Xfce Apps - en to be translation catalogue (190 entries)

en: %s - Properties
be: Уласцівасці - %s

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
be: %s: %s
    Паспрабуйце ўвесці %s --help, каб праглядзець поўны спіс параметраў.

en: <b>Accessed:</b>
be: <b>Доступ:</b>

en: <b>Date taken:</b>
be: <b>Дата здымкі:</b>

en: <b>Kind:</b>
be: <b>Тып:</b>

en: <b>Modified:</b>
be: <b>Зменена:</b>

en: <b>Name:</b>
be: <b>Назва:</b>

en: <b>Size:</b>
be: <b>Памер:</b>

en: Active
be: Актыўна

en: Active item border color
be: Колер мяжы актыўнага элемента

en: Active item fill color
be: Колер заліўкі актыўнага элемента

en: Active item index
be: Індэкс актыўнага элемента

en: Active item text color
be: Колер тэксту актыўнага элемента

en: An error occurred when deleting image '%s' from disk.
    
    %s
be: Падчас выдалення файла "%s" з дыска адбылася памылка.
    
    %s

en: An error occurred when sending image '%s' to trash.
    
    %s
be: Падчас перамяшчэння выявы "%s" у сметніцу адбылася памылка.
    
    %s

en: Apply to all workspaces
be: Ужыць для ўсіх працоўных прастораў

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
be: Сапраўды выдаліць выяву "%s" з дыска?

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
be: Сапраўды перамясціць выяву "%s" у сметніцу?

en: Auto
be: Аўтаматычна

en: Background color
be: Колер фону

en: Behaviour
be: Паводзіны

en: Bottom
be: Знізу

en: Centered
be: У цэнтры

en: Choose 'set wallpaper' method
be: Абярыце метад змены шпалер

en: Cleanup
be: Ачысціць

en: Clear private data
be: Ачыстка асабістых даных

en: Clock
be: Гадзіннік

en: Close this image
be: Закрыць выяву

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
be: Абярыце вашае бягучае працоўнае асяроддзе.
    Гэты параметр вызначае метад, якім <i>Ristretto</i> будзе змяняць шпалеры працоўнага стала.

en: Control
be: Ctrl

en: Could not open file
be: Немагчыма адкрыць файл

en: Could not save file
be: Не атрымалася захаваць файл

en: Cursor item border color
be: Колер мяжы курсора

en: Cursor item fill color
be: Колер заліўкі курсора

en: Cursor item text color
be: Колер тэксту курсора

en: Delete this image from disk
be: Выдаліць выяву з дыска

en: Desktop
be: Працоўны стол

en: Developer:
be: Распрацоўшчык:

en: Display
be: Выгляд

en: Display information about ristretto
be: Паказаць інфармацыю аб праграме

en: Display ristretto user manual
be: Паказаць дапаможнік

en: Do _not show this message again
be: Больше _не паказваць гэтае паведамленне

en: Edit this image
be: Рэдагаваць выяву

en: Edit with
be: Рэдагаваць у

en: Empty
be: Пуста

en: Everything
be: Усё

en: F_irst
be: _Першая

en: File column
be: Слупок файла

en: First image
be: Першая выява

en: Flip _Horizontally
be: Адлюстраваць _гарызантальна

en: Flip _Vertically
be: Адлюстраваць _вертыкальна

en: Fullscreen
be: Поўнаэкранны рэжым

en: General
be: Асноўныя

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
be: Хаваць панэль мініяцюр у поўнаэкранным рэжыме

en: Icon Bar Model
be: Мадэль панэлі значкоў

en: Image
be: Выявы

en: Image Viewer
be: Прагляд выяў

en: Image Viewer Preferences
be: Налады праграмы

en: Images
be: Выявы

en: Invert zoom direction
be: Адвярнуць напрамак маштабавання

en: Large
be: Вялікі

en: Larger
be: Вельмі вялікі

en: Last Four Hours
be: Апошнія чатыры гадзіны

en: Last Hour
be: Апошняя гадзіна

en: Last Two Hours
be: Апошнія дзве гадзіны

en: Last image
be: Апошняя выява

en: Leave Fullscreen
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Leave _Fullscreen
be: Выйсці з _рэжыму "на ўвесь экран"

en: Left
be: Па леваму краю

en: Limit rendering quality
be: Абмежаваць якасць адмалёўкі

en: Loading...
be: Загружаецца...

en: Look at your images easily
be: Праглядайце вашыя выявы зручна

en: Maximize window on startup when opening an image
be: Падчас адкрыцця выяў разгортваць акно на ўвесь экран

en: Model column used to retrieve the file from
be: Мадэль слупка для атрымання файла

en: Model for the icon bar
be: Мадэль для панэлі значкоў

en: Next image
be: Наступная выява

en: None
be: Няма

en: Normal
be: Звычайны

en: Open %s and other files of type %s with:
be: Адкрываць %s і іншыя файлы гэтага тыпу %s у:

en: Open With Other _Application...
be: Адкрыць у іншай пра_граме...

en: Open an image
be: Адкрыць выяву

en: Open image
be: Адкрыць выяву

en: Orientation
be: Размяшчэнне

en: Other Applications
be: Іншыя праграмы

en: Override background color:
be: Вызначыць колер фону:

en: Pause slideshow
be: Прыпыніць слайд-шоў

en: Play slideshow
be: Пачаць слайд-шоў

en: Press open to select an image
be: Націсніце "Адкрыць", каб абраць выяву

en: Previous image
be: Папярэдняя выява

en: Quality
be: Якасць

en: Quit Ristretto
be: Выйсці з праграмы

en: Recently used
be: Нядаўнія

en: Recommended Applications
be: Рэкамендаваныя праграмы

en: Right
be: Управа

en: Ristretto Image Viewer
be: Ristretto - праграма для прагляду выяў

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
be: Ristretto — хуткая і лёгкаважная праграма для прагляду выяў для працоўнага асяроддзя Xfce.

en: Rotate _Left
be: Павярнуць _улева

en: Rotate _Right
be: Павярнуць _управа

en: Save a copy of the image
be: Захаваць копію выявы

en: Save copy
be: Захаваць копію

en: Scaled
be: Маштабавана

en: Scroll wheel
be: Кола мышы

en: Scrolled window
be: Пракручваемае акно

en: Scrolled window icon bar is placed into
be: Панэль значкоў пракручваемага акна размешчаная ў

en: Set as _Wallpaper...
be: Зрабіць _фонам працоўнага стала...

en: Set as wallpaper
be: Прызначыць фонам працоўнага стала

en: Show Fullscreen Clock
be: Адлюстроўваць гадзіннік у поўнаэкранным рэжыме

en: Show Status _Bar
be: Паказваць радок _стану

en: Show Text
be: Паказваць тэкст

en: Show _Thumbnail Bar
be: Паказваць панэль _мініяцюр

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
be: Паказваць гадзіннік з бягучым часам пры праглядзе выяў у поўнаэкранным рэжыме

en: Show file properties
be: Паказаць уласцівасці файла

en: Show settings dialog
be: Паказаць дыялог налад

en: Slideshow
be: Слайд-шоў

en: Small
be: Малы

en: Smaller
be: Яшчэ менш

en: Start a slideshow
be: Пачаць слайд-шоў

en: Start in fullscreen mode
be: Запусціць у поўнаэкранным рэжыме

en: Startup
be: Запуск

en: Stretched
be: Расцягнута

en: Style:
be: Стыль:

en: Switch to fullscreen
be: На ўвесь экран

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
be: Праграма для прагляду выяў Ristretto можа паказваць і прагортваць выявы, ствараць з выяў слайд-шоў, перанакіроўваць выявы ў іншыя праграмы, напрыклад рэдактары і рабіць выявы шпалерамі працоўнага стала.

en: The orientation of the iconbar
be: Арыентацыя панэлі значкоў

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
be: Панэль мініяцюр будзе аўтаматычна хавацца пры пераходзе ў поўнаэкранны рэжым.

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
be: Не атрымалася злучыцца з дэманам стварэння мініяцюр.
    Мініяцюры для выяў стварацца не будуць.
    
    Усталюйце <b>Tumbler</b> альбо<i>альбо іншы дэман мініяцюр</i>,
    каб гэта выправіць.

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
be: Час паказу выявы ў рэжыме слайд-шоў 
    (у секундах)

en: Thumb_nail Size
be: _Памер мініяцюр

en: Thumbnail Bar _Position
be: _Пазіцыя панэлі мініяцюр

en: Thumbnails
be: Мініяцюры

en: Tiled
be: Пліткамі

en: Time range to clear:
be: Перыяд ачысткі:

en: Timeout
be: Затрымка

en: Today
be: Сёння

en: Top
be: Зверху

en: Use as _default for this kind of file
be: Прад_вызначыць для файлаў гэтага тыпу

en: Version information
be: Інфармацыя пра версію

en: Very Large
be: Вельмі вялікі

en: Very Small
be: Вельмі малы

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
be: Калі гэты параметр уключаны, максімальная якасць выявы  будзе абмяжоўвацца памерам экрана.

en: Wrap around images
be: Цыклічны прагляд выяў

en: Zoom _Fit
be: Падагнаць _па акне

en: Zoom _In
be: Наблізіць

en: Zoom _Out
be: Адда_ліць

en: Zoom in
be: Наблізіць

en: Zoom out
be: Аддаліць

en: Zoom to 100%
be: Зыходны памер

en: Zoom to fit window
be: Падагнаць па памеры акна

en: Zoomed
be: Павялічыць

en: _About
be: _Пра праграму

en: _Apply
be: _Ужыць

en: _Back
be: _Назад

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Clear private data...
be: _Ачысціць асабістыя даныя...

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Contents
be: _Змест

en: _Delete
be: В_ыдаліць

en: _Do not ask again for this session
be: _Больш не пытацца ў гэтым сеансе

en: _Edit
be: _Рэдагаваць

en: _File
be: _Файл

en: _Flip
be: _Адлюстраваць

en: _Forward
be: _Наперад

en: _Fullscreen
be: На ўвесь _экран

en: _Go
be: Пера_ход

en: _Help
be: _Даведка

en: _Last
be: _Апошняя

en: _Leave Fullscreen
be: _Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: _Normal Size
be: _Звычайны памер

en: _OK
be: _Добра

en: _Open
be: _Адкрыць

en: _Open with
be: _Адкрыць у

en: _Open...
be: _Адкрыць...

en: _Pause
be: _Прыпыніць

en: _Play
be: _Прайграць

en: _Position
be: _Пазіцыя

en: _Preferences...
be: _Налады...

en: _Properties...
be: _Уласцівасці...

en: _Quit
be: _Выхад

en: _Recently used
be: _Нядаўнія

en: _Rotation
be: _Павярнуць

en: _Save
be: _Захаваць

en: _Save copy...
be: _Захаваць копію...

en: _Show Toolbar
be: Паказваць _панэль прылад

en: _Size
be: _Памер

en: _Sort by
be: _Парадкаваць па

en: _View
be: Вы_гляд

en: _Zoom
be: _Маштаб

en: date
be: даце

en: file name
be: назве файла

en: file type
be: тыпу файла
