Exo - en to be translation catalogue (257 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
be:        %s [параметры] --build-list [[назва файла]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
be:        exo-open --launch ТЫП [ПАРАМЕТРы...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
be:   --build-list      Разбор пар (назва, файл)

en:   --extern          Generate extern symbols
be:   --extern          Генераваць сімвалы extern

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
be:  --launch ТЫП [ПАРАМЕТРы...]       запусціць пераважную праграму
                                          абранага тыпу з неабавязковымі ПАРАМЕТРАМі, дзе
                                          тып можа быць адным з наступных значэнняў.

en:   --name=identifier C macro/variable name
be:   --name=identifier назва пераменнай альбо функцыі С

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
be:   --output=filename Запісаць згенераваны csource у зададзены файл

en:   --static          Generate static symbols
be:   --static          Генераваць статычныя сімвалы

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
be:   --strip-comments  Выдаліць каментары з файлаў XML

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
be:   --strip-content   Выдаліць змесціва вузлоў з файлаў XML

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
be:   --working-directory DIRECTORY       Працоўны каталог для праграм
                                          пры выкарыстанні параметра --launch.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
be:   -?, --help                          Вывесці гэтую даведку і выйсці

en:   -V, --version                       Print version information and exit
be:   -V, --version                       Вывесці інфармацыю пра версію і выйсці

en:   -V, --version     Print version information and exit
be:   -V, --version     Вывесці інфармацыю пра версію і выйсці

en:   -h, --help        Print this help message and exit
be:   -h, --help        Вывесці гэтую даведку і выйсці

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
be:   WebBrowser       - Пераважны вэб-браўзер.
      MailReader       - Пераважная паштовая праграма.
      FileManager      - Пераважны кіраўнік файлаў.
      TerminalEmulator - Пераважны эмулятар тэрмінала.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
be: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Усе правы абароненыя.
    
    Аўтар: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Сабрана з Gtk+-%d.%d.%d, выкарыстоўваецца Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Пра памылкі паведамляйце на <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
be: %s распаўсюджваецца без АНІЯКІХ ГАРАНТЫЙ,
    дазволена распаўсюджванне копій %s на ўмовах
    GNU Lesser General Public License, поўны тэкст ліцэнзіі
    знаходзіцца ў пакунку зыходнага коду %s.

en: Action Icons
be: Значкі дзеянняў

en: Active
be: Актыўна

en: Active item border color
be: Колер мяжы актыўнага элемента

en: Active item fill color
be: Колер заліўкі актыўнага элемента

en: Active item index
be: Індэкс актыўнага элемента

en: Active item text color
be: Колер тэксту актыўнага элемента

en: All Files
be: Усе файлы

en: All Icons
be: Усе значкі

en: Animations
be: Анімацыі

en: Application Chooser Button
be: Кнопка выбару элемента

en: Application Icons
be: Значкі праграм

en: Block Device
be: Блочная прылада

en: Browse the file system
be: Прагляд файлавай сістэмы

en: Browse the file system to choose a custom command.
be: Агляд файлавай сістэмы для пошуку неабходнага загаду.

en: Browse the web
be: Праглядзець у сеціве

en: C_omment:
be: Ка_ментар:

en: C_reate
be: Ст_варыць

en: Caja File Manager
be: Кіраўнік файлаў Caja

en: Character Device
be: Сімвальная прылада

en: Choose Preferred Application
be: Абраць пераважную праграму

en: Choose a custom File Manager
be: Абраць кіраўніка файлаў

en: Choose a custom Mail Reader
be: Абраць паштовую праграму

en: Choose a custom Terminal Emulator
be: Абраць эмулятар тэрмінала

en: Choose a custom Web Browser
be: Абраць вэб-браўзер

en: Choose filename
be: Абраць назву файла

en: Clear search field
be: Ачысціць поле пошуку

en: Column Spacing
be: Водступы слупкоў

en: Column spacing
be: Водступы слупкоў

en: Comm_and:
be: За_гад:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
be: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. Усе правы абаронены.
    
    Аўтар: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
be: Стварыць каталог

en: Create Launcher
be: Стврыць запускальнік

en: Create Launcher <b>%s</b>
be: Стварыць запускальнік <b>%s</b>

en: Create Link
be: Стварыць спасылку

en: Create a new desktop file in the given directory
be: Стварыць новы файл працоўнага стала ў зададзеным каталозе

en: Cursor item border color
be: Колер мяжы курсора

en: Cursor item fill color
be: Колер заліўкі курсора

en: Cursor item text color
be: Колер тэксту курсора

en: Customize Toolbar...
be: Наладзіць панэль...

en: Device Icons
be: Значкі прылад

en: Do _not show this message again
be: Больш _не паказваць гэтае паведамленне

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
be: Каб дадаць, перацягніце элемент на панэль. Каб выдаліць, перацягніце элемент з панэлі ў табліцу элементаў.

en: Edit Directory
be: Рэдагаваць каталог

en: Edit Launcher
be: Рэдагаваць запускальнік

en: Edit Link
be: Рэдагаваць спасылку

en: Emblems
be: Эмблемы

en: Emoticons
be: Эмаціконы

en: Enable Search
be: Уключыць пошук

en: Epiphany Web Browser
be: Вэб-браўзер Epiphany

en: Executable Files
be: Файлы для запуску

en: Failed to create "%s".
be: Не атрымалася стварыць "%s".

en: Failed to execute default File Manager
be: Не атрымалася запусціць прадвызначаны кіраўнік файлаў

en: Failed to execute default Mail Reader
be: Не атрымалася запусціць прадвызначаную паштовую праграму

en: Failed to execute default Terminal Emulator
be: Не атрымалася запусціць прадвызначаны эмулятар тэрмінала

en: Failed to execute default Web Browser
be: Не атрымалася запусціць прадвызначаны вэб-браўзер

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
be: Не атрымалася запусціць пераважную праграму для катэгорыі  "%s"

en: Failed to load contents from "%s": %s
be: Не атрымалася загрузіць змесціва "%s": %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
be: Не атрымалася загрузіць выяву "%s": невядомая прычына. Магчыма, файл пашкоджаны

en: Failed to open "%s".
be: Не атрымалася адкрыць "%s".

en: Failed to open %s for writing
be: Немагчыма адкрыць %s для запісу

en: Failed to open URI "%s".
be: Не атрымалася адкрыць URL "%s".

en: Failed to open display
be: Не атрымалася адкрыць дысплей

en: Failed to open file "%s": %s
be: Не атрымалася адкрыць файл "%s": %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
be: Не атрымалася распазнаць змесціва "%s": %s

en: Failed to read file "%s": %s
be: Не атрымалася прачытаць файл "%s": %s

en: Failed to save "%s".
be: Немагчыма захаваць "%s".

en: Failed to set default File Manager
be: Не атрымалася прызначыць прадвызначанага кіраўніка файлаў

en: Failed to set default Mail Reader
be: Не атрымалася прызначыць прадвызначаную паштовую праграму

en: Failed to set default Terminal Emulator
be: Не атрымалася прызначыць прадвызначаны эмулятар тэрмінала

en: Failed to set default Web Browser
be: Не атрымалася прызначыць прадвызначаны вэб-браўзер

en: File "%s" has no type key
be: У файле "%s" адсутнічае ключ тыпу

en: File Manager
be: Кіраўнік файлаў

en: File Type Icons
be: Значкі тыпаў файлаў

en: File location is not a regular file or directory
be: Шлях не ўказвае на файл альбо каталог

en: Folder
be: Каталог

en: Follow state
be: Улічваць стан

en: GNOME Terminal
be: Тэрмінал GNOME

en: Galeon Web Browser
be: Вэб-браўзер Galeon

en: Homogeneous
be: Аднастайны

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
be: Як тэкст і значок будуць размяшчацца адносна адзін другога

en: Icon
be: Значок

en: Icon Bar Model
be: Мадэль панэлі значкоў

en: Icon View Model
be: Мадэль адлюстравання значкоў

en: Icon column
be: Слупок значкоў

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
be: Калі вы не зададзіце параметр --launch, exo-open адкрые ўсе ўведзеныя
    адрасы URL с дапамогай пераважных апрацоўшчыкаў. Калі вы
    зададзіце параметр --launch, то зможаце абраць праграмы, якія
    мусяць быць запушчаныя, і адправіць дадатковыя параметры гэтым
    праграмам (напрыклад, вы можаце адправіць эмулятару тэрмінала
    загад, які павінен быць запушчаны ў загадным радку).

en: Image Files
be: Файлы выяў

en: Invalid helper type "%s"
be: Хібны тып дапаможнай праграмы "%s"

en: Konqueror Web Browser
be: Вэб-браўзер Konqueror

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
be: Запусціць прадвызначаную дапаможную праграму для абранага ТЫПу c неабавязковым ПАРАМЕТРам, дзе ТЫП можа быць адным з наступных значэнняў.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
be: Запуск файлаў на працоўным стале немагчымы калі %s скампіляваны без падтрымкі GIO-Unix.

en: Layout mode
be: Рэжым адлюстравання

en: Links Text Browser
be: Тэкставы браўзер Links

en: Location Icons
be: Значкі размяшчэння

en: Lynx Text Browser
be: Тэкставы браўзер Links

en: Mail Reader
be: Паштовая праграма

en: Margin
be: Поле

en: Markup column
be: Слупок разметкі

en: Menu Icons
be: Значкі меню

en: Model column to search through when searching through item
be: Слупок мадэлі, дзе адбываецца пошук пры пошуку ў элементах

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
be: Слупок мадэлі, выкарыстоўваемы для атрымання абсалютнага шляху да файла выявы

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
be: Слупок мадэлі,што выкарыстоўваецца для атрымання значка pixbuf

en: Model column used to retrieve the text from
be: Слупок мадэлі,што выкарыстоўваецца для атрымання тэксту

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
be: Слупок мадэлі,што выкарыстоўваецца для атрымання тэксту пры выкарыстанні разметкі Pango

en: Model for the icon bar
be: Мадэль для панэлі значкоў

en: No application selected
be: Праграма не абраная

en: No command specified
be: Загад не вызначаны

en: No file selected
be: Файл не абраны

en: No file/folder specified
be: Файл альбо каталог не вызначаны

en: No helper defined for "%s".
be: Дапаможная праграма для "%s" адсутнічае.

en: No icon
be: Значок адсутнічае

en: Number of columns
be: Колькасць слупкоў

en: Number of columns to display
be: Колькасць адлюстроўваемых слупкоў

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
be: Адкрыць акно наладкі
    пераважных праграм

en: Opera Browser
be: Вэб-браўзер Opera

en: Options:
be: Параметры:

en: Orientation
be: Размяшчэнне

en: PCMan File Manager
be: Кіраўнік файлаў PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
be: Кіраўнік файлаў PCManFM-Qt

en: Perl Scripts
be: Скрыпты Perl

en: Pixbuf column
be: Слупок Pixbuf

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
be: Калі ласка, абярыце пераважны кіраўнік файлаў
    і націсніце "Добра" для працягу.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
be: Калі ласка, абярыце пераважную паштовую праграму
    і націсніце "Добра" для працягу.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
be: Калі ласка, абярыце пераважны эмулятар тэрмінала
    і націсніце "Добра" для працягу.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
be: Калі ласка, абярыце пераважны вэб-браўзер
    і націсніце "Добра" для працягу.

en: Please report bugs to <%s>.
be: Калі ласка, паведамляйце пра памылкі на <%s>.

en: Preferred Applications
be: Пераважныя праграмы

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
be: Пераважныя праграмы (Вэб-браўзер, паштовая праграма, эмулятар тэрмінала)

en: Preset URL when creating a link
be: Прызначыць URL-адрас ствараемай спасылкі

en: Preset command when creating a launcher
be: Прызначыць загад ствараемага запускальніка

en: Preset comment when creating a desktop file
be: Прызначыць загад ствараемага файла працоўнага стала

en: Preset icon when creating a desktop file
be: Прызначыць значок ствараемага файла працоўнага стала

en: Preset name when creating a desktop file
be: Прызначыць назву ствараемага файла працоўнага стала

en: Press left mouse button to change the selected application.
be: Націсніце левую кнопку мышы для змены абранай праграмы.

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Print version information and exit
be: Вывесці інфармацыю пра версію і выйсці

en: Python Scripts
be: Скрыпты Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
be: Запытаць прадвызначаную дапаможную праграму для абранага ТЫПу c неабавязковым ПАРАМЕТРам, дзе ТЫП можа быць адным з наступных значэнняў.

en: Read your email
be: Чытаць электронную пошту

en: Render differently based on the selection state.
be: Адлюстраванне залежыць ад стану.

en: Reorderable
be: Магчыма пераўпарадкаваць

en: Restart command
be: Загад перазапуску

en: Rodent File Manager
be: Кіраўнік файлаў Rodent

en: Row Spacing
be: Водступы радкоў

en: Row spacing
be: Водступы радкоў

en: Ruby Scripts
be: Скрыпты Ruby

en: Run in _terminal
be: Запускаць у _тэрмінале

en: Search Column
be: Слупок пошуку

en: Select _icon from:
be: Абраць _значок з:

en: Select a working directory
be: Абраць працоўны каталог

en: Select an Application
be: Абярыце праграму

en: Select an icon
be: Абраць значок

en: Select application
be: Абраць праграму

en: Select default applications for various services
be: Абраць прадвызначаныя праграмы для пэўных задач

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
be: Абярыце параметр, каб уключыць інфармаванне пра запуск праграм у кіраўніку файлаў ці праз меню. Не кожная праграма гэта падтрымлівае.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
be: Абярыце гэты параметр, каб выконваць загад у акне тэрмінала.

en: Selection mode
be: Рэжым вылучэння

en: Separator
be: Падзяляльнік

en: Session restart command
be: Загад перазапуску сеансу

en: Settings manager socket
be: Сокет кіраўніка налад

en: Shell Scripts
be: Скрыпты Shell

en: Single Click
be: Адзіночная пстрычка

en: Single Click Timeout
be: Таймаўт адзіночнай пстрычкі

en: Socket
be: Сокет

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
be: Водступы ад вуглоў значкоў

en: Space which is inserted between cells of an item
be: Прамежак паміж ячэйкамі

en: Space which is inserted between grid column
be: Прамежак паміж слупкамі

en: Space which is inserted between grid rows
be: Водступы паміж радкамі

en: Spacing
be: Прастора

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
be: Прызначце прадвызначаную праграму, якую вы хочаце выкарыстоўваць
    у якасці кіраўніка файлаў для Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
be: Прызначце прадвызначаную праграму, якую вы хочаце выкарыстоўваць
    у якасці паштовай праграмы для Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
be: Прызначце прадвызначаную праграму, якую вы хочаце выкарыстоўваць
    у якасці эмулятара тэрмінала для Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
be: Прызначце прадвызначаную праграму, якую вы хочаце выкарыстоўваць
    у якасці вэб-браўзера для Xfce:

en: Status Icons
be: Значкі стану

en: Stock Icons
be: Стандартны значок

en: TYPE [PARAMETER]
be: ТЫП [ПАРАМЕТР]

en: Terminal Emulator
be: Эмулятар тэрмінала

en: Text column
be: Тэкставы слупок

en: Text for I_mportant Icons
be: Тэкст для _важных значкоў

en: Text for _All Icons
be: Тэкст для _ўсіх значкоў

en: The GIcon to render.
be: Значок GIcon для адмалёўкі.

en: The amount of space between two consecutive columns
be: Прастора паміж суседнімі слупкамі

en: The amount of space between two consecutive rows
be: Прастора паміж суседнімі радкамі

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
be: Прамежак часу ў рэжыме адзіночнай пстрычкі, пасля якога элемент пад курсорам будзе абраны аўтаматычна

en: The file "%s" contains no data
be: Файл "%s" не змяшчае даных

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
be: Загадамі --launch і --query commands:
    
     падтрымліваюцца наступныя ТЫПы:
    
      WebBrowser       - Пераважны вэб-браўзер.
      MailReader       - Пераважная паштовая праграма.
      FileManager      - Пераважны кіраўнік файлаў.
      TerminalEmulator - Пераважны эмулятар тэрмінала.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
be: Загадам --launch падтрымліваюцца наступныя ТЫПы:

en: The icon to render.
be: Значок для адмалёўкі.

en: The layout mode
be: Рэжым адлюстравання

en: The model for the icon view
be: Мадэль адлюстравання значкоў

en: The orientation of the iconbar
be: Арыентацыя панэлі значкоў

en: The preferred File Manager will be used to browse the contents of folders.
be: Пераважны кіраўнік файлаў будзе выкарыстоўвацца для прагляду змесціва каталогаў.

en: The preferred Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
be: Пераважны паштовы кліент будзе выкарыстоўвацца для напісання лістоў пры націсканні на адрас электроннай пошты.

en: The preferred Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
be: Пераважны эмулятар тэрмінала будзе выкарыстоўвацца для запуску загадаў, якім патрабуецца асяроддзе CLI.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
be: Пераважны вэб-браўзер будзе выкарыстоўвацца для адкрыцця гіперспасылак і паказу даведкі.

en: The selection mode
be: Рэжым вылучэння

en: The size of the icon to render in pixels.
be: Памер адлюстроўваемага значка ў пікселях.

en: The width used for each item
be: Шырыня для кожнага элемента

en: Toolbar _Style
be: Стыль _панэлі

en: Type '%s --help' for usage.
be: Увядзіце "%s --help" для дапамогі.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
be: Тып ствараемага файла працоўнага стала (Application альбо Link)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
be: Не атрымалася выявіць URI-scheme у "%s".

en: Uncategorized Icons
be: Значкі без катэгорыі

en: Unsupported desktop file type "%s"
be: Непадтрымліваемы тып файла працоўнага стала "%s"

en: Usage: %s [options] [file]
be: Выкарыстанне: %s [параметры] [файл]

en: Usage: exo-open [URLs...]
be: Выкарыстанне: exo-open [URLs...]

en: Use _startup notification
be: Выкарыстоўваць _апавяшчэнне пра запуск

en: Use a custom application which is not included in the above list.
be: Выкарыстоўваць адвольную праграму, якой няма ў гэтым спісе.

en: Use the command line
be: Выкарыстоўваць загадны радок

en: View allows user to search through columns interactively
be: Дазволіць карыстальніку інтэрактыўны пошук у слупках

en: View is reorderable
be: Адлюстраванне магчыма пераўпарадкаваць

en: W3M Text Browser
be: Тэкставы браўзер W3M

en: Web Browser
be: Вэб-браўзер

en: Whether the children should be all the same size
be: Ці мусяць усе нашчадкі быць аднаго памеру

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
be: Ці мусяць элементы актывавацца адзіночнай пстрычкай

en: Width for each item
be: Шырыня кожнага элемента

en: Window group
be: Група акон

en: Window group leader
be: Галоўнае акно ў групе

en: Working _Directory:
be: Працоўны _каталог:

en: Xfce Terminal
be: Тэрмінал Xfce

en: Xfe File Manager
be: Кіраўнік файлаў Xfce

en: [FILE|FOLDER]
be: [ФАЙЛ|КАТАЛОГ]

en: _Add a new toolbar
be: _Дадаць новую панэль

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Desktop Default
be: _Прадвызначаны працоўны стол

en: _Help
be: _Даведка

en: _Icon:
be: _Значок:

en: _Icons only
be: _Толькі значкі

en: _Internet
be: _Інтэрнэт

en: _Name:
be: _Назва:

en: _OK
be: _Добра

en: _Open
be: _Адкрыць

en: _Other...
be: _Іншае...

en: _Remove Toolbar
be: _Выдаліць панэль

en: _Save
be: _Захаваць

en: _Search icon:
be: _Шукаць значок:

en: _Text only
be: _Толькі тэкст

en: _Utilities
be: _Утыліты

en: size
be: памер
