПнЗх

en: Named after the astronomer Anders Celsius who invented the original scale in 1742, the Celsius scale is an international standard unit and nowadays defined using the Kelvin scale. 0 °C is equivalent to 273.15 K and 1 °C difference in temperature is exactly the same difference as 1 K. It is defined with the melting point of water being roughly at 0 °C and its boiling point at 100 °C at one standard atmosphere (1 atm = 1013.5 hPa). Until 1948, the unit was known as <i>centigrade</i> - from Latin <i>centum</i> (100) and <i>gradus</i> (steps).
    In meteorology and everyday life the Celsius scale is very convenient for expressing temperatures because its numbers can be an easy indicator for the formation of black ice and snow.
be: Названы ў гонар астранома Андэрса Цэльсій, які вынайшаў новую шкалу у 1742 годзе, градус Цэльсія з'яўляецца міжнароднай адзінкай вымярэння і ў цяперашні час вызначаецца пры дапамозе шкалы Кельвіна. 0 °C эквівалентна 273,15 K, а змена тэмпературы на 1 °C тэмпературы адпавядае 1 К. Ён быў вызначаны пунктам плаўлення ільду (0 °C) і пунктам кіпення (100 °С) пры стандартным атмасферным ціску (1 атм = 1013,5 гПа).
    У метэаралогіі і штодзённым жыцці шкала Цэльсія вельмі зручная для выражэння тэмпературы, таму што градусы на шкале з'яўляюцца добрым індыкатарам ільду і снегу.

en: New moon
be: Маладзік

en: Night
be: Ноччу

en: No Data
be: Няма звестак

en: No default icon theme? This should not happen, plugin will crash!
be: Няма прадвызначанай тэмы значкоў? Такое не павінна было здарыцца, убудова закрыецца з памылкай!

en: No icon theme!
be: Тэма значкоў адсутнічае!

en: North
be: Паўночны

en: North-East
be: Паўночна-ўсходні

en: North-West
be: Поўночна-Заходні

en: Nowadays wind speed/velocity is measured using an anemometer (Greek <i>anemos</i>, meaning <i>wind</i>) in 10 m (33 ft) height. Anemometers usually measure either wind speed or pressure, but will provide both values as they are closely related to and can be deduced from each other.
be: У цяперашні час хуткасць ветру вымяраецца пры дапамозе анемометра (ад грэчаскага <i>anemos</i> — <i>вецер</i>) на вышыні 10 м (33 футы). Анемометрам звычайна вымяраюць альбо хуткасць ветру, альбо ціск, але адлюстроўваецца абодва значэння, паколькі яны цесна звязаныя і могуць быць вызначаныя адзін ад аднаго.

en: OK
be: Добра

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
be: Адкрыць каталог карыстальніка з тэмамі значкоў у кіраўніку файлаў, пры неабходнасці - стварыць.

en: P
be: АЦ

en: Partly cloudy
be: Пераважна воблачна

en: Please change location name to your liking and correct alltitude and timezone if they are not auto-detected correctly.
be: Калі ласка, змяніце назву мясціны на свой густ і выпраўце ўсе пункты і часавыя паясы, калі яны вызначыліся няправільна.

en: Please set a location in the plugin settings.
be: Калі ласка, увядзіце месцазнаходжанне ў наладах.

en: Pound-force per square inch (psi)
be: Фунт-сілы на квадратную цалю (psi)

en: Prec_ipitations:
be: А_падкі:

en: Precipitation (R)
be: Ападкі (А)

en: Precipitation amount
be: Колькасць ападкаў

en: Preferences
be: Налады

en: Quayle-Steadman
be: Па Квэйлю-Стэдману

en: R
be: А

en: Rain
be: Дождж

en: Rain showers
be: Моцны дождж

en: Rain with thunder
be: Дождж з навальніцай

en: Re_fresh
be: Аб_навіць

en: Relative humidity
be: Адносная вільготнасць

en: Results
be: Вынікі

en: S
be: Пд

en: SE
be: ПдУсх

en: SW
be: ПдЗх

en: Scroll the current displayed value(s) out and the new value(s) in instead of simply changing them. Uncheck this option if you find the animation too distracting.
be: Пракручваць паказаныя значэнні пры змене. Выключыце гэты параметр, калі вам замінае анімацыя.

en: Search
be: Пошук

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
be: Пошук новага месцазнаходжання і аўтавызначэнне яго параметраў.

en: Search location
be: Пошук месцазнаходжання

en: Searching...
be: Пошук…

en: Select _font
be: Абраць _шрыфт

en: Select a value in the list of labels to display and click this button to remove it.
be: Абярыце значэнне са спіса для адлюстравання, націсніце гэтую кнопку для яго выдалення.

en: Select font
be: Абраць шрыфт

en: Short-term forecast data unavailable.
be: Кароткатэрміновы прагноз надвор'я адсутнічае.

en: Show current weather conditions
be: Паказаць бягучае надвор'е

en: Show scroll_box
be: _Паказваць блок звестак

en: Show weather conditions and forecasts
be: Паказвае умовы надвор'я і прагноз

en: Shows the forecasts in a table with the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in columns and the days in rows.
be: Паказвае прагноз у выглядзе табліцы часу сутак (раніца, дзень, вечар, ноч) у слупках і днямі ў радках.

en: Simple
be: Простая

en: Sleet
be: Дождж са снегам

en: Sleet showers
be: Моцны дождж са снегам

en: Sleet showers with thunder
be: Моцны дождж са снегам і навальніцай

en: Sleet with thunder
be: Дождж са снегам і навальніцай

en: Snow
be: Снег

en: Snow showers
be: Снегапад

en: Snow showers with thunder
be: Снегапад з навальніцай

en: South
be: Паўднёвы

en: South-East
be: Паўднёва-ўсходні

en: South-West
be: Паўднёва-заходні

en: Steadman
be: Па Стэдману

en: Sunny
be: Сонечна

en: T
be: Т

en: Temperature
be: Тэмпература

en: Temperature (T)
be: Тэмпература (Т)

en: The Canadian counterpart to the US windchill/heat index, with the wind chill being similar to the previous model but with slightly different constraints. Instead of the heat index <i>humidex</i> will be used. For wind chill to become effective, wind speeds need to be above 2.0 km/h (1.24 mph) and air temperature below or equal to 0 °C (32 °F). For humidex, air temperature needs to be at least 20.0 °C (68 °F), with a dewpoint greater than 0 °C (32 °F). If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
be: Канадскі аналаг ветрава-холодавага індэкса ЗША, падобны на папярэднюю мадэль, але з некаторымі іншымі абмежаваннямі. Замест індэксу цяпла будзе выкарыстоўвацца індэкс <i>вільготнасці</i> . Для ветрава-холодавага індэкса хуткасць ветру мусіць быць не менш 2,0 км /г (1,24 м/г) і тэмпературы паветра не больш 0 ° C (32 ° F). Для індэкса вільготнасці тэмпература паветра мусіць быць не менш за 20,0 ° C (68 ° F), з пунктам расы больш, чым 0 ° C (32 ° F). Калі гэтыя ўмовы не выконваюцца, будзе паказана тэмпература паветра.

en: The English word <i>inch</i> comes from Latin <i>uncia</i> meaning <i>one-twelfth part</i> (in this case, one twelfth of a foot). In the past, there have been many different standards of the inch with varying sizes of measure, but the current internationally accepted value is exactly 25.4 millimeters.
be: Англійскае слова <i>inch</i> паходзіць ад лацінскага <i>uncia</i> і азначае <i>дванаццатая частка</i> (у дадзеным выпадку, 1/12 фута). У мінулым было шмат розных стандартаў цалі з рознымі значэннямі, але ў цяперашні час на міжнародным узроўні стандартам з'яўляецца значэнне 25.4 міліметры.

en: The Norwegian Meteorological Institute
be: Нарвежскага Метэарагалічнага Інстытута

en: The amount of rain, drizzle, sleet, hail, snow, graupel and other forms of water falling from the sky over a specific period.
    
    The values reported by met.no are those of precipitation in the liquid state - or in other words: of rain -, so if snow is expected (but not sleet), then the amount of snow will be <i>guessed</i> by multiplying the original value by a ratio dependent on the air temperature:
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt;  -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
     -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt;  -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
     -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt;  -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
     -0.6 °C (31 °F) &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Example: If temperature is -5 °C (12 °F), then snow density will be low and a rain to snow ratio of 1:10 will be used for calculation. Assuming the reported value is 5 mm, then the calculated amount of snow precipitation is 50 mm.
    
    <b>Note</b>: While air temperature is an important factor in this calculation, there are other influencing factors that the plugin doesn't know about like the type of snow and ground temperature. Because of that, these rules will only lead to rough estimates and may not represent the real amount of snow.
be: Колькасць дажджу, імжы, мокрага снегу, граду, снегу, крупы і іншых тыпаў ападкаў за пэўнаы перыяд.
    
    Значэнні з met.no адпавядаюць ападкам у вадкім стане - дажджу .Калі чакаецца снег (але не мокры снег), то колькасць снегу будзе <i>разлічаная</i> шляхам множання зыходнага значэння на каэфіцыент у залежнасці ад тэмпературы паветра:
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt;  -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
     -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt;  -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
     -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt;  -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
     -0.6 °C (31 °F) &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    ю
    </ Маленькі> </ TT> Прыклад: Калі тэмпература -5 ° C (12 ° F), то шчыльнасць снегу будзе нізкай, а дождж і снег у суадносінах 1:10 будзе выкарыстоўвацца для разліку. Мяркуючы, што значэнне складае 5 мм, то разліковая колькасць ападкаў у выглядзе снегу складае 50 мм.
    
    <B> Заўвага </ b>: У той час як тэмпература паветра з'яўляецца важным фактарам у гэтым разліку, існуюць і іншыя фактары, якія ўплываюць на тое, што ўбудова не ведае які тып снегу і тэмпература грунту. Таму разлікі будуць прыблізныя, і могуць не адлюстроўваць рэальную колькасць снегу.

en: The current Fahrenheit temperature scale is based on one proposed in 1724 by the physicist Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F was the freezing point of brine on the original scale at standard atmospheric pressure, which was the lowest temperature achievable with this mixture of ice, salt and ammonium chloride. The melting point of water is at 32 °F and its boiling point at 212 °F. The Fahrenheit and Celsius scales intersect at -40 degrees. Even in cold winters, the temperatures usually do not fall into negative ranges on the Fahrenheit scale.
    With its inventor being a member of the Royal Society in London and having a high reputation, the Fahrenheit scale enjoyed great popularity in many English-speaking countries, but was replaced by the Celsius scale in most of these countries during the metrification process in the mid to late 20th century.
be: Бягучая шкала Фарэнгейта заснаваная на прапанаванай ў 1724 годзе фізікам Габрыелем Фарэнгейтам. За 0 °F была ўзята тэмпература замярзання солевага расолу пры стандартным атмасферным ціску, найменшая тэмпература сумесі ільду, солі і хларыду амонія. Тэмпература раставання ільду - 32 ° F і тэмпература кіпення вады 212 ° F. Шкалы Фарэнгейта і Цэльсія перасякаюцца ў -40 градусах. Нават у самыя халодныя зімы, тэмпература звычайна не трапляе у адмоўны дыяпазон па шкале Фарэнгейта.

en: The foot per second (pl. feet per second) in the imperial unit system is the counterpart to the meter per second in the International System of Units.
be: Фут за секунду ў імперскай сістэме адзінак з'яўляецца адпаведнікам метра за секунду ў Міжнароднай сістэме адзінак.

en: The knot is a unit of speed equal to one international nautical mile (1.852 km) per hour, or approximately 1.151 mph, and sees worldwide use in meteorology and in maritime and air navigation. A vessel travelling at 1 knot along a meridian travels one minute of geographic latitude in one hour.
be: Вузел - адзінка хуткасці, роўная адной міжнароднай марской мілі (1,852 км) за гадзіну, або каля 1,151 міль за гадзіну. Ужываецца па ўсім свеце ў метэаралогіі ,ў марской і паветранай навігацыі. Судна, што плыве з хуткасцю 1 вузел уздоўж мерыдыяна праходзіць адну хвіліну геаграфічнай шыраты за адну гадзіну.

en: The meter is the fundamental unit of length in the International System of Units. Originally intended to be one ten-millionth of the distance from the Earth's equator to the North Pole at sea level, its definition has been periodically refined to reflect growing knowledge of metrology (the science of measurement).
be: Метр - асноўная адзінка даўжыні ў Міжнароднай сістэме адзінак. Першапачаткова значэнне было роўнае адной дзесяцімільённай частцы адлегласці ад экватара Зямлі да Паўночнага полюсу на ўзроўні мора. З павелічэннем узроўню ведаў метралогіі значэнне ўдакладнялася.

en: The pascal, named after mathematician, physicist and philosopher Blaise Pascal, is a SI derived unit and a measure of force per unit area, defined as one newton per square meter. One standard atmosphere (atm) is 1013.25 hPa.
be: Адзінка паскаль названая ў гонар матэматыка, фізіка і філосафа Блеза Паскаля, з'яўляецца вытворныя адзінкай СІ, вызначаецца як адзін ньютан на квадратны метр. Адна стандартная атмасфера (атм) - 1.013,25 гПа.

en: The pound per square inch is a unit of pressure based on avoirdupois units (a system of weights based on a pound of 16 ounces) and defined as the pressure resulting from a force of one pound-force applied to an area of one square inch. It is used in the United States and to varying degrees in everyday life in Canada, the United Kingdom and maybe some former British Colonies.
be: Фунт на квадратную цалю з'яўляецца адзінкай ціску ў сістэме адзінак «avoirdupois» (у якой фунт складаецца з 16 унцый) і вызначаецца як ціск у выніку ўздзеяння сілы аднаго фунта на плошчу ў адну квадратную цалю. Выкарыстоўваецца ў Злучаных Штатах,у Канадзе, Вялікабрытаніі і, магчыма, у некаторых былых брытанскіх калоніях.

en: The sun never rises and sets at %s.
be: Сонца ніколі не ўзыходзіць і заходзіць а %s.

en: The sun never rises today.
be: Сонца сёння не ўзыходзіць.

en: The sun never sets today.
be: Сонца сёння не заходзіць.

en: The sun rises at %s and never sets.
be: Сонца ўзыходзіць а %s, і ніколі не заходзіць.

en: The sun rises at %s and sets at %s.
be: Сонца ўзыходзіць у %s і заходзіць у %s.

en: The torr unit was named after the physicist and mathematician Evangelista Torricelli who discovered the principle of the barometer in 1644 and demonstrated the first mercury barometer to the general public. A pressure of 1 torr is approximately equal to one millimeter of mercury, and one standard atmosphere (atm) equals 760 Torr.
be: Адзінка ціску тор названая ў гонар фізіка і матэматыка Эванджэліста Тарычэлі, які адкрыў прынцып барометра ў 1644 і прадэманстраваў першы ртутны барометр для шырокай публікі. Ціск 1 тор роўны прыкладна аднаму міліметру ртутнага слупка. Адна стандартная атмасфера (атм) складае 760 тор.

en: The weight of the air that makes up the atmosphere exerts a pressure on the surface of the Earth, which is known as atmospheric pressure. To make it easier to compare the value to other values for locations with different altitudes, atmospheric pressure is adjusted to the equivalent sea-level pressure and called barometric pressure. Rising barometric pressures generally indicate an improvement in weather conditions, while falling pressures mean deterioration.
be: Вага паветра стварае атмасферны ціск на паверхні Зямлі. Для прасцейшага параўнання значэнняў на розных вышынях, атмасферны ціск даводзяць да эквівалентнага ціску на ўзроўні мора і называюць бараметрычным ціскам. Павышэнне бараметрычнага ціску звычайна азначае паляпшэнне ўмоў надвор'я, у той час як падзенне ціску азначае пагаршэнне.

en: There may be problems with some themes that cause the scrollbox text to be hardly readable. If this is the case or you simply want it to appear in another color, then you can change it using this button. Middle-click on the button to unset the scrollbox text color.
be: З некаторымі тэмамі могуць узнікаць праблемы, праз якія тэкст у блоку звестак можа быць нечытальным. Калі гэта так, ці вы проста хочаце, каб тэкст быў іншага колеру, то вы можаце змяніць яго пры дапамозе гэтай кнопкі. Пстрыкніце сярэдняй кнопкай мышы па кнопцы, каб скасаваць змену колеру тэксту.

en: These are the values that will be shown in the scrollbox. Select a single value here and click the appropriate button to remove it or move it up and down in the list.
be: Значэнні для адлюстравання ў блоку звестак. Абярыце адно значэнне і націсніце адпаведную кнопку, каб выдаліць ці перамясціць яго ўверх ці ўніз ў спісе.

en: Third quarter
be: Трэцяя чвэрць

en: This gives the cardinal direction (North, East, South, West) the wind is coming from.
be: Падае асноўны кірунак (поўнач, поўдзень, усход, захад), з якога
     дзьме вецер.

en: This gives the direction the wind is coming from in azimuth degrees (North = 0°, East = 90°, South = 180° and West = 270°).
be: Падае асноўны кірунак, з якога дзьме вецер у градусах азімуту (поўнач — 0°, усход — 90°, поўдзень — 180° і захад — 270°).

en: This gives the low-level cloud cover in percent. According to WMO definition, low-level clouds can be found at altitudes below 4,000 m (13,000 ft), or 5,000 m (16,000 ft) at the equator, though their basis often lie below 2,000 m (6,500 ft). They are mainly composed of water droplets or ice particles and snow, when temperatures are cold enough.
be: Падае ўзровень нізкіх аблокаў у адсотках. Паводле азначэння WMO, нізкія аблокі знаходзяцца на вышыні ніжэй 4000 м (13000 футаў), або 5000 м (16000 футаў) на экватары, хоць часта знаходзяцца і ніжэй 2000 м (6500 футаў). Яны ў асноўным складаюцца з кропель вады ці часцінак ільду і снегу, калі тэмпература досыць нізкая.

en: This is the model used by the Australian Bureau of Meteorology, especially adapted for the climate of this continent. Possibly used in Central Europe and parts of other continents too, but then windchill and similar values had never gained that much popularity there as in the US or Canada, so information about its usage is scarce or uncertain. It depends on air temperature, wind speed and humidity and can be used for lower and higher temperatures alike.
be: Гэтая мадэль, якая выкарыстоўваецца Аўстралійскім бюро метэаралогіі, прыстасаваная для клімату гэтага кантынента. Магчымасць выкарыстання ў Цэнтральнай Еўропе і частках іншых кантынентаў залежыць ад тэмпературы паветра, хуткасці ветру і вільготнасці і можа быць выкарыстана як для больш нізкіх і больш высокіх тэмператур.

en: This is the temperature to which air must be cooled to reach 100% relative humidity, given no change in water content. Reaching the dew point halts the cooling process, as condensation occurs which releases heat into the air. A high dew point increases the possibility of rain and severe thunderstorms. The dew point allows the prediction of dew, frost, fog and minimum overnight temperature, and has influence on the comfort level one experiences.
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no.
be: Гэта тэмпература, да якой паветра мусіць быць астуджана для дасягнення 100% адноснай вільготнасці пры нязменнай вільгаці ў паветры. Дасягненне пункту расы спыняе працэс астуджэння, бо пачынаецца кандэнсацыя, якая аддае цяпло ў паветра. Высокі пункт расы павышае верагоднасць дажджу і моцных навальніц. Пункт расы дазваляе прадказваць росы, імжу, туман і мінімальную тэмпературу ўначы, і ўплывае на адчувальнасць пагодных умоў чалавекам.
    
    <b>Заўвага:<b> Гэта вылічанае значэнне, не падаецца met.no.

en: This reports the high-level cloud cover in percent. According to WMO definition, high-level clouds can be found in altitudes of 8,000 to 15,000 m (26,000 to 49,000 ft), or 10,000 m-18,000 m (33,000-59,000 ft) at the equator, where temperatures are so low that they are mainly composed of ice crystals. While typically thin and white in appearance, they can be seen in a magnificent array of colors when the sun is low on the horizon.
be: Падае ўзровень высокіх аблокаў у адсотках. Паводле азначэння WMO, высокія аблокі знаходзяцца на вышыні ад 8000 да 15000 м (26000 футаў да 49000), альбо 10000-18000 м (33000-59000 футаў) на экватары, дзе тэмпература настолькі нізкая, што яны у асноўным складаюцца з ільду. Звычайна гэтыя аблокі выглядаюць тонкімі і белымі, але іх можна ўбачыць у розных колерах, калі сонца знаходзіцца нізка над гарызонтам.

en: This specifies the mid-level cloud cover in percent. According to WMO definition, mid-level clouds form in heights of 4,000-8,000 m (13,000-26,000 ft), or 5,000-10,000 m (16,000-33,000 ft) at the equator. Like their low-level cousins, they are principally composed of water droplets. When temperatures get low enough, ice particles can replace the droplets.
be: Падае ўзровень сярэдніх аблокаў у адсотках. Паводле азначэння WMO, сярэднія аблокі знаходзяцца на вышыні 4000-8000 м (13000-26000 футаў), ці 5000-10000 м (16000-33000 футаў) на экватары. Як і нізкія, яны ў асноўным складаюцца з кропель вады. Калі тэмпература нізкая, часцінкі ільду могуць замяняць кроплі вады.

en: Thunder showers
be: Моцная навальніца

en: Thundersnow
be: Навальніца

en: Today
be: Сёння

en: Tomorrow
be: Заўтра

en: Torr (mmHg)
be: Торы (мм рт.сл.)

en: Unable to open the following url: %s
be: Не атрымалася адкрыць наступны адрас: %s

en: Unnamed place
be: Невядомае месца

en: Unset
be: Не вызначана

en: Use only a single _panel row
be: Выкарыстоўваць толькі _адзін радок панэлі

en: Used in North America, wind chill will be reported for low temperatures and heat index for higher ones. At night, heat index will be replaced by the Summer Simmer Index. For wind chill, wind speeds need to be above 3.0 mph (4.828 km/h) and air temperature below 50.0 °F (10.0 °C). For heat index, air temperature needs to be above 80 °F (26.7 °C) - or above 71.6 °F (22 °C) at night - and relative humidity at least 40%. If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
be: Выкарыстоўваецца ў Паўночнай Амерыцы. Для нізкай тэмпературы будзе паведамляцца ветрава-холадавы індэкс, а цяпла для больш высокай. У начны час індэкс цяпла будзе заменены на індэкс Summer Simmer. Для ветрава-холадавага індэксу хуткасць ветру мусіць быць вышэй 3 міль за гадзіну (4,828 км /г) і тэмпература паветра ніжэй 50 °F (10 °C). Для атрымання індэкса цяпла, тэмпература паветра мусіць быць вышэй 80 °F (26,7 ° C), альбо вышэй 71,6 ° F (22 ° C) у начны час, а адносная вільготнасць не менш за 40%. Калі гэтыя ўмовы не будуць выконвацца, будзе паказана тэмпература паветра.

en: Verbose
be: Падрабязная

en: W
be: Зх

en: WB
be: ХБ

en: WD
be: НВ

en: WS
be: ХВ

en: Waning crescent
be: Убыванне сярпа

en: Waning gibbous
be: Убыванне гарба

en: Waxing crescent
be: Рост сярпа

en: Waxing gibbous
be: Рост гарба

en: Weather Report
be: Справаздача пра надвор'е

en: Weather Update
be: Абнаўленне надвор'я

en: West
be: Заходні

en: Wikipedia
be: Вікіпедыі

en: Wind direction (WD)
be: Кірунак ветру (НВ)

en: Wind direction in degrees (WD)
be: Кірунак ветру ў градусах (НВ)

en: Wind speed (WS)
be: Хуткасць ветру (ХВ)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
be: Хуткасць ветру па шкале Бафорта (ХБ)

en: Wind speeds in TV or in the news are often provided in km/h.
be: Хуткасць ветру па тэлебачанню і ў навінах звычайна апавяшчаюць у км/г.

en: Windchill/Heat index
be: З улікам ветру / Індэкс спёкі

en: Windchill/Humidex
be: З улікам ветру / Індэкс вільготнасці

en: _Appearance
be: _Выгляд

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Details
be: П_адрабязнасці

en: _Forecast
be: _Прагноз

en: _Forecast layout:
be: С_хема прагнозу:

en: _Help
be: _Даведка

en: _Icon theme:
be: _Тэма значкоў:

en: _Location
be: _Месцазнаходжанне

en: _Number of forecast days:
be: _Дзён у прагнозе:

en: _Remove
be: В_ыдаліць

en: _Round values
be: А_кругляць значэнні

en: _Scrollbox
be: Блок зве_стак

en: _Temperature:
be: _Тэмпература:

en: _Timezone:
be: _Часавы пояс:

en: _Tooltip style:
be: Стыль _падказкі:

en: _Units
be: _Адзінкі

en: _Wind speed:
be: _Хуткасць ветру:

en: feet
be: футаў над узроўнем мора

en: ft
be: фут

en: ft/s
be: фут/с

en: getting %s
be: атрыманне %s

en: hPa
be: гПа

en: in
be: цл

en: inHg
be: цл рт.сл.

en: km/h
be: км/гадз

en: kt
be: вуз

en: m
be: м

en: m/s
be: м/с

en: meters
be: метраў над узроўнем мора

en: mm
be: мм

en: mmHg
be: мм рт.сл.

en: mph
be: міль/гадз

en: psi
be: фунтаў на квадрат

en: unknown
be: невядома
